Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43151) RandomName válasza krisz768_ (#43148) üzenetére


RandomName
aktív tag

Benne van a dobozban egy külön kis papíron, hogy rakd be az erre kitalált kemencébe, (házilag hajszárítóval melegítsd a széleket) majd told el a hátlapot felfelé a levételhez.
:)

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#43152) bmt50 válasza TaaT (#43147) üzenetére


bmt50
senior tag

Erre gondolsz? 😎

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#43153) Vitaqo


Vitaqo
senior tag

Sikerült pókhálósra törni az S9 hátlapját. Az újat megvettem, mennyire nehéz a cseréje? Az ujjlenyomat olvasó miatt hogy kéne szétszedni?

(#43154) TaaT válasza bmt50 (#43152) üzenetére


TaaT
veterán

Ránézésre igen. :)

Give them hell Ukraine!

(#43155) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Korábban írtam az akksis mizériával kapcsolatban.

Kb 1,5 hete került a telefonba egy gyári Samsung akksi, ami - most már kijelenthetem - megoldotta a problémát. Az én használati szokásaim mellett 1 napot kibír, ritkán kell rátöltenem, de akkor is csak az esti órákban, hogy ne merüljön 20% alá. Nem kapcsol ki, nem puffad fel, nem írja hektikusan a töltöttségi szintet. Az ezelőtti 2 db utángyártottat is ugyanígy használtam, azok mégse működtek, hiába mondta a boltos srác a dumát, nem a telefon rossz, hanem az akksik voltak hibásak.

Okuljatok belőle, és kerüljétek az utángyártottat, mert ha nem is puffad fel napokon belül, én kizárt dolognak tartom, hogy tud valóban ennyit, mint a gyári.
Mellesleg az utángyártott akksi kb 8.000 forint, a gyári meg 13.000 forint, őszintén, nem is gondolkodnék, melyiket válasszam!

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#43156) Parallaxis válasza csabyka666 (#43155) üzenetére


Parallaxis
addikt

Pedig a gyárit érdemes kerülni már, mert azok kb. 1.5-2 éve porosodnak a polcon, ugyanis nem gyártanak ehhez a készülékhez már ennyi ideje.
Az utángyártott meg jó esetben friss gyártású.

(#43157) bmt50 válasza csabyka666 (#43155) üzenetére


bmt50
senior tag

Egész olcsón vetted, nekem 18 volt.
Azt légyszi nézd meg, hogy a Samsung Members-ben a Diagnosztika- Akkumulátor állapota mit mutat.
Nálam sajnos így is elhasználódott akksit ír, de mondjuk azóta hibaüzenetet nem kaptam, mint rendszeresen korábban.

Vitaqo: olvass vissza, cserélt valaki itt a fórumban akksival együtt a Samsung szervízben, és asszem 46-ba állt meg neki. Ennél lényegesen olcsóbban meg lehet úszni kis szervízekben. Nem ér 15-öt egy hátlap, Gorilla Glass 5 ide vagy oda.
Nekem 2ezer volt az akksi/hátlap csere munkadíja, és ennyi pénzért én nem szórakoztam otthon. A szervízes ürgének volt ilyen melegítő kemencéje vagy mifene, ami azért jobb a hajszárítónál.

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#43158) krisz768_


krisz768_
tag

Na megkérdeztem a szervízbe, 24k a hátlapcsere :Y Hát itt mindenképp más megoldás lesz :U

(#43159) zelos válasza Parallaxis (#43156) üzenetére


zelos
aktív tag

Bizony, 1,5-2 év állás a polcon az sok, az az akku már nem 100-as, egyébként ez minden akksira érvényes, ha nincs használva romlik..

(#43160) Vitaqo válasza bmt50 (#43157) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Már vettem rá gyárival megegyezőt 10€-ért, meg B7000-es ragasztót.

(#43161) csabyka666 válasza Parallaxis (#43156) üzenetére


csabyka666
addikt

Nem tudom, hol az igazság, de ez 2022 augusztusi gyártású, és eredetiként volt hirdetve, ami az árát tekintve igaz lehet, illetve volt ugyanabban a webshopban utángyártott - olcsóbban.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#43162) csabyka666 válasza bmt50 (#43157) üzenetére


csabyka666
addikt

"Normal"-ra írja, és 3000 mAh-t mutat, de hogy ezt mi alapján számolja, nem tudom, az előző akksiknál nem néztem rá.

Amit észrevettem, hogy a developer menü aktiválva lett még az első cserekor, nem emlékszem, hogy én aktiváltam volna valamikor...lehet mutyiztak valamit ott?!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#43163) PedroPascal


PedroPascal
senior tag

S9+ kijelző csere mennyibe fájhat, csak üveget lehet cserélni?

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#43164) RandomName válasza PedroPascal (#43163) üzenetére


RandomName
aktív tag

Tudtommal nem lehet csak üveget cserélni.

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#43165) TaaT válasza PedroPascal (#43163) üzenetére


TaaT
veterán

Youtube-on láttam már, de idehaza kb nem hallottam hogy bárki csinálná.

Give them hell Ukraine!

(#43166) ArthurShelby válasza PedroPascal (#43163) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Lehet, csinálják is idehaza, de ez se olcsó.
Pl: [link]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#43167) PedroPascal válasza ArthurShelby (#43166) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Köszönöm :R

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#43168) bmt50 válasza ArthurShelby (#43166) üzenetére


bmt50
senior tag

Igazad van, de ez még mindig barátibb, mint a Samsung szervízben 85e körül kicseréltetni az egész amoled kijelzőt, vagy helyi GSM-szervízben olcsóbban, de kétes minőségben.
Az S9 27900-as plexi cseréje szerintem is GTK, de aki ragaszkodik a készülékhez, annak jobban megérheti.

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#43169) RandomName válasza bmt50 (#43168) üzenetére


RandomName
aktív tag

83000Ft*. De ebben elvben csomagban benne van a kijelző, az akku, meg a hátlap (+szerelési anyagok).
Nem olcsó, de benne van a nyomáspróba is, hogy IP68 maradjon a telefon, amit azért randomgsm üzlettől nem vársz el.
Én nem venném meg, hamarabb vennék egy nem túl lerúgott példányt ennek a 50-70%-os áráért.
* [link]

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#43170) bmt50 válasza RandomName (#43169) üzenetére


bmt50
senior tag

Kb. ezt mondom én is. Akármi van a kijelzővel, GTK. 50-60 körül megvigyázott, dobozos S9/S9 plusszokat lehet venni ajándék tokokkal, egyéb kiegészítőkkel.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#43171) ArthurShelby válasza bmt50 (#43170) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ott kell még egy akksi csere is, hogy tökéletes legyen :)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#43172) bmt50


bmt50
senior tag

Az új S23 Ultra mindent is jól fotóz, akár a Holdat is...vagy mégsem?
[link]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#43173) zelos válasza bmt50 (#43172) üzenetére


zelos
aktív tag

Azigen :D

(#43174) vihartigris válasza bmt50 (#43172) üzenetére


vihartigris
őstag

ettől (IS) okos egy telefon :DDD

bármi reciproka a semmi

(#43175) fujifilm1


fujifilm1
senior tag

Sziasztok.
Vett már valaki ilyen utángyártott akkumulátort az S9 hez?
[link] (5058 Ft)
A világhírű X-longer márka becses tagja. (én sose hallottam)

Vagy vegyem inkább Samsung Gyári-nak hirdetett -közel háromszoros árú- "eredeti" aksit?
[link]
Ennél meg attól tartok hogy nagyon régi,
-meg hogy esetleg mégsem eredeti. Én úgyse tudom megállapítani.

Köszi.

(#43176) Reverting válasza fujifilm1 (#43175) üzenetére


Reverting
őstag

" Ilyen " gyari van a jofogason is.... 4ert talnan... de lehet az s9+ volt... nem tudom mi alapjan lehetne kideriteni, ez nem-e hamis.... az ara alapjan nem... :DDD

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#43177) fujifilm1 válasza Reverting (#43176) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Hát ez az!
köszi. :)
valami támpont kéne hogy lehet az igényes hamisitványokat kiszurni...

Az X-longer cs-smg960sl aksiról ezt találtam:
- Part No: EB-BG960ABE
- Tipo Batería: Li-ion
- Dimensiones: 76.50 x 40.40 x 5.50mm
- Peso: 93g

Ali-n meg ezt:
EB-BG960ABE CS-SMG960SL Category: Mobile, SmartPhone Battery Capacity: 3000mAh
Type: Li-Polymer Voltage: 3.85V
Rate: 11.55Wh
Dimension: 76.50 x 40.40 x 5.50mm
EAN Code: 4894128135265
Net Weight: 43g / 1.52oz
Gross Weight: 75g / 2.65oz
Remark: X-Longer

[ Szerkesztve ]

(#43178) bmt50 válasza fujifilm1 (#43177) üzenetére


bmt50
senior tag

Hello,

Olvass vissza néhány kommentet. Az elmúlt hónapokban ketten is cseréltünk akkut.

Ali, Jófogás felejtős.
Ha sok pénzed van rá, akkor irány a Samsung szervíz.
Ha annyi nincs, akkor a helyi mobilszervízes is ki tudja cserélni. De ha nem asvo-t mond forrásként, akkor inkább ne ott csináltasd. Ugyanis csak az asvo-tól tudnak eredeti gyári alkatrészeket rendelni a kis szervízek, amennyire én tudom.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#43179) fujifilm1 válasza bmt50 (#43178) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Köszi.
Ez a cég elvben szerviz is, és be tud szerezni elvileg a samsungtól.

Végül a gyárit vettem.
2022.12.28 as dátuma volt.
eredetinek tünt a csomagolása.





A másik aksi -ami utángyártott volt- az egyáltalán nem úgy nézett ki ahogy a hirdetésben volt, hanem egy ez egy ilyen kinézete volt mint ennek. De nem volt csomagolva. Csak egy zacskóba volt. A súlya egyébként ha jól emlékszem 40 valahány gramm volt (zacsival?) már nem emlékszem, sajna.

(#43180) Reverting válasza fujifilm1 (#43179) üzenetére


Reverting
őstag

Majd irj milyen lett...

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#43181) fujifilm1 válasza bmt50 (#43178) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Ha előbb tudom hogy 16 ezerért a Samsung hivatalos szervizben kicserélik az aksit biztos nem küzdök vele a 13000Ft-os aksival.
Ez az árlista amit írtatok, hol érvényesíthető? hova kell vinni mondjuk Pesten? [link]

(#43182) fujifilm1 válasza Reverting (#43180) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Jó mindenképp.
Tegnap kiszedtem a régi aksit az egy hamisított Samsung volt.
Két mm rel rövidebb volt, és 9 grammal könnyebb mint a mostani (ami remélem hogy tényleg gyári)
Ami még hátravan, eltávolítom a régi ragasztó trutyit és vissza ragasztom a hátlapot.

Szorult a hangerő gomb azt viszont egy pengével egy mozdulattal ki lehet szedni szétszerelés nélkül. [link]

A felső hangszóró rettenet halk volt. Nagyon finom szálakból álló, réz drótkefével nyomkodva kizárólag, fél perc alatt meg lehetett javítani. Tűvel nem sikerült túl vastag volt. A dremel készletben találtam forgó drótkefét az nagyon vékony szálakból áll. De nem szabad forgatni csak bele nyomkodni kézzel.
Most olyan hangos hogy bevérzik a fülem. :)

(#43183) bmt50 válasza fujifilm1 (#43181) üzenetére


bmt50
senior tag

1.: a link egy 2019-es árlista. Azóta az ár nem valószínű hogy olcsóbb, vagy megegyező maradt. Fixity friss árajánlata pl. most 19600Ft.
2. A szervízbe el is kell jutni, és ha vidéki vagy, akkor ez benzin, busz/vonatjegy, stb. útiköltség.
Hozzám pl. a legközelebb a győri szervíz van, ami oda-vissza 4400Ft gázolaj :W , és parkolási díj is van ugye...
Akkor ez pl. nekem alsó hangon 25 lett volna.
18-ért beszerezte a helyi kisszervíz az akksit, 2-ért belerakták, szakszerűen az átlátszó hátlapomat felragasztották.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#43184) fujifilm1 válasza bmt50 (#43183) üzenetére


fujifilm1
senior tag

ja jó. gyanúsan olcsó volt. :)
6ezerért már szivesen szüttyögök. :P
A régi aksi Accubattery "Health"-el mért kapacitása 1620mA volt.

[ Szerkesztve ]

(#43185) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Samsung Galaxy S9+ után a Samsung Galaxy A34, Samsung Galaxy A54 vagy Samsung Galaxy S21FE-t érdemesebb megvenni?

(#43186) bmt50 válasza timelord1987 (#43185) üzenetére


bmt50
senior tag

S21FE megéri a felárat, az A54-nél még az A34 is szintetikus teszteken gyorsabb. Idei A54 a vélemények/tesztek alapján inkább visszalépés. Az üveg hátlap, a fényesebb 120-as kijelző, a 8GB ram és a nem túl energiatakarékos Exynos 1380 nem akkora fejlődés.
Az idei titkos favorit egyebként nem ezek a Samsungok, hanem az i11. Kamerája, a még mindig évekre szóló támogatás, proci, üzemidő mind mellette szól.

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#43187) zelos válasza bmt50 (#43186) üzenetére


zelos
aktív tag

Mi az az i11?

[ Szerkesztve ]

(#43188) TaaT válasza zelos (#43187) üzenetére


TaaT
veterán

Gondolom sziphone

Give them hell Ukraine!

(#43189) bmt50 válasza zelos (#43187) üzenetére


bmt50
senior tag

Igen, Iphone 11.
Én azt gondolom nem érdemes szemellenzővel nézni a mobilpiacot. Ha igény a jó kamera, a gyors proci, a sok üzemidő és a hosszú támogatás, akkor egy jó árú Apple termék is lehet jó társ, sőt.
A rendszert meg lehet szokni, ahogy a nem bővíthető memória, vagy a PC-re csatlakoztatáshoz szükséges kliens programok telepítése sem számít vállalhatatlan kompromisszumnak, szerintem.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#43190) hematoma1


hematoma1
aktív tag

Sziasztok. Mostanában csinál olyat a teló hogy hirtelen olyan fátyolos lesz a kijelző, fakó szinek aztán egyszer csak vissza ál és tökéletes . Nem folyamatosan ilyen csak néha-néha.Amúgy 4 éves a teló.

(#43191) Vitaqo válasza hematoma1 (#43190) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Nálam sem az igazi már, és nekem is 4 éves. Az S21FE-hez képest kanyarban sincs már a színvisszaadás.

(#43192) Rinocerosz válasza hematoma1 (#43190) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Egyébként ha erős napfényben használod akkor némely esetben ki szokta fakítani a színeket. Pont most vettem észre én is az s22-n, de ez mindig is így működött. Nem tudom pontosan mikor aktiválja ezt a fakóságot, de nekem is előfordult az összes telón.

Nem lehet, hogy a mostani időjárás miatt csinálja ezt neked is? Beltérben is elfordul ez a dolog?

(#43193) bmt50 válasza Rinocerosz (#43192) üzenetére


bmt50
senior tag

S23 teszt első oldala részben ezzel a Samsung display fényesség problémával foglalkozik, néhány más márka modelljével összehasonlítva: [link]
"..Szuper a napfény alatti fényerő is, mégis visszatér egy érdekes hiba.."
"..zavaróan leszabályozza a rendszer a napfény melegében a fényerőt.."

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#43194) fujifilm1 válasza Reverting (#43180) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Elsőre 2549 mA tudott leadni a gyári aksi. Ami egyáltalán nem rossz első töltés után.
A merüléskor szép egyenletesen csökkent a töltöttség.
5ó16p alatt merült ki, osztott képernyőben a Fast discharge és az Accubattery ment.

Tehát úgy néz ki hogy ez az akkumulátor teljesen rendben van.

(#43195) hematoma1 válasza Rinocerosz (#43192) üzenetére


hematoma1
aktív tag

Beltérnél vettük észre.

(#43196) Reverting válasza fujifilm1 (#43194) üzenetére


Reverting
őstag

Es mir ir mennyi az aksi kapacitasa? Anno a gyarival nekem 100% rol indult...

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#43197) Vitaqo válasza timelord1987 (#43185) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Én S21 Fe-t vettem tavaly tavasszal, igaz akkor 170 volt. Kanyarban sincs az A szériához képest. Az s9 megmaradt, bár a kijelzöje egyre fakóbb.

(#43198) csorbajeno válasza Vitaqo (#43197) üzenetére


csorbajeno
veterán

Mármint az A széria nincs a kanyarban az S21FE-hez képest, nem? :B

(#43199) fujifilm1 válasza Reverting (#43196) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Hát ez most 85%-ot mutat. Kb öt töltés után. (De egész nap nyúzza a gyerek, alig tudom megnézni.)

[ Szerkesztve ]

(#43200) kzoli1994


kzoli1994
csendes tag

Sziasztok!

Akinel jelentkezett ez a zoldulo, csikozo, fekete hasznalhatatlan kijelzo problema, factory resetet probalt megoldas keppen? En is tobb honapja kinlodok vele, oled saver programmal hasznalhato a telefon tobbe kevesbe.... Most jutott eszembe az elmeletem hogyha hardveres vagy erintkezesi hiba lenne a kivalto ok akkor egy program azon nem segitene.... vagy rosszul gondolom?
Bar az is igaz hogy meg egy factory resetet is nehezen tudnek csinalni mert ha nem ez a szoftver vezerli akkor 50bol 1szer kapcsol be a kijelzo ugy hogy hasznalhato is...
Vagy esetleg valaki talalt mar megoldast erre?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.