Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) ambination válasza tomiii007 (#222) üzenetére


ambination
tag

Legalább egy válasz érkezett,köszönöm.Az óra már meg van,nincs 1 éves,még nincs értelme cserélni,pláne tetszik is az asszonynak😎Az s10e is csak az én baromságom neki ajándékba,az ájfonját se akarja lecserélni(pedig van egy samu s7 ese is,szereti azt is)de már megvettem/megrendeltem muszáj lesz megszeresse..csak az órát is akarja használni vele.Emiatt a kérdés,hogy lehetne e valahogyan mégis csatlakoztatni őket.Mert pl az s7el nem tudjuk se bluetooth se wifi hotspot révén..

(#252) tomiii007 válasza ambination (#251) üzenetére


tomiii007
senior tag

Most se fogjatok tudni. Alma csak almával működik

(#253) .Szaki. válasza ambination (#251) üzenetére


.Szaki.
addikt

2 válasz érkezett, az először feltett kérdésedre rá 2 percre válaszoltam. :U

(#254) ambination válasza .Szaki. (#253) üzenetére


ambination
tag

Köszönöm.csak az bosszantó,hogy mindegy milyen készülék érkezik,alatta csak almás és samus vita a pénzről..melyik a jobb gyorsabb okosabb azért a pénzért..nagyon ritkán olvashatok érdemben jó tapasztalatokat tanácsokat.Vagy írhatnám a nevem alá én is milyen telefonjaim laptopjaim táblagépem ipadom és mekkora tévéim vannak,mert sok van..sajnos nem cserélgetem hanem a "régit"félreteszem😇ezek tárgyak amiket használunk..amiatt kérdeztem,hogy tudjuk használni továbbra is.Sajnos akkor marad a wifis,önálló használata az apple watchnak samu nélkül.Köszönöm a két választ☺

(#255) ambination válasza tomiii007 (#252) üzenetére


ambination
tag

Köszönöm,csak reméltem,hogy legalább a mobilnetet rá tudja valahogyan erőszakolni az órára az új samuról már..😇

(#256) .Szaki. válasza ambination (#254) üzenetére


.Szaki.
addikt

"...csak az bosszantó,hogy mindegy milyen készülék érkezik,alatta csak almás és samus vita a pénzről..melyik a jobb gyorsabb okosabb azért a pénzért..nagyon ritkán olvashatok érdemben jó tapasztalatokat tanácsokat."

Ehhez jobb ha hozzászoksz. A fontos telefonok topickainak első ~300 hozzászólása általában ebből áll, aztán szépen kezdenek ideszállingózni az első tagok, akik átvették az új készüléket és onnantól érdemes érdemi hozzászólásokat keresni. Kérdések-válaszok, első benyomások, típushibák, ...stb. :)

(#257) Crafter32 válasza <Lacy85> (#210) üzenetére


Crafter32
őstag

Iphone és S10 között nem a processzor és memória fog dönteni. Egyszerűen kinek melyik rendszer jön be. I6s vettem próbaképen, de szó szerint szenvedek az IOS -en. És nem a jobb HW miatt választanám az S10 et egy új IPhone ellenében, hanem mert egyszerűen jobban fekszik az android nekem.

[ Szerkesztve ]

(#258) ambination válasza .Szaki. (#256) üzenetére


ambination
tag

Akkor benézek pár hét múlva😉

(#259) <Lacy85> válasza Crafter32 (#257) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ezzel én is így vagyok. Lányomnak van 6s, néha szoktam nyomkodni, de szó szerint kínzás az a rendszer.

(#260) Noukoum válasza Crafter32 (#257) üzenetére


Noukoum
veterán

Azért a kamera, kijelző, ár, hardveres funkciók sem utolsók a döntésben. Nameg a márka..

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#261) Remus389 válasza Crafter32 (#257) üzenetére


Remus389
veterán

Nekem főleg a testreszabhatóság hiányzik az iOS-ből. Faék egyszerűségű az egész. Anyámnak van ipad-je, de elég uncsi, mondjuk tény jól működik.

Pedig az XR-en komolyan elgondolkodtam, pirosba nagyon tetszett, de kézbefogva túl nagy volt nekem, nem értem el kényelmesen az ikonokat egy kézzel, ez tántorított el. De a noccs is elég gáz szerintem, szóval megmaradt a pénzem.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#262) Remus389 válasza Remus389 (#261) üzenetére


Remus389
veterán

Az S10e esetén meg azért fog megmaradni a zsetonom, mert túl magasan van nekem az ujjlenyomatolvasója. És ez kényelmetlen.

Egyébként tetszene.

kchris78: Milyen napokról beszélsz? Mondjuk tíz perc beállítani egy Novát és kész, további tíz perc optimalizálni a rendszert egy kis google keresés után és úgy száguld a telefon hogy letépi a hajad. Igaz, az androidhoz kell egy kis ész is, ha ez nincs akkor másik lehetőség kipengetni a 300-450 az almáért. Biztos jó az órabéred, ha neked az utóbbi éri meg. ;]

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#263) kchris78 válasza Remus389 (#261) üzenetére


kchris78
veterán

ez a lényeg részben :D. nincs szükség napokig vackolni hogy melyik launcher progit melyik témával és hogy használja az ember (nekem nem ez a lényeg), ami így munkaidő mellett nagyon betáblázva fölösleges időtöltés. (btw ahogy látom legtöbben a droiddal sem kezdenek semmit se ezen a téren)

(#264) csabibmx válasza Crafter32 (#257) üzenetére


csabibmx
tag

Pont így vagyok én is. Vettem egy i7-et, hogy kipróbáljam a rendszert. A Mac bejött gondoltam meg tudom szokni és sajnos fizikai méretben az utóbbi évekbe csak a tepsi maradt. De már a Note 2 után is Honor 7-re váltottam. Összetört, lett belőle 8 aminek meg kb. másfél év alatt kuka lett az aksija. Próbáltam megérteni az ios egyszerűségét de sajnos a legtöbbször a legalapvetőbb funkciót is google-znom kellett mert nem tudok olyan egyszerű logika mentén gondolkodni (Symbianról androidra nem volt ilyen gondom) Az már csak hab a tortán, hogy a legtöbbször még mindig a honor 8-at használtam (powerbankról) mert sokszor azon már elolvastam, meghallgattam egy egy üzenetet amikor az iPhoneon még töltött. Ma már az az érzésem,hogy az ios alá ugyan nem kell erős hardware de legalább 100mb/s sebességű internet kell, ahhoz hogy úgy működjön mint az android akár lassú internet kapcsolattal. De nálam 10/9 lassabb. Az S10e kiváló telefon lett az én igényeimnek és minél többször futok bele az iPhone gyengeségeibe, annál inkább érzem azt, hogy ár (esés) ide vagy oda ez egy instant get választás. Amit sajnálni fogok az az Apple watch-al való kompatibilitás. Szerencsémre az airpods a samsunggal is működni fog. Ez utóbbi két termékkel semmi bajom. Mellesleg nekem többször akadt meg, fagyott le a sokak által nagyon smooth ios rendszer az elmúlt fél évben mint ahányszor az android 10 év alatt.
Röviden, az iPhone, eddigi életem legrosszabb telefon választása volt. Ugyanitt eladó i7 128gb fekete vagy fehér (mert én hülye a páromnak is vettem de neki se sikerült megszoknia).

[ Szerkesztve ]

Ericsson GA 628,Nokia 5110,3310,6220,N80,Samsung I8510,Nexus S,Note 2,Honor 7

(#265) neoforce válasza csabibmx (#264) üzenetére


neoforce
aktív tag

Jaj ez hiba volt😁ebből háború lesz😁😁😁

(#266) Noukoum válasza neoforce (#265) üzenetére


Noukoum
veterán

Megfogják kövezni, aszondod? :DDD

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#267) neoforce válasza Noukoum (#266) üzenetére


neoforce
aktív tag

De még hogy 🤣🤣

(#268) Remus389 válasza neoforce (#265) üzenetére


Remus389
veterán

Ez egy őszinte vélemény volt, nem több. Van akinek tényleg nem jön be az alma.

Egy modern androidos csúcstelefonról, amihez hozzászokott, almatelefonra váltani, nem biztos, hogy hű meg há, az is lehet hogy bosszús lesz az ember és keserű szájízzel veszi tudomásul hogy ennyi pénzt adott ki, ezért.

Azoknak jó még mindig az alma akik nagyon azt szokták meg. Meg persze sokaknak tényleg az a jó. Az biztos hogy szoftveresen nagyon stabil. Mindenesetre egy érdekes alternatíva, de valószínűleg nem mindenkinek az a jó.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#269) neoforce válasza Remus389 (#268) üzenetére


neoforce
aktív tag

Azért én előkészítem a popkornt🤣🤣🤣

(#270) blagolf


blagolf
senior tag

Pár nap alatt kiderült hogy az alcfelismerés könnyedén átverhető, az újjlenyomatérzékelő nem működik, ha megkarcolódik, és nehogy legyen valami baja mert egy kisebb probléma esetén is annyiba kerül a javítás mint a telefon árának a fele. Szóval egy ilyen telefon kap ajánlott plecsnit. :C

Üdv, Zoli

(#271) Remus389 válasza blagolf (#270) üzenetére


Remus389
veterán

Ez azért egy kicsit túlzás, de valóban nem annyira lehengerlő ez a széria. Bár jó teló. Az arcfelismerő tényleg gagyi, de ezt csak azért tették bele, hogy a specifikációkban jól mutasson, másodlagos, itt az elsőleges az ujjlenyomatolvasó. Azt pedig nagyon brutálisan kéne megkarcolni ahhoz hogy elromoljon. Ezért mondom túlzás amit írsz.

mert egy kisebb probléma esetén is annyiba kerül a javítás mint a telefon árának a fele Egyrészt van rá garancia. 2 év? Másrészt ritkán romlanak el maguktól, jó minőség a Samsung általában. Továbbá ez az almánál már régóta így van, ott persze nem probléma.

Én azt mondom a tuti cég a Vivo lesz. Jó áron futurisztikus csodatelókat adnak.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#272) ollie válasza blagolf (#270) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mondjuk rossz topikba írtad, de segítek.

Az arcfelismerés szoftveres, így javítani fognak rajta, újjlenyomatérzékelő nem létezik, talán ujjlenyomat-érzékelőre gondolhattál, de egyrészt az S10e-n nem a kijelző alatt van, másrészt csak nagyon extrém karcolódásnál (törésnél) van vele probléma. A javítással kapcsolatban is nagyon elnéztél valamit.

De azért szép próbálkozás volt. Ja nem.

***

(#273) Crafter32


Crafter32
őstag

Akkor nem vagyok egyedül szenvedéssel. Az S10e nekem nagyon tetszik. Sajnos meg kell várnom lecsengjen a kezdeti magas ár, de utána szeretnék egyet.

[ Szerkesztve ]

(#274) kchris78 válasza Remus389 (#271) üzenetére


kchris78
veterán

leesesre nincs gari. es eleg sokan ejtik le. ez almanal ugyanigy problema, a 3dtouchos amoled kijelzo amikor megjelent az X nagyon nagyon draga volt szinten... egy 1-2 eves X eseten eredeti kijelzore cserelni ha megserul 100% gazdasagi totalkar.

(#275) Remus389 válasza kchris78 (#274) üzenetére


Remus389
veterán

Igen, ezért is meggondolandók ezek az új csodatelefonok.

Én annak a híve vagyok, hogy veszek egy régebbi csúcstelót, de szép állapotút viszonylag olcsón, elég jók azok is, és ha leejtem nem bukok abban a pillanatban 200 ezer Ft-ot el, ami tönkrevágná az életkedvemet egy időre. (kibírnám, csak fájna, hogy egy rossz mozdulat ennyibe kerül)

Továbbá jellemzően a régebbi telefonokat olcsóbbért is javítják, vagy végső esetben olcsón tudsz venni egy hasonlót, vagy mást.

És megmondom, őszintén, nincs olyan giga nagy különbség egy 2-4 éves csúcsteló és egy mai között, szerintem. Árban annál inkább. Arról nem is beszélve hogy a legtöbb ember alapdolgokra használja, messenger, net, kis youtube, néha egy-egy fotó, tulajdonképpen felesleges több százezerért újat venni, hacsak nem a Geekbench score-ra gerjed. A kamera is olyan már pár éve hogy mikroszkóppal kell keresni a különbséget.

Mondjuk ez olyan duma hogy egy Opel Astra is elvisz bárhová, megbízhatóan, olcsón és kényelmesen, ami tulajdonképpen igaz is. Funkcióját ellátja, a többi csak májerkedés.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#276) Sn00k válasza Remus389 (#275) üzenetére


Sn00k
veterán

Nos, ha mar vesz az ember egy csucs telot mondjuk 300 ezer efelett akkor mar erdemes 30 ezerert egy full bizti hozza , ott mar nem para ha leejted egybol cserelik ujra... Szerintem ilyen osszegu teloknal mar megeri.

3njoy the Lif3

(#277) fogtunder válasza Sn00k (#276) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én hálát adok a sorsnak, hogy asszony szifonjára kötöttem anno, kétszer esett le, simán visszajött a két kijelzőcserén az ára, még az önrésszel együtt is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#278) Sn00k válasza fogtunder (#277) üzenetére


Sn00k
veterán

Hat igen ennyi. Nekem meg sosem volt ra szerencsere szuksegem de 2x azert en is kotottem a biztosagert.

3njoy the Lif3

(#279) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Én is nagy törő voltam, főleg Samsungokat sikerült mindig. Note3ba anno 60k volt a kijelző. Samsungnál érdemes biztosítás, mert az új modelleknek is horror a kijelzőcseréjük.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#280) ollie válasza Remus389 (#275) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A qhd+ amoled kijelzők akkor is drágák, ha 3 éves telefonban vannak, modelltől függetlenül számolhatsz kb 80k-val.

***

(#281) kchris78 válasza ollie (#280) üzenetére


kchris78
veterán

applebe vannak utangyartottak, samuba? bar ki akar olyat venni, latszik minosegben a kulonbseg...

(#282) kchris78 válasza Remus389 (#275) üzenetére


kchris78
veterán

igen ez ilyen... kinek mi az ertekrendje... en telefonra kiadtam tobbet, de az utobbi 2 evben nekem is valtozik - vagy oregszem vagy belattam hogy tenyleg minek a csere mert a mostani ujitasok csak kapalozasok - meg ha bele is fer a kiadas, folosleges ha nincs kihasznalva, vagy nem abban a kozegben mozog az ember ahol a legujabb csucstelo kotelezo elem az oltony es egyeb dolgok melle...

(#283) embe válasza ollie (#280) üzenetére


embe
nagyúr

Főnököm S7 Edge telójában - ismét - tört a kijelző. 100eFt. ajánlatot kapott a kijelző cserére. :Y A telefon, ha jó, ér vagy 60-70eFt.-ot.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#284) Remus389 válasza kchris78 (#281) üzenetére


Remus389
veterán

A Chinese-ok mindent hamisítanak, még Samuba is van: [link]

Még mielőtt mondanád, a fórumtárs eléggé keni-vágja az S6-ost, tehát hihető.

Ezért meggondolandó, hogy ebay-ről vegyen egy kijelzőt olcsón az ember. Jó persze lehet frankó, de az is lehet, nagy fáradtsággal beépíted és mikor bekapcsolod jön a meglepi. ;]

Persze nyílván csak a népszerűbb modellek kijelzőjét érdemes hamisítani, ha ritka telód van, akkor nyugodtabb lehetsz, bár szorgalmas nép a kínai. ;]

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#285) ollie válasza Remus389 (#284) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

QHD+ hajlítható amoledbe nem létezik, hogy legyen utángyártott.

iPhone-okhoz is tuti, hogy csak a nem amoledes kijelzőjüekbe van utángyártott, tehát az X szériához már nincs.

[ Szerkesztve ]

***

(#286) Remus389 válasza ollie (#285) üzenetére


Remus389
veterán

1. Ha jól tudom létezik a kínai BOE, amely cég képes Amoled kijelzők gyártására is [link] Hajlítani is tudnak, a Huawei hajlítósába szerintem BOE kijelző került.

2. Nem tudom hogy van-e utángyártott iPhone X/XS kijelző, de nem vennék rá mérget hogy nincs.

De tökmindegy, az apple is trotli, a samu is trotli, engem ez kezd meggyőzni [link] :C

#287: Végig kéne nézni a videót

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#287) ollie válasza Remus389 (#286) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Vivo? Hát ha visszafejlődést akarsz, mert a motoros kamera egy masszív visszafejlődés, akkor vegyél azt. Nem lehet egy lapon említeni a Samsunggal, az biztos.

***

(#288) Parallaxis válasza ollie (#285) üzenetére


Parallaxis
addikt

QHD+ hajlítható amoledbe nem létezik, hogy legyen utángyártott.

Az LG és a BOE is gyárt ilyet a Samsungon kívül, de hidd el ők is simán adnak el akár klóngyártónak is, ha az megfizeti :)

Hát ha visszafejlődést akarsz, mert a motoros kamera egy masszív visszafejlődés

Inkább egy ilyen motoros kamera, vagy notch, mint a lyukasztott kijelző. Annál nagyobb marhaság nincs jelenleg a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#289) Fred23 válasza Sn00k (#276) üzenetére


Fred23
nagyúr

Lehet, már 200 körül is megéri a külön biztosítás. Tegnap pont ezen agyaltam. Én tuti számolhatok évi két leejtéssel, de inkább hárommal. Eddig a szilikon tok megvédte a középkategóriás mobiljaim, de ezek a mostani felsőkategóriások olyanok, mint a ropi -márkától függetlenül. Kicsit el is vagyok keseredve, mennyire nem tudok mit venni, illetve telót váltani.

S5 mini túlélt hátizsákban 4 méteres esést is kőre, A3 (2017) pedig -szilikon tokban- betonra ejtést fülmagaságból. Valahogy nem bízok abban, hogy bármi szóba jöhető, erősebb hardverű, számomra szimpatikus új teló hasonlóan bírná. Az S10e még a legjobbak között lehet mondjuk ilyen szempontból.

(#290) Samott válasza Parallaxis (#288) üzenetére


Samott
addikt

A motoros kamera a legobb opcio annak aki amugy se hasznalja az elolapi kamerat. Szoval kb. mindenkinek az instacelebeken kivul.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#291) tha_answer válasza Fred23 (#237) üzenetére


tha_answer
őstag

koszonom.

kozben megfogdostam mindet. az mitol van hogy biztosabbnak (nem ejtem el, fogasvaltasok, stb) erzem a note8at mint a sima s10-t? s10e zseni, sztem nincs magasan a scanner pedig nincs lapat kezem.

(#292) Remus389 válasza Samott (#290) üzenetére


Remus389
veterán

Ja nekem is jó lenne, nem szelfizek, ha mégis megkérek valakit hogy fotózzon le.

Az előlapi kamerát kb 3 havonta aktiválom, hogy megnézzem a hajam hogy áll kb. Vagy nem-e karikás a szemem.

50.000 kinyitást-csukást ígér a gyártó, várhatóan ettől azért több lesz.

Tényleg a legtöbb embernek nem kell a szelfikamera annyira, arra a ritka esetekre amikor kéne, előbújik rejtekéből. És akkor van egy futurisztikus mobilod ronda noccs nélkül.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#293) Noukoum válasza tha_answer (#291) üzenetére


Noukoum
veterán

Szerintem is jó helyen van, gondolom az emberek rosszul fogják (:DDD :DDD :DDD )

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#294) Fred23 válasza tha_answer (#291) üzenetére


Fred23
nagyúr

Talán csak a nagyobb méret.

Szerk.: :D

[ Szerkesztve ]

(#295) bigrock


bigrock
addikt

Ezen a modellen ki lehet váltani az ujjlenyomat olvasót? Gondolok arra, hogy
- jó fényviszonyok között - felemelem és az arcfelismerő nyitja a telefont ?

(#296) Noukoum válasza bigrock (#295) üzenetére


Noukoum
veterán

Igen

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#297) blagolf válasza ollie (#272) üzenetére


blagolf
senior tag

Olvass utána. Mikrofon vagy usb hibánál cserélni kell az egész alaplapot. :C A másik dologban igazad van, de szerintem már ez is elég nagy költség lehet a hibához képest. Az alcfelismerésen meg mit fognak javítani, ha ennyit tud a hardver? Na mindegy.

Üdv, Zoli

(#298) <Lacy85> válasza blagolf (#297) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Van rá 2 év gari, vagy nem? Addig meg ingyen cserélik. 2-3 év után meg úgyis cseréli az emberek ~80%-a.
Ha normálisan használod, akkor ennél jóval többet is kibírnak.
Ha meg kifogtál egy eleve hibás darabot, akkor az valószínűleg gari időn belül elő fog jönni.
Törésre, agyatlan használatra meg ott a biztosítás.
Szóval mi a gond? :D

(#299) Darellus92 válasza Remus389 (#275) üzenetére


Darellus92
aktív tag

HTC U Ultrat lehet kapni 70 ezerért. 2017 tavaszán jött ki 270-ért :D. Decemberben vettem, nem használok hozzá tokot, leszarom ha karcos lesz (nem lett még amúgy), leszarom ha leejtem és meglátszik az alu vázon, nem lenne világvége ha ne adj isten elveszne vagy ellopnák. Kamerában fullos (2017 csúcs szint kb.), a sebesség is teljesen jó (azért egy műholdas térkép gyors görgetésénél be tud röcceni, de ezért nem fizetnék plusz százezreket). A legjobb dolog amit tenni lehet telefonvásárláskor, hogy megkeressük a legjobb ár/érték arányú valamelyik 1-1.5 éves csúcsmodellt. Jól fog kinézni, jó képeket fog lőni, olcsó lesz és gyors. Sokkal jobban élvezem azt hogy nem úgy kell élnem, hogy feszt vigyázok a méregdrága telefonomra, de mégis jó eszközöm van. Általában évente cserélek telefont, és mindig ilyen +30-40 ezret költök csak az előző használt eladási árára. Ha szolgáltatónál vennék egy csúcskészüléket, két évig fizetném a havi tizest. Jól ki lehet jönni ebben csak érteni kell hozzá.

HTC = Help This Company

(#300) trlala


trlala
aktív tag

Note5-ről költöznék s10e-re. Mi a legjobb módja szerintetek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.