Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36901) mave86tg


mave86tg
tag

Hat ez az Oreo katasztrofa :W
OTA-n jott, ment utana rogton a fr, de
-nem tudok hozzaadni biztonsagos helyet, minden alkalommal keri a nyomorult feloldast itthon.
-akku merules is borzaszto
- a navbar allandoan eltunik es ossze vissza nyomkodok
- az ertesitesek kzelese is borzalom lett
- biztonsagos mappabol felszivodtak a cuccok

egyelore 'csak' ennyi :F

(#36902) Assdak


Assdak
őstag

Elképzelhetetlen hogy S8 Oreo frissítés után hard reset nélkül használható legyen?
Vissza lehet valahogy állni előző buildre?

(#36903) badxgirl válasza Mr.Silkó (#36880) üzenetére


badxgirl
aktív tag

Hát akkor itt lyukra futottam. Nem fogom szervízbe furikázni innen az isten háta mögül, azért hogy visszadobják valami hülye indokkal. Azért még bízok benne hogy észhez tér...

(#36904) WiZARD válasza badxgirl (#36875) üzenetére


WiZARD
addikt

Enyém is ezt csinálja, fordítva bedugott kábellel néha jó...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#36905) WiZARD válasza ghiottone (#36889) üzenetére


WiZARD
addikt

[link]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#36906) Ákkk válasza badxgirl (#36903) üzenetére


Ákkk
addikt

Nem dobják vissza de könnyen lehet belőle nagyobb probléma is zárlat és tűz, valószínűleg az aljzat a hibás....

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#36907) Zitta válasza Assdak (#36902) üzenetére


Zitta
őstag

Úgy van elképzelhetetlen. :K

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#36908) ShadowLac válasza Skynet258 (#36871) üzenetére


ShadowLac
addikt

Az jó. Mett nekem is van.

Xperia Neo, S Avance, S 2,3,4,5,6,7,8,9,Xiaomi MI8,Pixel 2XL,MI9,S10plus,Pixel 4A5G,MI11,S21plus,Pixel 6,S20 Fe, S21 Fe, S22 utra

(#36909) nagyj74


nagyj74
senior tag

Üdv!
DBT-s Oreo van fent a telón.
Rá lehet rakni a VDH-s romot?

(#36910) OCTAMD válasza nagyj74 (#36909) üzenetére


OCTAMD
őstag

Mindent lehet

De miben jobb a vodás,mint a független?

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#36911) bigdady válasza mave86tg (#36901) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem meg 5. Szomszédot is biztonságos helynek tekinti és nem zárol a teló... min 100meter

(#36912) Mr.Silkó válasza Assdak (#36902) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Nálam abszolút használható visszaállítás nélkül is (sosem szoktam csinálni), de természetesen vissza lehet menni Nougatra is, igény szerint.

[ Szerkesztve ]

(#36913) Olga80


Olga80
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Viszonylag új a telefonom (1 hetes) és most próbálkoztam biztonsági beállításokkal. Ennek eredményeképpen most nem tudok belépni a telefonba. Mit tudok tenni? Ujjlenyomat + PIN van beállítva, de nem fogadja el a PIN kódot :(

(#36914) Mr.Silkó válasza Olga80 (#36913) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Elfelejtetted a PIN-t és nem enged be az ujjlenyomatoddal sem?

(#36915) Olga80 válasza Mr.Silkó (#36914) üzenetére


Olga80
csendes tag

Ezt próbálgattam - azt szerettem volna ha csak ujjlenyomattal beenged, de csak olyan beállítást tudtam elérni, hogy ujjlenyomat + PIN. De most kikapcsolni sem engedi a telefont PIN nélkül.

(#36916) Mr.Silkó válasza Olga80 (#36915) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Csak ilyen beállítás van alapból.
Kikapcsolni sem engedi PIN nélkül? :Y Recovery?

(#36917) Olga80 válasza Mr.Silkó (#36916) üzenetére


Olga80
csendes tag

Köszönöm - sikerült - mert a szokásosan használt PIN kódot egy számmal elütöttem. Korán van. De ezek szerint nem lehet csak ujjlenyomattal belépni? Jelenleg ugye be van állítva a PIN + ujjlenyomat ... de beenged csak PIN-nel is. Akkor mi értelme az ujjlenyomatnak?

(#36918) TOZ válasza Olga80 (#36917) üzenetére


TOZ
addikt

Az, hogy ha extrém leszek, levagjak az ujjad, a maradékkal még fel tudd oldani, hogy mentőt hívj.

[ Szerkesztve ]

(#36919) bigdady válasza TOZ (#36918) üzenetére


bigdady
nagyúr

Vagy akár elég ha csak megvágja és vérzik, sosem oldaná fel

[ Szerkesztve ]

(#36920) Olga80 válasza TOZ (#36918) üzenetére


Olga80
csendes tag

Ok - azt érteném, hogyha nem tudok ujjlenyomatot megadni akkor kérje a PIN-t .. de ameddig meg tudom mutatni neki az ujjbegyemet addig miért kér még utána kódot?

(#36921) Deck válasza TOZ (#36918) üzenetére


Deck
titán

Vagy csak simán elromlik az ujjlenyomatolvasó.

PS5

(#36922) Olga80 válasza Deck (#36921) üzenetére


Olga80
csendes tag

Az a kérdés, hogy ha leolvastatom az ujjlenyomatomat akkor be lehet-e lépni egyből a telefonba kód nélkül (ezt eddig nem sikerült beállítanom) vagy mindenképpen kell utána is a PIN?

(#36923) hroberto válasza Olga80 (#36920) üzenetére


hroberto
veterán

Csak újraindítás után kér PIN kódot. Normál esetben vagy egyik, vagy másik. Elég hozzáérinteni az ujjad a leolvasóhoz, és felold.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#36924) Olga80 válasza hroberto (#36923) üzenetére


Olga80
csendes tag

Na ezt szeretném ... de majd elolvasom a manual-t ha már végképp nem boldogulok :)

(#36925) Mr.Silkó válasza Olga80 (#36922) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ha nem újraindítás utan vagy, akkor természetesen be lehet. Ez az alapbeállítás is, hacsak nem állítottál be valami 2 lépcsős extra hitelesítést.

[ Szerkesztve ]

(#36926) rizso válasza icecave (#36705) üzenetére


rizso
addikt

Nekem most már az is elég lenne, ha legalább egy pötty jelezné, hogy van valami értesítésem. De jelenleg sajnos ez sem megy, csak akkor tudom meg, ha megnyitón az adott alkalmazást (pl WhatsApp, email, stb).

A másik, hogy a frissítés óta a smart lock nem mindig ismeri fel a biztonságos helyeket, itthon sokszor zárolva van a teló.

Jelenleg úgy vagyok vele, hogy csak hátrányát érzem a frissítésnek...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#36927) Tiger. válasza zseko (#36895) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Ezen keresztül megtalálod miket vettél és mennyiért.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#36928) Olga80 válasza Mr.Silkó (#36925) üzenetére


Olga80
csendes tag

Csak érdekesség képpen ... használom a screen off programot. Ha azzal zárom le a képernyőt akkor nem működik az ujjlenyomatos feloldás. Ha a bekapcsoló gombbal zárolom akkor igen.

(#36929) Divinity válasza Olga80 (#36928) üzenetére


Divinity
őstag

Ennek ez a működése. :)
Biztonsági okokból ha külső app zárolja akkor csak pinnel oldható fel.
Ez az Android sajátossága. Majd a P-ben lesz rá egy mód ha a szerint lesznek megcsinálva az appok akkor azok majd nem számítanak unsecure zárolásnak.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#36930) icecave válasza rizso (#36926) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekem a smart lock már az előzőn is elég gyakran nem tudta, hogy "mizu", Oreo-n meg sajnos még rosszabb lett a helyzet.

(#36931) Olga80 válasza Divinity (#36929) üzenetére


Olga80
csendes tag

Nem csodálkozom rajta, hogy ez csak nekem volt újdonság. De akkor legalább nem próbálok másik app-ot keresni helyette :)

(#36932) nünüke1975


nünüke1975
aktív tag

Na eddig sose használtam a repülőmódot de úgy tűnik ezután sem fogom.
Repülőmód bakapcs+AOD merült 20%-ot éjjel.S8 Oreo

(#36933) badxgirl válasza WiZARD (#36904) üzenetére


badxgirl
aktív tag

És nálad volt bármi kiváltó oka?

(#36934) Tomiii258 válasza nünüke1975 (#36932) üzenetére


Tomiii258
tag

Ez a repülő üzemmódos merülés szerintem nálam is előjön még időnként.
A hosszú hétvégén alig használtam a telót, de reggel ránéztem a Karbantartás menüre (vicces, de tulajdonképp azért, mert tök jól állt a akksi, kíváncsi voltam, hogy mégis mennyi volt a SOT-om az elmúlt napokban), erre az akksi grafikon utolsó fél centije volt kb a legmeredekebb, ami viszont az elmúlt éjszaka volt repülő üzemmódban...ráadásul, ha összeadom az appok fogyasztását, akkor megint hiányzik úgy 10%, ennél ez sokkal pontosabb szokott lenni, de ugyanez volt a helyzet, mikor múlt héten is beakadt a repülő üzemmód...szóval gyanús.

Ezen kívül viszont brutál jó a fogyasztás, a múlt héten 6óra SOT is összejött a sima S8-cal míg Nugáton a 4,5 volt a jellemző.

Tomiii258

(#36935) gzbotii válasza badxgirl (#36903) üzenetére


gzbotii
veterán

TMX a hivatalos szervizpartner, nem? Ők tudtommal biztosítanak ingyenes futárszolgálatot a garanciális javításhoz.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#36936) nagyj74 válasza OCTAMD (#36910) üzenetére


nagyj74
senior tag

A teló eredendően vodás.
Azért gondoltam,hogy visszaállok rá.

(#36937) Ákkk válasza gzbotii (#36935) üzenetére


Ákkk
addikt

Még csere telót is küldenek addig persze ez akkor él ha hivatalos 2 év garancia van rá és be van regisztrálva a 2.év vagy szolgáltatós a teló de ezesetben a szervízigényhez be kell regisztrálni.
Ha eu model akkor 1 év a garancia és ez a futár (prémium) szolgáltatás nem él.

[ Szerkesztve ]

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#36938) WiZARD válasza badxgirl (#36933) üzenetére


WiZARD
addikt

Nem tudok róla. Nem nagyon szoktam kábelt se használni, és a gyorstöltés is ki volt nálam kapcsolva általában. Akkor használtam ha nagyritkán tényleg gyorsan kellett tölteni. Aztán egyszer csak nem ment. Sokat azóta se foglalkoztam a témával.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#36939) Quqesz válasza Olga80 (#36931) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Sajnos amíg nem lesz gyári screen lock widget/gomb, addig ilyen az összes külsős appal. Én is belefutottam, mert emuiban volt gyári és szerettem.

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#36940) nünüke1975 válasza Tomiii258 (#36934) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

Ennyire nem merültem bele a témába.Csak annyi hogy kb másfél-2 naponta töltöm a telót mert nem nyomkodom egésznap.De ez a mai napig így van

(#36941) Hunner válasza mave86tg (#36901) üzenetére


Hunner
senior tag

Manuálisan rákerestem a frissítésre, mert haver szólt, hogy kijött az Oreo.
Be van lakva a telefon, de sose volt mókolva minden a gyári rajta (pár appot letiltottam package disablerrel). Felraktam, simán felment. nem nyomtam rá fr-t se.
Biztonságos helyek működnek,
akku egyelőre ugyanannak néz ki mint eddig,
a navbar sose tűnik el,
az értesítések kezelése oreo feature és egy pillanat alatt megérthető mit és hogy kell beállítani, de nehézkes és lehet zavaró
a biztonságos mappámban minden cuccom ott van.

Nem ellened írom, csak példaként a szöges ellentétére annak amit írtál, mert úgy látszik olyan is van hogy minden flottul működik tovább... :F

Ami viszont baromira idegesít, hogy az adaptive icon támogatást vagy kifelejtette a samsung ebből a touchwizből, vagy bugos. Az legtöbb ikon le van kerekítve és vannak olyanok amik bele vannak nyomva a csodás fehér keretbe annak ellenére is, hogy icon only-ra van állítva a display - icons-nál (ráadásul ha nem a gyári témát használod ez a beállítás, ki van szürkítve. Gyári témával nincs, de nem csinál semmit). Kicsit zizegnek azért körülötte a népek net szerte, ha nem lép semmit a samsung akkor kénytelen leszek nova-ra váltani...

[ Szerkesztve ]

Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

(#36942) havasil válasza bigdady (#36911) üzenetére


havasil
csendes tag

Feleségemnél (S8 Nougat-on is és most Oreo) és nálam (Note8) is elég rapszodikusan működött ez a helyfüggő SmartLock. Újraindítás általában ideig-óráig helyrehozta, de aztán rendre meghülyült. Én inkább kikapcsoltam, így legalább tudom, hogy fel kell oldanom.

(#36943) batai15 válasza havasil (#36942) üzenetére


batai15
félisten

Ez nem a telefon hibája hanem a Google sara.

(#36944) Ákkk válasza Hunner (#36941) üzenetére


Ákkk
addikt

Az ikonok az új google ikonok ezek így néznek ki más androidos készülékek esetén is a gyári launcher-nek nem sok köze van hozzá...

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#36945) StarKiller89 válasza Divinity (#36888) üzenetére


StarKiller89
senior tag

valami olyan hely nincs ahonnan nem 10kb/s-el jön? :F

Samsung Galaxy S23

(#36946) Mr.Silkó válasza Olga80 (#36928) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ezt eddig nem írtad, így már érthető, miért kér mindig PIN-t a telefonod. :)

[ Szerkesztve ]

(#36947) Mr.Silkó válasza Quqesz (#36939) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Edge panelben van ilyen.

(#36948) Heavyrain válasza Mr.Silkó (#36947) üzenetére


Heavyrain
őstag

Hol? Én nem találtam.

(#36949) Mr.Silkó válasza Heavyrain (#36948) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Letölthető, SoftKey Edge a neve, feloldásnál pedig nem kér extra azonosítást a telefon a beállított ujjlenyomaton/íriszen/stb. kívül.

(#36950) EnterR válasza StarKiller89 (#36945) üzenetére


EnterR
veterán

Ezzel töltsd le, binary nature-et pipáld ki előtte.

PSN ID: marquuard

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  [Re:] Samsung Galaxy S8 és S8+ duplateszt (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.