Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:51:37

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) csalafinta65 válasza sirály69 (#444) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Nagy szégyen. Blama.

(#452) sirály69 válasza csalafinta65 (#451) üzenetére


sirály69
őstag

Szerintem nem szégyen!
Gondolj bele mennyit fogyaszt 1 hdd amikor filmet nézel és ezt a tablet az akkujából szerinted meddig bírná...
Szerintem max 1 filmet tudnál megnézni, vagy még azt sem.
Csodák nincsenek....

Szerver Hosting Debrecenben

(#453) csalafinta65 válasza sirály69 (#452) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Gyalázatos, hogy a lehetőséget sem teszi lehetővé...Bármilyen olyan helyzet lehet, hogy az ember 5....10....15 percre használná...Mindegy.Samsung, mint márka legyalulva a színről...barártnőm 6 napos Samsung telója is kuka...Szót is kár vesztegetni rá...

(#454) macii97 válasza csalafinta65 (#453) üzenetére


macii97
senior tag

Egyik termék sem tökéletes. Se a kínai, se az Apple, se a Samsung. Van, akinek ez, van akinek a másik elégíti ki az igényeit. Ha valakinek kell a HDD, nem ez a megfelelő. Ha valaki nem szereti a zárt rendszereket, ne vegyen Apple-t. Ennyi. De ettől még valakinek lehet jó és megfelelő tablet, ami több évig elég irodai használatra, böngészésre, sd-vel filmnézésre. Eddig rossz véleménnyel voltam a samsungról, de ez a tab nagyon bejön, a telefonom is samsung lesz! Persze nem középkategóriás szappantartó, de a samu felsőben nagyon jó.

(#455) sbalu1 válasza macii97 (#454) üzenetére


sbalu1
senior tag

Hasonló az én véleményem is evvel kapcsolatban.

(#456) csalafinta65 válasza macii97 (#454) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Igazad van. De nem lehetett estleg a specifikációban feltüntetni, hogy HDD nem kezel?? A kézikönyve egy büdös szót nem szól erről. Ez fair??

(#457) csalafinta65


csalafinta65
senior tag

Vettem egy használt Overmax SteelCore 10+ tabot. Mindent tud, amit hiányolok a nagy Samsungból. HDD kezelés tökéletes...NTFS..exFAT...Totál mindegy..DTS hang alap. Azért ez hihetetlen egy 2 magos , 1Ghz-en ketyegő procitól. Antutu: 9500.....

(#458) sirály69 válasza csalafinta65 (#456) üzenetére


sirály69
őstag

Benne volt a specifikációban, hogy kezeli a külső HDD-t és az ntfs-filerendszert?

Szerver Hosting Debrecenben

(#459) csalafinta65 válasza sirály69 (#458) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Na ne....ez alapvető lenne...csaj a sz@ros Samung nem tekinti annak. ALAPVETŐ!!!! Magától értetődő dolog...Nem azt kérem számon, hogy miért nem tud repülni..bár legszívesebben kivágnám...úgy tűnik tényleg, hogy a kutyának nem kell...

(#460) sirály69 válasza csalafinta65 (#459) üzenetére


sirály69
őstag

25 éves szervizes tapasztalatom van és ebből következően tudom, hogy miért is van korlátozva az áramfelvétel az usbn...
Próbálj ki Sony, Hp, Lg tabot és látni fogod, hogy azokon sem megy.
Egyébként azért ne háborogj, hogy vásárlás előtt nem tájékozódsz megfelelően!
Erről ennyit!!!
Légyszi ne szemeteld össze a szakmai topikot! Köszi!

Szerver Hosting Debrecenben

(#461) Luser2000 válasza sirály69 (#460) üzenetére


Luser2000
addikt

Szia!
Ha már tudod, hogy miért van korlátozva, akkor igazán leírhatnád, szívesen tanulnék.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#462) csalafinta65 válasza sirály69 (#460) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Szemetelni esetleg Te szoktál.Kommentet irányodból , felém ,nem várok több alkalommal. ( 25 év szakmai tapasztalat..hát persze...)

[ Szerkesztve ]

(#463) sirály69 válasza Luser2000 (#461) üzenetére


sirály69
őstag

Végül is egyszerű...
1. A működési idő(tablet) maximalizálása/ HDD vel használva pikk-pakk lemerülne az akksi/
2. Amennyiben megengedi a nagyobb áramfogyasztást ez melegedést fog okozni a panelen, ez pedig melegágya a meghibásodásoknak.

Egyébkén vannak olyan tabletek /nem kínai név nélküli/ amivel használni lehet külső HDD-t, de az ár nettó 300eFt körül kezdődik...

Szerver Hosting Debrecenben

(#464) mycsu29 válasza sirály69 (#463) üzenetére


mycsu29
tag

Szia

Engem érdekelne melyik tabok kezelik a hdd-t.
Tudnál ilyet mondani, linkelni?

köszi

"...Pogánynak tartanak, mert nem tűröm a papok hatalmát..."

(#465) hurkalé


hurkalé
csendes tag

Hová fajult ez a fórum?Egyre több benne a szemét!

(#466) sirály69 válasza hurkalé (#465) üzenetére


sirály69
őstag

Sajnos :K !

Szerver Hosting Debrecenben

(#467) AS


AS
félisten

Itt még mindig az a kérdés kinek mire kell ez a Tab :)

Nekem : Játék (MMo és egyéb játékok, Internet (Facebook twiter stb) néha pár film főleg Anime (Amoleden legjobb Animét nézni :D )

Tudtam is miért veszem.
Valaki meg teljesen másokat lát fontosnak. :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#468) sirály69 válasza AS (#467) üzenetére


sirály69
őstag

:C :K

Szerver Hosting Debrecenben

(#469) csalafinta65


csalafinta65
senior tag

Mycsu29 kérdezett egy fontosat. Engem is érdekel. A címzett válaszolja meg!

(#470) csalafinta65 válasza AS (#467) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Ezeken kívül is kell több más dolgot is tudnia.Nem tud..

(#471) szabessz válasza mycsu29 (#464) üzenetére


szabessz
tag

Ez engem is érdekel.
Jó lenne tudni mert valamelyiket biztos elviszi mert kicsit mindegyiknek más áram igénye.
Jó lenne valahol megnézni számtech üzletbe ahol van ilyenek készleten meg engednék probálni tabbal.
Itt vidéken kisebb üzletbe csak Samsung volt 2.5" megengedték megnézni de sajnos nem volt jó.

[ Szerkesztve ]

(#472) AS válasza csalafinta65 (#470) üzenetére


AS
félisten

Ha olyan tab kell ami mindent tud, akkor nem Android lesz az 100..

Jövőre jönnek win 10 es tabok amik végül is egy teljes értékű laptop vagy notebooknak felelnek majd meg.
De már a 8.1 es elég.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#473) csalafinta65 válasza szabessz (#471) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Sajnos ne is próbálkozz. A fő ludas a Samsung Exynos procija. A Sanapdragonnal szerelt verzió szépen viszi...Igaz, hogy csak a Nexus Media Importer külön app-al, de úgy az 1TB-os NTFS HDD szépen megy,,..Hazánkba nem ez a verzipó érkezett. Említettem, hogy az Overmax SteelCore 10+ képes rá. És segéd programok némlkül. Tehát van androidos tabklet , mely tudja!!!

[ Szerkesztve ]

(#474) szabessz válasza csalafinta65 (#473) üzenetére


szabessz
tag

Érdekes módon haverom Samsung Note 10.1 2014 van. Ugyan úgy Samsung Exynos proci van benne mit Tab S-be és simán viszi 2.5" merevlemezt. Nem lehet Samsung Exynos procira se fogni.

(#475) Beetlejuice válasza csalafinta65 (#473) üzenetére


Beetlejuice
tag

Ez a premium tab a kijelzorol szol. Van 1000 masik megoldas a piacon. Aki masert veszi ezt a gepet az feleslegesen dob ki penzt az ablakon. En Overmax, meg egyeb ilyen dzsunka gepeket, soha nem vennek, meg akkor sem ra lehet kotni a mosogepet is.

(#476) Beetlejuice válasza csalafinta65 (#473) üzenetére


Beetlejuice
tag

Sorry, ketszer ment el

[ Szerkesztve ]

(#477) sbalu1 válasza Beetlejuice (#475) üzenetére


sbalu1
senior tag

:))

(#478) macii97


macii97
senior tag

Azért szerintem ez a dolog kicsit túl van lihegve mostmár. Megtörtént a felfedezés, húuuuuu meg haaaaa és ennyi. Nem tetszik, vegyél olyat ami neked kell, de nem kell elmondani 200 alkalommal, hogy mennyire sz@r az exynos, a samsung, meg a snapi nyóccáz, nót 10.1 tútázönenfortín bezzeg visz mindent. :W Nyilvánvaló, hogy ez nem sok embernél probléma és a tab s nem egy rossz gép, sőt. 3 év garanciával (ha regisztrálod neten) szerintem teljesen megéri. Kell bele egy jó nagy SD kártya és kész. Nem biztos, hogy jót tenne az akksinak és a melegedő alkatrészeknek egy HDD+soc+kijelző fogyasztása. :W

(#479) sirály69 válasza macii97 (#478) üzenetére


sirály69
őstag

:K :K :K :K :K :K :K

Szerver Hosting Debrecenben

(#480) mycsu29 válasza macii97 (#478) üzenetére


mycsu29
tag

:R :C

"...Pogánynak tartanak, mert nem tűröm a papok hatalmát..."

(#481) csalafinta65 válasza szabessz (#474) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Ezt nem hiszem. Más.Vegyek egy jó nagy kártyát. Egy 128 GB-os SD-t..Ami egy kisebb vagyon, és más gépbe bele sem tudok tenni...klassz.'Nem biztos, hogy jót tenne az akksinak és a melegedő alkatrészeknek egy HDD+soc+kijelző fogyasztása.". Ugyan...kutyabaja sem lenne. TÉMA LEZÁRVA.

[ Szerkesztve ]

(#482) hurkalé válasza csalafinta65 (#481) üzenetére


hurkalé
csendes tag

De nagy "szakértő" vagy! :W

(#483) macii97 válasza csalafinta65 (#481) üzenetére


macii97
senior tag

A végszót várom már 1 hete :D inkább az overmax topikjában szidd a Tab S-t, ne itt, senkit nem érdekel. Köszi. :R :))

(#484) gezatata


gezatata
aktív tag

próbált már valaki valami főzőcskét feltenni?

vagy olvasgatót utána?

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#485) JaniS válasza gezatata (#484) üzenetére


JaniS
senior tag

A knox okozta garancia vesztés miatt szerintem nem sokan próbálkoznak vele a fórumon, én sem, meg nem is érzem szükségét (jó, a KitKat SD limitációi miatt jó lenne, de annyira nem zavar). Az xda-n vannak alternatív romok, ha érdekel...

[ Szerkesztve ]

(#486) sbalu1 válasza gezatata (#484) üzenetére


sbalu1
senior tag

Az SD limitáció részben megoldható, korábban már írtam róla, de a root jogok megszerzése a reklámok eltüntetése és sok más miatt is jó lenne.A 2 év gyári garit azért én se kockáztatom, hátha előbb-utóbb feltalálja valaki, hogy hogyan lehet esetünkben nyomtalanúl rootolni, flashelni.

[ Szerkesztve ]

(#487) JaniS válasza sbalu1 (#486) üzenetére


JaniS
senior tag

Nálam a Google Drive-os megoldás nem jó, ADSL, a feltöltési sebesség béka s*gge.

(#488) gezatata válasza JaniS (#485) üzenetére


gezatata
aktív tag

kár, mert lett volna pár kérdésem
pl. nekem Exynos Octa 5420 LTE modelem van és oda kell e figyelni hogy ne Snapdragon 800 procis legyem a kiszemelt rom vagy mindegy

és gondolom a topik is pörgősebb lenne ezáltal.
kicsit kezdem túl zártnak érezni az androidot, legalább is ezen tábla esetében.

[ Szerkesztve ]

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#489) sbalu1 válasza JaniS (#487) üzenetére


sbalu1
senior tag

Nem tudom, hogy mire jelent meg a TC-ben a virtuális meghajtó, de az biztos, hogy a TC frissítése és a Drive pluginjának a telepítése után és erre a meghajtóra már enged írni, de a helyet továbbra is a külső SD kártyáról foglalja le.Nem a Google Drive - ra való kimentésre gondoltam mint részleges megoldás!

[ Szerkesztve ]

(#490) JaniS válasza sbalu1 (#489) üzenetére


JaniS
senior tag

Értem, amit írsz, csak szerintem ez a Drive-on keresztüli adatcserét jelent, ami esetedben valszeg rendben is van, az ADSL-nél viszont az aszimmetrikus fel- és letöltési sebességek miatt nem túl nyerő. De én nem különösebben kutattam az alternatív módokat, az USB kábelen keresztül feldugva tudok rá másolni, az úgy megfelel.
gezatata: ahogy ott van a ROMoknál a típusjelzés, aszerint érdemes csak flashelni, különben könnyen brick-elni fogod (de lehet nem is engedné). Van ott fóruma, néhányan már kicserélték, biztos vannak tapasztalatok.

[ Szerkesztve ]

(#491) sbalu1 válasza JaniS (#490) üzenetére


sbalu1
senior tag

Ez nem így van! Semmi féle feltöltés nem zajlik a drive-ra erre a virtuális meghajtóra másolás közben.Ugyanolyan a másolási sebesség mintha a külső SD-re másolnál és annak a tárhelyét is használja, csak valahogyan átveri a rendszert és ily módon az nem akadályozza már a file műveletek.Én voltam a legjobban meglepődve amikor észrevettem, hogy működik a dolog.A Total Commander gyökerében így jelennek meg a meghajtók: SD kártya - belső tárhely, SD kártya (2)- külső SD, SD kártya R/W (3)- virtuális külső SD.

[ Szerkesztve ]

(#492) JaniS válasza sbalu1 (#491) üzenetére


JaniS
senior tag

Na, ezt akkor mindenképpen kipróbálom! Ha tényleg így van, akkor ez szuper! Köszi.

(#493) sbalu1 válasza JaniS (#492) üzenetére


sbalu1
senior tag

Adalékként a verzió: Total Commander Android 2.05b5

(#494) csalafinta65


csalafinta65
senior tag

Adalékként: SteelCore 10: 4 óra 25 perc filmezés külső vinyóról...

(#495) szabessz válasza sbalu1 (#491) üzenetére


szabessz
tag

sbalu1
Játékok telepítését,futását meg lehet valahogy oldani SD-re root nélkül?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#496) Avicularia válasza mycsu29 (#464) üzenetére


Avicularia
veterán

Szia

Tapasztalatból mondom, hogy pld az asus transformer tf300t simán kezel külső wincsit és az ntfs is megy neki gyári kernellel. Persze mindezt a hozzá tartozó billentyűzet usb portján keresztül.

(#497) sbalu1 válasza szabessz (#495) üzenetére


sbalu1
senior tag

Szerintem nem, de nagy valószínűséggel még roottal se gyári romoknál, esetleg főzött romoknál lehetséges.Úgy emlékszem, hogy az Icecream feletti Droid verzióknál letiltották ezt a lehetőséget.Ezért is van nagy jelentősége, hogy minnél nagyobb belső tárral vásárolja meg az ember az aktuális kütyüjét.

(#498) mycsu29 válasza Avicularia (#496) üzenetére


mycsu29
tag

:R

"...Pogánynak tartanak, mert nem tűröm a papok hatalmát..."

(#499) szabessz válasza sbalu1 (#497) üzenetére


szabessz
tag

Ez szívás,mert itthon csak 16Gb árulják.Általában tabok és telefonokat más gyártóknál is ide haza hivatalos garanciáva csak 16Gb elérhető nem tudnák nagyobb belső tárral venni.l
Vajon ezt hülye tiltást kiveszik Android L-ből?
Sokaknak nem tettszik ez.

(#500) csalafinta65 válasza Avicularia (#496) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Köszi az infot. Vannak tehát márkás tabok is, melyek nem buták...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.