Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:51:37

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1201) csalafinta65 válasza tepenzed (#1200) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Nem normális. Nálam nem fut semmi, és 1,3 G ramom van. Valami nem kóser. Tisztító appok nem érnek semmit...Gyári visszaállítás kell.

(#1202) tepenzed válasza csalafinta65 (#1201) üzenetére


tepenzed
őstag

Most 1.5 gb szabad, valszeg vmi beragadt elobb mert task managerbe nem volt semmi futo app

(#1203) oncsi válasza tepenzed (#1200) üzenetére


oncsi
őstag

Engem is meglepett, de ez a normális. Bár van olyan program, ami kitudja fektetni. Pl a Dolphin. simán összetud szedni 500 vagy akár 700MB-ot. Akkor kiakad. Feladatkezelőben bezárok mindent, és látszólag nem fut semmi, akkor a foglalt memoria 1.4GB-ra csökken. ilyenkor ha elindítom újra a Dolphint ott folytatja ahol előzőleg már kiakadt.
RAM tisztító meg egyszerűen nincs. Nincs is rá szűkség, mert azért van a RAM, hogy használd. És a droid szabályozza, hogy mit szeretne a RAM-ban találni. Bár a fentebbi példa mutatja, hogy nem mindig optimális a választása.

[ Szerkesztve ]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1204) #03372544 válasza tepenzed (#1200) üzenetére


#03372544
törölt tag

A szabad ram elpazarolt ram.
Miből gondolod hogy az a 700 mb kevés?
Panaszkodik valamelyik alkalmazás vagy maga a rendszer, érzed bármi hátrányát?

Ami a memóriában van azt sokkal gyorsabban lehet elérni, használni mintha előtte még be kellene tölteni, alapvetően nem baj ha sok alkalmazás van benn a memóriában.

[ Szerkesztve ]

(#1205) macii97


macii97
senior tag

Nekem 2,41 gb ram foglalt most. Fut 5 alkalmazás. De érdekes, ha 10-15 fut akkor is 12,5 foglalt, ha semmi akkor is. Megszoktam, nem érdekel, teljesen smooth és gyors a rendszer. Komolyan. Miért kéne 2 gb ramnak szabadon lennie? Nyugodtan használja, semmi újratöltés, mindent ott folytathatok ahol abbahagytam. Számomra ez a droidos tabok csúcsa jelenleg. Nem hibátlan, de semmi sem az. És nem vagyok belezúgva se az almába, se a droidba, se a samsungba. Régebben megfogadtam (galaxy ace, mini idejében) hogy bár nem is volt, nem lesz soha samsung telóm. Ez azóta megbukott, a felület és a minőség is bejön. Eddig minden telefont rootolni kellett, romot cserélni, mert egyszerűen használhatatlan volt a gyári szoftver (Sony Ericsson 2010ben és LG 2012ben), a tab s ehhez képest álom.

(#1206) tepenzed válasza macii97 (#1205) üzenetére


tepenzed
őstag

jah amúgy engem is le akartak beszélni anno,hogy laggos, ehhez képest leszedtem a nova launchert és Chrome Samsung Support Library+Chrome Beta aztán sehol a lag. Ha rootolton meg letiltod az összes felesleges dolgot nagyon profi és még brutálisabb akksi, de annyit talán nem ér a 2 éves garancia elvesztése

(#1207) brudy válasza tepenzed (#1206) üzenetére


brudy
csendes tag

Mit tud a Chrome Samsung support library? Feltettem most hogy írtad, de semmi változást nem érzek. A leírásban sem írnak semmit.

(#1208) #01696768 válasza csalafinta65 (#1198) üzenetére


#01696768
törölt tag

Egész érdekes, hogy mindig társul ezekhez a gyártókhoz valamiféle előítélet. Nem mondom, hogy van vagy nincs alapja, de pl. ott ahol én élek, az almás termékek az alapválasztást jelképezik. Aki nem szeret személyre szabni, nem tudja hogyan kell kezelni a mobil rendszereket, inkább kifizeti a dupláját csak gondolkozni ne kelljen - itt ez a sztereotípia velük kapcsolatban, és itt sok tulaj ilyen is. Általában mindenkinek az van, nagypapáktól kezdve az unott fejű tinikig. Ha androidod van, ellenben, alternatív vagy, önálló, vagány, egyéniség. Persze engem mindez abszolut hidegen hagy, sosem vennék ilyesmi miatt valamit, azért tény, hogy ha már így esett, szivesebben tartozom a második kategóriába. :) Bocs az offért, csak érdekesnek találtam.

Amúgy boldog karácsonyt mindenkinek! ;)

[ Szerkesztve ]

(#1209) csalafinta65 válasza #01696768 (#1208) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Nagyon érdekes, amit írsz. Elgondolkodtató nagyon.( örülök, hogy a 2. kategóriát választottad) Akkor, ahol most élsz, különcnek számítasz azzal, hogy Tab S-ed van?

[ Szerkesztve ]

(#1210) tepenzed válasza brudy (#1207) üzenetére


tepenzed
őstag

hát ha érzékeltél korábban chromeban egy kis laggot mikor tiszta erőből görgetted le a hosszú oldalakat(pl index) akkor ezzel nem fogsz (legalábbis nekem elmult ezzel+chrome beta)

más böngészőt azért nem használok mert ez faszán szinkronizálta a pc-s chrome-al

[ Szerkesztve ]

(#1211) silentkiller


silentkiller
senior tag

Néhány napos LTE egyik sarka és oldala elkezdett nyikorogni, sajnos nagyon hangos és zavaró. Év elején hívom a Samsung garanciális szervizt, remélem még benne maradok a 30 napban... Úgy látszik a Tab S 8.4 után (olvasva a fórumon) ezt a szériát is elérte a gagyi.

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#1212) Ed Parker válasza silentkiller (#1211) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nekem nem nyikorog, hogy tudod előidézni a nyikorgását?
Tök jó kis tábla.

(#1213) tepenzed válasza silentkiller (#1211) üzenetére


tepenzed
őstag

nem tudok manapság olyan táblagépről aminek tökéletes lenne a külső minősége sajnos, de ilyet még nem tapasztaltam

(#1214) Ed Parker válasza tepenzed (#1213) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Az iPad egész jól össze van rakva kezdetek óta,sosem volt velük ilyen terén gond.

(#1219) WinZol válasza snefftamas (#1019) üzenetére


WinZol
aktív tag

Az alkalmazás kezelobe sok mindent le tudsz tiltani. Eltávolítani nem.

Hogyan lehet letiltani?
Én csak kényszerleállítás gombot találtam.
Gondolom ennek hatása max egy újra indításig él.

Van esetleg egy olyan alkalmazás, ahol be tudom állítani, hogy mely alkalmazásokat
figyeljen és ha futnak, alkalmazza a kényszer leállítást?

Persze root nélkül!!

Köszi

WinZol

(#1220) tepenzed válasza Ed Parker (#1214) üzenetére


tepenzed
őstag

általában igen, de az újak sajnos rossz sorsra jutottak értem itt az air 2-t, asszonynak az van és hát már nem a régi minőség,spórolnak rajta látszik..

(#1221) oncsi válasza silentkiller (#1211) üzenetére


oncsi
őstag

(#905) 3 napon belül cserélték.
Csak nem a bal alsó sarka?

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1222) Ed Parker válasza tepenzed (#1220) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Én sem értek egyet az örökös vékonyitással, sokkal többre értékeltem volna az air vastagságát egy erősebb akksival,de hát a tab s is vékony így kell játszani a kinek hosszabb a fsza versenyt az applenek is.
Ez van, itt tart ma a piac.

(#1225) silentkiller válasza Ed Parker (#1212) üzenetére


silentkiller
senior tag

Kézben fogva, jobb felső sarok, a bronz káva úgy ropog, hogy szinte hangos. Ilyet még Samsungoknál nem tapasztaltam... továbbá, a jobb oldalon, a töltő és a felső sarok között (a töltőhöz közel) elkezdett ropogni a káva. Kicsit olyan érzésem van, mint valami olcsó kínai tablettel... sajnálom.

Gondoltam, lecserélem a kisebb változatra de ott még gyakoribb a minőségbeni problémák, pláne jóval kisebb aksival.

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#1229) silentkiller válasza Ed Parker (#1226) üzenetére


silentkiller
senior tag

Remélem, kijön majd a szerelő és vagy visszapattintja (próbáltam én is de úgy tűnik, hogy a helyén van) vagy kicserélik. Még nem kellett Prémium Samsung szervizt hívni eddigi Samsung cuccaimnál. Mivel ez LTE, így Prémium garis... meglátjuk, mert egyékbént tetszik a tab (note 10.1 2014 Ed.-ről jövök)!

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#1231) sbalu1


sbalu1
senior tag

Most, hogy többen írtatok róla én is megnéztem, nálam a bal felső saroknál, a fül csatinál van egy kisebb pattogás, ha két újjal erősebben összenyomom, de nem zavar, mert ez abszolút nem üzemszerű állapot nálam.

(#1236) csalafinta65 válasza silentkiller (#1225) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Őszintén sajnállak. Persze meg is ijesztesz..bár nekem is , mind a kettő 10.5 LTE-re prémium gari van.még ez a szerencse...és itt jön elő megint az örök vesszőparipám. Miért kell, ráadásul nyugati viszonylatban sem olcsó készülékként, egy cég zászlóshajónak kikiáltott tabját olyan országban legyártatni, ahol híre nincs az elektronikai ipar gyökereinek? Vietnámról van szó..Ezt igazolja, hogy a Samsung is szégyelli ezt, hiszen sehol sem tünteti fel a gyártó országot. Legfeljebb egy Made by Samsung szerepel valahol. Ez nem költség hatékonyságról szól. Kapzsiságról. Törvényszerű a minőségi problémák sokasodása. Félő, hogy pl. ez a ragasztásos illesztési probléma előbb-utóbb egyre több felhasználónál jön elő. Ne legyen igazam. Made in Vietnám...

(#1238) oncsi válasza silentkiller (#1229) üzenetére


oncsi
őstag

Csak jó véleményem van a prémium gariról. Eddig 4x jöttek. Údvariasan, mindig, mident megcsináltak. Ajándék foliákat adtak, és elnézést kért a gyártó nevében a kellemetlenségért. Na ez a nagyon nem mindegy.
Tuti megcsínálják, vagy cserélik a hátlapot.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1241) silentkiller válasza oncsi (#1238) üzenetére


silentkiller
senior tag

Én is kiváncsi leszek rá! Ha jól emlékszem, akkor a kijelző van belepattintva a kávába és a hátlapba... legalábbis a Note 10.1 2014-nél így van megoldva.

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#1243) oncsi


oncsi
őstag

Bocsi, ide is berakom, hátha van akinek hasonló gondja lenne a Dolphin-Tab S kombóval.
[link]

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#1244) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

A topicot takarítottam, a következő személyeskedésnél, veszekedésnél, trollkodásnál alapból három napról indul a pihenő!

(#1245) Ed Parker válasza silentkiller (#1241) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Mutasd meg szakmásznak, azt megoldják, ha meg gyári hiba akkor cserélik, elég jól össze vannak ezek rakva.

(#1246) tepenzed


tepenzed
őstag

aki rendelt már ebayről tokot,tudná linkelni ami bevált? vékony+minőségi és nem 10ezres árakon van...

(#1247) silentkiller válasza Ed Parker (#1245) üzenetére


silentkiller
senior tag

Úgy lesz, már el is kezdtem intézni és bízom benne, hogy egyedi esetről van szó mert eddig még nem futottam beke quality check-es Samsung prémium termékbe.

@oncsi: ez nálam is így van, egyre jobban gyanakszom a Dolphin JetPack-re, esetleg a Flash-re.

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#1248) csalafinta65 válasza tepenzed (#1246) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Bár krva drága, de az erederi tokban hiszek. Mivel kettő Tab S tulaj vagyok, elég húzós a két book cover ára.. Vettem egy kéket a fehér tabhoz...12.750 volt az ipon-nál..A bronzhoz bronz tokot szinte lehetetlen kapni....egyedül a Bestmarkt árulja 13.200-ért.Holnapra ígérték. Tudom , hogy nagy pénz, de ezek a tabok megérdemlik.

(#1249) Ed Parker válasza silentkiller (#1247) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Mondtak valamit előre?
A régebbi telefonok elég silány minőségben voltak összerakva de ezt akárhogy tekergetem nekem nem nyekereg, elég merev mindenhol.

(#1250) silentkiller válasza csalafinta65 (#1248) üzenetére


silentkiller
senior tag

Én is ott vettem bronzhoz bronzt, zseniális megoldás, megéri a pénzt, bár nem olcsó.

@ Ed Parker: Nekem az elmúlt években nem volt bajom a Samsungokkal. Nem, még nem kaptam tőlük visszajelzést. Talán, nem is dolgoznak az Ünnepek között.

[ Szerkesztve ]

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.