Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:51:37

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) spawn21 válasza #03372544 (#1550) üzenetére


spawn21
veterán

2K felbontású kilező mind. Gyengébb vasra. Tehát?

iPhone 13p

(#1552) Ed Parker válasza #03372544 (#1550) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Aza baj hogy mi elbeszélünk egymás mellet, pedig biztos vagyok hogy érted mire gondolok.
Ahogy spawn is megmondta, meg lehet ezt oldani droidon és meg is oldotta már sok konkurens gyártó.
Az hogy most ennek a táblának nagyobb a felbontása nem hiszem hogy a GPU nem tudná kiszolgálni, mikor játékok mennek rajta frankón. Akkor egy grafikus felület meg megtorpan? Ne már.

[ Szerkesztve ]

(#1553) macii97 válasza Ed Parker (#1552) üzenetére


macii97
senior tag

Ahogy már mondtam, ez egyszerű üzletpolitika. Minek fektessenek be több pénzt és időt, ha így is viszik a telefonjaikat/tabletjeiket mint a cukrot? Minél magasabb a profit, annál jobban jár a cég és valamilyen szinten a vevő is, olcsóbb lehet a cucc, hiszen a várt bevétel kisebb összegből is összejön. Az Apple cuccai azért ilyen drágák, mert a befektetett pénz összege akkora(fejlesztők, külsős gyártók stb), hogy ha olcsóbb lenne, nem lenne profit. Meg persze a prémium minőséget is tartani kell minden évben. A lenovo, htc nem népszerű, ezt el kell ismerni. Valamivel meg kell fogni a vevőket és ez lehet pl egy fém ház, pöpec rendszer, boomsound, akármi.
Ezenkívül nem tudom miről beszélünk. Az én tab-om nem laggol. Most nézhetném, hogy huha itt megakadt az animáció, de nem érdekel. Az másnál is megtörténik. A rendszer működése teljesen folyamatos. Tegra 3-on tolom a telefonomban, tudom, hogy mi az a lag! És amit a tab s csinál az nem az! :D

(#1554) csalafinta65 válasza spawn21 (#1549) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Egy járható megoldás van. Megválsz a Tab S-től, és iPadet veszel! És semmi gondod nem lesz!

(#1555) #03372544 válasza Ed Parker (#1552) üzenetére


#03372544
törölt tag

Valóban elbeszélunk, én általánosságban beszélek a rendszerről ti meg konkrétan ennek a gépnek a hiányosságairól optimalizacio terén.

Csalafinta: ez most hogy jön ide?

[ Szerkesztve ]

(#1556) spawn21 válasza csalafinta65 (#1554) üzenetére


spawn21
veterán

Juj de megmondtad. van ipadem

iPhone 13p

(#1557) csalafinta65 válasza spawn21 (#1556) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Az még jobb. Akkor csak a Tab S-t kell eladnod.És nincs több fikázás. Mehetsz majd az anya-topikodba éljenezni. Egyébként Neked mi a f@sznak a nagy "ájpeded" mellé egy fos Tab S? Nem elég egy tab? ( már megint előjön a harapott almások nagyképűsködése. Hirdesd meg bszd meg, az androidot meg felejtsd el!)

[ Szerkesztve ]

(#1558) spawn21 válasza csalafinta65 (#1557) üzenetére


spawn21
veterán

Juj de ideges vagy, és a stílusodon van még mit csiszolni

Neked mi közöd ahhoz, hogy mit veszek és mit mondok?
Ha valami nem tetszik azt elmondom. Legyen szó bármelyik márkáról. Az pedig, hogy minek titulász engem marha nagy fasz...ág. Fogalmad sincs, hogy milyen cuccokat használok. Ja, mert van egy ipadem, akkor már ápple a hazám. Igaz? Szegény.

Android user vagyok., és zavar ha ennyi pénzért nekem kell tiltogatni. De ha sokáig akadékoskodsz megkérek egy moderátort szedjen ráncba

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#1559) hurkalé


hurkalé
csendes tag

:K :K :K
:C :C :C

(#1560) csalafinta65 válasza spawn21 (#1558) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Nem hinném, hogy akadékoskodnék. Te hisztizel itt, és kutyázod a Tab S- t. Építőjellegű hozzászólást nem igen olvastam a részedről , a tablet kapcsán. Ezen topiknak indulása óta tagja vagyok. Ez nem érdem. Moderátorral fenyegetőzni..Ez is egy érvelési forma.

[ Szerkesztve ]

(#1561) spawn21 válasza csalafinta65 (#1560) üzenetére


spawn21
veterán

Örülök neki.

A szakmai topik azért van, hogy az emberek megosszák a véleményüket, esetleg más eszközzel összevetve a tapasztalatukat.

Nem azért, te meg anyázz privátban(szó szerint, mint egy óvodás)mert szúrja a szemed hogy nem ájultam el a tabtól. Az, hogy összevetem azzal amim éppen van téged zavar.... Na bumm.

iPhone 13p

(#1562) csalafinta65 válasza spawn21 (#1561) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Általánosságban igazat adok Neked. ( privátért elnézést kérek. De tudod, azert az sem semmi, hogy szintén privátban tudomásomra hozod, hogy kirakatsz az oldalról . Ph addikt ranggal szerintem kissé visszaélve...)Részemről vita lezárva.

[ Szerkesztve ]

(#1563) csalafinta65 válasza Ed Parker (#1552) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Mivel én soha mem játszottam rajta...hogyan teljesít játékok terén? ( nem iPad viszonylatában kérdezem)

(#1564) #01696768


#01696768
törölt tag

No, hát mint az előttem szólók, én sem tartom a samu szoftver-megoldását a legjobbnak. Nem másik készülékre vágyom, csak arra, hogy a lehető legtöbbet kihozzam belőle. És ez eddig nem az. Én már régesrég megszoktam az android mikrolagjait, nade ez már-már határos az S3-mon tapasztalt mértékekkel. És ez engem azért zavar, mert elsősorban vasat veszek, nem feature pack-ot. (Többek között ezért sem érdekel semmi alma termék, ott a gördülékenységnek komoly ára van személyreszabhatóság terén.) Szóval arra jutottunk a párommal, hogy tojunk a garira (uccse jár itt futár, és előtte letesztelek mindent, hátha még megejtünk egy gyors szervizt), és mehet a root. A OnePlus One után meg CMre fáj a fogam, kíváncsi lennék, itt van-e valakinek vele tapasztalata a tabon. :R

(#1565) Ed Parker válasza macii97 (#1553) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ne haragudj de ez egy nagyon rossz politika :D
Igen viszik, vannak akik Apple haterek és ezért vesznek droidot, és vannak akik nem engedhetnek meg egy drágább telefont, de a Samsung nem a csúcs készülékeiből él, hanem az olcsóbb modellekből, mivel itt csak a w7 és a droid kínál alternatívát, az IOS nem.
Az Apple cuccai ezért ilyen drágák, mert van egy jól működő rendszer, amit a cég saját maga optimalizál és valljuk be, a töknek adják 100ezerért mikor 270ezerért is megveszik?
Profit van rajta bőven, hiszen nem véletlen a legnagyobb tech cég a mai napig.
A Lenovo egy más réteget célhoz meg és a htc is, egyik sem rossz, de ők ebből a tortából legfeljebb egy nagyon vékony szeletet vághatnak, pedig az m8 egy igen komoly gép.

Mint már előtte is írtam, hogy ez a lag minimális és nem is mindenhol csinálja,de ettől még a belassulás jelen van, ami nem a Samsung hardver hibája, tehát itt nem maga a tábla szar, hanem a tróger rendszer,amit ráraktak. :)

Ujjobaggya: így van, hisz ez az a topic és ilyen gép van a kezemben, miről kéne beszélnem? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1566) Ed Parker válasza csalafinta65 (#1563) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Csak pár játékot próbáltam, de azok mind faszán mentek, itt nincs is semmi baj, bár etéren az én véleményem indifferens,hiszen keveset játszok, mind ezen, mind ipaden, hiába van azon is durvább hardver.

Fl0werstar: a Fején találtad a szeget,nálam is ez a cél, minél nagyobb felhasználói élményt elérni, bár én nem küldöm szervizbe, mert simán kiröhögnek, hogy nincs ennek semmi baja.

[ Szerkesztve ]

(#1567) macii97 válasza spawn21 (#1561) üzenetére


macii97
senior tag

Akkor nem csak én vagyok beoltva privátban :DD

(#1568) #01696768 válasza Ed Parker (#1566) üzenetére


#01696768
törölt tag

:) Én is, persze, csak ha hibát találok, nem hiszem, hogy fogok.

Macii97: nem, nem csak Te. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1569) csalafinta65 válasza #01696768 (#1568) üzenetére


csalafinta65
senior tag

nem, nem csak Ti.

(#1570) #03372544


#03372544
törölt tag

Én is kérek privátot!
Most figyelj: szarszung!
:D

(#1571) hurkalé


hurkalé
csendes tag

Szinte mindenki aki más véleményen van mint Ő!!!! ;] ;] ;]

(#1572) csalafinta65 válasza Ed Parker (#1566) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Szerinted érdemes lehet a készüléket rootolni? Van egyáltalán rá életképes alternatív ROM, a gyárin kívül? Nem érdemes megvárni a hamarosan érkező Android 5.0, vagy 5.01-et?

(#1573) Ed Parker válasza csalafinta65 (#1572) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Haha, én ilyet még sosem csináltam és sztem nem is fogok, hisz annyira nem érdekel a mókerolás :DDD
Erre megvannak a móker fórumok, ahol a srácok egymás zacsiját morzsolva licitálnak egymásra,hogy az enyém 1000ponttal jobb az antutu benchmarkon. ;]

Nem tudom, passz, én az enyémet tényleg nem fogom, ennyire azért nem szaggat.

(#1574) csalafinta65 válasza Ed Parker (#1573) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Köszi. Ez megnyugtató. ( jó a hasonlatod a benchmark huszárokról)

(#1575) #01696768


#01696768
törölt tag

Na, CM láthatóan nincs (még) rá. Azért ha vki (spawn? :D ) túl van a rooton, érdekel az eredmény.

(#1576) Ed Parker válasza csalafinta65 (#1574) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Hát de ez megy tényleg, mintha jelenteni bármit is a mindennapos használatban :)

Még pár éve csináltam jailbreaket i4-en, azt mikor sorra jelentek meg azok a fícsörök, ami miatt vonzó volt a jb, már nem volt érdemes foglalkozni vele.
Ez a root is úgy jó ha valóban képben vagy hogy mit is csinálsz.
Ha seggreteszed, drága móka volt.

[ Szerkesztve ]

(#1577) csalafinta65 válasza Ed Parker (#1576) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Volt egy ilyen gyanúm, nekem is....

(#1578) #01696768 válasza Ed Parker (#1576) üzenetére


#01696768
törölt tag

Azért nem aaaannyira veszélyes. ;) És pl. a lagot megszűnteti a gyári rom kipucolása. Jó alternatív romot nem látok, szóval azt nem is piszkálnám. De pont ezt imádom a droidban, hogy az a tied, úgy néz ki, ahogy akarod, stb. Persze nem muszáj mókolni, én még azt sem mondom, hogy jobb, ki hogy szereti.

(#1579) mycsu29 válasza #03372544 (#1570) üzenetére


mycsu29
tag

:C :C :C :C

"...Pogánynak tartanak, mert nem tűröm a papok hatalmát..."

(#1580) sbalu1


sbalu1
senior tag

Az előző, 7.7-és Galaxy Tabom rootolva volt és főzött romot használtam rajta.Sokkal jobb volt a gyárinál.Itt egyenlőre a külső SD-re való íráskorlát feloldása miatt látnám értelmét a rootolásnak, ha nem veszne a gari miatta, plusz ki lehetne szórni a sok felesleges szemetet.Az UI lecserélésével és finomításokkal nálam akadozás mentesen, megfelelően müxik ez a rom.A mókolás, újabb romok kipróbálására pedig nem olyan veszélyes dolog, ha valaki az ilyenekre fogékony, elég nehéz téglát csinálni a kütyüből, ha be vannak tartva a szabályok.Még a gyárak is vették át ezekből a lelkes amatőrök által készített megoldásokból és a gyárak által leállított fejlesztéseket, újabb romok portolását is ők viszik tovább.

(#1581) spawn21 válasza #01696768 (#1575) üzenetére


spawn21
veterán

Nem fogok szerintem hozzá nyúlni. Van egy olyan gyanum, hogy a knox megszivatna.

Szerencsére csak második tab, így annyira nem érdekel ha laggol. (Na jó ez nem igaz.)

De azóta ráragasztottam a hátuljára egy alma logót,és jobbnak érzem a sebességét ;]

iPhone 13p

(#1582) Ed Parker válasza spawn21 (#1581) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Tényleg gyorsabb lett?
Maradt nekem is a telefonok után, én rakok rá kettőt hátha akkor még gyorsabb lesz :DDD

(#1583) csalafinta65 válasza spawn21 (#1581) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Szerintem a tetoválás még hatásosabb. :K

(#1584) #01696768 válasza spawn21 (#1581) üzenetére


#01696768
törölt tag

Micsoda csalódás. :P De valahol megértem, nem is biztos, hogy megéri a vesződést. Azért vizsgaidőszak végén átgondolom mégegyszer, zavar pár dolog a TW-ben.

Vazze, azért az durva! :D Az a baj, hogy nagyon sokan tényleg így gondolkodnak...

(#1585) spawn21 válasza csalafinta65 (#1583) üzenetére


spawn21
veterán

nehéz , az anyaga nem engedi sajnos. De honnan tudod, hogy tetoválok? :Y

iPhone 13p

(#1586) spawn21 válasza #01696768 (#1584) üzenetére


spawn21
veterán

Csak a garancia miatt nem teszem

iPhone 13p

(#1587) tepenzed


tepenzed
őstag

Azt hogy tudom dmegcsinalni hogy ha egy webhelyen egy szovegdobozba nyomok hogy irjak bele,ne nagyitson ra? Vagy csereljem le a gyari billentyuzetet?

(#1588) #03372544 válasza tepenzed (#1587) üzenetére


#03372544
törölt tag

Nem a billentyűzet nagyít bele, hanem a böngésző.
A chrome ezt csinálja, mással nincs tapasztalatom.

(#1589) #03372544


#03372544
törölt tag

Ilyen védőüveget használ valaki?
Már megjelent egy apró karc a kijelzőn, meg kellene előzni a többit.

(#1590) #01696768 válasza #03372544 (#1589) üzenetére


#01696768
törölt tag

Nekem is megjelent, fel is lélegeztem, hogy már felesleges paráznom. :DDD Tokkal használom, sokszor notebook helyett, nekem fura lenne rá a védőüveg. Meg aztás samun mindig furák fent a kivágások... de megnézem, amit linkeltél.

Hát nem olyan drága, cserébe noname...

[ Szerkesztve ]

(#1591) #03372544 válasza #01696768 (#1590) üzenetére


#03372544
törölt tag

Azt írja genuine, szóval elvileg eredeti.

(#1592) #01696768 válasza #03372544 (#1591) üzenetére


#01696768
törölt tag

Nade eredeti mi? Samsung? Akkor megnézném amazonon, h létezik-e egyáltalán.

(#1593) csalafinta65 válasza #03372544 (#1589) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Mi okozta a karcot? Hogyan vetted észre? Esetleg egy fotót belinkelnél?

(#1594) macii97


macii97
senior tag

Én gyári fóliát rendeltem rá, 2 db van benne, szerintem nagyon jó minőség, egyszerű felrakni, nem homályos, nem nehéz elkerülni a buborékokat felrakásnál. Book cover mellé nem kell más szvsz.

(#1595) csalafinta65 válasza macii97 (#1594) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Book Cover nem elég a karcok elkerülésére? Sokan a fóliás megoldást nem ajánlják Amoled kijelző mellett.

(#1596) #03372544 válasza csalafinta65 (#1593) üzenetére


#03372544
törölt tag

Feleségem gépe, sokat játszik rajta minion rusht, ahhoz folyton jobbra-balra kell húzni az ujjad az irányításhoz.

(#1597) csalafinta65 válasza #03372544 (#1596) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Aha...ezek szerint "szerencse", hogy nem használom játékra. Én a book coverrel védem. A fóliától idegenkedem kicsit.

(#1598) #01696768 válasza macii97 (#1594) üzenetére


#01696768
törölt tag

Én a telefonon üveget használok, ég és föld, sosem vennék többet műanyagot. Persze ki mit szeret, és talán inkább a jó minőségű műanyag, mint a noname üveg. :)

(#1599) macii97


macii97
senior tag

A book cover alá bekerülhet egy kis homokszem vagy bármi ami karcolja a kijelzőt. Gyakorlatilag amíg pihen a táskában és el-el mocorog rajta a cover kissé. Semmi hátrányát nem érzem a fóliának, sem érintésben, sem képminőségben nem vettem észre semmit. Az üvegtől nehezebb lesz, igaz nem sokkal, de elég ezt tartani, sokszor használom két kézben fogva de van, amikor elfárad a kezem.

(#1600) Ed Parker válasza macii97 (#1599) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ezért vegyetek bt billentyűzetet, az merev, ott vannak távtartók, nem karcolodik és még szép is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.