Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:51:37

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) csalafinta65 válasza sbalu1 (#349) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Szia! Neked ez olyan probléma, mint nekem az, hogy a külső vinyót nem kezeli....Jó nagyot égtem,mikor kollégám, a tavaly, tőlem megvásárolt Overmax SteelCore 10+ behozta, és az 1TB(!!!)-os külső HDD-t az "overmaki" gyönyőrűen beolvasta....És milyen márkájú volt a vinyó?! Samsung...no comment...

(#352) csalafinta65 válasza sbalu1 (#350) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Van rajta infra!!!!És valóban vezérli a megadott márkákat! Kipróbáltam!

(#353) sbalu1 válasza csalafinta65 (#352) üzenetére


sbalu1
senior tag

De én nem látok infra ablakot az enyémen!Bocsánat, megvan csak ott kerestem ahol a kistesónál volt, de itt máshol van.

[ Szerkesztve ]

(#354) sbalu1 válasza csalafinta65 (#351) üzenetére


sbalu1
senior tag

Hát.. idáig ez az egyetlen problémám vele, bár tudom, hogy ez alapvetően nem a tab hibája.Egyenlőre úgy néz ki, hogy ezt majd csak a root fogja megoldani.

(#355) JaniS válasza sbalu1 (#354) üzenetére


JaniS
senior tag

Több elmélet van arról, hogy a Google miért csinálta ezt a KitKat-tel. Az egyik, amit ők is mondanak a biztonsági kockázatok csökkentése. A másik, hogy el lehessen adni a nem 16GB-val rendelkező modelleket is, mert ha minden telepíthető lenne SD-re és szabadon írható, olvasható, törölhető lenne, akkor lehet inkább ezt választanák. De ez már olyan konteós dolog... :) A rootolást meg a knox trip miatt nem szívesen vállalná be senki (towelroot meg nincs hozzá).

(#356) sbalu1 válasza JaniS (#355) üzenetére


sbalu1
senior tag

Ez az elmélet azért sántít szerintem, mert a tab a saját file kezelőjén keresztül engedi másolni a belső tárhelyről a filéket az sd kártyára, csak sokkal macerásabb a dolog.Most próbáltam a PC-én ezeket a dolgokat és ott is csak az ablakos módszerrel engedi másolni a filéket, a TC-vel meg nem.Nagy marhaság ez az egész, olyasmi mint pl. a divixel volt annak idején.Lassan azután rájöttek a nagy cd-dvd lejátszó gyártók is a kicsik után, hogy csak úgy lesznek eladhatóak a vacakjaik, ha engedélyezik ezt a formátumot is.

(#357) csalafinta65 válasza sbalu1 (#356) üzenetére


csalafinta65
senior tag

És tegyük hozzá, hogy marhára bosszantó...

(#358) sbalu1 válasza csalafinta65 (#357) üzenetére


sbalu1
senior tag

Nem értem, hogy egy régebbi android rendszereken működő dolgot miért kell így elcsesztetni, mint nekem az se tetszik, hogy már nem hoz létre meghajtót se ha feldugod a pc-re.

(#359) hurkalé


hurkalé
csendes tag

Úgy látom ezzel a Tabbal nem kevés probléma van!Azt hiszem nem is vágok bele a vásárlásba.
Marad az iPad!!!!! :W :W :W

(#360) AS válasza hurkalé (#359) üzenetére


AS
félisten

Még jó hogy az összes hsz-s egy trolkodás.
Egyáltalán nincs gond ezzel a tabal.
Amik felvoltak sorolva az mind Android miatt van.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#361) sbalu1 válasza hurkalé (#359) üzenetére


sbalu1
senior tag

Valószínűleg az való Neked.

(#362) csalafinta65 válasza sbalu1 (#358) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Nekem sem tettszik...de se teló, se más tabom eddig nem látszódott meghajtóként...( Androidos)

[ Szerkesztve ]

(#363) AS


AS
félisten

Android egyre szigorúbb lesz. Az új az lesz hogy:

Saját appjait erőlteti a gyártókra a Google

A cég még több saját alkalmazást szeretne viszontlátni a partnerek androidos készülékein. Megszokhattuk, hogy minden nagyobb mobilplatform fejlesztője igyekszik saját alkalmazásait alapértelmezett módon elérhetővé tenni a szoftvert futtató okostelefonokon és táblákon, ezt pedig az OEM-gyártók saját megoldásai egészítik ki, még tovább bővítve a sokszor csak szemétnek nevezett appok listáját. A Google most ezek számát növelné, ráerőltetve akaratát saját partnereire.

A friss értesülés szerint a cég és az OEM-partnerek között létrejövő, illetve időközben megújuló szerződések azt mutatják, hogy a Google igyekszik még több saját alkalmazást ráerőltetni a gyártókra, illetve az azok által piacra dobott készülékekre. Ez a bűvös szám eddig 9 volt, vagyis ennyi, közvetlenül a Google szolgáltatásaira épülő appot (ikont) kellett jól látható módon, alapértelmezetten is elérhetővé tenni az egyes készülékeken, amelyek segítségével könnyen és gyorsan vehetünk igénybe olyan jól ismert platformokat, mint a Gmail, a Google+, a Drive, stb.

A cég a jelek szerint a jövőben 9 helyett már kereken 20 ilyen alkalmazást szeretne viszontlátni minden egyes androidos hordozható megoldáson, ezek pedig különálló ikonként, vagy akár egy közös, „Google” elnevezésű mappában kapnának helyet. Az operációs rendszer friss verzióinak használata mellett ez lenne a másik fontos szempont a partneri szerződések létrejöttekor, vagyis amennyiben a mobil platformra támaszkodó gyártók (Samsung, HTC, LG, Huawei, stb.) a jövőben is szeretnének kitartani a szoftver mellett, el kell fogadniuk a cég ezen kikötését.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#364) sbalu1 válasza csalafinta65 (#362) üzenetére


sbalu1
senior tag

Nálam az első, P1000-es tabomon, illetve a korábbi, nem buta telefonjaimon még működött ez az opció.

(#365) mesehazy007 válasza mesehazy007 (#326) üzenetére


mesehazy007
csendes tag

Hàt gyerekek, eddig ez egy nagy csalódàs...
Megvettem edigitalba, de amint bekapcsoltam ràmjött az agygörcs.
Nem pixel hiba volt a kijelzôn, hanem egy bazi nagy fekete csík volt a kijelzô közepén keresztbe. Szar volt a kijelzô!
Azonnal vittem vissza!!!

Na ott jött a màsodik sokk.
Nem akartàk kicserélni abba fos edigitalba.
Ràm akartàk verni a dolgot, hogy tönkre tettem...
Egy òràt kiabàltam a boltvezetôvel mire eljutottunk odàig, hogy ma kicserélik a mammutban.

Sem az edigitaltól, sem pedig a készüléktôl nem ezt vàrtam... :W :W

(#366) AS válasza mesehazy007 (#365) üzenetére


AS
félisten

Minden készülék lehet gyári hibás minden gyártónál , te vagy az első itt most .
Persze igazad van én is nagyon mérges lennék , nagyon nagyon.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#367) csalafinta65 válasza mesehazy007 (#365) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Az Edigital szégyellheti a pofáját! De a Samsung is, mert van képe ahhoz, hogy ezeket a krva drága S tabokat Vietnámban gyártatja...A profitéhség magas iskolája!!!! ( De a tabletre nem meri ráírni a származási országot. Piszkos banda. Tönkre verték a híres japán minőségű Panasonicot is....)

(#368) hurkalé


hurkalé
csendes tag

Hááát erről beszélek!!Samsung +edigital=0.
Csakis iPad :K

(#369) AS válasza hurkalé (#368) üzenetére


AS
félisten

Ipad is volt már gyári hibás...

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#370) sbalu1 válasza AS (#369) üzenetére


sbalu1
senior tag

Sőt már olyanról is hallottam Apple termék esetében is, hogy fel is robbant.A legjobb márkáknál is előfordulhatnak gyártási problémák.Eső után köpönyeg, de ki kellett volna próbálni a kütyüt mielőtt átveszi az ember, vagy ha az nem lehetséges, akkor rögtön a boltba a fizetés után az eladók előtt, illetve kiszállításnál a futár előtt.Én addig ki se fizettem az újmobilos futárnak, ameddig kibontva-bekapcsolva le nem csekkoltam a gépet.Sajnos, úgy látom, nagyon rossz irányba mennek a dolgok ebben a világban, minden téren.Valóban a samuval is kezd elszaladni a ló, gyári sorozathibás dolgokat gariban nem hajlandóak elismerni és ráhárítják a felelősséget a tulajra.Konkrétan pl. olvastam, hogy az új S4-es telók kijelzője belül képes mindenféle mechanikai behatás nélkül megrepedni és ilyankor azt mondja a márkaszervíz, hogy a tulaj leejtette.Külföldi fórumok is tele vannak ezzel a problémával.Ilyen, illetve hasonló hibák bármelyik márkával előfordulhatnak.Inkább az edigital eljárását tartom felháborítónak, pedig sokan azért vásárolnak náluk, vagy az MM-ben, nem kevés plusz pénzért, mert az terjedt el róluk, idáig legalább is, hogy nem szaroznak garis probléma esetén.Úgy látszik ez is kezd megváltozni a vásárlók, kárára.

[ Szerkesztve ]

(#371) AS válasza sbalu1 (#370) üzenetére


AS
félisten

Azért szoktam pick pack ponton rendelni ott kényelmesen megnézhetem hogy jó e. Futárnál már nehezebb mert siet .

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#372) sbalu1 válasza AS (#371) üzenetére


sbalu1
senior tag

Az enyém is sietett volna, de lenyugtattam, hogy addig nem fizetem ki amíg leellenőrzöm a cumót, illetve a samus ügyfészolgálatom le nem ellenőriztetem a sorozatszámát.Kénytelen volt megvárni a procedúrát. :)
Más nézegetem a hátsó kamera ablakot, nem tudom eldönteni, szerintetek van rajta fólia?

[ Szerkesztve ]

(#373) K Melinda


K Melinda
újonc

Beex minibee tabletet szeretnék vásárólni lehet bele sim kártyát tenni??

(#374) csalafinta65 válasza sbalu1 (#372) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Nincsen fólia.

(#375) sbalu1 válasza csalafinta65 (#374) üzenetére


sbalu1
senior tag

Kösz!

(#376) AS válasza sbalu1 (#372) üzenetére


AS
félisten

De van.
Alig látható és nagyon nehéz leszedni , nekem így volt 8.4 nél nézd meg napon.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#377) sbalu1 válasza AS (#376) üzenetére


sbalu1
senior tag

Nekem is gyanús volt, kösz, utánanézek!

(#378) sbalu1


sbalu1
senior tag

Jobban megnézve valóban van rajta fólia, de a közepén, az objektíven lyukas.Nem tudom így érdemes-e egyáltalán leszedni?

[ Szerkesztve ]

(#379) AS válasza sbalu1 (#378) üzenetére


AS
félisten

Mondtam .:) Szerintem az nem oda való de mindenki döntse el . Videóban is leszedték.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#380) sbalu1 válasza AS (#379) üzenetére


sbalu1
senior tag

Jó, valahogyan majd leoperálom. :R

(#381) csalafinta65 válasza sbalu1 (#380) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Holnap nagyítóval megnézem...nagyon szép fotókat készítettem eddig vele...lehet, hogy a világhírű vietnámi szakemberek lehagyták...

(#382) sbalu1 válasza csalafinta65 (#381) üzenetére


sbalu1
senior tag

Szívesen megnézném őket.

[ Szerkesztve ]

(#383) sbalu1


sbalu1
senior tag

Kicsit megizzasztottam a kicsikét.Futtattam rajta egy igényesebb FPS játékot.Most éreztem először, hogy bemelegedett a hátulja, de nagyon jól ment.
Más, próbált már valaki rootolni? Olvastam róla, hogy létezik valami Towel root, ami ha jól értettem, csak valamilyen részleges megoldás és hogy emiatt nem ugrik a számláló, de csak a július 3.-a előtti kernelekhez jó.Viszont láttam, létezik külön Kit-kat-hoz való root file, amit az Odinnal lehet felflashelni, de avval már nyilván ugrik a számláló és úgy tudom, hogy ezt nem is lehet eltüntetni a dolgok jelenlegi állása szerint.Emiatt meg nem akarom elveszteni a 2 év garit.

(#384) JaniS válasza sbalu1 (#383) üzenetére


JaniS
senior tag

Towelroot nincs hozzá (és nem is lesz, több ok miatt sem), egyébként pedig ugrik a knox számláló.

(#385) mjoy válasza csalafinta65 (#351) üzenetére


mjoy
csendes tag

Szia ,
Érdeklődni szeretnék, milyen külső eszközöket (vincseszter,pendrive),és milyen
fájl rendszerű meghajtókat lehet csatlakoztatni a 10.5-höz.
Köszönöm.(holnap megyek érte...)

(#386) szabessz válasza mjoy (#385) üzenetére


szabessz
tag

Szia.
Merevlemez nem mindent tudd meghajtani sajnos, úgy tudom külföldi tapasztalat WD my passport ultra 2.5" elviszi.Formázás mód FAT32 és Exfat felismeri simán.NTFS-t Nexus Media importer progival látja videókat.

(#387) csalafinta65 válasza szabessz (#386) üzenetére


csalafinta65
senior tag

És a saját márkájú Samsung vinyót miért nem látja????? ( és az agyonszidott Overmax SteelCore miért képes meghajtani 8000--es Antutu-val????

[ Szerkesztve ]

(#388) csalafinta65 válasza szabessz (#386) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Külföldi tapasztalatot konkretizálnád? Köszönöm.

(#389) szabessz válasza csalafinta65 (#388) üzenetére


szabessz
tag

Sajnos már nem tudom pontosan de egyik külföldi írta valaki WD ultrát neki elvitte.
Samsungot nem tudom miért nem viszi el annak lehet nagyobb áram igénye de lehetséges abból is valamelyik típust viszi.

(#390) sbalu1


sbalu1
senior tag

Három féle 2.5 colos külső vinyóval próbálkoztam (Samsung, Toshiba, WD) OTG kábelen keresztül, de egyikkel se megy a tab.Pendrive, Kártyaolvasó viszont O. K.

(#391) csalafinta65 válasza sbalu1 (#390) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Szia! WD Ultrát próbáltad?

(#392) sbalu1 válasza csalafinta65 (#391) üzenetére


sbalu1
senior tag

Szia, nem WD Passport.

(#393) csalafinta65 válasza sbalu1 (#392) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Szerinted az miért lehet, hogy a NOTE 2 -őm kezeli az 1TB-os Samsung vinyót? ( írtam már a Samsungnak, hogy jó lenne, ha adnának magyarázatot)

(#394) sbalu1 válasza csalafinta65 (#393) üzenetére


sbalu1
senior tag

Én egyenlőre azt tapasztalom mindhárom vinyóval, hogy a tab megpróbálja árammal ellátni őket, de mintha nemigen tudná, ezért felismerni se tudja.

(#395) csalafinta65 válasza sbalu1 (#394) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Nálam az áram ellátás stabil, de nem óhajtja meghajtani....A NOTE 2, 2 éves teló miben különbözik? ( rajta van a nexus media importer, és szépen kezeli...Hol lehet a bibi??? )

(#396) sbalu1 válasza csalafinta65 (#395) üzenetére


sbalu1
senior tag

Lehet, hogy ott ahogyan nem enged másolni másik file kezelővel a külső SD kártyára.Le van tiltva az engedélyeztetés róla.

(#397) csalafinta65 válasza sbalu1 (#396) üzenetére


csalafinta65
senior tag

190 ezerért...szép opció...

(#398) mjoy


mjoy
csendes tag

Próbáltatok külső tápegységgel ellátott vincsesztert rákötni?
Azzal menni kellene.

[ Szerkesztve ]

(#399) csalafinta65 válasza mjoy (#398) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Hogyne...még azt is vegyek...tuti, hogy azzal sem megy. szar, úgy, ahogy van.

(#400) hurkalé válasza csalafinta65 (#399) üzenetére


hurkalé
csendes tag

Nocsak,nocsak!
Mégiscsak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.