Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:58:57

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S9 és S9+
Kérlek olvasd át az összefoglalót, mielőtt a fórumban kérdeznél!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27951) viewdetails válasza Víz Elek (#27948) üzenetére


viewdetails
addikt

A felhő működésének pont ez a lényege, mappa tükör, ha backupnak szeretnéd használni, időnként a felhőben lévő könyvtár tartalmát másold át egy másikba.
Bár azt hiszem a közvetlen hozzáférést a Samsung nem támogatja, ahhoz OneDrive, GDrive, Dropbox, stb. kell.

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#27952) helixP válasza viewdetails (#27945) üzenetére


helixP
nagyúr

Azt az előző esetben pont nem fotóztam ki, de egy hasonló (mai) napon
A mai 5 órából 2 óra 3p-et volt ébren, Deep sleep: 1ó 35 (32%) volt.

Átlagosan meg:Doze Time (Light): 6ó 5p (8ó 49p MAx), Doze Time (Deep) 60p (6ó 30p Max)


Elég sokat volt ébren, ahogy látom... És szinte csak a kernel (Android OS) tartja ébren.

[ Szerkesztve ]

(#27953) vihartigris válasza Víz Elek (#27900) üzenetére


vihartigris
őstag

A kevesebb néha több.
A 4K-nak a mérete a hátránya.

bármi reciproka a semmi

(#27954) viewdetails válasza helixP (#27952) üzenetére


viewdetails
addikt

Valami adatszinkron lesz a háttérben. Próbáld meg Safe módban indítani a telefont és nézd meg egy napig, úgy is merül-e.

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#27955) helixP válasza viewdetails (#27954) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszi az ötletelést. Most már safe mode-ban vagyok, meglátjuk.
Gyanakondék a céges levlezős/naptáros mindenes alkalmazásra, de az fent van a többi S9-en is és jelentősen több üzemidőt érnek el.

[ Szerkesztve ]

(#27956) viewdetails válasza helixP (#27955) üzenetére


viewdetails
addikt

MobileIron 6-os android előtt okozott merüléseket, azóta elég stabil. A legegyszerűbbet megnézted, nem akadt be valamelyik fiókodban egy szinkron, pl Play Music?

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#27957) sityupityu


sityupityu
veterán

Sziasztok!

A múltkor beszámoltam, hogy az asszonynak vett s9 éjszaka elég jelentősen merült (8-9%). Ez szerencsére pártöltés után valóban megszűnt, egész jól bírja az akkuja.
Kérdés: Ti használjátok a telefonba épített gyári vírusirtót? Ha igen, akkor mennyire kajálja az akkut?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#27958) kelly416 válasza sityupityu (#27957) üzenetére


kelly416
veterán

A legtöbben nem használjuk, mert magától nem települ semmi, vírust is úgy tudsz benyelni, hogy Te magad adsz engedélyt neki feltelepülni, tehát ha figyelmes vagy, nem lesz vírusod, így nem kell egy feleslegesen zabáló appot a telefonodon tarts.

(#27959) helixP válasza viewdetails (#27956) üzenetére


helixP
nagyúr

Pl. Music volt az első amit tiltottam (töröltem?) róla. A google-dolgok szinkronnizációját hol tudom megnézni? Régebbi droidokon tudtam :) Google-menün belül...?

Amúgy amit használok, ami "eltérhet a szokásostól", Azok a Smart/Nice lock-ok, Nova, Adhell, Light Flow, Sidebar Edgescreen, Button Mapper (adb-vel okosítva), de ezek korábbi telefonjaimon sem okoztak bajokat.

(#27960) Tiger. válasza kelly416 (#27958) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Nem eszi ez sem.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#27961) sityupityu válasza kelly416 (#27958) üzenetére


sityupityu
veterán

Ok, persze. Csak gondoltam, hogy a telefonba gyárilag benne levő esetleg elketyeghet rajta...

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#27962) csorbajeno válasza viewdetails (#27954) üzenetére


csorbajeno
veterán

A Safe mód miben másabb? Attól miért lehet, hogy nem merül úgy a telefon?

(#27963) helixP válasza csorbajeno (#27962) üzenetére


helixP
nagyúr

Mert +- a gyári állapotra rakja vissza a telefont ideiglenesen, telepített alkalmazásokat tiltja.
Tehát, ha valamelyik utólag telepített cucc miatt van, akkor egyből ki kéne szúrnom.

[ Szerkesztve ]

(#27964) gyuri81 válasza helixP (#27952) üzenetére


gyuri81
veterán

Sajnos szerintem az életben nem fogsz rájönni hogy mi van a telefonnal, ezzel küzdök en is jo ideje. Megoldas nulla...

(#27965) pusszycat válasza helixP (#27963) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem 4% merül éjjel. Egyik éjjel ez 20% volt.Aztán rájöttem,h a samsung service hazatelefonált még a locationt is bekapcsolta,csak elfelejtette kikapcsolni. De ez csak egyszer volt,azóta megint normális.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#27966) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok.
Hozzájutottam egy s9+-hoz.
Az s7 edge-ről hogyl ehet a legegyszerűbben mindent átvinni rá?
A memóriakártyát csak át kell tenni?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#27967) csorbajeno válasza envagyok (#27966) üzenetére


csorbajeno
veterán

A memóriakártyát csak át kell tenni, a többire pedig én a Samsung cloudot javaslom. Persze az az appok beállításait nem viszi át. Esetleg még a SmartSwitch-csel tudsz mindent átvinni. Ha teljes pakkot kaptál a telefonhoz, akkor van egy átalakítód, amivel össze tudod kötni a két telefont. De én a tiszta telepítés híve vagyok, hidd el idővel meghálálja. ;)

(#27968) helixP válasza pusszycat (#27965) üzenetére


helixP
nagyúr

+ pusszycat: Ja lehet, hogy sosem jövök rá... Ráadásul céges telefon, szóval, nincs az, hogy újrahúzogatom, különféle romokkal.

Itt ülök mellette, biztonsági módban van és az AOD-n látom, hogy olvadnak le a százalékok. Kommentem szerint kb. 2 órája van biztonsági módban, azóta 15%-ot esett, jó, volt egy 7-8 perces youtube-om.
Most direkt nézegettem YT videókat róla és az, amit másnak írnak, hogy 15-16 óra készenlét,4-5 óra SOT és még van 30%, az nekem álom.

[ Szerkesztve ]

(#27969) Indiant válasza thedarkfox (#27931) üzenetére


Indiant
addikt

Én már töröltem véletlenül fájlt a belsőből. ..és arra nincs progi ami azt visszaállítja. Míg az sd-re van pár megoldás.

(#27970) viewdetails válasza helixP (#27968) üzenetére


viewdetails
addikt

Ha tudsz kérni MDM PIN-t, akkor egy resetet megér. XEH?

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#27971) csorbajeno válasza helixP (#27968) üzenetére


csorbajeno
veterán

Az AOD ha fixen be van kapcsolva, akkor egy nap alatt eszik 15%-ot. Az alapvetően is sok, nemhogy 2 óra alatt. Ha más nem ment ez idő alatt. :F

(#27972) helixP válasza viewdetails (#27970) üzenetére


helixP
nagyúr

Legfrissebb FXX.

MDM PIN, ez az a story, amikor a céges részen kívül mindent töröl? Sajna erre kevés az IT, még én is jobban értek hozzá. Annyit tudok csak elérni max, hogy szűz telóra ismét felrakják a Mobile Iron-történetet, én meg kezdem ismét újra belakni.

csorbajeno: 7-8 perc YT volt, feles fényerőn, más nem. Ahogy én néztem az elmúlt időben, AOD az max 5% egy nap, nem vészes fogyasztó egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#27973) thedarkfox válasza helixP (#27968) üzenetére


thedarkfox
senior tag

2:36 percből 2:31 perc kijelzőidő. Ezalatt esett 16% ot. Ott nálad valami nagyon nem kerek.

[ Szerkesztve ]

(#27974) helixP válasza thedarkfox (#27973) üzenetére


helixP
nagyúr

Hát ezért tértem vissza még egyszer a témával :D
Alapból amúgy van egy masszív készenléti fogyása a telónak + ha megy a kijelző akkor beindul a szivattyú és 1% / perc.
Hardver gondon is gondolkodtam, de akkor mi lehet a hibás? Akksi? Azok általában masszív "szakadkékokat" csinálnak, ha szarok.

(#27975) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Helixp-nek megy a hsz.
wakelock detector app lehet megmutattja mi fogyaszt az android os-en belül.
Persze ehhez is kell adb.

link

[ Szerkesztve ]

(#27976) venom8888


venom8888
őstag

Sziasztok. Fel eves az S9-em,es netezeskor tuz forro,ki kell kapcsolnom, ez normalis?

(#27977) thedarkfox válasza helixP (#27974) üzenetére


thedarkfox
senior tag

Van neki persze de nem ekkora. :DDD ez tényleg nem normális. :DDD
Nézd amit linkeltem %/óra/kijelző. Folyamatosan bekapcsolva evett annyit nem kikapcsolva mint nálad. Mondjuk nem hiszem hogy hardveres lenne. Google nrm szinkronizál valamit? :F csökkentettbe max az tud galibát okozni.

(#27978) kungzi válasza venom8888 (#27976) üzenetére


kungzi
veterán

Szerinted normális? Ez elég hülye kérdés már bocsi... :F :D :D
Csinálj factory resetet, ha nem segít, akkor mehet a szervizbe!

[ Szerkesztve ]

(#27979) gyuri81 válasza aprokaroka87 (#27975) üzenetére


gyuri81
veterán

Itt melyik részben kellene látni pl a beragadt alkalmazást?

(#27980) aprokaroka87 válasza venom8888 (#27976) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hát ha nem valami kriptobányász oldalt néztél, akkor nem kéne forrosodnia.

(#27981) helixP válasza thedarkfox (#27977) üzenetére


helixP
nagyúr

Egyetértünk, nem normális hát!
Pite alatt lol látom a google alkalmazások frissítésst? Régi tudtam, láttam, hogy mi szenvedett a frissítéssel.

aprokaroka87: Been there, done that, azzal kezdtem az egészet :(

[ Szerkesztve ]

(#27982) aprokaroka87 válasza gyuri81 (#27979) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Egyértelmüen listázza sorrendben, hasonloan mint a gsam battery esetében.
Android os vagy system néven elvileg ott lesz, oda rányomva normál esettben listázza hogy mi fogyaszt.

(#27983) aprokaroka87 válasza helixP (#27981) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

akkor sorry.

(#27984) gyuri81 válasza aprokaroka87 (#27982) üzenetére


gyuri81
veterán

Megnéztem a Kernel wakelock-okat, ezt dobta be: hol a hiba? :)

(#27985) venom8888 válasza aprokaroka87 (#27980) üzenetére


venom8888
őstag

csak facebook, youtube ilyenek

(#27986) aprokaroka87 válasza gyuri81 (#27984) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Kernel wakelock részt én se értem, cpu wakelock rész jobban érthető valamelyest.

(#27987) Oldman2 válasza dkovizoli (#27360) üzenetére


Oldman2
veterán

Amennyiben a THL/XEH, XEH/TMH kombináció (mi ennek a pontos neve?) okés, akkor jelentem(!) megvagyok a Thai kártyás frissítéssel.
:C

(#27988) dkovizoli válasza Oldman2 (#27987) üzenetére


dkovizoli
addikt

Én is úgy látom, hogy sikerült. Majd a havi frissítéseket odinnal, HOME_CSC-vel rakd fel. Jó lesz rá akár a magyar ( XEH ), akár a német ( DBT ), vagy megvárhatod a thai frissítést is OTA. De az nem tudom milyen rendszerességgel kapja. Ha viszont csinálsz egy gyári visszaállítást vagy fr-t akár recovery-ből, akkor visszaáll XEH-ra!

(#27989) envagyok


envagyok
veterán

Sikerült belakni az S9+-t
Gondolkodok tok vásárlásán.
Milyen gyári vagy nem gyári tokok ajánlottak?
Dex-et használ valaki? Értelmes dolog?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#27990) Oldman2 válasza dkovizoli (#27988) üzenetére


Oldman2
veterán

Ha Odinnal teszek fel egy frissítést, az gyalul mindent?

(#27991) fzboxx válasza envagyok (#27989) üzenetére


fzboxx
senior tag

Nem gondoltam volna, de nekem sok próbálkozás után a gyári clear view jött be.
Dex szuper, de inkább a Linux on Dex at érdekes...

(#27992) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Folyamatosan tokban tartom a telot, gyari protective cover, vagy spigen liquid armorban. Ma csereltem a tokot es eszre vettem, hogy 1 ponton hianyzik a festék a kereten, alul. Aprosag, csak, nah.. valszeg bele kerult valami kosz a tokba. :(

Véleményem szubjektív...

(#27993) Reverting válasza envagyok (#27989) üzenetére


Reverting
őstag

Ingyenes nyeremény tokot... ;)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#27994) kungzi válasza envagyok (#27989) üzenetére


kungzi
veterán

Spigen Thin Fit S9+
Én nagyon szeretem :)

(#27995) Indiant válasza Reverting (#27993) üzenetére


Indiant
addikt

Most is lehet nyerni?
Oldman2: :C

[ Szerkesztve ]

(#27996) csorbajeno válasza envagyok (#27989) üzenetére


csorbajeno
veterán

Én a gyári szilikon tokot használom lassan egy éve, ami még nem sárgul, nem kopik. Használata szinte fel sem tűnik, nem sokat dob a telefon dimenzióin, de mégis véd. Legalábbis néhány esést már túlélt gond nélkül. A DeX meg...mióta van DeX-em, azóta alig használom a laptopot, szinte teljesen kiváltotta. Egyedül a játékokhoz nem tudom használni, de nagyon keveset játszom. Igaz ezen változtathat a feljebb említett Linux on DeX. Már várom, kíváncsi leszek rá, hogy milyen.

(#27997) envagyok válasza csorbajeno (#27996) üzenetére


envagyok
veterán

Azért gondolkodom én is, mert a gépet (s2011 i7, 1080ti) a legtöbbször azért kapcsolgatom be, hogy pl ide írjak, facebookot átlapozzam, levelekre válaszoljak, stb.
Ha ezt megoldom egy sima teló berkaással a dex-be, akkor már megkíméltem a gépem a felesleges ki bekapcsolásoktól, és csak játékra kapcsolnám be.

Clear View, led view tokhoz lenne valami jó olcsó forrás, azért a 12-14k kicsit durván üt.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#27998) csorbajeno válasza envagyok (#27997) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ezeknek a tokoknak az extra funkciói adják az értelmét(pl. kijelzés a tokon, feloldás kinyitással), amiket csak a gyári tokok tudnak és annak sajnos ennyi az ára. Megvehetsz más nem gyári tokokat is, de azok nem fognak ilyeneket tudni. A telefon nem fog velük összekapcsolódni.

(#27999) csorbajeno válasza envagyok (#27997) üzenetére


csorbajeno
veterán

Most kerestem rá a DeX Padra és 19.000-30.000 között van az ára, én akciósan vettem, 22.000-ért, annyit simán megért. Vettem még hozzá egy vezeték nélküli billentyűzet/egér kombót, így egy USB-port így szabadon marad adattároló csatlakoztatáshoz. Talán még annyi gyakorlati tapasztalat, hogy nekem egy 32"-os TV-re van rákötve, így a böngészés kicsit macerás, mert minden böngésző indításnál fel kell nagyítanom a képet 150%-ra, vagy az ágy szélére ki kell ülnöm. Erre jobb lenne egy 22-24"-os monitor, viszont minden másra, főleg filmezésre tökéletes a 32".

(#28000) dkovizoli válasza Oldman2 (#27990) üzenetére


dkovizoli
addikt

Amikor letöltesz egy új, havi firmware-t és kicsomagolod, kapsz öt file-t. Két CSC verzió van benne. Az egyik a HOME_CSC. Ha azt illeszted be, nem töröl semmit, maradnak az adataid, csak frissül a rendszer. A másik az OXM-CSC, az pedig töröl mindent.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.