Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:51:37

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) csalafinta65 válasza Dr.Anonymus (#50) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Hidd el, elfogultság nélkül írtam az iPad-ről! As: teljesen egyetértek!

(#52) Trully válasza csalafinta65 (#45) üzenetére


Trully
csendes tag

Nemtudom, nekem bejön a 4:3 képarány. Netetéshez, olvasáshoz nekem jobban fekszik.

(#53) csalafinta65 válasza Trully (#52) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Ebben biztosan igazad van. Ezt elfogadom. De nézz meg rajta egy mozifilmet...a durva fete csíkoktól nagyon "kicsi" lesz mozi....Ezért tévút a 9.7 coll. A 10.5-ös Samu a Te igényeidet is teljesen kielégítené.( + film) Próbáld valahol kézbe venni! ( lapos TV-ben is bejön a 4:3-as képarány? :DD )

[ Szerkesztve ]

(#54) joey04 válasza AS (#49) üzenetére


joey04
titán

Nem lenne 800 gramm

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#55) Sonyimádó152


Sonyimádó152
csendes tag

Mennyi????:'(

(#56) csalafinta65 válasza Sonyimádó152 (#55) üzenetére


csalafinta65
senior tag

AS picit túlzott...de a fémház nem hiszem, hogy a wifi-vételt nem befolyásolná..és nem pozitív irányba.

(#57) Trully válasza csalafinta65 (#53) üzenetére


Trully
csendes tag

Azért szívesen megtapogatnék egy ilyet, nem mondom :) remélem valamelyik márkaboltban lesz rá lehetőségem.

(#58) Dr.Anonymus válasza csalafinta65 (#51) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

én elhiszem, hogy mindenki őszintén leírja a véleményét a fórumban, szóval nem gondolom hogy elfogult lennél,
csak abban kételkedek erősen hogy engem meggyőzne ez az eszköz
az amoled kijelzőt sose szeretem (de majd megnézem élőben, ennél a tabnál is, hátha tényleg nem túl szaturált ezúttal)

jelenleg egy Asus Transformer Pad-om van, és eléggé reménytelenül várok egy HTC One/iPad minőségű táblagépre az Android piacon
sajnos erre még várnom kell ez alapján
és itt nem a fémről van szó csupán, hanem egy ízlésesen összedobott designról (és persze egy letisztult jó szoftveres oldalról)
pl. egy htc oneX, vagy a mára már elcsépelt lumia design eléggé jó műanyagból

ezek a fémnek, meg bőrnek látszó műanyagok viszont szerintem nem méltóak egy csúcs eszközre
ha valami műanyag az ne akarjon másnak látszani, mert azt nevezik giccsnek...
szerintem.

(#59) Trully válasza csalafinta65 (#56) üzenetére


Trully
csendes tag

Nemtudom, én nem tapasztaltam semmilyen hátrányát a fém háznak ilyen téren.

(#60) csalafinta65: Kösz a tippet

[ Szerkesztve ]

(#60) csalafinta65 válasza Trully (#57) üzenetére


csalafinta65
senior tag

West End -ben. Új üzlet, és nagyon udvariasak az eladók! ( még :D ) Anonymus: Nézd meg élőben! Nekem van ilyen gépem, igaz fehér. Szeretem mindenben a jó ízlést. Biztosíthatlak, hogy nem giccses a design.

[ Szerkesztve ]

(#61) beteg válasza csalafinta65 (#60) üzenetére


beteg
őstag

:D

Csak futni kell!

(#62) Dr.Anonymus válasza csalafinta65 (#56) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

ipad-eknél az alma logó vagy fenti műanyag sáv mögé van téve a wifi antenna, így nem befolyásolja

htc one-nál a polikarbonát csíkok mögött van a wifi antenna, így az egyik legerősebb a piacon (még a full műanyag HTC OneXnél is előfordult hogy le tudtam fogni az antennát és elment a wifi jel, a fém HTC One-nál nem)

ellen példának az Asus Transformer Primeot tudom mondani, ami eléggé gyenge mérnöki munka volt, ott a fém hátlap tényleg durván árnyékolt, jó gyenge is volt a wifi antennája

szóval ez megvalósítás kérdése, htc, apple meg tudja oldani jelentős mennyiségű fémnél is ma már - kompromisszumok nélkül

(#63) AS


AS
félisten

De lehet 800 gramm egy full fém tablet itt a jó példa :) Asus Transformer TF101 680 gramm :D
De emlékszem is mert volt olyanom + a akus billentyűzet.. Talan volt 1.5 2 kiló is ; :U

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#64) Dr.Anonymus válasza csalafinta65 (#60) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

ok, megsasolom majd ;)

(#65) Trully válasza AS (#63) üzenetére


Trully
csendes tag

Jó de az csít :))

(#66) AS válasza Dr.Anonymus (#64) üzenetére


AS
félisten

Ha megnézed kapcsold ki a Auto fényerött és van egy olyan opcio is amivel eltünik söt szinte már fakó lesz a kijelzö.
Ennek a neve Alapvető . (Beállítások /Eszköz / Kijelző
Én meg Adaptivat használom ez automatikus lövi be filmekhez képhez stb.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#67) csalafinta65 válasza AS (#63) üzenetére


csalafinta65
senior tag

ólomtábla :DD Anonymus: figyeld meg a kontrasztot is!!! Elképesztő feketét fogsz látni!

[ Szerkesztve ]

(#68) Dr.Anonymus válasza AS (#66) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

Köszi, valahol kipróbálom majd :K

(#69) joey04 válasza AS (#63) üzenetére


joey04
titán

Lehet 10 kg is. De lehet 500 gramm alatt is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#70) Duree


Duree
veterán

Ez nagyon komoly ,brutál hardver,nagyon jól néz ki,ha tudunk faragni az árcédulán,akkor megéri.

duree54

(#71) csalafinta65 válasza joey04 (#69) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Darabszámtól függően... :C

(#72) csalafinta65 válasza Duree (#70) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Nagyon jó kérdést feszegetsz...én biztos vagyok benne, hogy sajnos nem fog az ára számottevően csökkeni. A 10.5 most 160 ezer...a 10.5 LTE 190 ezer. 1 évig, akciókat nem számítva, max 15%-ot csökken az ára..az sem kevés...én 161-ért vettem az LTE-s változatot...1,5 hónapot vártam rá előrendeléssel...A szürkeimpotban lesz talán nagyobb árcsökkenés. De ez sem biztos...Euro nagyon erős, meg baromi nagy újdonság a Super Amoledes kijelző! ( Antutu: 38.200!!)

(#73) lcee79


lcee79
őstag

hetekig nézegettem Edigitalban... venni nem venni...
De végül is nem akartam ennyit költeni.

De ha lett volna ennyi pénzem megvettem volna

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#74) AS válasza csalafinta65 (#72) üzenetére


AS
félisten

Van pár módszer hogy olcsóbb legyen de ehhez szerencse kell :) Másik topikban már mondtam , az én 130 ezres Tab 8.4 em 110 volt mert volt Edigitálban egy 15% akcio minden Samsung Nokia telefonra tábletre . Ki is használtam. Másik mondszer hogy szolgáltatoknál lehet olcsóbb valami akcióval.
3. Meg amit mondtál szürke import ott mindig csökken az ár.

Most nézem pont egy érdekes akció:
Cetelem hitelkártyával akár 15% kedvezménnyel megvásárolhatod a lenyűgöző megjelenésű, brilliáns kijelzőjű Tab S-t! Így 159.900 Ft helyett már 135.915 Ft-ért elviheted!

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#75) joey04 válasza lcee79 (#73) üzenetére


joey04
titán

sufniban ahogy a cikk is írja olcsóbb. 125-ért láttam most.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#76) csalafinta65 válasza lcee79 (#73) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Sajnálom, hogy nem tudtad megvenni...Nekem sokszor van most is lelkiismeret furdalásom az ára miatt...

(#77) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Elég jó kis gép.Plusz hogy nem pentile.Nekem egy 1280X800 as 10 es táblám van, és ha nem filmezek, akkor portrait állásban használom.Netezni landscapeben elég rossz ezzel a képaránnyal nekem, talán ebben jobb az iPad.Ezért a fizikai gomb nekem rossz helyen van sajna.Mondjuk azis zavar ha nincs gomb,mert ránézésre vagy sötétben nemtudom megmondani hogy melyik az alja gomb nélkül.Aztán 1 percig keresem a likakat meg a hangerőszabályzót rajta :))
Ekkora méretben a tömeg nagyon számít.Nem gond ha műanyag csak ne kopjon.Ha meg kopik akkor könnyen és olcsón cserélhető legyen.Mondjuk az üzemidő nem kimagasló.

(#78) csalafinta65 válasza joey04 (#75) üzenetére


csalafinta65
senior tag

only wifi....tudom megosztani a telóval...de az igazi egy 3, vagy 4 G-s...a szürke import veszélye a csere, vagy visszalépés hiánya...én tavaly vettem egy Samsung Galaxy Note 10.1 3G-t. 3 hónap múlva a NAV felszámoltatta a céget...volt, nincs 1 év gari...

(#79) Luck Dragon

Szép vékony lett. És a kezdő ára sem olyan elvont, lesz ez még olcsóbb is:)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#80) joey04 válasza csalafinta65 (#78) üzenetére


joey04
titán

opciót ajánlottam annak akinek magas a rendes ár. nyilván van hátárnya, vagy vállalja valaki vagy nem.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#81) csalafinta65 válasza ctvagyok (#77) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Az üzemidőhöz: energiatakarékos üzemmód( kb 20%-os teljesítményesés), 35%-os fényerő( totál megfelelő) állandó wifi használat, folyamatosan futó Full HD-s film, kijelző 1 percre sem kapcsolt ki. Eredmény: 13 óra 3 perc 5%-nál...Ez rossz lenne???? ( 3 feltöltési ciklus után)

[ Szerkesztve ]

(#82) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Nem irtam hogy rossz lenne, de ipadok szerintem felülmúlhatják üzemidőben.Persze nem azt mondom hogy gyenge, de a vékonyságot megfizeti itt a készülék.Amugy teljesen korrekt üzemidőt nyújt.Kétszer annyit tud mint a mostani asusom.

[ Szerkesztve ]

(#83) AS


AS
félisten

Mondjuk azt nem értem hogy 10.5 nem pentile a 8.4 meg igen (vagyis az meg hexa) Igaz igy sem látom pixeleket igaz szemem annyira már nem jó mint régen.
Ez fajta kijelző lesz Note 4 ben is

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#84) csalafinta65 válasza ctvagyok (#82) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Nagyon odatette magát most a Samsung. 7900-as akku, ilyen vékony tabletben! Egyébként az üzemidőt nagyban javítja az Amoled kb. 15%-al kisebb energia igénye AS: MIT JELENT, HOGY NEM PENTILE?.

[ Szerkesztve ]

(#85) kovacs65 válasza csalafinta65 (#84) üzenetére


kovacs65
senior tag

Mégsem viszed vissza?

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#86) kátú válasza csalafinta65 (#84) üzenetére


kátú
őstag

a pixelek elrendezését mert egy pixel 3 színből áll össze és a pentail os kijelzőkben egy pixelnél mind a 3 szín mellet van még 2 alpixel az rgb nél pedig nincs. de ha valamit rosszul mondtamvolna a többiek kijavítanak

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#87) AS válasza csalafinta65 (#84) üzenetére


AS
félisten

Nem fárasztalak szakdolgokkal elég cikk is ide:)
10.5 RGB ami élesebb képet ad.

A kijelzőről csak szuperlatívuszokban lehet beszélni. A 2560 x 1600 pixeles felbontás akármire elég, a panel pedig Super AMOLED technológiát használ, méghozzá RGB elrendezéssel, ami érezhetően jobb, mint a 8,4 hüvelykes kistesó pentile megoldása, ez főleg akkor tűnik fel, ha egymás mellé tesszük a két masinát.

De ilyen felbontásnál mindegy a 8.4 nek , akkor szúrhat szemed ha sima HD s Amoled telod van pl Galaxy S3.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#88) csalafinta65 válasza kovacs65 (#85) üzenetére


csalafinta65
senior tag

privátban, és telón egy fórumtárs meggyőzőtt...és egy jó kis progival 4 K-s videókat tudok nézni 2560X 1600-as felbontásban! Tehát sok sok kis videóval ki tudom hozni a maximumot! Ez döntött mégis mellette!! AS: KÖSZI!

[ Szerkesztve ]

(#89) Dr.Anonymus válasza csalafinta65 (#84) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

a pentile egy kicsit "csalás" mivel normálisan egy pixel 3 sub pixelből áll:
piros, zöld, kék
a pentile csak kettőből:

a pentile kijelzőknél gyakori, hogy recés a széle bizonyos ikonoknak, pl.
htc oneX non-pentile, htc oneS pentile:
(de itt persze felbontásbeli különbség is van a oneX javára)

(#90) kovacs65 válasza csalafinta65 (#88) üzenetére


kovacs65
senior tag

Grat. Szerintem jó döntés volt. :C

Sőt... Én is veszek egyet (8.4-est).

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#91) hatala


hatala
tag

A Pólusban a Médiában ki van téve egymás mellé a kisebb és ez, a nagyobb modell is, valamint az Air is a közelben volt.
Volt 15 percem próbálgatni őket egymás mellett, a Samu mindkét méretű modelje nagyon vékony és könnyű valamint nagyon gyors volt, én nem láttam megakadást sem a menüben sem netezés közben, a hátlap pedig nem nyomódott be sehol, illetve a a hátlap nem volt forró, pedig gondolom egész nap megy. Pedig végig nyomogattam. :DDD

Az Ipad Air mellett a Samsungnál nem volt minőségi hiányérzetem, pedig már Air-t is használtam egy ideig.

(#92) csalafinta65 válasza kovacs65 (#90) üzenetére


csalafinta65
senior tag

:C :C :C Legyen 8.4 LTE!

(#93) HaZse


HaZse
őstag

Nem rossz, bár a droid+tw nekem, kizáró ok. És sajnos itt is bebizonyosodott, hogy a droid rendes futtatásához mekkora HW is kell. De le a kalappal a samu előtt, hogy ilyen HW mellett is jó üzemidőt tud produkálni.

Bár ara azért kíváncsi lennék, hogy meddig bíra wifi+böngészéssel. Ugyanis az AMOLED világos tartalomnál jobban eszi az akksit, mint egy LCD (TFT, IPS stb.)

Maradok inkább az ipad-nál.

Akkor neveznék be egy ilyenbe, ha a dfroidot az alapoktól kezde újraírnák és megszabnának egy minimális követelményt a gyártók felé. Álá WP8

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#94) kovacs65 válasza csalafinta65 (#92) üzenetére


kovacs65
senior tag

Az lesz, már megrendeltem.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#95) csalafinta65 válasza kovacs65 (#94) üzenetére


csalafinta65
senior tag

hol rendelted meg?

(#96) csalafinta65 válasza HaZse (#93) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Az üzemidőhöz: energiatakarékos üzemmód( kb 20%-os teljesítményesés), 35%-os fényerő( totál megfelelő) állandó wifi használat, folyamatosan futó Full HD-s film, kijelző 1 percre sem kapcsolt ki. Eredmény: 13 óra 3 perc 5%-nál...Ez rossz lenne???? ( 3 feltöltési ciklus után)

(#97) HaZse válasza csalafinta65 (#96) üzenetére


HaZse
őstag

Kapcsold ki az energiatakarékos módot. És film helyett böngészőt indíts. Nekem az ipad2-m kb. 50%-os fényerőn 720ps XviD filmet 8:43 percig bírta. Wifi bekapcsolva.

Nem mondom, hogy rossz az eredmény. D én böngészést írtam. Az egy kicsit világosabb, mint egy film. (Általában)

Pont úgy élek, ahogy gépelek - gyorsan, sok hibával. // A bejelentkezés nem egyenlő hogy a privátot olvasom is! // Civis Pacem Parabellum

(#98) csalafinta65 válasza HaZse (#97) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Megcsinálom. De biztos vagyok benne, hogy eléri a 9 órát! ( KEZDEM FELTÖLTENI A GÉPET!)

[ Szerkesztve ]

(#99) kovacs65 válasza csalafinta65 (#95) üzenetére


kovacs65
senior tag

Ahol Te is.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#100) DDaniel válasza csalafinta65 (#88) üzenetére


DDaniel
tag

oszd meg velünk is légyszi, melyik ez a jó kis program :) Köszi! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.