Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#53501) Gizmo94 válasza dancsuri (#53500) üzenetére


Gizmo94
veterán

+1 :D

(#53502) mgTerminator válasza dancsuri (#53500) üzenetére


mgTerminator
veterán

Igazad van, ne okozzunk magunknak fejfájást :D

(#53503) Zsolaf


Zsolaf
addikt

Nem tudjátok h a 4.2.2-bol direkt van kiszedve a lámpa widget?

(#53504) zlatan77


zlatan77
aktív tag

A googy max kernelbe bele került a WOLFSON Sound Engine.
Ez mit jelenthet vajon?
Próbálta már valaki?
Remélem nem cserélte le megint a voodoo soundot.

Ahogy olvasgatom XDA-t megint lecserélte a voodoot. :W
Még jó,hogy nem frissítettem.
Remélem megjön az esze és visszateszi megint.

[ Szerkesztve ]

(#53505) adammkaa válasza zlatan77 (#53504) üzenetére


adammkaa
senior tag

Én nem is értem ha egy ilyen felsőkategóriás tlefonba tesznek végre egy wolfson dac ot akkor miért nem opimalizálják ugy gyárilag hogy úgy szoljon hogy beszarsz? Miért kell moddosításokat végezni ahhoz hogy kihozza a foga fehérjét.... soha nem fogom megérteni. Ez olyan hogy a legújabb bmw be beleraknak egy állítható futóművet amit a beltérből lehet kapcsolni és kihagyják hozzá az egész elektronikát és kapcsolót...

Nexus 5 Black

(#53506) sid87


sid87
senior tag

Azon méláztam most el, hogy ha AOSP romot teszek fel, akkor jobb lesz a multitasking? Mert a TW killel rendesen, vagy rosszul gondolom? :)

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#53507) kelzsoca válasza adammkaa (#53505) üzenetére


kelzsoca
félisten

Én nem is értem ha egy ilyen felsőkategóriás tlefonba tesznek végre egy wolfson dac ot akkor miért nem opimalizálják ugy gyárilag hogy úgy szoljon hogy beszarsz?

Honnan tudod, hogy nem úgy szól? :)

Kellene hozzá egy normális füles, egy megfelelő lejátszó, és veszteségmentes hanganyag, tehát nem mp3, hanem mondjuk flac és társai, és meglátnád milyen is gyárilag, mindenféle szoftveres buzerálás nélkül.

https://vertigostore.eu

(#53508) zozyk


zozyk
addikt

Valaki kérdezte itt nemrég,hogy a proci húzás mennyit számít:

(#53509) demyen


demyen
tag

sziasztok. s2 ről váltottam s3-ra. elvileg egy hetes új készülék, de szeretnék róla többet tudni.

mi a gyári magyar legfrissebb android rá?
hogyan tudom megnézni, hogy valóban független, esetleg országkódot?

most igy néz ki

[link]

ebből mit lehet tudni, jó minden rajta?

előre is köszi

Ja, és hogy lehet, hogy az Antutu az S3-ra 15-17000 potokat ir, az enyém pedig 12400?
köszi

[ Szerkesztve ]

(#53510) Ambavir válasza kelzsoca (#53507) üzenetére


Ambavir
aktív tag

Mesélj erről légyszíves egy kicsit. Azt már tudom, mit takar a flac. Épp imént néztem utána.
Melyik tömörítőt és lejátszód ajánlod? Gondolom, már többet kipróbáltál.
Olvastam a Winamp-ot, bár azt PC-n nem szerettem.

Most újra le kell töltenem azt a kb 250 zenét??? :Y Meg még :O ok is....

Azért lettem ilyen beugatós forma mert élvezem, hogy csípek mint a torma.

(#53511) Anulu79 válasza Ambavir (#53510) üzenetére


Anulu79
addikt

Szerintem pont arra gondolt, hogy ne legyen semmi tömörítés.

(#53512) mgTerminator válasza zozyk (#53508) üzenetére


mgTerminator
veterán

Hát ahogy elnézem nem sokat :D

(#53513) MunezXBK válasza demyen (#53509) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ez friss, Antutuval meg ne foglalkozz, értelmetlen.

(#53514) nbukta77 válasza demyen (#53509) üzenetére


nbukta77
addikt

Ez az utolso gyari t-s szoft.

[ Szerkesztve ]

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#53515) Ambavir válasza Anulu79 (#53511) üzenetére


Ambavir
aktív tag

„Szabad, veszteségmentes audiokodek. Az MP3-hoz hasonlóan hanganyagok tömörítésére használják, de azzal ellentétben a FLAC-kel való tömörítés veszteségmentes, tehát tömörítés közben a hanganyag egyáltalán nem veszít a minőségéből.

Wikipédia

[ Szerkesztve ]

Azért lettem ilyen beugatós forma mert élvezem, hogy csípek mint a torma.

(#53516) demyen válasza MunezXBK (#53513) üzenetére


demyen
tag

köszi.

nbukta77: az nem gond , hogy nekem Telenoros a kártyám benne?

amúgy nem lenne semmi különbség ha a függetlenre valaó verziót raknám rá, ?

[ Szerkesztve ]

(#53517) Anulu79 válasza Ambavir (#53515) üzenetére


Anulu79
addikt

Köszi ezt jó tudni. :R Tényleg nem tudtam!

(#53518) kelzsoca válasza Ambavir (#53510) üzenetére


kelzsoca
félisten

Egészen másképp szól egy minőségi fülessel, egy jól beállított zenelejátszóval (pl: Poweramp) és veszteségmentes zenével az S3, mint a gyári headset+gyári lejátszó+mp3 :)

https://vertigostore.eu

(#53519) adammkaa válasza kelzsoca (#53518) üzenetére


adammkaa
senior tag

powerAMP ot leszedtem ma már play-ről , aztmondták a legjobb, de fel tettem többet is és valóban a powerAMP tünt a legjobbnak, főleg a mély finomhangolása miatt. Flac van rajta. Füles még nincs.

De egy kernelt azért kipróbálnék ha nem jönne be max visszarakom a gyárit, és legalább lesz összehasonltási viszonyom, de azt mondta mindenki aki s3 al zenét akar kell kernel meg rá program, Csak fogalmam sincs melyik kell rá, melyik rá a legjobb jelenleg, és hogy kell feltenni rá.?!

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#53520) Ambavir válasza Anulu79 (#53517) üzenetére


Ambavir
aktív tag

Épp ezt olvasgatom én is....

Lejátszó.hu- formátumok, tömörítések

[ Szerkesztve ]

Azért lettem ilyen beugatós forma mert élvezem, hogy csípek mint a torma.

(#53521) mgTerminator válasza kelzsoca (#53518) üzenetére


mgTerminator
veterán

Hát nem tudom.... Szerintem a gyári füles elég jó. Legalább szerintem jobb mint a Sennheiser cx300ii. Kiadtam 15k-t érte, de nem szartam össze magam a hangzásától :U

(#53522) Ambavir válasza kelzsoca (#53518) üzenetére


Ambavir
aktív tag

Nem igazán vagyok jó angolból, ezért megkérdem: mennyivel tud többet a fizetős változat? Érdemes megvenni?

Azért lettem ilyen beugatós forma mert élvezem, hogy csípek mint a torma.

(#53523) kelzsoca válasza Ambavir (#53522) üzenetére


kelzsoca
félisten

A trial teljesértékű, de 15 nap múlva lejár, én még régen megvettem az alkalmazást, nekem ennyit megért.

https://vertigostore.eu

(#53524) mgTerminator válasza Ambavir (#53522) üzenetére


mgTerminator
veterán

A poweramp? Hát a fizetős verza annyiból tud többet hogy nem csak 14 napig használhatod, hanem addig amíg élsz :D Ez volt az első megvett appom amit azóta is nap mint nap használ a család!

(#53525) adammkaa válasza mgTerminator (#53524) üzenetére


adammkaa
senior tag

Melyik kernelt használod? Most neked ugy van hogy kernel plusz poweramp plusz gyári füles?

Perseus vagy Boeffla

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#53526) Anulu79


Anulu79
addikt

Az lenne a kérdésem, hogy berakom a másodlagos SIM-et a telefonba és a marketen megveszek valamit akkor azt a fő SIM kártyámmal is tudom használni?

(#53527) mgTerminator válasza adammkaa (#53525) üzenetére


mgTerminator
veterán

Nekem cm+poweramp+gyári füles. Én utálom a custom kerneleket :U

(#53528) mgTerminator válasza Anulu79 (#53526) üzenetére


mgTerminator
veterán

A playnek semmi köze a simkártyához....

(#53529) adammkaa válasza mgTerminator (#53527) üzenetére


adammkaa
senior tag

Mi az a cm? Valami linket dobj amit használsz épp legyen bármi is az, ha itt nem privátba.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5 Black

(#53530) mgTerminator válasza adammkaa (#53529) üzenetére


mgTerminator
veterán

(#53531) zlatan77 válasza kelzsoca (#53518) üzenetére


zlatan77
aktív tag

Hát nem tudom. Én poweramp+sennheiser fejhallgató+flac-ot hallgatok,de egy woodoo sound-al megtámogatott kernellel szerintem észrevehetően jobb a hangzás.

(#53527) mgTerminator
A CM-ben minden van csak nem gyári kernel.(Legalábbis nem Samu) :U

(#53532) mgTerminator válasza zlatan77 (#53531) üzenetére


mgTerminator
veterán

Értsd jól....

(#53533) apaszka válasza zlatan77 (#53531) üzenetére


apaszka
veterán

Én is PowerAmpot használom,akg k450 et , 460 membránnal. Ezek alatt Perseus kernel ,JkayDelux / STweaks támogatással.
Ezeket természetesen meg is vettem és nem mokány feltört verziók!

Nagyon szépen szól. De persze néha a gyári fülest is bedugom. Az sem rossz tényleg. :R

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#53534) foxymaxy válasza demyen (#53509) üzenetére


foxymaxy
senior tag

1HSZ elég kimerítő összefoglalást tartalmaz :P

e pluribus unum

(#53535) nbukta77 válasza Anulu79 (#53526) üzenetére


nbukta77
addikt

A google fiokhoz csatolja a vasarlast. Barmikor barhol ,barmilyen keszuleken tudod utana mar hasznalni.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#53536) Anulu79 válasza mgTerminator (#53528) üzenetére


Anulu79
addikt

Köszi! Azt hittem, hogy valamilyen szinten nézi a telefonszámokat is a google fiókhoz. De így akkor már nyugodt vagyok. :)

(#53537) apaszka válasza havri1 (#53481) üzenetére


apaszka
veterán

Perseus így teljesít.
Nem nagy idő de azért látszik a lényeg.
Szerintem ez így korrekt.

[link]

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#53538) zekk007


zekk007
aktív tag

Sziasztok!

Kérdezném hogy van-e olyan progi amivel meg lehetne oldani hogy csak mondjuk 2 mag menjen vagy viszavenni a teljesítményből hisz nagyon melegszik nekem az alja ha igénybe van véve!

(#53539) MunezXBK válasza zekk007 (#53538) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Energiatakarékos módot lődd be.

(#53540) zekk007 válasza MunezXBK (#53539) üzenetére


zekk007
aktív tag

Köszönöm de azt ismerem nekem konkrétan olyan progi kéne amivel ki lehet lőni magonként vagy visszavenni a teljesítményből!

(#53541) dobobazsy válasza zekk007 (#53540) üzenetére


dobobazsy
őstag

root jog és setcpu-val csökkentheted az órajelet

(#53542) havri1 válasza apaszka (#53537) üzenetére


havri1
félisten

Lecseréltem én is, első ami szembetűnt :
Az exdialer nem lagol indításnál! Már megérte lecserélnem :R

havri

(#53543) sheep


sheep
addikt

a zene témához hozzászólva:
én feltettem a syah kernelt a wolfson finomhangolása miatt (ugye abban is benne van a korábbi voodoo sound nagyjából), és st tweaks-el beállítottam mindent. Régóta egy vsonic gr06-os fülest használok, és poweramp-ot (ezt megéri megvenni mindenképpen ha fontos a zene valakinek).
Meg kell mondjam hogy fantasztikusan szól a telefon szerintem, ennyire szépen még egy telefonom sem szólt, pedig volt egy pár. Órákig is tudok zenét hallgatni anélkül hogy megunnám, és olyan hangok jönnek elő amiket eddig még nem is hallottam. Nagyon szép tere van a zenének, nincs dobozhangja, főleg minőségi mp3-mal (vagy flac ugye). Az a fura hogy van egy-két régi mp3-am ami csak 128-as de még azok is nagyjából élvezhetőek. Ahol az előző telefonom az sgs advance már torzított, ott az sgs3 még mindig élvezhető.
Én nagyon meg vagyok elégedve vele zenei fronton, többek között ezért is ezt a telefont választottam és nem az optimus G-t.
nem bántam meg!

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#53544) havri1


havri1
félisten

Nekem a headsetes témához lenne kérdésem :
Tegnap használtam először vezetékesen a telefont. Zenehallgatás, és sok telefonálás.
Azt vettem észre, hogyha a hangerő gombbal beállítom a hangerőt, akkor a zene és a csengőhang teljesen más sávban mozog.
A csengőhang olyan hangos, majd kiszakad a dobhártyám, viszont a hívás meg a zene az normál hangerőn megy.
A hangerőbeállításoknál a csengőhang az első lépcsőre van beállítva..ha lejjebb veszem a hangerőt, akkor húz magával mindent. csengőhang jó, de a beszélgetés ill a zene halk..
Lehet ezt valahogy külön állítani?
Most cseréltem kernelt, eddig siyah 1.9 volt, most perseus 36,2 alpha. STweaksben sok állítási lehetőség van, de nem értek hozzá. Ott lehet ezt vajon?

Köszi!

havri

(#53545) Rem-X


Rem-X
senior tag

Na sziasztok!

Nem biztos hogy népszerű lesz ez a postom de leírnék pár dolgot amit így másfél év Gnex és 1 hét GS3LTE nyomkodás után észrevettem, tetszett, nem tetszett :) És ígérem ebben a postban szerepel utoljára a Gnexem :)

Sebesség

Eszméletlen... Én azt gondoltam hogy Nexusomnál nem nagyon lehet gyorsabban kezelni az Androidot. Kimondom: parasztvakításnak gondoltam a Ghz háborút, a 4 magot a 2 giga ramot stb... Aztán kezembe került az S3-am és kétség nem fér hozzá, ebben óriási előrelépésnek örvendhetek. Mikor azt gondoltam már eddig is minden azonnal, és szélsebesen nyílt meg, akkor a Samu mutatott nekem egy másik dimenziót fürgeségben :) Ennyit számít a dupla annyi mag és a dupla annyi ram... Durva :)

Dizájn

Imádtam a Gnexem kialakítását, a szép fekete burkolatot, hogy nincs fizikai gomb stb... olvasgattam vásárlás előtt rengeteg fórumot, tesztet stb és mindenhol a GS3 "bazári" minősége lett kidomborítva, de kézbe véve a boltokban ezt soha nem éreztem. Szintén kellemes csalódás, és így feketében mocsok mód elegáns készülék benyomását kelti szvsz. Az egyik ok egyébként, hogy nem a Nexus4-et választottam most, hogy túlságosan hasonlított a Gnex-re és (akárhülyevagyokakárnem) én vágytam most valami újdonságra :) Lehet furán hangzik de a Nex4-et kézbe véve nem éreztem volna eléggé, hogy van egy új telefonom és ez egy kütyüb*zinak bizony fájó pont. :)

Akkumulátor

Bár még csak egy hét telt el de talán ez az egyik (a kettőből) amiben nem tetszik nekem a GS3. A Gnexem mindenféle szinkronizációval együtt, az akksizabáló Google Now bekapcsolt állapotával is simán elvitt több mint 24 órát 3-4 óra képernyőhasználattal. A Samunál egyelőre tapasztalom ki, hogyan lehetne többet kinyerni belőle, mert bizony ha megy a szinkron akkor éjjel deep sleep alatt is megeszi a maga 10-12%-át, ami szvsz nagyon sok. És itt most persze jöhet az, hogy kapcsoljak ki ezt meg azt de akkor mi értelme egy okostelefonnak? Az igazsághoz hozzátartozik, hogy pont az elmúlt töltés alatt tapasztalok már javulást. Olvasgattam kicsit és megszabadultam minden felesleges dologtól amit nem használok. Google Now ki, samu ballaszt appok hibernálása, mozgás kikapcsolása és így most 18 és fél óra után is 30%-on van az akksi több mint 3 órán át bekapcsolt kijelzővel, valamit jó fél óra kemény 3D játék nyüstöléssel együtt is. Itt tehát még nem mondanék végső ítéletet, remélem javulás lesz :)

Melegedés

Ezt egyelőre nem tudom hova tenni... Ahogy elkezdem használni a telefont tulképpen 1-2 perc elteltével érezni lehet hogy melegszik az alja és 10-12 perc nyomkodás után már az elülső üvegen is jól érzékelhető a jelenség. Asszony i9300-asa nem melegszik ennyire, szóval itt még nem tudom mi a szitu, mindenesetre talán a legnagyobb feketepont a GS3-nál az eddig együtt töltött idő alkalmával.

Szoftveres támogatottság

Féltem kicsit attól hogy megválok a NEXUS érzéstől és nem kapom meg az új frissítéseket azonnal, de azt kell mondjam a 4.1.2 is rendkívül jól van optimalizálva az eddigiek alapján. Nagyon tetszik a sebesség, főleg azok után hogy elhagytam a TW-t és feltettem az általam preferált Nova Launchert. Minden azonnal történik de ezt már kifejtettem korábban, mekkora élmény számomra :) Amit nem néztem át eléggé a vásárlás előtt az az, hogy ahogy észrevettem az LTE verzióhoz bizony jóval kisebb a főzött romok száma, és ha jól vettem ki az eddigiekből, bizonyos Samsung által visszatartott kódok miatt sok minden elég bugosan működik csak (kamera pl). Ezekbe még nem ástam bele teljesen magam, mert szeretném megvárni a hivatalos 4.2.2 frissítést. Utána ránézek a CM-re és a PA-ra, hisz ez a kettő a kedvenc romom és ha jól láttam haladnak is a fejlesztésükkel.

Egy szó mint száz, nagyon nehezen hoztam meg a döntést hogy Nex4 vagy GS3 legyen a következő telefonom. Mikor megtudtam hogy az LTE verzió 2 giga ramot kapott, akkor viszont átbillent a mérleg ezen készülékre a már említett "újdonság" érzés hajkurászása miatt. NEM BÁNTAM MEG :) Imádom a telefont és ha 1-2 hét múlva még jobban összeszokunk, megtalálom a megoldásokat a fent is említett "gondjaimra" biztos vagyok benne hogy fél lábon is kivárom a Nexus 5-öt vagy a GS5-öt... :C

Köszönöm ha elolvastad, és bocsánat azoktól akiket zavart a hosszú szöveg a topicban! Köszönöm az eddigi segítségeteket! :R

[ Szerkesztve ]

Try again, fail again, fail better!

(#53546) dancsuri válasza zekk007 (#53538) üzenetére


dancsuri
veterán

teljesen mindegy hány mag megy, egy adott feladat elvégzésén 2 mag többet dolgozik mint 4, tehát jobban is melegszik, ott más a bibi

költekezz, hogy más is költekezhessen!

(#53547) Nazara válasza Rem-X (#53545) üzenetére


Nazara
őstag

Melegedést én is érzem a sima GS3-mon, csak a kánikulában zavar néha kicsit.

Az akksi viszont: én mindig bekapcsolt energiatakarékossal működök, és igy is veszett gyors, nem igazán észlelek különbséget, viszont 50% fényerőn egésznapos push notikkal, és használattal (facebook, whatsapp, temple run2, böngésző, lazán megvan a 4:30-5 óra kijelzőidő. Éjszakára meg wifi időzitő kikapcsolja a vételt éjfél után, és az ébresztés előtt 1 percel bekapcsol, és akkor szinkronizál mindent, teljesen felesleges, hogy menjen egész éjszaka. Úgyis alszok. :U

szerk: Én is pont az újdonság esetleges elmaradása miatt nem akartam a Note után megint Samsungot, de az S3 teljesen meggyőzött egy fél nap alatt.. :K

[ Szerkesztve ]

Rudimentary creatures of blood and flesh, you touch my mind, fumbling in ignorance, incapable of understanding.

(#53548) Ambavir


Ambavir
aktív tag

Közelgő frissítésünk képekben. Ma reggeli blogbejegyzés. Mobilarena

Azért lettem ilyen beugatós forma mert élvezem, hogy csípek mint a torma.

(#53549) Ambavir válasza dancsuri (#53546) üzenetére


Ambavir
aktív tag

Mikor kell kezdenem aggódni a melegedés miatt? Zene+Opera mobil jó 20 perc múlva melegszik.
Erősebb igénybevételnél határozottan meleg. Van, hogy inkább lekapcs picit.

Gyári van rajta, mert átrepedt a keretem, kikapcsol fülessel a zene, beakad az értesítési sáv /restarttal aktiválható újra/. Most akkor ríjak a melegedés miatt is nekik? Mert amúgy mindent összeszedtem, amit csak lehet.... :))
Várom a szervízest. :K

[ Szerkesztve ]

Azért lettem ilyen beugatós forma mert élvezem, hogy csípek mint a torma.

(#53550) dancsuri válasza Ambavir (#53549) üzenetére


dancsuri
veterán

mivel passziv hűtése van így a melegedés természetes, tulmelegedés elleni védelemmel ellátva, lekapcsol vagy ujraindul

költekezz, hogy más is költekezhessen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.