Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:51:37

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) erzol válasza philoxenia (#5000) üzenetére


erzol
őstag

Köszönöm a segítséget.
Tesztelem a tabot, hogy teljesít. Áprilisban jár le a gariból az első év, jó lenne ha addig kiderülne, hogy az akksi döglődik-e.
Igyekszem addig is 20% felett töltőre tenni. :R

(#5002) Memmaao válasza erzol (#4997) üzenetére


Memmaao
addikt

Igen, tudsz! A gyári adatkábel a sok mikrotöredezéstől tönkrement és magas a belső ellenállása. Vegyél új adatkábelt, vagy gariztasd le, ha még nincs egy éves, és kapsz újat.

My name is Bond, James... Dean.

(#5003) erzol válasza Memmaao (#5002) üzenetére


erzol
őstag

Köszi, de a lakásban található 5 töltőt kipróbáltam usb doctorral/ampere progival is kipróbáltam, de egyenlőre úgy néz ki a tab gyengélkedik. :(

(#5004) oncsi válasza erzol (#5003) üzenetére


oncsi
őstag

Tudnak ezek a programok butaságot is mondani! Sokkal pontosabb amit te magad számolsz ki. Tudod az aksi kapacitását, a jelenlegi töltöttséget, és megméred, hogy mennyi idő alatt tölt fel a jelenlegiről 100%-ra. Az aksi kapacitás is pontosabban megmérheted egy pár órás teszttel. egy közepesnél alacsonyabb fényerőn, egy avi film nézésével 11-13%/h-t tud. Ennek a fórumnak a folyamatos olvasásával (hasonló fényerőn, és LTE hálón) szintén 15%/h alatt marad.
Tudom, messze nem olyan tudományos, mint egy erre kihegyezett app, de sokkal megbízhatóbb.
Én Ezt használom (kizárólag a merülés grafikus monitorozására) mert akármivel néztem eddig, mind mást mutatott.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#5005) zseko válasza Dyingsoul (#4982) üzenetére


zseko
veterán

Jönni fog 6-os rá? Az jó hír :)

Más, vettem egy ilyen cerkát, kíváncsi vagyok jó lesz-e, meg egyáltalán működni fog-e (eredeti-e), túl olcsó volt :D de mindenképp jobb a mérete, mint a szokványos bumszlinak:

HR24.hu

(#5006) philoxenia válasza oncsi (#5004) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azt a progit használom én is, de igazából minden program a saját adatokból dolgozik.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5007) tango20


tango20
csendes tag

Sziasztok.
Érdekelne hogy külső vinyóval el birkózik e, persze ugy gondoltam hogy a vinyónak külön áram forrást adni. Ha működik, ki hány gigával próbálta? Ha nem megya külső vinyó, pendrivot meddig kezel?

Kellene egy nagyobb, kb 200giga hordozható tárhely...

(#5008) oncsi válasza tango20 (#5007) üzenetére


oncsi
őstag

Önmagában nem kezel wincsit. Max 1 pendrive Fat32-re formázva (vagy esetleg EXT3) Külső vinyot, ha van saját tápja, akkor Fat32, Ext3 Stb, NTFS-t csak csak driverrel tud. Ha elég, hogy a total commander lássa, annak van saját meghjtója. De a paragon is jó drivert használ. Az íráshoz viszont Root kell.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#5009) tango20 válasza oncsi (#5008) üzenetére


tango20
csendes tag

A lényeg amire kellene az az hogy ithon notirol tele raknám a vinyot filmel , hogy külföldön legyen mit bámulni...

(#5010) tango20 válasza oncsi (#5008) üzenetére


tango20
csendes tag

De lehet h beruházok egy 128gb pendrivra

(#5011) philoxenia válasza tango20 (#5010) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Több kisebbel jobban jársz... Mondjuk 4 db 32 gigással...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5012) oncsi válasza tango20 (#5010) üzenetére


oncsi
őstag

Én erre a célra vettem egy 750-es WD külső tápos wincsit. Tökéletesen kezeli, és csak 10e Ft volt itt az aprón.
De egy aktív USB Hub is megoldja a táp gondot.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#5013) tango20 válasza oncsi (#5012) üzenetére


tango20
csendes tag

Igen valami ilyesmit képzeltem el én is... Nekem elég lenbe 160-200gb max

(#5014) #65510400 válasza tango20 (#5013) üzenetére


#65510400
törölt tag

Vagy veszel két 128 gigás kártyát,és ha az elsővel végeztél,cseréled.

(#5015) #03372544


#03372544
törölt tag

Akciós a book cover, 4800 Ft.
[link]

(#5016) oncsi válasza #03372544 (#5015) üzenetére


oncsi
őstag

Ez egy nagyon jó ajánlat. Nekem már van, de lehet veszek még egyet tartalékba.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#5017) oncsi válasza oncsi (#5016) üzenetére


oncsi
őstag

De máshol is mennek lefelé a gyári tokok

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#5018) philoxenia válasza #03372544 (#5015) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Köszi, megrendeltem tartalékba, egy év múlva már nemigen lehet majd kapni...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5019) Ateszpapa válasza philoxenia (#5018) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Már nem kapható, de tuti lesz még ennyiért vagy olcsóbban is majd...

(#5020) tepenzed


tepenzed
őstag

hú gyerekek felraktam a pac-man romot, nagyon baba :D

Sokkal jobban illik ez a felület szerintem a tabhoz, mint a vacak fehér lolis
a hangerő kb 50%-al nőtt és sokkal gyorsabb lett a tab :)

knox ugrás nélkül

csekkoljátok xda-n

[ Szerkesztve ]

(#5021) oncsi válasza tepenzed (#5020) üzenetére


oncsi
őstag

Vannak funkció beli hiányosságai? olyan is, amire azt szokták mondani, hogy úgy sem használom.

"Sokkal jobban illik ez a felület szerintem a tabhoz, mint a vacak fehér lolis" pl. a gyári KK is olyan :)

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#5022) tepenzed válasza oncsi (#5021) üzenetére


tepenzed
őstag

igen de az KK és ez hozza a loli előnyeit a hátrányai nélkül :D

Szerintem a gyári kk borzalmasan néz ki :( , az a kék szín, a menüpontok, ikonok... :S

[ Szerkesztve ]

(#5023) oncsi válasza tepenzed (#5022) üzenetére


oncsi
őstag

Szerencsére ízlésekről nem érdemes vitatkozni. :)
Speciel én már csak a színei miatt sem tenném fel a loli-t.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#5024) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Nem tudom, hogy vagytok vele, de én nem a menüt bámulom tabon egész nap.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5025) oncsi válasza philoxenia (#5024) üzenetére


oncsi
őstag

Mindig ezt hozzák fel érvnek, mindkét oldalon.
De akkor pl. egy autó színe sem fontos, mert ha benne vagy nem látod, ha meg nem vagy épp mellette, megint csak nem látod. Tehát mindegy
Nekem az az első, hogy lecserélem az ikon készletet, meg próbálom személyessé tenni a látványt. Egészen biztos nem vettem volna meg ezt a Tab-ot, ha LP al látom meg. Vannak akik játszanak rajta, én nem. Vagyis igen. Ezt. :B

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#5026) Prien válasza oncsi (#5025) üzenetére


Prien
addikt

Hát, tényleg nem vagyunk egyformák. Engem sosem érdekelt, hogy néz ki a menü egy-egy ROM-ban, netezni vettem... :) 4.4.2-ről sem frissítem fel, mert nem érdekel.

A kevés is több a semminél.

(#5027) tepenzed válasza Prien (#5026) üzenetére


tepenzed
őstag

azért itt nem a kinézet a lényeg, hanem a teljesítmény :D

(#5028) oncsi válasza tepenzed (#5027) üzenetére


oncsi
őstag

Valahol van egy határ, mint mindig. Ezért olyan nehéz mindenki kedvére valót gyártani bármiből. Nálad ez a határ máshol van, de biztos neked is van egy pont, ami alatt lehet akármilyen jó a készülék, nem vennéd meg.

Azt mondod, hogy a teljesítmény a lényeg.. Én meg naponta találkozok olyan Tab S használókkal, akiknek a teljesítmény a sokadik a sorban. Nekem is. Az első mindig a dizájn. Az fogja meg a vevőt legtöbbször. Téged nem, mert mint mondtad téged a teljesítménnyel vettek meg.
A dizájn után a tartalom. pl én a kijelző idő legalább 40%-át a menüt használva töltöm (sok programot használok feélváltva amik szintén a menü színében "pompáznak) És ezt a 8bites szín kavalkádot nem merném mutogatni senkinek.
Szóval, igen. Mások vagyunk, de ez így a jó. Félre ne értsd, nem azt mondom, hogy biztosan nincs akinek ez a CGA grafika tetszik, De én már 30 éve is undorodtam ezektől a fantáziátlan felületektől.

Ja es Ezek topiklakók sem a teljesítményben élik ki a kreatív vágyaikat. Amit a Google dizájnerei csinálnak a fortelem. Még a Samsung talán menthető, mert csak a frissítéseinél alkalmazza ezt a csodás grafikáját.

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#5029) philoxenia válasza oncsi (#5028) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Betettem egy szép képet háttérnek, időnként cserélem, oszt annyi. Ha például HBO GO-t nézek rajta akkor csak azt a felületet látom, ha netezek, a böngészőt, ha olvasok azt is teljes képernyőn teszem. De ismerem azt az érzést, mikor valami nem tetszik és nem látsz mást szinte, úgy idegesít... :D
Nekem a legbosszantóbb a belső tárhely hiánya, tartalom gyakorlatilag nincs rajta, program is minimális, a telefonomon nagyjából ugyanazokkal a programokkal van közel 8 giga szabad hely, (16GB belső tárhely mellett) itt meg kétszer kellett már takarítanom... :( Ennyi pénzért tehettek volna bele 32 gigát, ha már telepakolták gyárilag, eltávolíthatatlan sz*kkal, aminek a jó részét nem is használom... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5030) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Megjött a tok, de nem akar működni... :(
Itt a videón szépen odatapad az alsó részhez, nekem nem.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5031) kerobi válasza philoxenia (#5030) üzenetére


kerobi
senior tag

Szerintem a gyári tok pofátlanul drága. Én ezt rendeltem, és teljesen jó. Mágneszáras, nyitásra ébred, zárásra alszik. 2féle állítási pozició.
Megbízható eladó, gyors szállítás.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#5032) philoxenia válasza kerobi (#5031) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem van billentyűzetes tokom hozzá, ezt tartaléknak vettem, csak nem értem, miért nem működik. Mi tartja a gyári toknál a tabot a tokban?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5033) kerobi válasza philoxenia (#5032) üzenetére


kerobi
senior tag

Én ahogy látom azt a két kis bigyót kell dugni a tab-ba. Valami rugós reteszes megoldás lehet. Az oldására inkább kiváncsi lennék.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#5034) philoxenia válasza kerobi (#5033) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ennyire nem vagyok lúzer... :D belemegy, de ki is jön, nem szorul meg benne...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5035) Izzé válasza philoxenia (#5034) üzenetére


Izzé
őstag

Próbáld erősebben, belepattan az. :)

(#5036) smisa válasza Izzé (#5035) üzenetére


smisa
őstag

Ahogy mondod én azt hiottem már kijönn a túloldalt amikor bepattant :D szar egy megoldás az tutti de kivenni hogy fogom azt se tudom :Y

(#5037) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Akkor egyelőre hagyom, mert a másik tokkal akarom még vagy egy évig használni..... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5038) Khelben válasza kerobi (#5031) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én meg gyári tokot vettem aliexpress-en 10$-ért :)

(#5036) smisa : simán kipattan. De tény, hogy nem egy időtálló megoldás, napi ki-be rakásra nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#5039) zseko


zseko
veterán

Megjött a cerka hozzá, teljesen jól használható, nem is értem miért azt a nagy bumszli végűt árulják mindenhol.

HR24.hu

(#5040) erzol válasza zseko (#5039) üzenetére


erzol
őstag

Egy linket tudnál írni? :R

(#5041) zseko válasza erzol (#5040) üzenetére


zseko
veterán

Nem eredeti Samsung (hiányzik a felirat), de az S4-en és a tableten is jól működik.
[link]

HR24.hu

(#5042) Bibby válasza philoxenia (#5034) üzenetére


Bibby
addikt

Nekem is ilyen van, nincs ebben semmi trükk, sima patentes megoldás. Csakhogy azok a fehér kínai patentek sz@rok és nem tartanak. Nekem van egy gyári tokom is, egyszerűen arról lecsavaroztam a gyári (barna színű) kis gombokat, és átraktam erre. Azok tökéletesen szorosan megtartják.
Hát pl emiatt olyan olcsó a kínai. Ha nem lett volna a másik tok, dobhattam volna el ezt is, mert használhatatlan önmagában. :((

Szerk: most látom, hogy neked a gyári tokod jött meg, akkor annak jónak kellene lennie!

[ Szerkesztve ]

Ελευθερια η θανατος

(#5043) Kisherceg85


Kisherceg85
tag

Sziasztok.
Esetleg valaki tud segíteni abban, hogy valahol kapható e még az LTE verzió?

(#5044) DarkChild válasza Kisherceg85 (#5043) üzenetére


DarkChild
senior tag

(#5045) fater1969


fater1969
tag

Rootolásban jártas emberek segítségét kérem!
Volt több telefonom és tablet is ,amit ugyanattól az embertől vettem és rootolás után többé nem volt rajta sem 4g de még 3 g sem. Max 7 kb/s mal megy a mobilnet. Hogyan lehetne visszcsinálni? Még az sem érdekel,ha újból hálózatfüggő lenne,csak menjen rajta rendesen a net.

Nimbochromis Venustus

(#5046) Izzé válasza fater1969 (#5045) üzenetére


Izzé
őstag

Nem lehet, hogy csak a APN törlődött? Nézd meg a szolgáltatód oldalán egyezik e a tiéddel? Ha nem csináld meg az alapján.

[ Szerkesztve ]

(#5047) oncsi válasza fater1969 (#5045) üzenetére


oncsi
őstag

Ne keverd a root-ot a függetlenítéssel. A root (szerintem) nagy biztonsággal működik, max ugrik a garancia. A függetlenítés meg kicsit több hozzáértést igényel. Biztos azt is vissza lehet barkácsolni, de hogy ki, és hogy azt pasz. Aki csinálta, azt nem lehet kérdőre vonni?

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#5048) fater1969 válasza Izzé (#5046) üzenetére


fater1969
tag

De,ha törlődött,akkor nem lenne edge sem! Eddig 3db note2 és egy note 10.1 el bánt el így. És nem tudja visszacsinálni.

Nimbochromis Venustus

(#5049) philoxenia válasza fater1969 (#5048) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Létezik olyan a Telekomnál, hogy előfizetésfüggő a sávszél...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#5050) kerobi


kerobi
senior tag

Ha rakok a tabra kepernyovedo foliat, akkor nem fog ennyire zsirosodni es porosodni a folia, mint a kijelzo?

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.