Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Noukoum válasza hroberto (#548) üzenetére


Noukoum
veterán

Ismerőseim zömének megy, de azonnal ki is kapcsolták a módot, nekem akinek szüksége volna a funkcióra nyilvánvalóan nem működik:)

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#552) hroberto válasza Noukoum (#551) üzenetére


hroberto
veterán

Ha ez megnyugtat, nekem sem. :DDD

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#553) dnl91


dnl91
tag

Azért én nem nevezném rossznak az üzemidőt, az első napokban rettenetesen merült nekem is, aztán beállt neki szépen az akksi. Legfőképp net, youtube, online rádió, facebook, messenger, fotózásra használom, 1 napot nevetve kibír, ha valakinek ennél több kell vagy vegyen egy powerbankot, vagy tényleg ne ezt a készüléket válassza. Az AoD-t viszont mindenképp érdemes kikapcsolni, mert az sokat fogyaszt.

szerk.: ahol csak lehet, rendszer, youtube, üzenetek stb fekete stílust használok mert ez tetszik..

[ Szerkesztve ]

(#554) BB0401 válasza Fred23 (#546) üzenetére


BB0401
aktív tag

Na, ez vacak számomra ! Én inkább heavy user vagyok, de szeretnék egy, a Nokia 7 plus-nál kisebb, erős telefont. Erre meg ez ... Bár lehet, hogy lesz egy relatíve kicsi Sony telefon. Vagy még néztem a Sharp Aquos R2 Compact-ot, na az tényleg kicsi, csak éppen Japánban van. Másik, kisebb Samsung nem lesz most úgyse, az A40 hardvere nem győzött meg.

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#555) Noukoum válasza hroberto (#552) üzenetére


Noukoum
veterán

Kitartást! :R
Már ha neked szükséged lenne rá, persze

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#556) hroberto válasza Noukoum (#555) üzenetére


hroberto
veterán

Próbálkoztam többször is aktíválni, az amoled miatt is jól jönne, plusz jobban is tetszik, de nem sikerült. :W

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#557) manokaki válasza mateban11 (#549) üzenetére


manokaki
őstag

Szerintem pont eltalálták azt a méretet , akut amire már sokan vágytak !

(#558) trlala


trlala
aktív tag

Akku.
Samsung viszonylatban jónak számít, kínaiak ebben általában jobbak.
8 napos:
AoD bekapcsolva
wifi, mobilnet on
adaptív fényerő be
az alkalmazások zöménél értesítés ki
közösségi médiát nem használok, rühellem
email kliens outlook
telefonálás (kocsiban kihangosítva BT be), böngészés, emailek, kevés játék
éjszakára kikapcsolva (10 és 5 között)
egy nap alatt 25-30 % ment le.

[ Szerkesztve ]

(#559) BB0401


BB0401
aktív tag

Hogyha már üzemidő.

Ilyen toknak lenne értelme ?
https://moonmini.com/collections/s10-lite-battery-case/products/samsung-galaxy-s10e-battery-case-4700mah-extended-backup-charger-power-bank-protective-cover-pack

(Bocsi, telefonról írok)

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#560) BB0401 válasza trlala (#558) üzenetére


BB0401
aktív tag

Milyen kijelzőidővel ?

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#561) manokaki válasza BB0401 (#560) üzenetére


manokaki
őstag

Nekem az első tőltéssel kb 7 óra , de ez nagyon egyedi dolog. Szerintem S8- S9-nél jobb lesz .....

Sikerült a messenger night mode , egy új regisztrálással..

[ Szerkesztve ]

(#562) ollie válasza BB0401 (#559) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, de mivel jelentősen növeli a telefon méretét, akkor már inkább érdemes S10+-t venni, annak jobb az akkuideje.

***

(#563) BB0401 válasza ollie (#562) üzenetére


BB0401
aktív tag

Szerintem inkább csak vastagságban növelné, ami annyira nem zavarna. A Nokia 7 plus-nál úgy is rövidebb lenne. Ha az akku tényleg akkora, akkor pedig elég jó üzemidőt biztosítana pluszban.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#564) kekedi válasza BB0401 (#563) üzenetére


kekedi
senior tag

Erre most azt lehet mondani, hogy akinek szüksége van rá és nem zavarja, hogy kétszer olyan vastag lesz a telefon, az vegye meg.
Nyilván egy egész napos kirándulás alkalmánál ahol nem tudom tölteni ott nekem is hasznos lenne. Mivel praktikusabb mint egy külső powerbank. De én erre az évi 1-2 alkalomra nem venném meg. Inkább viszek egy powerbankot ha minden kötél szakad.

De hogy ne csak mellé beszéljek, valóban növelné az üzemidőt.

(#565) BB0401 válasza kekedi (#564) üzenetére


BB0401
aktív tag

Az igaz, megnéztem, a tok 18 mm vastag a legvastagabb részen.

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#566) kekedi válasza BB0401 (#565) üzenetére


kekedi
senior tag

A telefon fele akkora. De nyilván azt is nézd, hogy a tokba bele is "süllyed" a telefon.

(#567) BB0401 válasza kekedi (#566) üzenetére


BB0401
aktív tag

Viszonyításképp a mostani telefonom egy sima tokkal 11.5 mm körülbelül. Szóval a 18 mm még elviselhető szerintem.

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#568) kekedi válasza BB0401 (#567) üzenetére


kekedi
senior tag

Na majd meglátod. Ha esetleg úgy döntesz, hogy megvennéd, szívesen várjuk a tapasztalataidat. ;)

(#569) BB0401 válasza kekedi (#568) üzenetére


BB0401
aktív tag

Hát, legkorábban decemberben tudom megvenni. Pénz hiányában.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#570) Robigépész


Robigépész
csendes tag

Sziasztok! Van valakinek ötlete arra, hogy hogyan lehet az értesítési panelt a képernyő közepéről lehúzni. Teszt videón már láttam, hogy onnan érik el, viszont nekem az alkalmazások jönnek be. A bekapcsoló gomb "görgetésével" elő lehet hívni, de sokkal kényelmesebb lenne a képernyő közepén egy lefele mozdulattal. Úgy, ahogyan az s9-en lehetett.... Köszönöm!

(#571) ollie válasza Robigépész (#570) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hosszan nyomsz a home screen-en, beállítások, ott megtalálod.

***

(#572) taki01


taki01
őstag

Ma rendeltem egy S10E-t. S1 után ez lesz a második samsung mobilom. Van valami típus hibája telefonnak?

(#573) manokaki válasza turbulencia8 (#50) üzenetére


manokaki
őstag

Melyik böngésző megy teljes kijelző modban ?

(#574) eduba válasza manokaki (#573) üzenetére


eduba
aktív tag

Samsung Browser

(#575) manokaki válasza eduba (#574) üzenetére


manokaki
őstag

Fent nem megy bele a fènykèpezőbe ! ( s10e) 😫

(#576) kerimaci87 válasza borand (#472) üzenetére


kerimaci87
újonc

Szia, egyelőre még elég sokat nyomkodom, ismerkedünk :) de én úgy ítélem meg, hogy elég jól bírja reggel 6-kor leveszem a töltőről, és jelenleg 49%-on van úgy, hogy volt ma email, zene, insta, facebook, messenger, net, mobilnet/wifi bekapcsolva, AoD bekapcsolva (lehet, hogy sokat fogyaszt, de nekem tetszik :) ).

Valaki viszont felhomályosítana, hogy mit jelent az "alkalmazás altatása"? Kerestem kutattam de nem találtam, van értelme? Ettől még jön értesítés, ha kapok üzenetet?

Illetve azt vettem észre, hogy a One UI kezdőképernyő (ez lenne az Aod?) na az marha sokat fogyaszt :) Az elmúlt heti statisztika alapján 47,7%, ebből aktív 5 ó 1 p, háttérben 3 nap 9 óra.
Plusz az létezik, hogy kiismer és ahhoz optimalizálja az aksi időt? :)

Köszi az esetleges tippeket akksi kímélésre, mert új androidos vagyok, minden tanácsot szívesen fogadok :)

[ Szerkesztve ]

Kerimaci87

(#577) hroberto válasza taki01 (#572) üzenetére


hroberto
veterán

Nagyon új még ez ahhoz, hogy típushibáról lehetne beszélni. Szvsz nem hiszem, hogy gond lenne velük.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#578) taki01 válasza hroberto (#577) üzenetére


taki01
őstag

Köszi a választ. Már nagyon várom mert Westendben megtapogattam és nagyon kézre állt.

(#579) Robigépész válasza ollie (#571) üzenetére


Robigépész
csendes tag

Megvan! Nagyon szépen köszönöm! :R

(#580) eduba válasza manokaki (#575) üzenetére


eduba
aktív tag

Ez igaz.
Sajnos az értesítő sávot egyelőre nem lehet eltüntetni egyik app-nál sem (kivéve YouTube)
Remélem későbbi szoftver frissítéssel elérhető lesz majd ilyen opció.

(#581) bigrock válasza eduba (#580) üzenetére


bigrock
addikt

ADB mókolással sem?

(#582) eduba válasza bigrock (#581) üzenetére


eduba
aktív tag

Fogalmam sincs, ennyire nem vágom ezt a témát :)

(#583) borand válasza kerimaci87 (#576) üzenetére


borand
aktív tag

Szia! Köszi. Igen elvileg a szoftver az tanulja a szokásokat, valamint mindenhol leírták, hogy kell neki pár nap mire optimalizálódnak az akkumulátor használatok. Ez az alkalmazás altatás nem tudom mi. Gondolom a ramból kilövöd és ennyi. Természetesen ettől még kapni fogsz értesítést.

(#584) StoneBridge


StoneBridge
senior tag

Néhány egynapos tapasztalat 3 éves S7edge-ről váltva:
- minden gyors, reccenés mentes
- nagyon jó a mérete és a fogása, ujjlenyomat-olvasó abszolút nincs rossz helyen, arcfelismeréssel kiegészítve pedig szükség sincs rá
- akku bitang jónak tűnik
- tűéles a kijelző, én nem látok hátrányt az S7-hez képest
- értesítő led hiányzik, kár érte
- bixby gomb nekem új volt, nem is értem minek van
- végre egy jó gyári füles, jól szól és kényelmes az akg füles
- kamera széles módot használ video-telefon közben, szintén jó feature
- összességében nagyon minőségi hatást kelt, a kinézete feketében és fehérben is nagyon eltalált, az ui, a kijelző, látható a 3 év fejlődés és úgy gondolom megérte a cserét a felár (párom 6s-ről váltott, de neki is jók az első benyomásai)

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#585) BB0401 válasza StoneBridge (#584) üzenetére


BB0401
aktív tag

Szia ! Esetleg az üzemidőről tudsz screenshotot mellékelni ?

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#586) Mo Bill


Mo Bill
aktív tag

Sziasztok!
Meg tudná mondani valaki, hogy az akku töltöttségét számmal hogyan lehet megjeleníteni fölül az akku mellett?
Már lezsibbadtam a keresésbe!

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#587) BB0401 válasza Mo Bill (#586) üzenetére


BB0401
aktív tag

Valószínűleg: Beállítások > Akkumulátor > Százalék bekapcsolása

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#588) Mo Bill


Mo Bill
aktív tag

Közben az értesítési sávnál megtaláltam.

Azt a gesztus vezérlést keresem, amikor ha elhúzom a kezemet a kijelző felett feléled a kijelző. Ezt hol lehet beállítani?
Előre is köszönöm!

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#589) manokaki


manokaki
őstag

Samu S10E ! :)

[ Szerkesztve ]

(#590) BB0401 válasza manokaki (#589) üzenetére


BB0401
aktív tag

Milyen appokat használtál ? Wifi/mobilnet ? Milyen fényerőn ?

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#591) manokaki válasza BB0401 (#590) üzenetére


manokaki
őstag

Facebook , messenger , samsung internet , minimális telefonálás, viszont kb 40x hivtam magam másik telorol ( Always on Edge ) beállitása miatt..tehát annak az állitgatása is volt összesen legalább 40 perc ebből..

Wifi lakásban, 40-50% fényerőn , kevés mobilnet ( 20-30 perc ) ez kint volt a napon max fènyerőn...

(#592) BB0401 válasza manokaki (#591) üzenetére


BB0401
aktív tag

Oké. Az akkor elég jó. Bár elvileg a nagyobb alkalmazásokat, játékok használata jobban meríti ezt a telefont, mint azt, ami pl Snapdragon855/845-tel van felszerelve.

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#593) Lajkapapa válasza BB0401 (#559) üzenetére


Lajkapapa
csendes tag

Én az s7re vettem ilyet, mikor már a napot nem bírta az akksi. Nagyon nehéz lett tőle a telefon, de 2x fel tudta tölteni teljesen. Valamint strapabíró.

(#594) kekedi válasza StoneBridge (#584) üzenetére


kekedi
senior tag

Szia,
köszönjük szépen, én is hasonló kategóriából váltanék (S6) , így nekem ez nagyon hasznos infó volt.
:R

(#595) BB0401 válasza Lajkapapa (#593) üzenetére


BB0401
aktív tag

Köszi a választ. Hát igen, súlynövekedésre számítottam. Kb milyen nehéz lett így ? Nem tudod lemérni ?

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#596) Quverto válasza bigrock (#581) üzenetére


Quverto
tag

Szia. S10 S10+ duplateszt hozzaszolasainal mar volt errol szo, sajnos nem mukodik ADB vel sem, marad egy feher csik a kameranal mindenfelekepp... Szinten a play aruhazas appokkal is ez a helyzet. ( Immersive mode , hide nav & status bar , fullscrn stb stb )

Aki tudja mi az élet értelme az legyen kedves megosztani velem. :)

(#597) StoneBridge válasza kekedi (#594) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Nincsmit, még annyi, hogy nem S6-ról hanem iPhone 6S-ről váltott, de hamar hozzászokik úgy látom.
Nekem semmi furcsaságot nem okozott a váltás, belőttem és inkább kényelmesebb lett a használat.

(#585) BB0401
teljes töltés - 0%
21ó 11p akku használat
3ó 22p kijelző
dual sim, wifi, aod, mobilinternet, adaptív fényerő, fényképező, messenger, hívásokkal, sok telepítés, némi böngészés

Gondolom beáll majd valamennyire, azaz javul még.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#598) Mo Bill


Mo Bill
aktív tag

Sziasztok!

Azt a gesztus vezérlést keresem, amikor ha elhúzom a kezemet a kijelző felett feléled a kijelző. Ezt hol lehet beállítani?

Előre is köszönöm!

Az emberi élet egymilliárd sejtecske szeszélyes összjátéka, amiről azt hiszed, hogy te vagy.

(#599) BB0401 válasza StoneBridge (#597) üzenetére


BB0401
aktív tag

Köszi ! Ez elég jónak tűnik.

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#600) gilfoyle válasza Mo Bill (#598) üzenetére


gilfoyle
őstag

Koppintás van helyette.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.