Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) kaciokos válasza w.miki (#6000) üzenetére


kaciokos
őstag

Erre a kérdésre nagyon nehéz válaszolni, mert ha azt mondom, hogy reggel leveszem töltőről és estére 30-60%-ra merül, akkor látszik belőle, hogy attól függ, aznap épp mit csináltam a telefonon, és ez nagyon változó lehet: telefonálás 0-1 óra, zenehallgatás BT fülesen 0-3 óra, netezés 0,5-2 óra, meg az egyebek. Képernyőidő szintén nem releváns, mert pl. zenehallgatás alatt nincs, holott azért az is meríti. Az AOD is meríti, de az se megy egész nap, Taskerrel ki-be kapcsolgatom attól függően, hogy van-e fontos értesítésem, de ez megint vagyon változó.

Csupán összehasonlítani tudom: nekem nem merül jobban, mint 10-es Androiddal, és egy leheletnyit kevésbé bírja, mint az előző telefonom, az S7.

(#6002) Xantal


Xantal
tag

Sziasztok. Nálam megerkezett a javítás A11-re.

GI

(#6003) tomboy84 válasza kaciokos (#5991) üzenetére


tomboy84
tag

Úgy néz ki igen, először azok kapják meg, ahova már ment a 11-es. XEH-re is jelzi már az új verziót, talán most egyből tölthetitek és nem kell holnapig várni.

(#6004) kalolaci


kalolaci
senior tag

Nekem is megjött, de csak később töltöm le.

(#6005) kátú válasza Xantal (#6002) üzenetére


kátú
őstag

A telekom meg ül a semmin... :U

It still works!

(#6006) kaciokos válasza tomboy84 (#6003) üzenetére


kaciokos
őstag

Meg is jött, már telepítem is.

(#6007) tomboy84 válasza kátú (#6005) üzenetére


tomboy84
tag

Szerintem már pont sorra kerültünk volna, amikor visszavonták. Még a német Telekom (DTM) se kapta meg. ha az kijön, akkor vagy azzal együtt, vagy utána mi is megkapjuk. De örülj neki, a XEH csapat keresi a hibákat (bocs) :D

(#6008) ZeCse


ZeCse
csendes tag

Csak elkezdődik valami jó irányba tartó folyamat! [link]

Régen minden jobb volt, pl. nem volt facebook sem!

(#6009) kaciokos válasza ZeCse (#6008) üzenetére


kaciokos
őstag

A lepényhal először... :D

(#6010) DanielLong válasza ZeCse (#6008) üzenetére


DanielLong
senior tag

Idézet a cikkből: "amelyre viszont nem egyedül lát értelmezhető keresletet a piacon"
Tetszik tudni csókolom, a Sony beszántotta a Compact szériát, mert annyira hülyék voltak nagy keresletet láttak a piacon. Aztán persze miután az Apple-nél tudták, hogy van erre igény és terveztek is egy normál méretű telót, akkor most a Sony meg akarja lovagolni a hullámot...

Csak azt nem értem, hogy ez a márka miért nem merte felvállalni a kompakt szériát stabilan, magabiztosan és akkor most az iPhone-ra lehetne fogni, hogy másolták a japókat...

(#6011) kaciokos válasza DanielLong (#6010) üzenetére


kaciokos
őstag

Sajnos a kereslet a dolog kulcsa. A cikkben benne van, hogy az iPhone Mini sem megy annyira. Egyszer valaki linkelt eladási arányokat az S10 szérián belül, és ott is az látszott, hogy a többség S10-et vagy S10+-t választott, és csak nagyon kevesen S10e-t. Ez pláne azért meglepő, mert akkoriban más márkáknak nem volt kis csúcskészülékük, tehát aki ilyet akart, azt S10e-t vett.

Sajnos a mi igényünk rétegigény, nem valós piaci. :( Ettől függetlenül bízom benne, hogy a Samsung sem tudja kihagyni az iPhone majmolást, és az S22-es szériának megint lesz kicsi tagja (az S21 sorozatba már időben nem fért volna bele az iPhone Mini bemutatása után), addigra úgyis megérik nálam az S10e cseréje. :)

(#6012) Chris Kiki válasza ZeCse (#6008) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Ha ezt bő egy évvel ezelőtt lépte volna meg... Most nem S10e-m lenne. De a Z3C után elhagyta a Jack-et, és maradt LCD vonalon. A kamerája (Z3C) meg egy f.s volt a Samuhoz képest. Elkéstek?

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#6013) pit stop válasza DanielLong (#6010) üzenetére


pit stop
addikt

Felvállalta sok generáción keresztül Sony - nem volt rá kereslet, mit kellett volna még csinálni.
Ezután jött a Samsung, 1 generációra felvállalta, majd elásta.
IPhone körül nagyobb a hype, bevállalták, ha nem jön be majd árulják azt annak a pár embernek amit idén legyártanak és kész.

Valós probléma, amit egyik sem fog tudni áthidalni, ami Samsungnál volt. 300 a kompakt, amibe fizikai méretei miatt nem fog beleférni minden, mint a nagyobba. Mellette ott a nagyobb 350-ért, több tudással. Átlag user mit fog a boltba választani? A képzeletedre bízom a választ...

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#6014) w.miki


w.miki
veterán

Ilyen volt már valakinél?
A telefon nem akar töltődni, azt írja, víz érte. Pedig nem.
Száraz a csatlakozó, és többször meg is lett pucolva. Csak a vezeték nélküli töltés megy.
Felső sorban egy vizcsepp van. Kép
Ilyenkor mit lehet tenni?

#6001: android 9 alatt milyen volt az akkuidőd? Látsz különbséget a ROMok (9,10,11) akku ideje közt? Vagy az is csak placebo?
(Nálam kb. fél napot bír az 1 éves, használt teló, ha nyomkodom. Éjjel 90%-nál leteszem, reggel 7-re kb. 80%-ra merül.)

#5999: Youtube-on van (több) Downgrade videó, így elvileg megoldható. De bátrabb lennék, ha inen a fórumról is megerősítene valaki, aki tett már vissza régebbi, vagy custom ROM-ot az s10e-jére, hogy hogyan csinálta.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#6015) Nimda


Nimda
addikt

Megkaptuk a korábbi 11 frissítés frissítését. Még mindig nem lehet tudni miért vonták vissza? Csupán a kamera miatt? stabilitás, wifi kapcsolat? Ezek miatt nem értem miért vonták vissza, persze a többi log csak a szokásos, valami komolyabb probléma lehetett.

Sötét módban, pure black háttérnél még mindig nem fekete az alkalmazás kezelő, hanem szürke. Korábban 10 -nél az is fekete volt.

[ Szerkesztve ]

(#6016) Khelben válasza w.miki (#6014) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nekem csak akkor írt ilyet, amikor medencében videóztam víz alatt vagy lemostam a telefont a csapnál. Ott jogos volt és pár perc alatt megszáradt.

(#6017) ollie válasza w.miki (#6014) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Valami lehet, hogy bemehetett az USB portba (lehet akár szösz is), próbáld kitisztítani fogpiszkálóval.

***

(#6018) ViTToRe


ViTToRe
aktív tag

Nekem független S10e van, ezért első körben megkapta a 11-et. Ami szembetűnő volt, hogy változatlan felhasználás mellett reggel 6-tól kezdve a napot nem 20-21 fele kellett töltőre tenni hanem inkább 22-23, vagyis nekem javult az akksi idő. Ami viszont gond volt, hogy a telefont, híváskor kihangosítva a másik félnek abszolút visszhangzott :) Ezt a problémát a legutóbbi frissítés megoldotta, jelenleg tökéletes minden.

(#6019) Celtis válasza ViTToRe (#6018) üzenetére


Celtis
veterán

Nekem is megjött ma a frissítés frissítése.

(#6020) milcsohun


milcsohun
csendes tag

Sziasztok!

Olyan lehet hogy nekem XEH -re még semmi sem érkezett?

(#6021) kalolaci válasza milcsohun (#6020) üzenetére


kalolaci
senior tag

Az érdekes lenne, mert nekem is az van.

(#6022) milcsohun válasza kalolaci (#6021) üzenetére


milcsohun
csendes tag

ATO\XEH,ATO\ATO az enyém.. biztonsági frissítéseket mindig az elsők között kaptam meg... de ez most nem akar megérkezni :D

(#6023) kalolaci válasza milcsohun (#6022) üzenetére


kalolaci
senior tag

DBT/XEH,DBT/THM ami az enyém. Frissítést, én is hamar szoktam kapni. Android 11 is, gyorsan elérhető volt.

(#6024) milcsohun válasza kalolaci (#6023) üzenetére


milcsohun
csendes tag

Marad a várakozás akkor. Annyira nem sürgős, csak most érdekes az eddigi frissítések gyorsasága alapján.
( A decemberi biztonsági frissítés is december 3. napján már fent volt.)

[ Szerkesztve ]

(#6025) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Van valami érdemi újítás az új frissítésben azon kívül, hogy most már megy a duplakoppos lezárás is, és kirakta azt a ronda lakatot a zárolási képernyőre?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#6026) lohn


lohn
tag

Ééérdekes. Mindkét telefonom osztrák Magentás. A céges (Enterprise Edition) most töltötte le az Android 11-et, a priváton meg azt írja, hogy naprakész.:U

https://www.youtube.com/channel/UCgMa4yBZEp-ALnsqH_ZtvrA

(#6027) ollie válasza lohn (#6026) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az asszony telója ma reggel jelezte neki a frissítést (XEH).

***

(#6028) videki


videki
csendes tag

Sziasztok!
Nekem is frissült első körben, az akku idő kicsit jobbnak tűnt, de a gesztusvezérlés döcögősebb lett. Valamikor 3-4x kell suhintani, a főképernyőre jutáshoz, Android10-en nem rémlik ilyen.

A frissítés megjött, azóta sem olyan mint volt, az akkuval pedig tegnap egy ilyet produkált:
Zsebre tettem kb.50% töltöttséggel, majd 10 perc múlva nem indul. Bekapcsolnám, és 0%, remélem nem lesz rendszer belőle.

[ Szerkesztve ]

(#6029) Nimda válasza videki (#6028) üzenetére


Nimda
addikt

Szerintem csodát már ne várjunk, az akkuidő annyi amennyi, jobb nem hiszem, hogy lesz a jövőben sem. Én nem vettem észre javulást egyik verziónál sem, pedig a főverzió váltásoknál tiszta lappal indultam. Nem használok közösségi oldalakat, csevegéseket, játékokat, filmeket sem nézek telefonon. Az alap böngészés, telefonhívás, sms, mail, néha fotó, zenehallgatás, kb. ennyi a fő terület. Naponta töltőre teszem. Az első 10-20% gyorsan lemegy, utána lassúl, majd a nap végére 30-20% körül marad.

Ha hirtelen lemerül nem árt recoveryben egy cache törlés, vagy végső esetben reset.

[ Szerkesztve ]

(#6030) Celtis


Celtis
veterán

Van egy noname wireless töltőm. Gyakran előfordul, hogy rátéve a telefont nem töltődik. Ez még nem is lenne baj, de a telefon és a töltő is azt jelzi, hogy megy a töltés, viszont a telefon csak merül.

Meg lehet valahogy győződni róla, hogy ténylegesen megy-e a töltés?

(#6031) kaciokos válasza Celtis (#6030) üzenetére


kaciokos
őstag

Ha a telefon is érzékeli, hogy töltődik, akkor arról az oldalról nem lehet megközelíteni, de automatizálóban biztos lehet olyat csinálni, hogy amikor töltőre dugod, kérdezze le az akku töltöttségét, majd 10 perc múlva megint, és ha a második szám nem nagyobb az elsőnél, akkor szóljon.

(#6032) migabi24


migabi24
nagyúr

Vegyél rendes töltőt

(#6033) Celtis válasza kaciokos (#6031) üzenetére


Celtis
veterán

Megnézem, köszi!

(#6034) Divinity válasza Celtis (#6030) üzenetére


Divinity
őstag

Milyen töltőről van szó? Nem lehet, hogy simán gyenge és ha már nem tökéletesen rakod oda akkor alig ad le valamit?

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#6035) Celtis válasza Divinity (#6034) üzenetére


Celtis
veterán

XO WX-012 10W-os. Ha működik a töltés, akkor elég gyors nekem.
Ha a széléig félrehúzom a telefont, akkor persze jelez mindkettő, hogy nincs töltés. Mindig igyekszem pont a közepére tenni, aztán vagy ténylegesen tölt vagy nem. Csak a kijelzésekbeől nem derül ki, hogy éppen tölt-e vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#6036) PanVene válasza Celtis (#6035) üzenetére


PanVene
csendes tag

Esetleg csekkolhatod töltés közben az "Ampere" nevezetü App-al, hogy épp mi történik.

(#6037) Celtis válasza PanVene (#6036) üzenetére


Celtis
veterán

Jobbnál jobb ötletek. Köszönöm, ezt is megnézem.

(#6038) trialboj


trialboj
őstag

Megvolt a kijelző csere kb 68.000 FT volt, eredeti kijelző (csak zöld kerettel volt) és egy új eredeti akkut is kapott.
Állítólag nem kellett volna, de én letoltam mindent a telefonról, még azóta sem sikerült mindent tökéletesen visszaállítani, sok mindent megjegyez a samsung backup, de nem eleget.
Eddig nem vettem észre problémát, minden működik szépen, főleg a kijelző és kamerákra voltam kíváncsi, az új akku nem tudom hogy többet bír-e, mert még nincs rendesen beállítva minden.
Ami nagyon fura hogy ez a kijelző csere nem csak a kijelzőt jelenti, rengeteg minden benne maradt, pl a gombok, ujjlenyomat olvasó, hangszórók, nem túl környezetbarát megoldás, hogy ezek mind mennek a kukába ilyenkor.
Itt egy pár kép a visszakapott fő vázról, itt pl látszik hogy a kamera mellett van 3 lyuk a kijelzőben, nem tudom pontosan micsoda, de profin meg van csinálva, mert nem észrevehető.

Szervizes azt mondta, hogy nagy sokk hatás érte a telefont, mondtam nem ejtettem el másfél éve, aztán eszembe jutott hogy 4 hónapja óriásit estem bringával, és valószínűleg ott kaphatta, ennek ellenére nem tudta megmagyarázni hogy miért CSAK a samsung kijelzőkre jellemző ez a csíkosodás(a végére teljesen kifehéredett és égette a szemet akkor is ha csak az AOD ment), egyetlen másik gyártó sem küzd ilyen hibával, vagy betöröd a képernyőt de még megy, vagy megjelenik néhány halott pixel.

A jack dugó, a kis méret a kiváló fényképező + komoly kamera, illetve mivel semmi értelmeset nem találnék 500€ körül, marad a telefon, de továbbra is úgy érzem hogy a samu nem elég korrekt a vásárlóival, és ha csak nem dob valami ehhez hasonlót jövőre, kénytelen leszek visszatérni a kínai brandekhez, elég szar ügy hogy nincs egy komolyan vehető EU-s telefon gyártó sincs.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#6039) zsolesz967 válasza trialboj (#6038) üzenetére


zsolesz967
aktív tag

A Pixel 4a-ra nem gondoltál?Nekem egy bajom van vele,hogy nem dual simes.

Ps5,A34 5g,Gear S3 Frontier

(#6040) trebrona válasza trialboj (#6038) üzenetére


trebrona
nagyúr

Én speciel iPhone 11 Pro-ra váltottam, szinte hangra ugyanakkora, mint az S10e. [link]
Készenléti ideje viszont közel a duplája.
Mondjuk az ára nem 500€...

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#6041) lohn válasza zsolesz967 (#6039) üzenetére


lohn
tag

Én is a 4a-val szemeztem, amíg az új melóhelyen kérdezték, hogy milyen tokot kérek a céges telóhoz. Kiderült, hogy egy kis felárért (102 €) van S10e. A hülyének is megéri, a régit meg felrakom majd az eBayre.

https://www.youtube.com/channel/UCgMa4yBZEp-ALnsqH_ZtvrA

(#6042) LustaDick123 válasza trialboj (#6038) üzenetére


LustaDick123
tag

Amióta beraktad az első csíkos képet a kijelződről, azóta tűnt fel nekem is egy csík, kb. pont ugyanott, mint a tiéden. Az enyém még halvány, kb. a képernyő feléig húzódik le. A minap pedig elkezdett egy pixel zölden villogni a feket kijelzőrészen.
Másfél éves készülék, normál, általános használat mellett.

(#6043) migabi24 válasza LustaDick123 (#6042) üzenetére


migabi24
nagyúr

Elmehet a picsába a samsung részemről, asszony most kapott új céges telót valami A41, mondom nézzem mit tud, biztos valami gagyi mivel ilyen 80 környéke az új ára, :Y jött a meglepetés eskü szebb a kijelzője mint az én S10e-nek, fényerőre is jobb meg a kijelző fehéregyensúlya is szebb, az enyém egy sárgás fos az mellett, kell nekem csúcsmodel :W

[ Szerkesztve ]

(#6044) trebrona válasza migabi24 (#6043) üzenetére


trebrona
nagyúr

A tiéd szokott csak rózsaszín lenni egyébként is. ;]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#6045) migabi24 válasza trebrona (#6044) üzenetére


migabi24
nagyúr

Sárgul nem rózsaszín, és mind ilyen, csak nem mindenki olyan kényes erre mint én, mellé kell rakni egy másik telót és mindenki láthatja a saját szemével, majd csinálok képet.

(#6046) Chris Kiki válasza migabi24 (#6045) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Milyen érdekes, az én nejem is most kapott új céges telót, és az is A41 azt hiszem!

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#6047) trebrona válasza migabi24 (#6045) üzenetére


trebrona
nagyúr

Melléraktam már más OLED-et, mind hideg fehér. Semmi gond az S10e fehérével. :N
Ha igen, akkor az csak nálad.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#6048) migabi24 válasza trebrona (#6047) üzenetére


migabi24
nagyúr

Szerinted nem raktam már mellé a város összes pontján kiállított S10, S10+, S10e készülékének, mind ilyen volt :D

(#6049) migabi24 válasza Chris Kiki (#6046) üzenetére


migabi24
nagyúr

Légyszi hasonlítsd már össze te is, max fényerő, élénkre mind 2-ő :R

(#6050) migabi24 válasza migabi24 (#6049) üzenetére


migabi24
nagyúr

Hát ez kurva érdekes :D megpróbáltam lefotózni, az elkészült képen meg az a41 a sárgásabb, megkérdeztem a fiamat neki még vadi új a szeme, de neki is az A41 tetszett jobban, youtube demo videóknál tök egyformák, tehát csak a fehéregyensúlyról beszélek, még mielőtt valaki félreértené

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.