Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:51:37

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) szegto válasza tango20 (#4000) üzenetére


szegto
senior tag

Miért nem próbálod ki előbb, aztán ha ha nem jó, akkor cseréled? :D

(#4002) tango20 válasza szegto (#4001) üzenetére


tango20
csendes tag

nem tudom :D
Mert ma bizonyosodtam meg róla hogy bizony az is okozhat lassulást. De nem gondoltam volna hogy ilyen hardverű gépnek is probléma lehet...
De egyébként minden jelenik meg hogy gyenge a kártya?

(#4003) Silent77 válasza tango20 (#4002) üzenetére


Silent77
veterán

Nem a gép problémája, lassú a kártya. :)
Class 6, vagy 10-et vegyél.
Ha nagy fájlokat akarsz tárolni akkor class 10. Kisebb fájloknál a class 6 gyorsabb.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#4004) tango20


tango20
csendes tag

Értem, köszönöm szépen a segítséget. Max 1.5 GB-os divx filmek lennének rajta.

Most is azok vannak de a Sony xperia m2 - őn nem értek semmi különbséget...

És valami tanács a masinához? Érzékeny pontjai, vagy amire érdemes figyelni?

Jut eszembe.. A kijelző az milyen védelemmel van el látva? GG3??

(#4005) xtend válasza tango20 (#4004) üzenetére


xtend
senior tag

Szvsz divx-es filmek tárolására jó lesz az a kártya is, először próbáld ki és ha nem jó akkor vegyél újat. HD filmekkel lennél már bajban azzal a kártyával.
Amúgy ha jól tudom GG3 védi a kijelzőt, de ekkora felületnél már nagyon ajánlott egy tempered glass kijelzővédő használata :)

(#4006) tango20 válasza xtend (#4005) üzenetére


tango20
csendes tag

Hát csak is divx-et, ugyan is a HD filmekhez kevés lenne a 10MB - Net...

Köszönöm a tanácsot. Meg lepett hogy a teszt nem írta hogy milyen a kijelző..

Mindenképp ki próbálom, eddig annyi hátrány ez vele hogy amikor torrentezek, ha be állítom az sd-t rohadt lassan jön a film, plusz meg fagyasztja úgy a telefont hogy gatya... Azért az xperia nem mai darab, de nem is egy levél nehezék... Azért hittem azt hogy az sd lassúsága nem fog egy ilyen tábor ki fagyasztani.. De az sd téma jegelve kár ennyit beszélni róla...

Inkább mondjátok véleményeket, a mai gamek pl: gta, modern combat 5 stb mennek szépen, akadás mentesen?

(#4007) Izzé válasza tango20 (#4006) üzenetére


Izzé
őstag

A játékokhoz nem tudok hosszászólni, de itt az sd-s torrentezést elfelejtheted.

(#4008) Gevox


Gevox
tag

Helló!

Tanácsot kérnék tőletek. A Galaxy Tab S 8.4 és a 10.5 között gondolkodom,hogy melyiket lenne érdemesebb megvenni. Ebben kérnék tőletek segítséget ha lehet. Amire használnám az net, játék, zenehallgatás, filmnézés.
Itt most a méret nem számít,mert használtam már jóval egyszerűbb de ugyanúgy 10 illetve 8 colos kijelzős tabletet is,nekem mindegyik kézreállt mondhatni.
Kérdésem még,hogy pl zenehallgatásnál fülesen,hangosabban szól mint pl egy galaxy s4 vagy s5 mobiltelefon?
Nagyon köszi a segítségeteket,és bocsánat a láma kérdésekért. :R

(#4009) csalafinta65 válasza Gevox (#4008) üzenetére


csalafinta65
senior tag

10.5 mindenképpen.

(#4010) Bence82 válasza Gevox (#4008) üzenetére


Bence82
csendes tag

A két tab ugyanaz. A méretüket leszámítva, de szofveresen és hardveresen ugyanazt tudja. Én is először a 8.4-est néztem ki, de végül 10.5-öst vettem.
Egyébként vannak szöveges és videó tesztek, azokban szépen elmondanak róluk mindent. Keress rá.

(#4011) Ateszpapa válasza Izzé (#4007) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Miért is?
Lehet az sd kártyára is mentenni a torrentet.
Csak a torrent által létrehozott mappába kell menteni.
Én használom nekem bevált. Igaz nem olyan kényelmes mintha én adom meg a mappát, de így is használható.

(#4012) Bence82 válasza Bence82 (#4010) üzenetére


Bence82
csendes tag

Ja, a lényeget kihagytam... :D
Egyiket sem "érdemesebb", amelyik jobban kézre esik, vagy amelyiket mérete miatt jobban ki tudnád használni.

Ja egy kérdés. Ti honnan vettetek tokot hozzá, már ha vettetek?

(#4013) Ateszpapa válasza Bence82 (#4012) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Ha nem sajnálsz 15 ezret az eredeti book coverre akkor azt vedd. Ha igen, akkor olvass vissza egy kicsit linkeltem egy oldalt. Onnan 12$ volt az után gyártott. De remek minőség. Eddig még nem jött szét. :)

(#4014) Khelben válasza Gevox (#4008) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én a Tab 7.7-ről váltottam a 10.5-re. Úgy látom, hogy a kicsinek egy helyen van létjogosultsága: ha valaki sok könyvet olvas. Arra sokkal kényelmesebb a kisebb méret és súly. Viszont ha már pdf-eket kell olvasni ábrákkal vagy filmet nézni, arra mindenképp a nagyobb a jobb. Néha a vonaton vagy az ágyban olvasva visszasírom a 7.7 súlyát, de tényleg mindenhol máshol jobb a 10,5. Én is 8.4-est akartam venni, de az nem volt a T-nél, így lett a nagyobb, viszont a 8.4-gyel most szidnám magam, hogy a pdf-es szakkönyveket nem tudnám rendesen olvasni, csak belenagyítgatva.

[ Szerkesztve ]

(#4015) Syl válasza Khelben (#4014) üzenetére


Syl
nagyúr

Pontosan ugyanez az én véleményem is. Én iPad Miniről váltottam 10.5-re. Könyvolvasáshoz nem az ideális, de PDF-hez, youtube videókhoz nincs jobb. Pláne, hogy ez 16x10 képarányú, nincs alul-felül az a gyászkeret. Plusz a két oldalsó hangszóró egyszerűen nem kifejezhető mennyivel jobb, mint az iPad egy darab hangkeltője. Félreértés elkerülése végett megjegyezném, hogy az iPad hangszórója nagyon jó minűségű, nagyon szépen szól, de csak egy van belőle, méghozzá a készülék "alján". Ha "fektetve" videóztam, akkor csak egyik oldalról jött a hang. Ráadásul kézzel kellett ilyen tölcsérszerűséget formálnom a tenyeremmel, hogy "előre" jöjjön a hang.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4016) #01696768 válasza Khelben (#4014) üzenetére


#01696768
törölt tag

Haveromnak 8 colos tabje van, nekem az olyan, mint egy nagy telefon... :)

Más: a torrent téma tilos a fórumon. :U

(#4017) sbalu1


sbalu1
senior tag

A 10.5-ös kijelzője (mátrix elosztása) jobb a kisebb testvérénél.Én is 7.7-ről váltottam erre és előtte én is a kisebbet akartam megvenni, de nem bántam meg, hogy ezt választottam.

[ Szerkesztve ]

(#4018) JayZ


JayZ
tag

Azt amúgy tudja valaki, hogy lehet csinálni állandó vendég fiókot? Folyton megkérdezi, hogy folytatom-e a munkamenetet.. :(

(#4019) Ateszpapa válasza #01696768 (#4016) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Bocs, de miért lenne tilos?
Maga a torrent legális.
Ezért nem kellett volna törölni amit írtam az sd kártya ügyében.

(#4020) Syl válasza JayZ (#4018) üzenetére


Syl
nagyúr

A vedégfiók mindig ezt csinálja, ezért állítottam én be fixre.

(#4016) fl0werstar

Más: a torrent téma tilos a fórumon.

És ezt mégis honnan? :F
Akkor pl. ez a topic csak délibáb?

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4021) tango20


tango20
csendes tag

Srácok nyugi van :)
Nem azért hoztam fel a torrent témát hogy egymásnak essünk. Nem tudtam hogy tilos, de a többiek csak segíteni akartak...

Legalább ez egy olyan fórum ami egy év után is aktív, és vannak emberek akik készségel segítenek.

Amúgy neked is meg eszi a gépet amikor le töltessz?

(#4022) Izzé válasza Ateszpapa (#4011) üzenetére


Izzé
őstag

Na ez jó hír, de írd már le légyszi kicsit részletesebben ,mert ezt így első és második olvasatra sem sikerült értelmeznem hogyan is csinálod. :R

(#4021) tango20: Nem tilos a torrent téma.

[ Szerkesztve ]

(#4023) Ateszpapa válasza Izzé (#4022) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Én megvettem a tTorrent Pro appot a playen.

Az létrehoz az extsdcard...android/data/hu.tagsoft.ttorrent.pro nevü mappát, és oda tölti amit akarsz.

Annyi a kellemetlenség, hogy ha el akarsz onnan indítani valamit, akkor ki kell keresned azt a mappát. A total commandert ajánlom az 2 ablakban is meg tudja jeleníteni.

Én csak arra használom, ha nem vagyok gép közelben, akkor letöltöm a tabra, majd ha haza értem az otthoni gépen is leszedem és onnan seedelem vissza, hogy ne a tab menjen emiatt feleslegesen.

Így csak addig terhelem a tabot amíg le nem jön. :)

5.0.2 van a masinán root nélkül, teljesen gyári rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#4024) Izzé válasza Ateszpapa (#4023) üzenetére


Izzé
őstag

Ez így fasza, működik!

(#4025) Gevox válasza Khelben (#4014) üzenetére


Gevox
tag

Nagyon köszi az infókat nektek! :R

Arra a kérdésemre esetleg kaphatok választ,hogy fülesen hallgatva hangosabb-e a tab mint mondjuk egy galaxy s 4 mobilon?

Másik kérdés még,hogy használtan,szolgáltatós tabot érdemes venni?
Gondolok itt a letiltásra ha nem fizetik. Ezt is ugyanúgy letilthatják?

Köszönöm!

(#4026) Syl válasza Gevox (#4025) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha nem teszel bele SIM-kártyát, akkor nem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4027) Gevox válasza Syl (#4026) üzenetére


Gevox
tag

Ez ok,de én szeretném a mobilnetet is használni rajta (LTE verziót vennék) mert nem mindenhol van wifi,ahol használnám.

Szóval ugyanúgy letiltja a szolgáltató a tab.ot mint egy mobilt??
Köszi

(#4028) csalafinta65 válasza Gevox (#4027) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Semmiféleképpen nem ajánlott szolgáltatós, használt tabot venni! Láttam itt az oldalon olyan eladót, aki wifisként árulja LTE-s Tab S készülékét, mert akitől vette, az nem fizette a money-t a Telenornak...Maradj a függetlennél, vagy Te vegyél a szolgáltatótól tabletet!

(#4029) Syl válasza Gevox (#4027) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha részletre vette a készüléket de nem fizeti, akkor bizony letiltják.
Persze van mód a "gyógyításra" de az nem e fórum témája.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4030) Howkeddlee válasza Gevox (#4025) üzenetére


Howkeddlee
senior tag

A hozzászólásod első kérdése engem is érdekelne,mert én is épp egy ilyen tab vásárlása előtt állok. Sokat nézek mobilon filmet illetve sok zenét hallgatok fülhallgatóval,ezért lennék én is kíváncsi a válaszra.
Megköszönném egy tapasztalt kolléga válaszát.

(#4031) Bence82 válasza Ateszpapa (#4013) üzenetére


Bence82
csendes tag

Hmmm... én valami 30ezer körül láttam (persze utólag tuti valami kamu hirdetésvolt) mikor rákerestem. Gondoltam megnézem ebay-en is... ott 2400 ft ingyen szállítással. Még ha van is köztük különbség minőségben, ez is az is megvédi fizikailag. Nekem pedig erre an szükségem igazából.

[ Szerkesztve ]

(#4032) tango20


tango20
csendes tag

Hát srácok, kiváncsi leszek mit fog produkálni a masina.. Olvastam itt hideget meleget egyaránt..
Még pár nap és a lelkét is ki hajtom :D

(#4033) Dolphine válasza tango20 (#4032) üzenetére


Dolphine
addikt

Ha már nyúztad sokat, akkor írnál róla valamit? Gondolkodom egy ilyen vásárlásán! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4034) xtend válasza Dolphine (#4033) üzenetére


xtend
senior tag

Ő is még csak most fog venni, vagyunk itt többen akinek már megvan egy ideje ez a tab :) Mit szeretnél tudni róla?

(#4035) Dolphine válasza xtend (#4034) üzenetére


Dolphine
addikt

Akkor félreolvastam kicsit! :)
Ami érdekel. Szoftver stabilitás, esetleges fagyások, üzemidő, támogatás, megbízhatóság.
Most egy 2012-es Nexus 7-et nyúzok, de már érzek a korlátait.
Nézegetem a piacot, de normális 10" tabletet nem nagyon látok! :(
Samsung eszközöm még nem volt, így nem tudom, hogy mit várhatok.

Eredetileg egy SONY Z2 tabletben gondoltam (por és cseppálló), de az nem kapható, a Z4 az meg nekem nagyon-nagyon drága! :Y

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4036) tango20


tango20
csendes tag

Aki szokott vele játszani, valami komolyabb hd jàtèkot ajálhatnátok..

Valamint, billentyűzetet aki vett (tokkal együtt) milyet érdemes és hol, nem horribilis összegért.. Olvastam hogy van valamin logitek billentyű is hozzá? Linket ha tudtok meg köszönöm..

(#4037) tango20 válasza Dolphine (#4035) üzenetére


tango20
csendes tag

Jövő héten hétvégén írok neked privit...

(#4038) Syl válasza Dolphine (#4035) üzenetére


Syl
nagyúr

Tablet Z2/Z4 ügyben ugyanígy voltam én is, ezért lett Tab S 10.5
Szintén volt Nexus 7 2012-m. Bár azon még anno 4.2 futott, de azzal simábban ment, mint ez a Tab 5.0-val.
Stabilitással nincs gond, fagyás nem volt, üzemidő .... (ipad után ne firtassuk :U ).
Támogatás? Mintha azt olvastam volna, hogy nem lesz rá "M" :((( Custom rommal szopás van - knox.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4039) G-Bali


G-Bali
senior tag

Sziasztok

Én is holnap készülök egy 10.5-t (wifi) venni, de igaz hogy otg kábellel nem tudom használni (Pendrive, wd 2.5" HDD ),van ami nagyon hiányzik belőle nektek, meg mielőtt megvenném :)) hátha elgondolkodtat
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#4040) xtend válasza Dolphine (#4035) üzenetére


xtend
senior tag

Fagyást nem tapasztaltam, eddig minden játék akadásmentesen fut/futott rajta, nálam stabil volt a kitkat és a lollipop is, most custom rom van rajta amiről minden le van gyalulva (bloatware) úgyhogy f@szán fut rajta minden, de gyárival sem volt gondom.

(#4039) G-Bali
HDD szvsz nem megy vele, de a 64gb-os pendriveot meghajta (lehet nagyobbat is, csak nekem ekkora pendriveom van), ha nfts a pendrive fájlrendszere akkor root és egy ntfs mountoló progi kell hozzá, hogy tudd használni (paragon ntfs asszem).

(#4038) Syl
van olyan custom rom amit knox ugrás nélkül fel lehet rakni! Pl. Ironrom [link] ott leírják hogy kell, keresd a "To install the rom WITHOUT TRIPPING KNOX Thanks to ashyx:" bejegyzést a nyitó hsz közepe felé :)

[ Szerkesztve ]

(#4041) csalafinta65 válasza G-Bali (#4039) üzenetére


csalafinta65
senior tag

LTE-s vétele javasolt. Egy tablet Sim fogadó nélkül nem tablet.

(#4042) csalafinta65 válasza Syl (#4038) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Üzemidővel mi a gondod? Hogyan használod? Játékra? Fényerőn spórolsz? Energiatakarékos módban vagy?

(#4043) G-Bali válasza csalafinta65 (#4041) üzenetére


G-Bali
senior tag

Csak otthoni felhasználás lesz, és nem ér meg így nekem 40-50ezret

(#4044) Izzé válasza csalafinta65 (#4041) üzenetére


Izzé
őstag

Azt tedd hozzá, hogy szerinted. Mert szerintem meg nem ér meg annyi felárat a sim foglalat.

(#4045) G-Bali válasza xtend (#4040) üzenetére


G-Bali
senior tag

Nem igazán szeretném Root-olni, nem is értem minek egy ilyen alapvető dolog ami a régi s4-esemnél alapol tudta :((( szóval egy sima Pendriveot nem tud beolvasni...!? Fasza :W

(#4046) Syl válasza xtend (#4040) üzenetére


Syl
nagyúr

Én is IronRom-ot használok ;) Kiganéztam belőle szinte minden Samsung szutykot, mégsem vagyok vele elégedett. Amikor pl. kilépek a Firefoxból, olyan darabos az animáció, mint az 50 dolláros kínai táblákon. Pedig az animációk 0.5-re vannak állítva a fejlesztői menüben.

(#4042) csalafinta65

>Üzemidővel mi a gondod?

Eddig 9 óra volt a max képernyőidő amit ki tudtam belőle préselni. Az iPad mini ugyanilyen használattal könnyedén hozta a 15-16 órát.
Energiatakarékos módot nem használok, mert így is elég darabos a működése.
Még szerencse, hogy nem került komoly pénzembe a gép, mert akkor most verném a fejem a falba.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4047) xtend válasza G-Bali (#4045) üzenetére


xtend
senior tag

tudja kezelni a pendrive-ot, csak ha ntfs-re van formázva akkor nem ismeri fel a fájlrendszert :)

(#4046) Syl
én ezt a darabosságot még nem vettem észre az IronRom alatt, na persze nem használok firefoxot, hanem dophint

(#4048) csalafinta65 válasza Izzé (#4044) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Bőven megér. Syl : 9 óra, bőven jó!

[ Szerkesztve ]

(#4049) Syl válasza xtend (#4047) üzenetére


Syl
nagyúr

Tudom, hogy a Firefox az a Skype-hoz hasonlóan egy vacakul megírt program, de mivel desktopon is azt használok, nekem fontos az átjárhatóság.
Persze nálam, mint régebben írtam, két felhasználói profil van használatban, az alaposan lezabálja a gépet.

(#4048) csalafinta65

Egyszer sikerült elérni a 9 órát, de általában 5-6 óra után kifullad. És ez nekem bőven nem jó. :N

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4050) tepenzed válasza Syl (#4049) üzenetére


tepenzed
őstag

6 óra alatt? Mit csinálsz rajta,játszol? Mert youtube,plex(dlna full hd),böngészés 9-10 órát kéne bírnia.. Ipad azért bírja tovább mert sokkal szarabb a felbontása,ergó több képernyő időt kéne bírnia

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.