Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:51:37

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) #03372544 válasza Luser2000 (#850) üzenetére


#03372544
törölt tag

A wifi verzió nincs a listában csak az lte.
"Nincs olyan regisztrált készüléke, amihez Prémium Assistance szolgáltatást igényelhet."

(#852) sbalu1 válasza #03372544 (#851) üzenetére


sbalu1
senior tag

Ha tényleg így van, akkor lehet, hogy nem várom ki a 2 éves gari végét és előbb-utóbb jól megrootolom.Kap...ák be!

(#853) snefftamas


snefftamas
aktív tag

Valakinek van meg problémája a tab kulalakjaval? Ferde a keret hullámos a kijelző stb...? Ha jól tudom a root tol gyorsabb nem lesz csak kvazi rendszergazda jogait lesznek. Custom rom tol lehet jobb a gép de azt nem nagyon találtam meg.

Rabolni álarcban, d*gni óvszerben!

(#854) csalafinta65 válasza snefftamas (#853) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Nem is hallottunk ilyen problémáról.

(#855) gezatata válasza sbalu1 (#852) üzenetére


gezatata
aktív tag

csak támogatni tudom az ötletet és kérlek linkeld is be amit a legjobbnak találtál kernel és rom tekintetében

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#856) sbalu1 válasza gezatata (#855) üzenetére


sbalu1
senior tag

Egyenlőre csak a rootot fontolgatom, romok tekintetében az XDA-ás fiúknál érdemes szétnézni.Én is szívesen venném, ha valaki be tudna számolni ezirányú tapasztalatairól.

(#857) hatala válasza #03372544 (#847) üzenetére


hatala
tag

Azért ez nem teljesen így van.
Volt Ipad 4-em és Samu is, valamint van Lg G Pad 8.3.
Nem tudom mit mondanak abban a topicban, de már az Ipad 4-nél is megnyithattál több oldalt és nem volt gond vele, valamint az LG rohadt lassú bír lenni.
Ettől még ilyen Samut veszek decemberben, ezért olvasgatok itt.

Más, de minden tabletre igaz szerintem, hogy onnantól kezdve amint a felhasználó belakja, nincs 2 egyforma felhasználói élmény még 2 ugyanolyan tabon sem, mindegy hogy IOS, Android, vagy Win.
Az egyik usernek csak kb. 7-8 telepített alkalmazása van rajta, alig fut belőle valami és kevés rajta az adat de gyakran netezik, van akinek meg 25-30 és fut a többsége, rengeteg adat, torrent, stb... és meglepődik hogy akad a cucc.
Így aztán nehéz összehasonlítani a gépeket, valamint mindenkinek más, szubjektív a felhasználói élménye emiatt.

(#858) #03372544 válasza hatala (#857) üzenetére


#03372544
törölt tag

Persze igazad van.
Arra volt sok panasz az ipad-ra, hogy ha pl a böngészőben ír egy hozzászólást amihez máshonnan akar még infót gyűjteni akkor mire visszatér a böngészőbe már töltődik is újra a lap és eltűnik amit addig beírt.
Nincs személyes tapasztalatom csak ezt olvastam sokszor a fórumában.

Amúgy a tab s tudom neked ajánlani nekünk nagyon bejött gyors szép, az osztott képernyős működés nagyon jól tud jönni.

Elsőre kicsit meglepő hogy a 3gb ram alapból 2 foglalt amikor a feladat kezelő szerint semmi nem fut, de eddig nem éreztem hátrányát vagyis nem tölt újra vagy ilyesmi, nincsenek olyan dolgok amik olcsó androidon szoktak jönni amikor kevés a szabad memória.

[ Szerkesztve ]

(#859) sbalu1 válasza #03372544 (#858) üzenetére


sbalu1
senior tag

Én is főleg a memória miatt is vettem meg ezt a kütyüt, a 7.7-esem (P6810) 1 Gigája már sokszor kevésnek bizonyult.Valóban érdekes, hogy a 3 Gigából simán el tud fogyni 2, de eddig nem éreztem, hogy a maradék kevés lenne, nem csukogatja be magától a háttérben futó dolgokat és ez nagy előny számomra az előző tabomhoz képest.

(#860) mts válasza MarciKING24 (#829) üzenetére


mts
tag

Így lesz, köszönöm! :)

Nagyon meg vagyok vele elégedve, egy rossz szavam nem lehet, maximum csak a my magazine oldal, azt nem tudom miért nem engedi kiszedni, telón pedig ki lehet. A Kijelző baromira tetszik, eddig nem akad, baromi jó. A listát megnézem, köszönöm!

(#861) Beetlejuice válasza snefftamas (#853) üzenetére


Beetlejuice
tag

Ha megrootolod a gepet, akkor a titanium backup progival barmit letorolhetsz / letilthatsz. A telefonom pl. a samsung cuccok 90%-a nem fut, pedig gyari rom van rajta. Szoval ehhez nincs szukseg custom rom-ra egyaltalan.

A magam reszerol, en biztos rootolni fogom. Az egyelten kerdes csak az, hogy megvarom-e a lollipoppot, vagy majd recovery-bol teszem fel.

(#862) sbalu1 válasza Beetlejuice (#861) üzenetére


sbalu1
senior tag

Plusz még az apk-kon kívűl azok adatait ki lehet menteni a rootolt kütyükön nem beszélve sok egyéb más hasznos feature-ről, amit a rootolatlan nem enged.Lehet, hogy én kívárom a lolitát, talán a jövő év elején mi is megkapjuk.

(#863) Luser2000


Luser2000
addikt

Ezért most szomorú (mérges) vagyok!

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#864) #03372544 válasza Luser2000 (#863) üzenetére


#03372544
törölt tag

Én csak azért vagyok mérges mert folyton piszkált hogy frissítsem, aztán miután lefrissítettem engem is ez az értesítés fogadott :)

(#865) Beetlejuice válasza #03372544 (#864) üzenetére


Beetlejuice
tag

En meg mar eleve kikapcsoltam a francba. :)

(#866) brudy válasza Luser2000 (#863) üzenetére


brudy
csendes tag

Én nem tudom leszedni a WatchOn-t gondolom root kellene hozzá. Egy fogadásom van rá, hogy dec. 31 után is ott fogja rontani a levegőt, csak nem lehetlesz használni.

(#867) Luser2000 válasza brudy (#866) üzenetére


Luser2000
addikt

Nekem nem "rontja a levegőt", én használom.
Ha jövőre megzápul, akkor kell keressek valami hasonló alkalmazást.
Eddig még olyat nem találtam, ami a hazai csatornák elektronikus műsorújságját betölti és mellette távirányítóként is üzemel.

Van ötleted (vagy másnak ötlete) rá?

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#868) brudy


brudy
csendes tag

Egy hete használom a Tab S-t és szeretném leírni a véleményemet.

Összességében elégedett vagyok. A kijelző tényleg brutálisan jó, a sebesség elfogadható, az akkuidő jó. A book cover-nek köszönhetően minden helyzetben lehet viszonylag kényelmesen fogni/használni, tehát a méretével is kibékültem. Ha nem lenne a cover, akkor szerintem már árulnám a tabot, de így szuper. Kipróbáltam néhány játékot és teljesen jól futottak egy-két kivétellel, hozzáteszem erre a célra vannak jobb alternatívák is, szerintem a Tab S nagy és nehéz ehhez, de nem is játszásra vettem.
Ami viszont nagyon nem tetszik, az a Samsung szoftvere. Soha nem volt Samsung Androidos ketyerém, mivel szándékosan kerültem őket a hulladék szoftverük miatt. Szerintem nincs még egy gyártó, aki ennyi haszontalan bloatware-t tolna a készülékeire. A Touch Wizz-et (ami szerintem egy rugalmatlan, erőforrásigényes, ronda szar) lecseréltem Nova-ra, letiltottam/eltávolítottam kb. 15-20 Samsung szoftvert, kikapcsoltam az összes paraszvakító fícsört és most kb. rendben van a sebesség. Még így is maradt jónéhány amit csak root-tal lehetne leszedni. Viszont arra nem találok megoldást, hogy a gyári videó lejátszó kezeljen ac3 hangot. Ez szégyen. Az első avi-nak amit rátettem nem volt hangja. A business week, a NewYork Times, a hancom office és a többi "ingyenes" hülyeség helyett inkább ezzel foglalkoztak volna Samsungék. Minden gyári program kritikán aluli. Ezzel nem a Tab S-t szerettem volna kritizálni, hanem az összes Samsung galaxy terméket, mivel egy kaptafára megy az összes.
Tudom, hogy nem illik ilyet, de muszáj összehasonlítanom az LG G2-mmel. Annak a szoftvere jól átgondolt, szép, a launcher testreszabható és jól néz ki. A gyári szoftverek jók és használhatóak! Eszembe sem jutott, hogy custom rom-ot rakjak rá, roottal piszkáljam, még a launcher is a gyári és nagy megelégedéssel használom már egy éve. A Samsung körülnézhetne a konkurenciánál és rájöhetne, hogy a kevesebb néha több.

Mindezek ellenére jó cucc ez a tab s, nem bántam meg hogy megvettem, mert jelenleg nem találnék nála megfelelőbet az igényeimhez. Ja, és azt sem bánom már, hogy nem a kisebbet vettem, pedig az első néhány nap elég kritikus volt.

(#869) brudy válasza Luser2000 (#867) üzenetére


brudy
csendes tag

Most nem rontja, de dec 31 után, amikor majd nem fog működni, akkor rontani fogja.
Így értettem.

(#870) brudy


brudy
csendes tag

Két kérdés:

A root minden esetben garanciavesztéssel jár, vagy van valami megoldás a számláló visszaállítására garanciális probléma esetén?

Olyan "hibám" van, hogy kikapcsolt állapotban töltésnél csak 99%-ig hajlandó tölteni, akkor is ha egy napig lóg a töltőn. Bekapcsolva feltölti 100-ra, csak úgy meg lassan tölt. Túlélhető probléma, csak zavaró.
Valaki találkozott már ilyen hibával? Mit lehet tenni ellene?

(#871) csalafinta65 válasza brudy (#870) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Nálam is így van. Ez nem hiba. Korábbi hsz.-ben volt már erről szó.

(#872) csalafinta65 válasza brudy (#868) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Gyári video lejátszó valóban hulladék...MX Player ajánlott. De az sem játszik le DTS hangot....

(#873) sbalu1 válasza brudy (#870) üzenetére


sbalu1
senior tag

Én úgy tudom, hogy sajna ez esetben a rootolást nem lehet eltüntetni, legalábbis még nincs megoldás a knox számláló lenullázására, tehát ugrik a számláló és emiatt a gari is.

(#874) Beetlejuice válasza brudy (#870) üzenetére


Beetlejuice
tag

Jelen pillanatban a rootnal get dolog ugrik: 1, gari 2, OTA frissitesek (tehat csak letoltott romokat lehet flashelni, a gyari frissites nem muxik). A KNOX szamlalo ugrasa, a jelenlegi allas szerint, kikerulhetetlen.

A BS Player szerintem tud ac3 hangot kezelni.

(#875) csalafinta65 válasza Beetlejuice (#874) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Azért megjegyzendő, hogy az ac3 hang nem kezelése enyhén is ciki....

(#876) brudy válasza csalafinta65 (#875) üzenetére


brudy
csendes tag

Egyetértek. A DTS más tészta. Azt sokminden nem kezeli, de az AC3 évek óta alap dolog.

(#877) Beetlejuice válasza csalafinta65 (#875) üzenetére


Beetlejuice
tag

Van kb. 200 media player az appstoreban. Nem tudom mi jelentosege, hogy a Samsung player mit tamogat. Volt eddig: Note 1, Note 2, Note 3 telefonomom - az elmult x evben, ezalatt mindig a BS Playert hasznaltam. Amikor megvettem a tabletet, az elso dolgom volt, hogy felraktam a BS Playert, es azota azzal nezem a filmeket, ugyhogy most nagyon ki vagyok borulva. Ez kb. most olyan problema, hogy mondjuk a HP felrak a windows-os notijara egy HP playert, es azon rugozunk, hogy szar a noti, mert nem tamogatja az ac3 audio streamet a media player.

Amit mondjuk nem ertek, de mondjuk ezt mar tobben megjegyeztek masok is... szoval eladtad a tabot, ha jol ertem...lenovo nemtom mi tulaj vagy... szarnak tartod ezt a tabletet... pontosan milyen okbol logsz itt a topikon? Altalaban ignoralom, ha valaki azt csinalja egy topikon, amit te.... viszont itt a hozzaszolasok kb. 30%-at te teszed ki, es szinte orankent reagalsz mindenre. Szerintem kevesbe fog fajni, ha elmondod mi a bajod, melyen odabent? Egy Samsung kamion elutotte a kiscicadat? Egy tavoli rokont agyonutott egy lezuhano Samsung teve?

Tanacsom: engedd... hadd menjen... hozd be a gugliba a kepet... meg egyszer utoljara, duhongj kicsit a mindent atszovo, del-koreai osszeeskuvesen... fogadd meg, hogy ezentul csakis kinai cuccot vasarolsz... aztan csukd le a bongeszot... es amikor kinyitod, legkozelebb egy sokkal szebb, rozsasabb vilag fog varni... a Lenovo vilaga (egyebkent nekem is volt mar ket ilyen notim, szal tuti)...

(#878) sbalu1


sbalu1
senior tag

Én annó winmo-ról váltottam droidra, több pda után, mert megláttam benne azt a lehetőséget amit már sem a winmobilban sem más mobil oprendszerben nem találtam.Konkrétan azt hatalmas mennyiségű aplikációt, amelyeket ráadásul állandóan fejlesztgetnek, javítanak és nap mint nap jelennek meg nagyon jó újabbak is.Ez igen nagy szabadságot biztosít a felhasználó részére, ezért nem is nagyon izgat mit rakott fel a samu, mert ha nem tetszik valami, szerencsére általában tömegével találok helyette más, számomra megfelelőbb alkalmazást.Aki pedig nem szeret alkalmazásokat kipróbálni, cserélgetni, annak ajánlom a kötöttebb oprendszereket, szabott és emiatt valószínűleg jobban optimalizált alkalmazásaival.

(#879) Beetlejuice válasza sbalu1 (#878) üzenetére


Beetlejuice
tag

Hehe... nekem az elso gepem a Psion volt.. aztan az elso Winmo a HP Jornada 540.. utana meg ipaq 3660 asszem.... nem vagyok mar mai csirke....jezus de regen volt...

Van itthon Ipad is. A parom, megy a gyerkoc azon nyomjak. Muternak Iphone 4-et vettem... szoval semmi gondom az Apple termekekkel, de nekem sokkal jobban bejon ez a pc-szeru nyitottsag...

A Samsung mindent megprobal, hogy a markahoz kotheto felhasznaloi elmenyt alakitson ki, mivel ha csak a Google elmenyre fokuszalna, akkor nehez lenne markahuseget epiteni. Ez az oka annak, hogy teleszorja sajat appokkal meg widget-ekkel. Remenykedik benne, hogy a userek megszokjak a formatumot, es legkozelebb is a megszokottat fogjak keresni. Nekem speci nem jonnek be a dolgaik... de itt jon be az Android nagyszerusege... egy uj launcher.... rootolas, titanium backup, greenify, tasker, wanam exposed... es egy tokeletes sajat igenyeinkre szabott gepet kapunk.

A gyari romot siman at lehet ugy alakitani, hogy anyja sem ismerne ra...

(#880) brudy válasza sbalu1 (#878) üzenetére


brudy
csendes tag

"ajánlom a kötöttebb oprendszereket" Ilyen szofisztikáltan még soha nem küldtek el az anyámba. :-)
Nyilván igazatok van és le lehet cserélni 2 perc alatt minden gyári alkalmazást. Ennek ellenére akkor is azt gondolom, hogy mivel ezek a Samsung által kifejezetten ehhez a készülékhez, hardverhez és kijelzőhöz fejlesztett és optimalizált, mélyen a rendszerbe integrált progik, örömmel venném ha normálisan működnének és nem kellene már az első nap mindenféle 3th party appra váltani helyettük.
A HP-s Windows-os példád azért nem az igazi, mert a Windowsban nyomtalanul el tudom távolítani az előtelepített szarokat. Itt viszont nemhogy nyomtalanul nem, hanem sehogy.
Fel lehetne úgy is fogni, hogy ingyen rajta van, ajándék lónak ne nézd a fogát. De remélem senki nem gondolja komolyan, hogy ezeket néhány szorgalmas kis koreai társadalmi munkában programozta a Samsungnak. Nem. És a New York Times vagy az a másik Bussines annyatudja sem ingyen került a Samsunghoz. Szépen be van építve az árba. Nem csak egy darab vasat vettünk. Kifizettük az összes szoftvert én is, te is és mindenki. Ha valamiért fizetek, akkor viszont vannak elvárásaim.
Ha lehetne kapni ugyanezt a vasat szűz androiddal 20 ropival olcsóbban, én lennék az első aki megvenné és egy szavam nem lenne, hogy mindent a Play-ről kell rátenni/megvenni.

U.i.: Elnézést, hogy ilyen vitát kerekítettem. Nem állt szándékomban.

[ Szerkesztve ]

(#881) sbalu1 válasza Beetlejuice (#879) üzenetére


sbalu1
senior tag

Egyetértek!

(#882) mts


mts
tag

Az miert van, hogy a YouTube app-al nezek videot akkor a maximalis valaszthato felbontas 1080p, pedig a video magasabb felbontassal lett feltoltve es mondjuk notin valaszthato magasabb felbontas is...

(#883) brudy válasza Beetlejuice (#879) üzenetére


brudy
csendes tag

A kötöttebb oprendszerekről, meg a Samsung szoftver politikájáról pedig csak annyit, hogy nem csodálom, hogy annyian átpártolnak (az általam nagyon nem preferált) Apple-höz. A Samsung mint legnagyobb Androidos gyártó telefossa szeméttel az oprendszert amitől lassú, szaggat, és a csodás lejátszó nem viszi a hangot, stb. Az átlag júzer nem tudja mi az a rootolás, vagy a custom rom, sőt még azt sem, hogy mi az a launcher vagy hogy hogy lehet letiltani egy gyári appot. Csak annyit lát, hogy iTab gyorsabb, egyszerűbb, és már cseréli is le, mert "az Android szar". Ezért pedig a fő felelősök a Samsung bloatware-ei, és gyári appjai.

(#884) csalafinta65 válasza Beetlejuice (#877) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Mentőt nem kéne hívni? Még agyvérzést kapsz ember! 1. Megvan a Tab S-em, mert 118 ezer ft-ot adtak volna érte...annyiéért nem adtam el...2. Lenovo-m már nincsen...3. Overmaxom már nincsen...4. Nem érdekel a BS Playered...Egyébként miért is kellene egy csúcstabhoz mezítlábas lejátszókat letölteni? Kissé furcsállom. 5. Samsung Note 2 telóm van, de nem nézek filmet rajta...talán nem is arravaló...6. Nem vagyok kiborulva. Miattad pláne nem. 7. Egy misét azért megér, hogy alapból nincs ac3 kezelés...8. Mivel van S tabom, itt lehetek engedélyes nélkül talán. 8. Miért fáj, hogy reagálok arra, amire szeretnék? Nem tőled kérek engedélyt. És nem Te fogsz korlátozni.9. Hangnemed tűrhetetlen, gyűlöleteteddel nem óhajtok versenyre kelni.10 . Tanácsot nem kértem, kérek tőled. Ha lehet kérnem, kerüld köreimet. Köszönöm szépen!

(#885) csalafinta65 válasza mts (#882) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Érdekes, hogy nem olyan régen lehetőség volt 1440-es felbontást nézni...tudja valaki, hogy mi történt, és miért újra csak 1080-at tudunk a youtube-on nézni? Esetleg csak próba időszak volt?

(#886) sirály69 válasza brudy (#870) üzenetére


sirály69
őstag

Nekem kikapcsolva is feltölti 100%-ra..., pont ma töltöttem és most néztem meg.

Szerver Hosting Debrecenben

(#887) csalafinta65


csalafinta65
senior tag

Kikapcsolva a zöld ikon jelzi, hogy 100%-os a töltöttség. De ahogy bekapcsoljuk, 99-et mutat. Aki eddig ezt felvetette, az ezt tapasztalta. Normális müködés.

(#888) Beetlejuice válasza brudy (#883) üzenetére


Beetlejuice
tag

Szerintem itt az alapveto kulonbseg a gondolkodasunkban. Nekem ez a tablet csak egy hardware. Annyi erdekel a Samsung cuccokbol, ami hardware meghajtasahoz kell. Minden masra ott a play store, meg az XDA forumon a fejlesztok. Anno a HTC HD2 telkomat windows mobile oprendszerrel vettem, es amikor nyugdijba ment akkor Android volt rajta, de az XDA-s csavok mar Windows Phone-t, meg Ubuntut is tettek ra addigra.

Ha ebben a kontextusban nezzuk a dolgot, akkor sztem tokmind1, hogy milyen media playert rak ra a Samsung. Persze megertem, ha valakinek nincs kedve butykolni, akkor ez idegesiti. Ezert vettem a paromnak meg a gyereknek Ipadet, a muternak meg Iphone-t. En szeretem butykolgetni, beallitgatni, testreszabni stb. Ebbol a szempontbol engem az Ipad halalra idegesit.

(#889) #03372544 válasza csalafinta65 (#884) üzenetére


#03372544
törölt tag

Lte a tabod vagy sima wifi?
Sima wifi most 130 újonnan mindenhol.

(#890) brudy válasza Beetlejuice (#888) üzenetére


brudy
csendes tag

Ha muszáj és van rá lehetőség, akkor nekem sem kell a szomszédba menni egy kis root, CyanogenMOD, custom rom/kernel, tweak, stb. miatt.
Viszont itt nincs rá lehetőség, mert nem akarok egy gombnyomással kukázni 2 év gart, és lehet, hogy öregszem, de azt szeretem ha nem muszáj. Aminek a feltétele egy jó gyári rom.
Simán túlteszem magam ezeken a szoftveres problémákon, sőt számítottam rá amikor megvettem. Viszont akkor is furcsálom és nem értem. Filléres codec-ekre nem futja, de méregdrága felesleges "ajándék" programokra igen.
Amire nem számítottam, hogy Samsungéknál nem csak elméletileg (mint sok más gyártónál), hanem gyakorlatilag is ugrik a garancia root esetén.

(#891) Moken13


Moken13
csendes tag

Biztos azért partolpartolnak át Samsungról Applere, mert nem jó a videolejatszo :D iPadon még a film felmasolasa is neccesebb, mint egy BS playert letolteni...

[ Szerkesztve ]

(#892) csalafinta65 válasza #03372544 (#889) üzenetére


csalafinta65
senior tag

LTE-s. Samu garanciás.

(#893) Beetlejuice válasza brudy (#890) üzenetére


Beetlejuice
tag

Erre azt mondanam, hogy a tablet mukodik out-of-the-box. Lehet hasznalni boven, rootolas nelkul is. En egy Nova Launchert raktam fel. A settings menuben turn off-ra raktam az osszes Samsung programot, aminel erre lehetoseg volt (ez hasonlonak tunik a titanium freeze feature-jehez, mert ezek a programok listajaban sem jelennek meg onnantol).

A Play Store-bol letoltottem a BS Playert, meg a tobbi szokasos progimat. Ezen a ponton minden mukodik a tableten, lejatszik ac3-as filmeket es a garim is teljesen erintetlen. Ezzel egyutt en majd rootolni is fogom, de teljesen csak sajat felelossegre. Mindenki addig megy a szemelyre szabasban, ameddig a kedve tartja, az Apple (out-of-the-box) konrketan semmit nem engedelyez.

(#894) #03372544


#03372544
törölt tag

Milyen távirányító alkalmazást használtok?

(#895) Luser2000


Luser2000
addikt

Kíváncsiságból egy hete átkapcsoltam a Beállítások --> Kijelző --> Képernyőmód menüben az Adaptív megjelenítésről az ALAPVETŐ megjelenítésre.

Ennek hatására a kép elég fakó (vagy inkább szokatlan tónusú) lett, azonban a készülék kijelzőideje jelentősen megnőtt, elérve az eddig nekem elérhetetlen 7 óra működést is!

Esetleg érdemes egy próbát tennetek. Gyakorlatilag így nem két naponta töltöttem, hanem három. :B

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#896) brudy válasza Luser2000 (#895) üzenetére


brudy
csendes tag

Nekem ez az alapvető mód tetszik a legjobban. Ha még takarékos is, az mégjobb.

(#897) sbalu1 válasza Luser2000 (#895) üzenetére


sbalu1
senior tag

Nekem meg az adaptív, illetve a direkt élénk amoledes megjelenítés tetszik jobban, még akkor is ha ez nagyobb fogyasztást eredményez.Ezért is vettem többek között ilyen tabot, akkor már nem fogom lebutítani egy hagyományos kijelző minőségére.Én inkább a fényerővel spórolok, elegedőnek tartok egy kb. 30%-os beállítást.

(#898) hzozoo


hzozoo
csendes tag

valaki tudja-e, ha flashelek egy amerikai romot odinnal, az fut-e rendesen és nem ugrasztja-e a knxot?

Zozo

(#899) csalafinta65 válasza Luser2000 (#895) üzenetére


csalafinta65
senior tag

25-30%-os fényerőt használok. Te energiatakarékos módban sem éred el a 7 órát??? Ezt "hogyan" csinálod?

(#900) brudy válasza sbalu1 (#897) üzenetére


brudy
csendes tag

Az adaptív ha jól sejtem, váltogatja a másik 3 beállítást automatikusan. Ez idáig rendbe is lenne, de alapból a film módot használja a menükben, a főképernyőn, stb., és ettől nekem kifolyik a szemem annyira túlszínezi. A valósághűséghez köze nincs a film módnak.
A fénykép és az alapvető kellemesebb a szemnek, és közelebb állnak a valósághű látványhoz szerintem.

Van egy olyan kapcsoló, hogy "eszköz/kijelző/automatikus színtónus" ami a leírás szerint "a képernyő tartalmához igazítja a fényerőt". Most akkor színtónus vagy fényerő? És ha fényerőt igazít, akkor mit csinál az "automata fényerő"?
Tudja valaki az igazságot?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.