Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36601) hroberto válasza hroberto (#36597) üzenetére


hroberto
veterán

Úgy tűnik egy bizonyos idő múlva visszakapcsolja a háttérben futás engedélyét, mert én nem kapcsoltam vissza, ennek ellenére engedélyezve van

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#36602) fPApi válasza sgeza (#36558) üzenetére


fPApi
őstag

Szerintem nem, de ezen nem veszünk össze, a lényeg, hogy nem kell.

(#36603) ShadowLac


ShadowLac
addikt

Oreo bug? Viberen beszéltem bejött egy telefon hívás. Eddig bontotta a vibert. Most nem bontotta. Élő maradt a viber és a telfon beszélgetés egyszerre.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#36604) Mr.Silkó válasza ShadowLac (#36603) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Vagy Viber bug.

(#36605) zseko válasza Mr.Silkó (#36595) üzenetére


zseko
veterán

Akkor én lehetek az ellenpélda :D

Egyébként meg pont lesz.rom, úgyse 24/24 vagyok ébren :DDD, alvás közben úgy is feltölt, a maradék 16-18 óra alatt pedig elég nehezen sikerül lemerítenem. Persze nem lehetetlen :D

HR24.hu

(#36606) zseko válasza Mr.Silkó (#36595) üzenetére


zseko
veterán

Ja, nekem is S8+, AOD, esetenként BT kivételével ugyanúgy minden bekapcsolva, mondjuk wifit nem használok mert korlátlan netem van. Egyébként úgy rémlik, wifin kevesebbet fogyaszt, jól emlékszem?
Most gyorsában átnéztem az appjaimat, le is töröltem vagy 10 olyat, amit pár hónapja meg sem nyitottam :D

A Chromecast elviekben úgy működik, hogy a telefonról átadod a linket, pl. a youtubeosat, ezután közvetlenül csatlakozik fel oda és kihagyja a telefont, nem azt fogja használni. Legalábbis ilyesmit olvastam a napokban.

HR24.hu

(#36607) Mr.Silkó válasza zseko (#36605) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Az összefoglalóba kukkants bele, ott vannak tippek ennek az orvoslására. Plusz ugye nálad ami a képernyőről látszik, hogy egyrészt megy a Facebook és valamilyen helymeghatározási szolgáltatás éppen, ráadásul 4G-n lógsz. Ezekkel nincs persze baj, csak így együtt jól beleharapnak az üzemidőbe.

A Wi-Fi jóval kevesebbet eszik, mint az adatforgalom, igen. Lehetőség szerint érdemes azt használni, hiába van korlátlan netes díjcsomagod.

A Chromecastnál én is gondoltam ilyesmire, gyanúsan nem zabálta az aksit a több órás YouTube stream.

[ Szerkesztve ]

(#36608) janosibaja


janosibaja
őstag

Használ valaki Light Manager Pro-t? Valami megbolydult benne, s a nem fogadott hívásokat nem jelzi a pislogó LED...

(#36609) Szajo


Szajo
őstag

Valaki tud olyan fóliát ami kompatibilis a spigen tough armor tokkal?

[ Szerkesztve ]

(#36610) Mr.Silkó válasza Szajo (#36609) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Talán a gyári, mert az a tok emlékeim szerint eléggé ráhajlik a képernyő széleire. De majd talán megerősítik a kollégák. :)

(#36611) iceQ! válasza zseko (#36605) üzenetére


iceQ!
addikt

Nálam ugyan ez van. Ne parázz ezen... :D

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#36612) Szajo válasza Mr.Silkó (#36610) üzenetére


Szajo
őstag

Köszi! Apropó te még mindig fólia nélkül használod?

(#36613) alibaba78


alibaba78
őstag

Lehet, hogy volt már, akkor elnézést, de eddig a biometrikus bejelentkezés a böngészőben képernyőzár független volt. Most nem tudom beállítani. Én szúrok el vmit?

(#36614) zseko válasza Mr.Silkó (#36607) üzenetére


zseko
veterán

Hol látod azt a helymeghatározási szolgáltatást? Az FB-nél amúgy az egy szülinapos értesítő volt, de valóban vissza kellene már térnem a böngészős megoldáshoz, ezt egyedül a live megoldás miatt voltam kénytelen feltenni. Egyébként azért van 4G-n, mert semmi kedvem állandóan kapcsolgatni 2G-4G között csak azért, hogy nyerjek valamennyi üzemidőt. Konnektor úgy is van, ha meg nem olyan helyre mennék, ott van a power bank. Bár az S8+ óta csak szomorkodik, mert nem igazán van használva :D
Egyszer volt problémás, mikor az Oxygen Adrenalin Parkban voltunk, franc se nézte, hogy ennyire ótvar hálózat van ott, hogy csak Edge-re fussa... Mivel be van kapcsolva a GPhotos szinkron, ezért Edge-n próbálta felerőltetni a fotózott képeket... :DDD Mire feltűnt, addigra leszedte az aksi felét.

Az én saját tapasztalatom egyébként az, hogy - leegyszerűsítve - az appok mennyisége is számít, mennyi van feltéve, annál jobb az üzemidő minél kevesebb, és - valamennyire - a sebesség is. Ez régebbi rendszereken hatványozottabban volt igaz.

(#36611) iceQ! Mint ahogy a kép alatt olvashatod, nem igazán izgat :) A többire ott van a power bank :D

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#36615) hevepapa


hevepapa
senior tag

Nálam helymeghatározásra csak a GPS van engedélyezve, a többi tiltva van. Egyfelől ez így jóval kevesebbet fogyaszt ez a szolgáltatás, másfelől meg bőven elég nekem annyi pontosság, nem kell még a cella infó alapján.

(#36616) dnelb válasza zseko (#36614) üzenetére


dnelb
veterán

Az off részre: hát nem tudom, 95 appom van évek óta és semmi baj se a sebességgel se az üzemidovel.. inkább úgy mondanám hogy van pár app és beállítás ami nagyon merít, pl Facebook (messenger nem), Chrome, snapchat, olyan appokra érdemes ranezni ahol sok a szinkron . Aod megeszik 15%ot egy nap. wifi keresés aktív marad a helynél, az is napi 10% legalább. De ez mind ott van összefoglalóban.

(#36617) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Jó lenne ez a Samsung pass, ha nem kéne valami hülye képernyőzárat mindenképpen beállítani

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#36618) alibaba78 válasza enginev3.0 (#36617) üzenetére


alibaba78
őstag

Ezt a nougat-on külön be lehetett állítani, és nem értem, miért változtatták meg. :(

(#36619) Mr.Silkó válasza Szajo (#36612) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Natürlich. :K
Mostmár minek, amikor hajszálkarcos a kijelző. :)

(#36620) zseko válasza dnelb (#36616) üzenetére


zseko
veterán

A mostani telefonok már 'erőből' elviszik, na meg fejlődött a rendszer is, de az én tapasztalatom meg az (persze leginkább S2 és előtte), hogy minél több appot tettem fel, annál jobban megfogta a telefont, a memóriát, és a fogyasztást. Szóval a saját tapasztalatom gyökeresen ellentmondott annak a sokszor hangoztatott, és leírt dolognak, hogy pl. a memóriában lévő, inaktív appok nem fogyasztanak. Nem a lóf....ütyit. Már bocsánat :) És nem hinném hogy ez jelentősen változott volna, legfeljebb kevésbé vesszük észre. Persze ez a 2+ Ghz proci és a 4+ GB memória korában már nem észrevehető.

AOD-ot pont ezért nem használom, ne meg van órám, megnézni az időt, a wifi keresés is azonnal ki lett kapcsolva első indítás után.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#36621) Mr.Silkó válasza zseko (#36614) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ja várj, most jobban megnézve a képernyőképet, a helymeghatározást benéztem, a baloldali adatsebesség mérőt kevertem össze vele.

A 4G-t csak azért említettem, hogy nem Wi-Fi-n vagy. Eszem ágában nem lenne 2G-3G-re visszakapcsolni a telefont, ostobaság lenne, bár tudom, sokan javasolják a rossz lefedettség okán, de én nem akartam ezt tanácsolni. Lóra se váltok azért, mert kevesebbet fogyaszt, mint egy autó.. :)

[ Szerkesztve ]

(#36622) zseko válasza Mr.Silkó (#36571) üzenetére


zseko
veterán

Nekem jól működik, 20-30 esetből csupán egyszer érzékel rosszul általában, kivéve tegnap óta, kesztyű nélkül dolgoztam, azóta gyakorlatilag sose találja el :DDD

(#36621) Mr.Silkó lassabb a vezetékes netem :D

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#36623) Mr.Silkó válasza zseko (#36622) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

"lassabb a wifi"

Már akinél. Nálam 1000 megabites van otthon. ;)

(#36624) Tomiii258 válasza janosibaja (#36608) üzenetére


Tomiii258
tag

Nálam az összes ilyen led-színező program megbolondul, már hozzászoktam :DDD
(jelezni mondjuk nekem a LighManager meg a LightFlow is jelzett mindig, csak időnként a színek nem az igaziak, nem azok, amiket beállítottam, hanem úgy tűnik, mintha hiányozna belőle az egyik összetevő)

Tomiii258

(#36625) feroooo31


feroooo31
tag

S8ra több S8as vízjelet lehetséges már oreora telepiteni?

Samsung S8 Orchid grey S6 Edge White and A5 White - Telekom

(#36626) Szajo válasza Mr.Silkó (#36619) üzenetére


Szajo
őstag

Hajszálkarcos lett?

(#36627) EnterR válasza feroooo31 (#36625) üzenetére


EnterR
veterán

Így.

PSN ID: marquuard

(#36628) Mr.Silkó válasza Szajo (#36626) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Persze, hiszen nem őrzöm vitrinben. De együtt lehet vele élni, egy nagyobb karcon kívül a többi csak kikapcsolt kijelzőnél, erős fényben látszik.

(#36629) zseko válasza Mr.Silkó (#36623) üzenetére


zseko
veterán

:O

Nekem 50Mbit (ezt viszont tartósan hozza is), csak azért nem lehet 100Mbites, mert kicsi a kapacitás, hardvert kellene cserélniük :(((
Hozzáteszem, hivatalosan 50 sem járhatna szerintük (a szerelő bekötéskor végig azt mantrázta, hogy 'nem fog menni, nem fog menni'...), mert azt 400 méterig garantálják, én meg a duplájára lakom. Eléggé vidék, se upc, se digi, se más, csak az adsl.

Ha úgy van, és nagyobb játékot töltök le Steamen, akkor még a telefont is rá szoktam dugni a pc-re, azért a közös 150-200Mbit csak több mint az 50 :DDD

HR24.hu

(#36630) DaveHutt válasza Mr.Silkó (#36623) üzenetére


DaveHutt
őstag

Milyen routered van, ami meg is osztja ezt a sebességet?

(#36631) feroooo31 válasza EnterR (#36627) üzenetére


feroooo31
tag

Nem működik! S8

Samsung S8 Orchid grey S6 Edge White and A5 White - Telekom

(#36632) dnelb válasza feroooo31 (#36631) üzenetére


dnelb
veterán

nem is baj, nagyon bazári. gáz

[ Szerkesztve ]

(#36633) Mr.Silkó válasza zseko (#36629) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Oké, ezért is írtam, hogy esetemben gyorsabb a Wi-Fi. A Telekom 1 gigabites optikai hálózatát használjuk, általában megvan a 7-800 megabit, de néha leesik 300 környékére. :P

(#36634) Olga80


Olga80
csendes tag

Sziasztok! Egy kínai üzletben szemeztem egy vezeték nélküli töltővel. Ki is próbáltam de nem indult el a töltés. Ahogy olvastam - első használatkor jelenne meg az a menüpont ahol ezt be kell kapcsolni ott ahol most a vezetékes gyorstöltés kapcsolója van. Nos a töltő be volt kapcsolva - ráhelyezetm a tokjától megszabadított telefont de nem jelent meg az a menüpont ahol bekapcsolhattam volna vezeték nélküli töltést. Elvileg jól csináltam? Más beállításra nincs szükség?

[ Szerkesztve ]

(#36635) Mr.Silkó válasza DaveHutt (#36630) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Egy Huawei EchoLife HG8245H és egy D-Link DIR-842-es. Utóbbi biztosítja a gigabites net osztását.

Amúgy ez a Bixby Vision nagyon komoly, mostanában próbálgattam újra, rengeteg hasznos dolgot tud.

[ Szerkesztve ]

(#36636) Mr.Silkó válasza Olga80 (#36634) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

A vezetéknélküli töltésnek gond nélkül el kéne azonnal indulnia, maximum a vezetékmentes gyorstöltést lehet ki-bekapcsolni menüből (szerintem utóbbival kevered).

Ne vásárolj onnan akkor, mert vagy nem QI szabványú az a töltőpad, vagy valami gebasz van vele.

(#36637) Olga80 válasza Mr.Silkó (#36636) üzenetére


Olga80
csendes tag

Köszönöm. Akkor majd kipróbálom vmi tuti töltővel.

(#36638) zseko


zseko
veterán

Vajon az S9 Dex padja működhet az S8-al? Csak olcsóbb... De lehet, hogy a Samsungnál direkt ügyeltek erre... :U

HR24.hu

(#36639) gps76 válasza Olga80 (#36634) üzenetére


gps76
őstag

Ha kevés amperes a töltő, amit hozzákötsz a QI töltőpadhoz, nem indul el a töltés. Nézzél képet hova esik a telefonban a tekercs, érzékeny rá ha nem pont fölé esik.

[ Szerkesztve ]

(#36640) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok! Holnap valószínűleg tulaj leszek.. Olvastam az összefoglalóban az ismert hibákat.. Javították már a kijelző nyomásérzékenységét szoftveresen? Kamera fókusz vesztése mennyire aktuális jelenség még? Másvalamire figyeljek esetleg az adásvételnél? Knox 0x0 legyen az oké.. :R

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#36641) Zsolaf válasza zseko (#36638) üzenetére


Zsolaf
addikt

Én is néztem, de ahogy olvastam az oldalakon csak s9-hez írják. Ha menne vennék én is, de lehet itt az lején lebutítják s9 eladás miatt, aztán később majd menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#36642) Olga80 válasza gps76 (#36639) üzenetére


Olga80
csendes tag

Köszi - figyelni fogok erre is.

(#36643) TOZ válasza Mr.Silkó (#36628) üzenetére


TOZ
addikt

Bizonyos szögben én is találok rajta, ha akarok. De nem érdekel. Sőt a Rhinoshieldet is tökre megszerettem. Majdnem olyan, mintha tok nélkül lenne, mégis van valami védelem.

(#36644) Kajt válasza Olga80 (#36642) üzenetére


Kajt
tag

Holife 10W Wireless fast charger Amazon.de-ről rendelve működik rendesen. Csak ma jött meg így nincs hosszútávú tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

(#36645) Mr.Silkó válasza Ferenczi Áko (#36640) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Lényegében mindent javítottak már. Knox legyen meg, ahogy írtad is, illetve ha hazai garanciát szeretnél, akkor figyelj, hogy EU-s legyen a modell.

(#36646) Mr.Silkó válasza Olga80 (#36642) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Vegyél gyárit, az a legjobb. ;)

(#36647) Mr.Silkó válasza TOZ (#36643) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nekem is az van rajta most éppen, elég dizájnos, de egyben minimalista tok. :)

(#36648) bigdady


bigdady
nagyúr

Jött valami frissítés samsung mailhez de nem írják mi változott..

(#36649) Ferenczi Áko válasza Mr.Silkó (#36645) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Edigitalos vásárlás, szóval gondolom nem szürkeimporos..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#36650) lightmaker


lightmaker
csendes tag

Sziasztok!

A lezárt képernyőn való nyomásérzékeny home gomb megnyomásával kapcsolatosan be lehet állítani, hogy a telefon ne kétszer rezegjen egymás után csak egyszer?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.