Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:51:37

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) Ed Parker válasza oncsi (#1793) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Seagate wireless plus a megoldás, én nem szenvedek másolgatással :D
Bármit streamelek róla. Belső kártyából meg 32-est vettem, ami nekem elég.

1799: tök pártatlanul, de ha desktop szintű elvárásaid vannak egy tartalomfogyasztásra tervezett táblától, egy surface pro 3 a megoldás. Helyén kell kezelni a dolgokat, hogy mi mire való.

[ Szerkesztve ]

(#1802) spawn21


spawn21
veterán

Ez az üzenet van folyamatosan a kijelzőn.

Samsung galaxy leált

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#1803) Luser2000 válasza spawn21 (#1802) üzenetére


Luser2000
addikt

indítsd újra.
nekem is csinálta (note 4) párszor, aztán néhány napja elmaradt.
gondolom a samsung frissített valamit távolról.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#1804) spawn21 válasza Luser2000 (#1803) üzenetére


spawn21
veterán

Azt csináltam.

iPhone 13p

(#1805) oncsi válasza Ed Parker (#1801) üzenetére


oncsi
őstag

Semmi gond a tartalomfogyasztással. Arra használjuk. De annak a tartalomnak fel is kell rá valahogy kerülni. És mivel csak hétvégén vagyunk otthon, ezért nem jó egy NAS amiröl használhatnánk. De az igaz, hogy ftp-n feltölteni kisebb gond lenne.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1806) Ed Parker válasza oncsi (#1805) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én erről beszélek

Sztem ez a megoldás neked is kézenfekvő lenne, erre rászórom a tartalmat aztán ezt lehet hurcolni bárhova, több eszközt is ki tud szolgálni, én konktrétan 3-mal próbáltam és simán ment.
Ugyanúgy működik mint egy Nas, csak ez kicsi és mobil, beépített akksival.
Előtte próbáltam a sandisk megoldását ami egy vicc.

(#1807) benczeb


benczeb
aktív tag

Sziasztok, meg tudnatok mondani, hogy a lollipop mar kijott a Magyarországon vásárolt független készülékekre?

Köszönöm

(#1808) #03372544 válasza benczeb (#1807) üzenetére


#03372544
törölt tag

Nem jött ki.

(#1809) csalafinta65 válasza Ed Parker (#1801) üzenetére


csalafinta65
senior tag

+1

(#1810) bupemko válasza spawn21 (#1802) üzenetére


bupemko
senior tag

Ilyen nekem is volt. Én tiltottam le pár dolgot, nem lehet hogy letiltottunk valamit ami kellenek neki és ezért fordul magába? Annyira sűrűn még nem jött elő, hogy megpróbáljam kideríteni az okát...

(#1811) oncsi válasza Ed Parker (#1806) üzenetére


oncsi
őstag

Ezzel kapcsolatban felvetődőtt még egy probláma. Ha WiFi aktív, akkor hogy lehet mobil net-et használni? Ha ftp-n másolok, akkor nincs net-m. Vagy csak nem jól van beállitva valami?
Másik kérdés, hogy mekkora sebességet lehet elérni ftp kapcsolattal? Nekem csak 2.5MB/s de az stabil.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1812) Ed Parker válasza oncsi (#1811) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Úgy tudom egyszerre csak egy aktív kapcsolat van, vagy wi-fi vagy SIM kártya.
Van ugyan letöltés gyorsító, mikor egyik a másikra rásegit, viszont az hogy ezeket te válaszd meg nem tudom hogy lehetne kivitelezni.

Ha viszont a seagate megoldására kérdeztél rá, ott úgy van, hogy a merevlemez is csatlakozik a netre és attól kapod a netet is, tehát ugyanarra a hálózatra csatlakozik, mint amit használsz alapból.

(#1813) oncsi válasza Ed Parker (#1812) üzenetére


oncsi
őstag

Akkor az Lan-on van net-en? Mert az nekem csak hétvégén van otthon. De ha otthonról "hazajövünk" akkor csak mobil net van :-)

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1814) Sn00k


Sn00k
veterán

Heroes 3 hd vel meg heartstonnal jatszik valaki a tabon? Tervezek egy nagyobb tabot venni es lehet ez lenne a befuto, csak nem tudom az ujjabb jatekok mennyire mennek akadas nelkul, ezert meg kisse hezitalok a vetelen... Most z3 tablet compactot hasznalok ez eleg szepen muzsikal , csak kicsi mar nekem a kijelzoje.:/

3njoy the Lif3

(#1815) Ed Parker válasza oncsi (#1813) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ugy érted wifin?
Kicsi képzavar van a mondatodban, nehezen tudom elválasztani az otthonról hazajövünk szavakat.
:U

(#1816) Sn00k válasza Ed Parker (#1815) üzenetére


Sn00k
veterán

Ed: latom te az air pad 2 totyikban is jelen vagy. Te , ha a rendszert nem nezzuk ,melyiket valasztanad ezt vagy airpad2? Amugy van neked, hasznalod amugy mind a 2 tabot?

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#1817) xtend válasza Sn00k (#1814) üzenetére


xtend
senior tag

A z3 compact és a tab s10.5 specifikációja majdnem ugyanaz (tab s-nek nagyobb a kijelzője, nagyobb felbontása van és 8 magos) 3gb memória, 16gb háttértár, stb...úgyhogy ami azon fut, ezen is fog!

(#1818) Sn00k válasza xtend (#1817) üzenetére


Sn00k
veterán

Igen a legtobb spec az oke, csak a Mali az , ami elgondolkodtatt...

3njoy the Lif3

(#1819) xtend válasza Sn00k (#1818) üzenetére


xtend
senior tag

Nem használtam még olyan készüléket amiben Adreno 330 GPU van, de nem hiszem, hogy nagy kontraszt lenne a kettő között :)

[link]

(#1820) Locutus válasza Sn00k (#1814) üzenetére


Locutus
veterán

Azért a h3hd nehogy megizzasszon bármilyen hardvert nemhogy ezt. De majd jövő héten én is kipróbálom.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1821) Sn00k


Sn00k
veterán

Nah en megvettem az ediginel, mert az MMbe csak 4g volt feketebe. Most toltom este elkezdem belakni es le is tesztelem a gamek teren is, kivancsi leszek, hogy hasit...:)

1819.xtend: koszi, megsasoltam , majd este kiderul, hogy muzsikal a z3 tabletemhez kepest.

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#1822) Ed Parker válasza Sn00k (#1816) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem jelenleg a családban egy air, air2 és egy tab s 10.5 van.
Az air2-öt használom és a tab s-t, a másik air-t az asszony.
Megmondom őszintén nekem a tab-s jobban tetszik,mint az air2, de ez úgy tudnám neked a legjobban körbeírni, mint ha két nőd lenne, az egyiket az eggyüttlét miatt szereted a másikat meg azért mert jól főz,gondos, és figyel rád :DDD
Ha egyiket eladnám hiányozna biztos, az air2-t fórumra, játékra használom és olvasni, ebben jobb az iPad, a magazinokhoz, könyvekhez ez az arány jobb, nekem a böngészés is jobb ezen.
A tab s-t meg filmre, zenére, YouTube, szoval az inkább tartalomfogyasztásra van.
játék és erő szempontjából az air2 a befutó, ez az új proci és GPU komolyabb játékokkal is könnyen megbirkózik.
Én szeretem mindkettőt.

[ Szerkesztve ]

(#1823) sbalu1 válasza Sn00k (#1821) üzenetére


sbalu1
senior tag

Amilyen játékokkal én játszottam idáig rajta, a komolyabb FPS-ek, vagy pl. az autós Need For Speed, mind igen szépen akadás mentesen futnak rajta.

(#1824) oncsi válasza oncsi (#1813) üzenetére


oncsi
őstag

OFF
Kétlaki élet. Hétvégén hazamegyünk. Otthon van rendes Net, meg gép. De hétközben itthon vagyunk, mobilnet, meg Tab S, meg TeamViewer az otthoni gépre. Az letölti addig azt a tartalmat, amit a következő héten elfogyasztunk a Tab segítségével.
Bocsi
ON

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1825) Ed Parker válasza oncsi (#1824) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Továbbra is egy fizikai tárolót javaslok mint hálózati megoldást.
Ha van lé akkor az 1 V 2 terás wireless merevlemezt, azzal elleszel egy ideig, tabrol tudod törölni, módosítani a tartalmat.
Ha budget megoldás kell, akkor meg egy 32 V 64 gb microsd kártya.
Mivel a másik lakásban nincs rendes ADSL-ed és a mobilneted feltételezem nem korlátlan( az enyém igen 150Mbps ) elég macera otthonról streamelni a tartalmat, plusz a jó sebességhez jó lefedettség is kell, főleg HD tartalmaknál.
Sajnos nekem is elég hurka a feltöltésem, csak kb 1,5-2Mbps, ami nem rakéta.
Ezért is lettek ilyen megoldásaim, hiába gyors a mobilnetem.

(#1826) #01696768 válasza oncsi (#1824) üzenetére


#01696768
törölt tag

Én biztos inkább "itthonra" akarnék netet, hét közben tuti többet lógok rajta. :)

(#1827) Sn00k válasza Ed Parker (#1822) üzenetére


Sn00k
veterán

Ezt szepen megfogalmaztad. 2 csaj... :) eleg jol atjott, a hasonlatod ;]

sbalu1: na zsír, ez jó hír:)

3njoy the Lif3

(#1828) Ed Parker válasza Sn00k (#1827) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Próbáltam a fórum szabályait betartva korrekten fogalmazni, sajnos cifrábban nem lehet, de ha így is átjött akkor jó. ;]
Hogy tetszik a tábla?

(#1829) #01696768 válasza Ed Parker (#1828) üzenetére


#01696768
törölt tag

Nekem tetszett a hasonlat, mivel munkára és videózásra használom, szép is és okos is. :D (Mondanám, hogy a gazdájára ütött, de még komolyan venné valaki. :DDD )

Erről jut eszembe, végre dropbox is lehetővé tette a dokumentumok szerkesztését az appből, illetve mégjobb: az alapértelmezett app-pel nyitja meg őket, nálam ez a docs/sheets. Eddig ez az egy tetszett jobban a drive-ban, és bár ott még mindig picit simább a dolog, ez eléggé megdobta nálam a DB-ot.

(#1830) Ed Parker válasza #01696768 (#1829) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Hehe :D

Egy idézet az s6 leírásából:

A szoftverekben is egyszerűsödést várunk, és hogy az Android 5.0 Lollipop egyik legjobb újdonsága, a gyárilag telepített szoftverek törlésére is lesz lehetőség. Ezek a telefonok ugyanis teljesen szűzen, egyetlen saját app telepítése nélkül is elhasználják a memória nagy részét, szűkebb mozgásteret hagyva a felhasználóknak.

Thanks God :R

(#1831) #01696768 válasza Ed Parker (#1830) üzenetére


#01696768
törölt tag

Naigen, ezt én is néztem pár hete, amikor bejelentette a csamcsung, hát hiszem, ha látom. Egyetlen integetős-kacsintós feature-t sem használok, naptártól kezdve a jegyzettömbig mindenre megvan a saját kedvenc app-om, szóval nekem aztán jöhetne stock-kal is a tab. Nem mondom, hogy ne legyen rajta semmi, nyilván van, aki egy zsáknyi finomsággal szereti venni, de én mindebből semmit nem használok, csak feleslegesen virít ott.

(#1832) Locutus


Locutus
veterán

Na megjött nekem is a tab s.

Beállítottma az accountjaimat, és elkezdte az összes alkalmazást feltelepíteni, ami a telefonomon is van. Ez mitől van? Meg ugye nem fogja mind a kettőről leszedni azt, amit az egyiken uninstallok?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1833) Ed Parker válasza Locutus (#1832) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nos ez elég egyszerű, mivel ez a backup a telefonodról készült, igy értelemszerűen azt fogja felrakni, amit mentettél vagyis mindent.
Nem is értem hogy lehetne másképp?

(#1834) Memmaao


Memmaao
addikt

A T-Home otthoni net csomaghoz most elég jó áron adja, 4490ft 0% THM 24 hónap. Rendeltem is egyet a 120 mbites optikai net mellé, elvileg pár nap és GLS házhoz hozza. 107760 ft-ért szerintem best buy! És így a sütőn kívül minden Samsung itthon (TV, házimozi, telefon, okosóra, laptop, tablet, mikró, hűtő, porszívó, mosógép) :)

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#1835) #01696768 válasza Locutus (#1832) üzenetére


#01696768
törölt tag

Én mindig azzal kezdem, hogy wifi nélkül regelek be, és előbb átállítom a play beállításait (pl. automatikus update), mielőtt belépek a fiókokba.

(#1836) Locutus válasza Memmaao (#1834) üzenetére


Locutus
veterán

Mármint mit adnak ennyiért?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1837) Memmaao válasza Locutus (#1836) üzenetére


Memmaao
addikt

Elnézést, azt hittem egy Galaxy Tab S 10.5 fórumban egyértelmű, hogy egy Galaxy Tab S 10.5-öt. Egyébként Galaxy Tab S 805-öt, az LTE képes verziót. Ráadásul a NetMánia S csomagtól az XXL-ig (10mbit - 120 mbit) mellé bármelyikhez elérhető: Szóval ennyiért bestbuy!

/Nem mellékesen meg ugye nem szürke import, hanem mysamsung.hu-n regisztrálható, 2 év prémium garanciás!/

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

(#1838) Locutus válasza Memmaao (#1837) üzenetére


Locutus
veterán

Ja, hogy hűségidős előfizetéssel ennyi. Az más..

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1839) Memmaao válasza Locutus (#1838) üzenetére


Memmaao
addikt

Igen, de mivel ott, ahol én lakom, vagy T(sz)ARR kft gyenge net van, vagy T-Home optikai kábel 120 mbit/sec, így nem gondolom, hogy rövid időn belül (éveken belül) váltanék az optikai netemről! Pláne, hogy olcsóbb, mint a TARR kft net ajánlata. Szóval kellemeset a hasznossal.

My name is Bond, James... Dean.

(#1840) Locutus válasza #01696768 (#1835) üzenetére


Locutus
veterán

Ez egy jó ötlet...

Most hogy újra bekapcsoltam a tabot délután óta, nekiállt újra felrakni mindazt, amit délután már legyalultam róla...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#1841) Sn00k válasza Ed Parker (#1828) üzenetére


Sn00k
veterán

Jó a tablet, egyelőre minden OK, még tegnap kicsit vaciláltam, hogy lehet becserélem egy Ipad Air 2-re , de végül úgy döntöttem marad, mert meg vagyok elégedve a sebességével..

Egyedül, ami kicsit fúra , hogy egy egész estét töltöm van, majd reggel leveszem(repülő üzemmódban van) és este , mikor bekapcsolom 82%-on áll az aksi :/, Igaz megnéztem és az aktív alkalmazásoknál bent van pl: a Heartstone, lehet az szipkáz le belőle ennyit ?

3njoy the Lif3

(#1842) silentkiller válasza Sn00k (#1841) üzenetére


silentkiller
senior tag

Nézd meg a beállítások/általános/akku (asszem ott van). Ott órára/percre pontosan látod, hogy mi merített belőle ennyit... ez rengeteg!

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#1843) tepenzed válasza Sn00k (#1841) üzenetére


tepenzed
őstag

a hearthstone nem záródik be sima vissza gombbal,az szívta le!

(#1844) Ed Parker válasza Sn00k (#1841) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ki kell próbálni mindkettőt aztán dönteni, nálam az air alap volt, 2008-óta vagyok iOS platformon, rengeteg szoftvert vettem, ezeket nem akarom bukni.
Viszont most hogy már jobb a droid mint két éve, tettem megint egy próbát, és pozitív élmény.
A droid legnagyobb előnye a mókerolás, viszont iOS-re több alkalmazás íródik, es több a fejlesztő is.
Bármelyiket választod nem jársz rosszul.

Az akksi fogyás kicsit fura mert repülő üzemmódban nagyon takarékos, szinte 1-2%-ot esik naponta.
Nézd meg a beállításokban mi szívja ennyire.

(#1845) Sn00k


Sn00k
veterán

Ezt latom az akunal:
eszkoz keszenletben: 5%
Android op. Rendzer: 5%
Android rendszer: 5%
Mediaszerver: 4%

mappat , hogy tudok letrehozni a fokepernyon?

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#1846) macii97


macii97
senior tag

Fura, nekem van, hogy egy napot áll bekapcsolt wifivel, szinkronizációval és 1-2%ot merül, van hogy annyit se.

(#1847) Sn00k válasza macii97 (#1846) üzenetére


Sn00k
veterán

Hmmm hat ez nem tul jo hir. Es nem csak ma reggel, ha nem mar elozo nap is pont ennyin volt, mikor neztem aznap este...

Ja es a masik , ami fura volt, hogy mikor megvettem vasarnap es be akartam kapcsolni, total le volt merulve , pedig bar mikor veszek valami kutyut , mindig suzokott benne lenni nafta. Remelem nem szar az aksija :U

Most 63% pedig csak egy picit vagy fel orat jatszottam rajta a heroes HD val.

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#1848) Ed Parker válasza Sn00k (#1845) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Azzal valami nem frankó.
Tudsz nyomni egy screenshot-ot az egészről?

Maci olvtárshoz csatlakozva, nem szabadna üresjáratban merülnie, max 1-2%-ot.

Plusz fél óra játéktól nem szabadna ekkorát merülnie, ennyi erővel 2 óra alatt el is fogyna az akksi.

[ Szerkesztve ]

(#1849) Sn00k válasza Ed Parker (#1848) üzenetére


Sn00k
veterán

[link]

Az normális , hogy a kijelző ennyit eszik ?

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#1850) Luser2000


Luser2000
addikt

Nektek a Smart Remote alkalmazással az infra vezérlő stabilan működik? Nálam sok esetben csak reboot után működik.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.