Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-21 21:03:37

LOGOUT.hu


Kérlek, hogy figyelmesen olvasd el, a vonatkozó szabályokat ! ... Köszönöm. 👍 Keresni/kínálni/hirdetni tilos itt a topikban! Legyen az telefon, kiegészítő vagy szolgáltatás!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35301) Anulu79 válasza jeni (#35293) üzenetére


Anulu79
addikt

Csak egy kis okoskodás részemről. :) A Note 8 szintén nem büzkélkedik üzemidőben a maga 3300mAh-s akkumulátorával. :)

(#35302) Crus


Crus
őstag

Az előbb beszéltem a hivatalos Samsung márkaszervizzel. Elmondtam a problémámat. 2x is rákérdeztem arra amit válaszoltak, sőt azt is meglengettem nekik, hogy talán nekem nagyok az elvárásaim, válasz:

Nem. Ez nem normális. Vagy akksi, vagy alaplaphiba. Irány garba. Nem ez Day1 se normális.

De olyan szinten nem kellett őket erről győzködnöm, hogy a mondókám után 20mp-en belül elismerték, hogy valami gebasz van.

Az, hogy valaki/kik teljesen tévesen azt hiszik, hogy normális az, hogy "gyárilag" szart kapnak, az az ő "fétisük", gondolom a Mercedesükön se zavarja, ha 2 naponta akksit kell tölteni, mert állásában lemerül. Lol.

Erről ennyit. Kiszálltam.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc - Young men die, because old men hate each other.

(#35303) Ákkk válasza Anulu79 (#35301) üzenetére


Ákkk
addikt

Azért nem rossz az akuidő a note 8 esetén...

De itt akinek majdnem 4 napot elmegy a telefon azt nem értem mire számít a készenlét is fogyaszt ha be van kapcsolva hiába cserélnek bármit ez ilyen.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#35304) thomas77 válasza Ákkk (#35303) üzenetére


thomas77
senior tag

Nekem 1-1,5 napot megy, átlagos használattal. Szerintem ez normális. Nyilván ha egyáltalán nem használnám, akkor 2 hét fölött lenne a készenlét.

(#35305) kalolaci válasza thomas77 (#35304) üzenetére


kalolaci
senior tag

+1 😁

(#35306) Viktor77 válasza dewill79 (#34912) üzenetére


Viktor77
titán

Nem, ez közel sem illeszkedik pontosan, kurva sok kimarad a minden oldalon. Nehogy valaki ilyet vegyen! [link]

Tag: Brotect.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#35307) Burt1793 válasza Ákkk (#35303) üzenetére


Burt1793
veterán

Note8 semmivel sem tud jobb üzemidőt produkálni, mint az s7.

(#35308) gerner1 válasza Burt1793 (#35307) üzenetére


gerner1
Topikgazda

S7 edge szintet tudja üzemidőben.

(#35309) Notalab válasza Viktor77 (#35306) üzenetére


Notalab
tag

Ja-ja Viktor77, az tényleg gáz fólia! Alig kapni normális méretűt.
[link]

...

(#35310) Burt1793 válasza Burt1793 (#35294) üzenetére


Burt1793
veterán

Mondtam én, 2 óra kijelzőidő, reggel óta, már le is merült. 😃 Mondjuk csak 97%ra töltötte a Qicharger reggelre. ;]

[ Szerkesztve ]

(#35311) Viktor77 válasza Notalab (#35309) üzenetére


Viktor77
titán

Melyiket van neked pontosan? Ez vajon jó lehet?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#35312) #33253120 válasza Fifi (#35298) üzenetére


#33253120
törölt tag

:) Reggel kelek, városi tv mobilnetről kb 40-60 perc. A buszon (kb 1 óra utazás több busszal) beszedem pár játékból a napi betevőt (PUBG, SWGOH, stb) majd utána az utazás végéig SWGOH. Kb ekkor szoktam elkezdeni netet osztani a másik telefonomnak.
Mellette egész nap a Samsung Level U PRO cicergeti a zenét a fülembe, és van nálam egy MI Band I is, hogy a BT ne csak egy irányba figyeljen. Természetesen mindkettő hardverhez kiadott app dolgozik a háttérben.
Reggeli 9-kor, netezünk egy kicsit.
Ebéd délben, megint játék, masszív fél órát. Ekkor már 20% alatt vagyok, többek között a 128-as kártya+korlátlan mobilnet+torrent kliens kombónak köszönhetően. No meg ha valami miatt telefon kell, akkor használom. Hívások, doksi letöltés, google, wiki, ilyesmi.
Töltünk. Ha sikerül akkor kb du 3-ig madzagon van a telefon, ha nem akkor megy a backpack-ba.
4-kor meló vége, a hazaút kicsit hosszabb, olyan 1.5 óra közben full játék van, hogy szimultán 2 telefonnal.

50-60% körül érek haza ha szerencsém van.

(#35313) Burt1793 válasza #33253120 (#35312) üzenetére


Burt1793
veterán

Durva. 😃

(#35314) fornettisuti válasza #33253120 (#35312) üzenetére


fornettisuti
veterán

Ez már hc használt.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#35315) Ákkk válasza Burt1793 (#35307) üzenetére


Ákkk
addikt

De azt simán hozza mint az s7e, volt nekem 1,5 évig most note 8 tudom mit tudnak és mit nem.

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#35316) zsolt0638 válasza Crus (#35291) üzenetére


zsolt0638
tag

Rosszul látok és pénzem sincs, ha gondolod ár alatt megveszem.

(#35317) #33253120 válasza fornettisuti (#35314) üzenetére


#33253120
törölt tag

Az most jobb, vagy rosszabb mint az extrém? ;]

(#35318) Attikusz válasza jeni (#35293) üzenetére


Attikusz
tag

Üdv!

Xiaomi Redmi Note 4-ről váltottam Samsung S7-re a kamera miatt, az akksija valami haláli volt, egy héten kétszer töltöttem, nagyon nehezen merült akart lemerülni, ezért szokatlan nekem most itt a gyorsabb merülés.

(#35319) Attikusz válasza gerner1 (#35289) üzenetére


Attikusz
tag

Helló!

Hm, akkor sokat írtam a napokkal kapcsolatban. Ma reggel töltöttem, 11 óra használat után benne volt: 20 perc telefon, 20 perc GPS, 30-40 perc netezés, 56 fotó készítés, úgy érzem kezd jó irányba beállni az akksija :) A kamera a redmi note4-hez képest brutál, ahogy a videó is 60 fps-ben.
Köszi a tanácsot, akkor a felbontást visszaveszem. Viszont szeretném regisztrálni a telefont a mysamsungnál: minden adatot pontosan kitöltök, és visszadob a regisztrációnál a vásárlási adatokhoz. Ezt eljátszottam párszor... Van más módja a regisztrációnak? Tudnál segíteni benne?

(#35320) #33253120 válasza #33253120 (#35312) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ja, és nem sok idő múlva landol nálam egy S9+
Azt is napi 2-3 alkalommal fogom tölteni, és nem fogok aggódni, hogy ez mennyire nem jó, mert a telefon használati eszköz. Azért veszek ekkora erővel rendelkező telefont, hogy kiszolgálja a használati szokásaimat, és nem azért, hogy a vitrinbe tegyem. Az S7 előtt egy S5 Minit használtam, ma az a másodtelefonom. Azt is napi 2-3 alkalommal töltöttem. Mióta háttérbe szorult viszont enyhén púpos akkuval is kibír kb 1 napot 3.5 évesen, napi pár hívással, és persze azon is van egy SWGOH account-om, pár más játék mellett... :D

[ Szerkesztve ]

(#35321) gerner1 válasza Attikusz (#35319) üzenetére


gerner1
Topikgazda

A regisztráláskor leggyakrabban az a hiba szokott lenni, hogy nem pontos a kért kódsorok (IMEI és S№) valamelyike, vagy fel vannak cserélve. Mindkettő megtalálható apróbetűvel a hátlapon. De, ha beírod a tárcsázóba ezt : *#06# , akkor mindkét adatot megjeleníti neked.

(#35322) Notalab válasza Viktor77 (#35311) üzenetére


Notalab
tag

Nem olyan, bár 3 db-os az enyém is, de rendes narancs/gekete dobozban van. Amcsiból rendeltem, kb. 3 hete akkor csak ott találtam Originált.
Nem innen, de ilyen: [link]

[ Szerkesztve ]

...

(#35323) Ákkk válasza #33253120 (#35320) üzenetére


Ákkk
addikt

S9+ esetleg max 2x de akkor csak telefont nyomkodod mást nem fogsz csinálni...

A technika nem az agy helyettesítő terméke.

(#35324) UfoZoli válasza Notalab (#35322) üzenetére


UfoZoli
aktív tag

Ennél szerintem ez a fajta jobb:
[link]

Nekem van/volt mind a kettő.
Az általad küldött verziónál engem zavart hogy a széleken éppen csak takarja a kijelzőt; néha megakadt benne az ujjam, illetve fektetve a fénytörés is más volt a széleken.
Az általam linkelt viszont majdnem a fém keretik kihajlik, s a spigen valamint MSVII tok sem nyomja fel.

HTC Desire S => Galaxy S4 mini => Galaxy Alpha => Galaxy S7 => Galaxy S8 => Galaxy S10+ => Galaxy S23 Ultra

(#35325) gerner1


gerner1
Topikgazda

Érdekes, de A5 (2017) -re, a Samsung elkezdte kiadni az Oreo -t. Ott, OXE multi-CSC -re már letölthető SamFirm -mel is (2555MB) ...

(#35326) Seraph 16 válasza gerner1 (#35325) üzenetére


Seraph 16
őstag

Nem baj, inkább legyünk türelmesek, és bugtalanítsák minél inkább, mint fordítva.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#35327) sutiand


sutiand
tag

Sziasztok

Tudnátok egy megbízható, tartós, lekerekített kijelzővédő fóliát ajánlani.
Olyan sok pro és kontra hozzászólásokat olvastam ez ügyben, de nem tudok dönteni, hogy melyiket válasszam.
Előre is köszi mindenkinek.

(#35328) Watt25


Watt25
veterán

Hát, ez durva. Egy ilyen telót fogok használtan venni, gondoltam átolvasom itt az utolsó oldal hozzászólásait... Baromi "hasznos" volt, hogy ezen az utolsó oldalon jó 100 hozzászólsáson keresztül megtudhattam, hogy van aki számára 2018-ban fura, hogy naponta tölteni kell egy okostelefont. B*ssza meg, 10 éve minden nap töltöm az összes telefonom, mégsem esett le a gyűrű az ujjamról...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#35329) OCTAMD válasza gerner1 (#35325) üzenetére


OCTAMD
őstag

Azt hittem az ota 2555MB :)

[ Szerkesztve ]

Yukyung Viliv S5 3G 32SSD Win7 Home Premium 32bit ,Toshiba Libretto W100-106 62GB SSD Win7 Home Premium 32bit

(#35330) gerner1 válasza OCTAMD (#35329) üzenetére


gerner1
Topikgazda

Nem. Az OTA -s az ~1250 .

(#35331) #77646080 válasza Watt25 (#35328) üzenetére


#77646080
törölt tag

Ilyen, amikor egy illető bevágja a durcit, hogy márpedig neki igaza van, punktum. :D Az értetlenség és a szorgalom rossz párosítás. 😅

(#35332) Ferike81 válasza #77646080 (#35331) üzenetére


Ferike81
senior tag

:C

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#35333) #54715584 válasza #77646080 (#35331) üzenetére


#54715584
törölt tag

Sztem ez szarkazmus volt.

(#35334) Fifi válasza Fifi (#35298) üzenetére


Fifi
őstag

A fenti kínzás után nem hogy a napot, de ma reggelig kibírta.

Szerinte még lett volna benne még 4 óra üzemidő, de 15%-on állva feltöltöttem, nehogy nap közben pont akkor merüljön le, amikor a legnagyobb szükség van rá. Meg nem is tesz jót a teljes lemerítés az aksi élettartalmára nézve ...


Ha ezt nap, mint nap hozza és nem lesz jobb az akkumulátor pár feltöltés után, akkor ezzel is megbékélek. :K

A teljes igazsághoz le kell írjam, hogy a telefon rootolt és gyári XEH ROM-ból Titanium Backup-pal sok minden (~60db app) jegelve lett, így azok nem futnak a háttérben feleslegesen. Gondolom egy full gyári ROM-mal azért kicsit másképp nézett volna ki a dolog.

(#35335) #77646080 válasza Fifi (#35334) üzenetére


#77646080
törölt tag

nem is tesz jót a teljes lemerítés az aksi élettartalmára nézve ...

Épp ezért nem is tudod lemeríteni: hamarabb kapcsol ki, mintsem elérné a nulla szintet. A megjelenített érték csak tájékoztató jellegű, tehát picivel több van benne, mint amit látsz. Így garantáltan nem tudod lemeríteni, ezt a felhasználók érdekében "lőtték be" ilyen módon. ;)

(#35336) Dare2Live válasza Ákkk (#35323) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Hááát S9/S9+ aksi ideje azért nem egy csoda. Pont kb annyit bír mint S7/S7E. Persze új aksi dobni fog rajta.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#35337) adalbert1 válasza Watt25 (#35328) üzenetére


adalbert1
veterán

Nekem kb. két és fél hónapja van meg a telefon, és annyira sosem érdekelt az akksihasználat, hogy lemérjem, de érzésre olyan majdnem 2 napot elmegy az alábbi módon: wifi és mobilnet állandóan bekapcsolva, kb. 1 óra screen time, és negyed óra beszélgetés naponta, fényerő nagyon ritkán van maxon - de teljesen rapszódikusan töltöm, van, hogy este itthon rakom fel tölteni, de van, hogy teljesen elfelejtem, és csak a munkahelyen másnap.
Huawei P8 Lite-ról váltottam, abban alapból kisebb akksi van (talán 2000-es, vagy 2200-as), ráadásul már majdnem 2 éves volt, tehát jópár ciklus benne van már, ahhoz képest hatalmas előrelépés ilyen szempontból (meg más szempontokból is, kijelző, kamera, tárhely, stb), azt minden nap tölteni kellett.

Szerintem a fórumtársnak az lehetett a problémája, hogy mint írta, már 2 éve készül arra, hogy egyszer ilyen telefont vesz - ennyi idő alatt már észrevétlenül felhypolja magában az ember a terméket (lehet, hogy már túl nagy, vagy esetleg akár hamis elvárásokat támaszt iránta), és a legkisebb hiba is hatalmas csalódást tud okozni (főleg, ha tényleg kifogott egy gyári hibás darabot, az még nagyobbat).
Én inkább úgy fogom fel, hogy a telefon egy eszköz, amit használok, 1-2 évente lecserélem arra, ami éppen a legjobb ajánlat egy bizonyos értékhatárig (ezért nem is zavar, hogy már pár mikrokarcot begyűjtöttem, mondjuk az nem túl jó, hogy alig van normális fólia rá, de vettem egy Spiegen tokot rá, ami valamennyire túllóg a készüléken, ez leesés ellen talán véd, fóliát vadászgatni, meg szívni azzal, hogy ez sem fed tökéletesen nincs túl sok kedvem)- ennyire szerintem nem szabad 'beleesni' egy készülékbe, mert akkor szinte biztos, hogy csalódást fog előbb-utóbb okozni.

Na, de amiért jöttem: BSOD volt mostanában valakinek? Gyorsan rákeresve egy 2 évvel ezelőtti hozzászólást találtam, de semmi egyebet. Igazából semmilyen előjele nem volt, a zsebemből kivéve a készüléket vettem észre, hogy sötét a kijelző, és nem reagál a bekapcsológombra se - kis google keresés után sikerült a volume down + power gomb kb. 10-15 másodpercig egyszerre történő lenyomásával újraindítani. Ki lehet valahogy nyomozni, hogy mi okozta? Van valami logfile, amiből ki lehet túrni valami hasznos információt, hogy mi miatt crashelhetett el a telefon?

(#35338) Watt25 válasza adalbert1 (#35337) üzenetére


Watt25
veterán

Telefontípustól függetlenül az Android naplókat meg lehet nézni Logcat programokkal. De ha abból kihámozol valamit... (Én szoftverfejlesztő vagyok, de még én sem szívesen állok neki ilyennek, egyszerűen mert annyira durván sok minden van benne... Persze lehet szűrni, de ilyen esetben ugye mire?)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#35339) gerner1 válasza adalbert1 (#35337) üzenetére


gerner1
Topikgazda

A tárcsázóba, ha beírod ezt: *#9900# akkor hozzáférhetsz különböző LOG -okhoz. Azonban az itt található beállítási lehetőséget, érdemes óvatosan "kezelni".

(#35340) Habib[HUN] válasza adalbert1 (#35337) üzenetére


Habib[HUN]
senior tag

Az első fél évben nekem is 2 nap volt az üzemidő. Most már 1,5 évesen kb reggeltől estig bírja a telefon. Szerintem egy akku cserét megejtek vele a nyáron. Mivel nem nagyon látom hogy érdemes lenne lecserélni a közeljövőben. Ahhoz túlságosan jó telefon. S8 S9 annyira nem vonz. Amennyivel többe kerül, annyival nem nyújtanak többet...

(#35341) Superhun válasza Habib[HUN] (#35340) üzenetére


Superhun
addikt

+1

Ha váltanék S9-re, csak a kamera miatt tenném, az pedig a jelenlegi felárat nem éri meg nekem.

(#35342) Fifi válasza Habib[HUN] (#35340) üzenetére


Fifi
őstag

+1

Most az S5 cserélésekor nézelődtem én is. Látótérbe kerültek az újabb samsungok és a huawei mate 10 pro is. Viszont számomra fontos volt, hogy ne legyen edge, legyen hozzá android 7.x, jack csatlakozó átalakító nélkül és bele tudjak rakni egy 256GB-os sdcardot. Eléggé leszűkült így már a kínálat ... :(

(#35343) geccoblaze


geccoblaze
aktív tag

Még soha nem volt ennnnnyire közel az oreo :)) :P

Ericsson GA 628 -> Sony CMD J6 -> Ericsson T65 -> Nokia 6610 -> Nokia N95 8GB -> Samsung Galaxy SII -> Sony Xperia Z3 Compact -> Samsung Galaxy S7 -> Samsung Galaxy S21

(#35344) kalolaci válasza geccoblaze (#35343) üzenetére


kalolaci
senior tag

Ebből konkrétan, mit lehet megtudni?

(#35345) kutga válasza kalolaci (#35344) üzenetére


kutga
nagyúr

Semmit, de legalább megint jön egy jó adag hsz erről a semmiről.

Let the Zone take me if I am.

(#35346) geccoblaze válasza kalolaci (#35344) üzenetére


geccoblaze
aktív tag

Azt, hogy most már tényleg, tényleg, tényleg majdnem itt a frissítés. (szarkazmus ON)

Ericsson GA 628 -> Sony CMD J6 -> Ericsson T65 -> Nokia 6610 -> Nokia N95 8GB -> Samsung Galaxy SII -> Sony Xperia Z3 Compact -> Samsung Galaxy S7 -> Samsung Galaxy S21

(#35347) fornettisuti válasza geccoblaze (#35343) üzenetére


fornettisuti
veterán

Majd nyáron jön.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#35348) samu74


samu74
addikt

Na megjött a szervizből a telo. Itt írtam róla hogy mivel küldtem be.
Reménykedtem hogy az aksit is kicserélik, sajna megfelelt az előírtaknak. :P
Amit cseréltek:
-Kijelző
-Hangszóró-Hangszóró(Mondjuk ezzel nem volt gond)
- Home gomb (ezzel se)
-Usb aljzat
Hétfőn vitték, pénteken hozták. TMX javította, azt kell mondjam hogy hibátlan és gyors munkát végeztek.

-----------

(#35349) Watt25


Watt25
veterán

Megvettem a használt, gyárilag Telekomos telefont.
Sajnálom, de nekem nem sikerült megértenem a CSC dolgot, pedig próbáltam átrágni magam a téma összefoglalón. Jelenleg a Phone INFO szerint a FW és az Aktív CSC kód is TMH. Ennek megfelelően a telefon embertelenül hangos szignállal bootol... (Komolyan, a Telekomnál ez nem tűnik fel senkinek, hogy ez mekkora f*szság?) Meg hát én Telenoros vagyok.
Szóval elsődlegesen most a cél a XEH CSC kódú gyári ROM felrakása. Mire kell figyelnem, mit kell csinálnom azon kívül, hogy ODIN-nal felrakom?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#35350) #77646080 válasza Watt25 (#35349) üzenetére


#77646080
törölt tag

Addig is, amíg nem kúszik fel hozzád a XEH verzió, érdemes a rendszerhangok csúszkát nullára húznod. Megszűnik a rémes boot hang.

😎

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.