Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) ollie válasza manokaki (#449) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Tegyük hozzá, neked.

***

(#452) manokaki válasza ollie (#451) üzenetére


manokaki
őstag

nekem nem ér meg 256,000-t , szivesen kiprobálnám és fogom is szerintem , ahogy minden átmegy a kezeim között , de megvárok egy 200körüli árat... :D

(#453) ollie


ollie
MODERÁTOR

Pár tanács akkukiméléshez: [link]

***

(#454) Pocok256 válasza manokaki (#452) üzenetére


Pocok256
veterán

Őszintén nekem sem érne meg de az a baj ilyen compact méretben min 4 giga rammal dupla kamerával nincs más a piacon, szóval ha kell az 1 kezes méret akkor vagy ezt vagy semmit :U

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#455) manokaki válasza Pocok256 (#454) üzenetére


manokaki
őstag

Na igen , ez igaz , a mérete vonz engem is meg a hardver mellette..

(#456) Fred23 válasza Pocok256 (#454) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ha az ultrawide kamera helyett megfelel a telés, akkor szerintem a Nokia 8 Sirocco egy jó alteratíva lehet. Én fontolgatom is, mert mindkét teló alapos kipróbálása után nem mondanám sokkal jobbnak az S10e-t, számomra nagyjából egyformán kompromisszumos mindkettő. Csak az egyik sokkal olcsóbb.

Viszont simán lehet, hogy az S10e ára nagyon gyorsan be fog zuhanni.

[ Szerkesztve ]

(#457) Pocok256 válasza Fred23 (#456) üzenetére


Pocok256
veterán

O igen megvan miért meszeltem el azt a telefont. Pedig mindenbe megfelelne. Sokan panaszkodtak rá, hogy egykezes használat során mivel lekerekített az oldala a kijelzőnek sokszor véletlen érintésnek veszi ha csak fogod. Mindenesetre utána nézek köszi szépen a tippet :) :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#458) BB0401 válasza ollie (#453) üzenetére


BB0401
aktív tag

Szia ! Bár nem az akkuval kapcsolatos, de érdekelne: a telefonhoz járó AKG füles milyen ?

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#459) ollie válasza BB0401 (#458) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mi nem próbáltuk még (a feleségemé a telefon, és ő neki nem sürgős), de ugyanaz van hozzá, mint a többi S10-hez, és az S10 topikban ódákat zengenek róla.

***

(#460) BB0401 válasza ollie (#459) üzenetére


BB0401
aktív tag

Köszönöm a választ. Az üzemidővel mi a helyzet ? Attól félek még. Sajnos egy normális Exynos tesztet nem találtam m Lehet, hogy hülye kérdés, de te, vagy a feleséged nem tudna készíteni egy "üzemidő tesztet" ? Bocs, elég off.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#461) mantequilla válasza BB0401 (#460) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Külföldi tesztek azt irjak 4-5 ora kijelzoido sok nyomkodassal. Egy 3000-es akksitol ez az elvarhato.

(#462) BB0401 válasza mantequilla (#461) üzenetére


BB0401
aktív tag

Igen, ezt láttam, csak úgy nem tudom összehasonlítani a jelenlegi telefonommal. A PhoneArena-nán van részletesebb teszt adatokkal, de az szerintem nem pontos. Azért lenne jó, ha valaki elvégezne egy olyan tesztet, amit másik telefonon is meg lehet ismételni. Gondolok itt olyanra, hogy videó nézés YouTube-on, valamilyen játék elindítása, navigáció például. Ezek ismételhetők lennének.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#463) Viktor0610 válasza BB0401 (#462) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A GSMArena elég részletes tesztet szokott közölni a telókhoz.

Samsung Galaxy A54

(#464) BB0401 válasza Viktor0610 (#463) üzenetére


BB0401
aktív tag

Azt tudom, de még nem jött ki a teszt. Remélem lesz.

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#465) mantequilla válasza BB0401 (#464) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Biztos lesz. Én is varom mar.

(#466) ollie válasza BB0401 (#460) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Olyan 10-30%-kal jobb, mint a Galaxy S7 üzemideje. S7 lett váltva erre, és annak sem volt elhasználva az akkuja, lévén, hogy csak fél éves készülék volt.

[ Szerkesztve ]

***

(#467) BB0401 válasza ollie (#466) üzenetére


BB0401
aktív tag

Az jó. Nekem igazából csak az számít, hogy egy napot kibírjon. Az olyan ~3 óra használat nekem. Főleg böngészőt, Play Zenét, illetve Tacticool-t használom viszonylag alacsony fényerőn sötét témával. Ezt gondolom kibírja egy töltéssel.

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#468) ollie válasza BB0401 (#467) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ennek a dupláját is szerintem.

***

(#469) kerimaci87


kerimaci87
újonc

Sziasztok,

Tegnap óta vagyok boldog tulaja a kicsikének és szerintem nagyon állat kis készülék :) Nyüstölöm rendesen és döccenés nélkül működik. Viszont az androidban és bixbyben jártasoktól kérdezem, hogy létezik, hogy ha be van kapcsolva a rutin akkor az összezavarja az értesítéseket? Mert ez az egy dolog amit nagyon nehezen tudok beállítani, hogy olyan legyen amilyet én szeretnék :)
Valakinek ötlet? :) Illetve minden tippet, trükköt, praktikát szívesen fogadok :) (lehet valakinek teljesen egyértelmű, én most váltottam platformot is így nekem minden új ;) )
Kösziii

Kerimaci87

(#470) ollie válasza kerimaci87 (#469) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Úgy vettem észre, hogy a legtöbb appnál alapból letiltja a rendszer a háttérben való futást, az meg kihatással lehet az értesítésekre is. Az Android Pie elvileg tanulja a felhasználói szokásokat, szóval idővel ennek javulnia kell (vagy pedig kikapcsolod a kérdéses appoknál a háttérben való futás tiltását).

***

(#471) #65577472 válasza ollie (#450) üzenetére


#65577472
törölt tag

"S9-et nem éri meg megvenni a 4GB ram miatt"

WTF?

Ha nincs használatban DeX, bőven elég a 4 GB RAM. A sík kijelző miatt S10e-re fogom cserélni az S9-et, ha bezuhan az ára 200 ezer alá, de ne essünk már túlzásokba...

(#472) borand válasza kerimaci87 (#469) üzenetére


borand
aktív tag

Szia, pár nap után akkuhasználatról tudnál screenshotot felrakni? Beállítások>Eszköz karbantartás > Akkumulátor > Akkumulátor használat

(#473) Ádám16 válasza #65577472 (#471) üzenetére


Ádám16
addikt

Hát igen... eljutottunk oda, hogy a 4 giga RAM is kevésnek mondható már egy csúcstelefonban. Már annak, aki felül a hypevonatra. A kijelzők felbontásában megálltak a gyártók a QHD-nél (kiv. Sony), kíváncsi vagyok, a RAM-mal mikor terveznek fékezni. Tudom, nem kér enni, ha több a RAM, de oly feleslegesnek tartom... Nem befolyásol már semmit kb.

Nyomogattam tegnap az S9-et és az S10e-t. Az a gomb az utóbbin nekem tökéletes helyen van, és a külleme, mérete miatt inkább azt venném, de túl nagy jelenleg az árdiffi az S9 és közte. Érdemes várni pár hónapot, én is azt az elvet vallom.

[ Szerkesztve ]

(#474) kekedi


kekedi
senior tag

Olvastam több helyen, hogy annak ellenére, hogy csak FHD+ a készülék, nem lesz számottevő a különbség a kijelzőben a nagyobb testvérekéhez képest.

Nekem jelenleg egy S6 van, ami ugye 2K-s a kijelzője (és imádom). Ehhez képest jobb lesz, vagy nagyon hasonló?
Esetleg rosszabb? Mert akkor nem váltok erre.

(#475) ollie válasza #65577472 (#471) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem túlzás. A Pixelek is küzdenek a kevés rammal, és pont e miatt jutottunk el oda, hogy a Google saját telefonjai teljesítmény gondokkal küzdenek.

Persze ha állandóan kilősz mindent a memóriából, az segít, de már 2 éve is gondjaim voltak a 4gb rammal (s8+).

***

(#476) ollie válasza kekedi (#474) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Menj be egy boltba, és nézd meg, hasonlítsd össze. A feleségem S7-ét cseréltük erre, és állítom, hogy sokkal jobb az s10e kijelzője, meg a kisebb felbontással is.

***

(#477) #65577472 válasza ollie (#475) üzenetére


#65577472
törölt tag

Ha power userként (???) 2 éve is kevés volt neked a 4 GB RAM, az egy dolog. Átlagfelhasználókat lebeszélni a kb. 90 ezerrel olcsóbb S9-ről a "kevés" RAM miatt viszont megtévesztés.

(#478) kekedi válasza ollie (#476) üzenetére


kekedi
senior tag

Meg fogom nézni persze. Ellenben már nekem ez is hasznos infó (sőt nagyon is hasznos), hogy az S7 kijelzőjénél jobb az S10e .
Köszönöm!

(#479) Parallaxis válasza ollie (#475) üzenetére


Parallaxis
addikt

Persze ha állandóan kilősz mindent a memóriából, az segít, de már 2 éve is gondjaim voltak a 4gb rammal (s8+).

Itt bukik ki, hogy nagyon rossz úton járnak a mobil rendszerek fejlesztői (ez főleg az Androidra igaz).
Egyszerűen nevetséges, hogy amíg egy desktop rendszernek, általános felhasználás mellett elegendő 4 GB memória, addig egy mobilnál, ahol jóval kisebb alkalmazásokat futtat a felhasználó ez már kevés.

Persze ez inkább a gyártók lustasága, mert egyszerűbb belerakni a rengeteg memóriát, mint normális, optimalizált rendszert és alkalmazásokat fejleszteni.
Nomeg ma már a megapixelekkel nem lehet robbantani, de 12 GB RAM-ra még felkapják a fejüket az emberek, igaz a legtöbbnek még a 4 GB is bőven elég a Facebook, Instagram, Youtube hármashoz.

[ Szerkesztve ]

(#480) Noukoum válasza kekedi (#474) üzenetére


Noukoum
veterán

Dehogy rosszabb.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#481) Noukoum válasza Parallaxis (#479) üzenetére


Noukoum
veterán

Ezzel szemben az apple kispórolja a memóriát. Ugyanott vagyunk.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#482) pcnet válasza kekedi (#474) üzenetére


pcnet
addikt

Gondoltam megnezem Neked PPI kalkulátorral a két telefon kijelzőjét, de látom Mobilaréna teszek végén a specifikációkban ott is van.

S6: 577 PPI
S10e: 438 PPI

A kalkulátor egyébként majdnem ugyan ezeket az értékeket hozta. Pár PPI volt csupán az eltérés. E szerint S10e kijelzője gyengébb.

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#483) #65577472 válasza pcnet (#482) üzenetére


#65577472
törölt tag

FHD+ felbontás 5,8"-en csak pixelhuszároknak gyenge.

(#484) |AP| válasza pcnet (#482) üzenetére


|AP|
veterán

amikor bejelentették az S10e-t, akkor kíváncsiságból átállítottam az S9-em FHD+-ra, hogy észreveszem-e a különbséget. Már akkor sem láttam semmi difit, de azt hiszem az mindent elmond, hogy el is feledkeztem róla, és csak ma -amikor olvastam ezt a topikot- ugrott be, hogy úgy maradt :)
Szóval szerintem ez nem egy dealbreaker :)

Nem gondoltam volna, hogy az S9-em cseréjén fogok gondolkodni, de egy év múlva lehet mégis meglépem.
Szeretem az S9-et, de pár dologgal nehezen barátkozom:
1. Edge kijelző
2. nyújtott, nekem már túl magas forma
3. hátsó ujjlenyomat olvasó

Na, ezekre mind megoldást nyújt az S10e, plusz kapott még egy nagylátó kamerát is. Nekem bejön.

[ Szerkesztve ]

(#485) Noukoum válasza |AP| (#484) üzenetére


Noukoum
veterán

Vigyázz, pixelhuszárok bármikor lecsaphatnak rád e kijelentés után.:D

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#486) |AP| válasza Noukoum (#485) üzenetére


|AP|
veterán

végülis... én már öreg vagyok, rossz a szemem. Biztos van aki simán kiszúrja a különbséget :)

(#487) joey04 válasza ollie (#475) üzenetére


joey04
titán

A pixelek azért küzdöttek, mert szarok voltak szoftveresen. Nem azért, mert kevés volt. Kevés lett volna oda a duplája. Az mondjuk elgondolkodtató, hogy mindez pont a referenciakészüléken történik meg...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#488) ollie válasza Parallaxis (#479) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Dehogy elég 4gb egy desktop hoz. 8gb -nél is képes belassulni egy windows 10-es rendszer, és elég hozzá megnyitni pár dokumentumot meg 10 weblapot, hogy megteljen a memória. Játékokhoz még rosszabb a helyzet, mert sok már el sem indul 8gb rendszer memóriával sem.

***

(#489) Noukoum válasza ollie (#488) üzenetére


Noukoum
veterán

Azért van 4gb-on is élet:)

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#490) soultrapp


soultrapp
senior tag

Hello mindenki!!

Gondolkozom ez és az s10 között. Nagy a dilemma :(

Valaki megtudná mondani,hogy gyárilag az s10e-n van e kijelző védő fólia?
Vagy erre egyből bekellene szerezni...

Tudom,hogy az s10-en van az ujjlenyomat olvasó miatt gyári fólia.

(#491) Roolek válasza soultrapp (#490) üzenetére


Roolek
csendes tag

Van rajta gyári fólia igen.

(#492) S e t h válasza Noukoum (#489) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ne viccelj már, akkor nincs indok az új megvételére!

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#493) BB0401


BB0401
aktív tag

Sziasztok ! Írtam a Gsmarenának, ezt válaszolták:

"GSMArena support
9:41 (6 órával ezelőtt)

címzett: én

Hello,
we a aiming to get the review finalized and published by the end of the
day tomorrow.

Best Regards
Support
GSMArena.com"

Ezek szerint holnap este várható a teszt :)

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#494) ollie válasza soultrapp (#490) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Van az s10e-n is gyárilag fólia.

***

(#495) Noukoum válasza S e t h (#492) üzenetére


Noukoum
veterán

Ezt elfelejtettem:D

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#496) mantequilla


mantequilla
aktív tag

Kiraly ez a telefon mar nagyon varom hogy bezuhanjon az ara 160 ala az mm-ben es megbeszem azonnal

(#497) ollie válasza mantequilla (#496) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Talán nyár végén már lesz olyan akció, bár ha nagyon népszerű lesz, akkor kicsi az esélye. Az S9-ek árai is pont azért estek gyorsan, mert senki sem vette azokat.

[ Szerkesztve ]

***

(#498) soultrapp válasza ollie (#494) üzenetére


soultrapp
senior tag

Köszi a választ!!!

Már csak el kell döntenem,hogy s10 vagy s10e legyen.
Mi sem egyszerűbb :) jah nem is.. ;)

Xiaomi mi mix 2s-ről váltanèk..

Olyan nagy ugrás nem lenne,de most tetszenek nagyon.

(#499) ollie válasza soultrapp (#498) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az S10-nek valamivel rosszabb az akkuideje, ha ez számít.

***

(#500) manokaki válasza ollie (#499) üzenetére


manokaki
őstag

Ez furcsa mert a tesztekben egy 4-6 %kal többet hoztak ki belőle, de én örülnék neki ...ha az S10E jobb lenne

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.