Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Quverto válasza metrion (#847) üzenetére


Quverto
tag

Persze, hogy FHD+ alapbol, a beallitasoknal a kijelzo es felbontasnal lehet beallitani WQHD+ ra, szoval ennek biztos szebb a kijelzoje mint az s7 nek, szoval a sasszemet vidd el szemeszhez. :P :DD

+Sorry, most nezem az s10e nem kepes WQHD+ felbontasra. De biztos szebb az s10e kijelzoje mint az s7 nek.

[ Szerkesztve ]

Aki tudja mi az élet értelme az legyen kedves megosztani velem. :)

(#852) sfefe


sfefe
őstag

Lemernetek centivel, hogy a lathato kijelzo hany mili? ( tehat nem a telo)
En is neztem a L650hez de nem tudtam eldonteni melyik szelesebb.

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#853) metrion válasza manokaki (#850) üzenetére


metrion
aktív tag

Igen ezt akartam írni igazából, de ezt nem mertem. :DD

(#854) metrion válasza sfefe (#852) üzenetére


metrion
aktív tag

64mm

[ Szerkesztve ]

(#855) ollie válasza metrion (#849) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mind az S7/8/9 kijelzője alapból túlszaturáltra van állítva.

Itt van a kezemben egy S7 meg egy S10e is. Direkt megmértem neked, az S7 63,5mm, az S10e kijelzője pedig 63mm széles.

Ami még előny az S10e-nél, hogy alapból 40%-kal kevesebb kék fényt bocsát ki, ami jót tesz élettani szempontból, és persze HDR10-es, a filmek fenomenálisak rajta.

Amúgy meg olyan 50%-kal több SoT-ot tud az S10e, így több hét használat után erre állt be (napi 6-8 óra Sot, az S7 meg 4-5-öt tudott).

[ Szerkesztve ]

***

(#856) Quverto válasza manokaki (#850) üzenetére


Quverto
tag

Most irtad , hogy az s8 s9 tulszaturalt magyaran nem szep, nem valosaghu nem? Bar lehet ez csak az en velemenyem, nem szeretem a tulszaturalt dolgokat. Szoval a szepseg oke, hogy relativ, de szerintem a nem tulszaturalt hanem a termeszetes szinek szebbek.

Aki tudja mi az élet értelme az legyen kedves megosztani velem. :)

(#857) metrion válasza ollie (#855) üzenetére


metrion
aktív tag

Hmm érdekes, élőben rátettem és úgy néztem a párommal és ő is látta. Csodálkoztam is mert kb pár mm eltérés a két teló mérete között.
Egyébként már a tokot is megrendeltem a telóhoz még tegnap és ma láttam először. :DDD :DDD

Vegyek vagy ne vegyek, ez itt a kérdés?!
De tényleg ez a kijelző dolog, elbizonytalanított. Az ujjlenyomat-olvasót szerintem megszoknám.

(#858) sfefe


sfefe
őstag

63 vagy 64? :)
L650et most mertem ( meg nagyitot is elovettem :D ) ez 62 a lathato. Pedig 1milivel szelesebb a l650.
( ezek szerint nagyobb a kava ennel )

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#859) dnl91 válasza metrion (#857) üzenetére


dnl91
tag

Hidd el meg fogja szokni a szemed ezt a színvilágot, fel sem fog tűnni..

(#860) Parallaxis válasza ollie (#855) üzenetére


Parallaxis
addikt

Mindegyik készülék rgb színkeveréssel állítja elő a látható képet. Innentől ugyanazt a színt hajszál pontosan ugyanolyan arányú rgb beállítással kell kikeverni és a kék komponens is azonos. Vagyis a 40%-al kevesebb kék fény jól hangzik, csak kár, hogy marketinghablaty.

A HDR megjelenítés meg csak a megfelelő médiatartalom esetén ér valamit, de mivel ilyen nem túl sok van....

(#861) ollie válasza Parallaxis (#860) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Rengeteg HDR film és sorozat van, tele van vele a Netflix.

[ Szerkesztve ]

***

(#862) mantequilla válasza Quverto (#851) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Miert lenne szebb? Csak azert mert ujabb? A tulszaturalt szinek sokkal latvanyosabbak meg ha nem is valosaghu, a szepseg meg relativ.

(#863) manokaki válasza Quverto (#856) üzenetére


manokaki
őstag

én pont azért szeretem az amoled kijelzőt, mert tulszaturált, az a piros , zöld , kék szinek sokkal szebbek.. ez az én véleményem :)

(#864) metrion válasza manokaki (#863) üzenetére


metrion
aktív tag

Az S10e-t ezért adtad el?

(#865) manokaki válasza metrion (#864) üzenetére


manokaki
őstag

azért nem , csak akkor zavart ,ha a párom j5-tét mellé tettem , illetve figyeltem szinekre , jó kis telefon , de hogy öszinte legyek most az A40-nel is elvagyok , ami 100,000-rel olcsobb volt és ugyanaz a kijelző felbontás csak Super Amoledben , 1 napig megvolt mind a kettő és volt időm összehasonlitani...

(#866) kutyek válasza Quverto (#856) üzenetére


kutyek
senior tag

Default adaptív módban mindegyik "túlszaturált", basic (kalibrált sRGB) módban már az S7 széria is kb. tökéletesen színhű volt. Az újabbak még egy kicsit szebbek, főleg a nagyobb fényerő miatt, illetve a wide-gamut módokban (Adobe RGB, DCI-P3) jobban is kalibráltak.

(#867) Markizmark


Markizmark
addikt

Szerintem gyönyörű az s10e kijelzője, persze ez szubjektív, nekem nem a túlszaturált a gyönyörű.
Természetes beállításon használom és amikor visszanézek az S6 edge+ kijelzőjére, akkor az nekem már bántóan kék, ami az s10e előtt fel sem tűnt.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#868) kekedi válasza Markizmark (#867) üzenetére


kekedi
senior tag

Nekem S6-om van, nem értem miről beszélsz. :DDD A kijelzője gyönyörű. :D
De majd megértem egyszer én is. :)

(#869) Markizmark válasza kekedi (#868) üzenetére


Markizmark
addikt

"ami az s10e előtt fel sem tűnt"

Akkor ne értsed.... :C

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#870) kekedi válasza Markizmark (#869) üzenetére


kekedi
senior tag

Értem értem ;)

(#871) Markizmark válasza kekedi (#870) üzenetére


Markizmark
addikt

Gyönyörű az s6 edge+ kijelzője, szó se róla, főleg gariban cserélt új kijelzővel, de az s10e nekem sokkal természetesebb.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#872) kekedi válasza Markizmark (#871) üzenetére


kekedi
senior tag

Most már tényleg megfogom nézni élőben is. Kíváncsi vagyok rá.
Csak menne már lentebb az ára, mert én ennyit nem adok egy telefonért. (ha nem muszáj...). Pedig ez a legolcsóbb a 10-esek közül.

(#873) metrion


metrion
aktív tag

Pár óra és nekem is lesz egy, tok már nálam van. :D Remélem hamar megszokom ezt a kijelzős dolgot meg az FP helyét. :))

(#874) manokaki válasza kekedi (#872) üzenetére


manokaki
őstag

3 hét alatt esett az ára kb, 30,000-t a GSMüzletekben.. még megy majd lejebb csak idő kérdése...

(#875) Markizmark válasza kekedi (#872) üzenetére


Markizmark
addikt

Én is megfogadtam, hogy nem veszek telefont amíg ki nem nyúlik az s6, főleg nem aktuális csúcsot. Aztán az MM-ben kézbe vettem az s10e-t ... kisebb, brutál erős, van elég kamerája... beszopott. Nekem az s10 és s10+ nem adott volna annyi pluszt ami megért annyi pluszköltséget. Lapát kezem van, de bőven elég az s10e mérete is még az edge+ után is.
2 hete használom és teljesen meg vagyok elégedve, egyszerűen imádom.
Nagyon húzott vele a Samsung, tényleg egy hiánypótló cucc lett.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#876) kekedi válasza Markizmark (#875) üzenetére


kekedi
senior tag

Elhiszem.

Engem is pont a lapos kijelző az ami megfog. Mivel sima S6-om van. Nem hiányolom a hajlított kijelzőt. Nekem nőne is a kijelző méret.
A tudása meg kimondottan tetszik.

manokaki: Igen, már a telenornál is lentebb ment a telo ára. Viszont az S9 és főleg az S9+ ára ment most le. Jelnleg az S9 114 ezer az S9+ 125-ért tudom megvenni egy 6000Ft-os előfizuval. Az S10 az 195 lenne ezzel a tarifával. Szóval nagy a dilema mert mindkét szériával lenne változás az S6 után.

(#877) metrion válasza kekedi (#876) üzenetére


metrion
aktív tag

Én Vodába veszem, Cseréld Újra programon keresztül így 140 körül lesz.

(#878) kekedi válasza metrion (#877) üzenetére


kekedi
senior tag

Na úgy nagyon jónak hangzik.
De mivel mindenki telenoros körülöttem, így nem szívesen váltanék emiatt.

Egyik ismerősöm vodás...meddig tart ez az akció?

(#879) metrion válasza kekedi (#878) üzenetére


metrion
aktív tag

Szerintem max a hónap végéig, de ez nem tuti.

[ Szerkesztve ]

(#880) borand válasza manokaki (#850) üzenetére


borand
aktív tag

Miért nem állítottad be a kijelző kalibrálást neked megfelelőnek? :D

(#881) metrion


metrion
aktív tag

Sziasztok!
S10e tulaj lettem, de sajnos az egész Mo-n csak prizma fehérbe van a Vodafonenál, ami szerintem elég b*zis. :W Felhívtam az ügyfélszolgálatot meg több boltot is felkerestem és elvileg nem lesz nekik fekete és rendelni se tudnak olyat. Úgyhogy bevállaltam 140 ezerért a fehéret.
Spigen Rugged Armor tokot vettem hozzá, jól néz ki vele, de sajnos a kameránál ilyen szürkés ott a mező (legalább az lenne fekete), illetve nem illeszkedik a kamera panelig, ezért ez a hülye szín különböző fényviszonyok között váltakozik, pl rózsaszín-narancsba illetve kékes-lilás. :(((

(#882) metrion válasza metrion (#881) üzenetére


metrion
aktív tag

Tegnap belaktam a telót, de egy két dolog nem akar összejönni, ez az Edge Lightning egyáltalán nem működik. Valamint az ujjlenyomat-olvasó egy kalap sz*r vagy 6* állítottam be 3 ujjam és nem működik normálisan. Baromi idgesítő egy ilyen telefonnál, gondol egyet és nem működik egyik ujjammal sem. :W :W

Ötlet?

Egyébként a kijelzője nekem tényleg nem olyan nagyszám S7 után. Nem olyan tűéles, meg nekem bejött a túlszaturáltság, Élénk üzemmódban elmegy.

[ Szerkesztve ]

(#883) ollie válasza metrion (#882) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az Edge Lighting nem minden appal működik, sőt, kifejezetten kevéssel.

***

(#884) metrion válasza ollie (#883) üzenetére


metrion
aktív tag

Utána olvastam, lesz rá frissítés, illetve az Edge Lightning+-ot felraktam most már működik.
A Bixby neked is full angol?

(#885) ollie válasza metrion (#884) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem minden full angol, semmi szoftvert/hardvert nem használok magyarul. De amúgy sem tudsz magyarul beszélni a Bixbyvel, valszeg soha nem fog tudni magyarul.

***

(#886) metrion válasza ollie (#885) üzenetére


metrion
aktív tag

Szövegekre gondolok, androgay fórumtársnak elvileg valamilyen frissítéstől magyar lett, de lehet én néztem be valamit és rosszul értelmeztem.

Az ujjlenyomat-olvasónak melyik verziója van neked?

[ Szerkesztve ]

(#887) hirdeto


hirdeto
tag

Ha esetleg nem lett volna még : [link] Én erős fenntartással kezelem,de örök vita téma.

(#888) bajusz15 válasza manokaki (#865) üzenetére


bajusz15
senior tag

Szia! Hosszasan is ecsetelhetném, hogy miért csak samu és miért csak az S10e és A40 jöhet szóba telefonváltásnál most nekem - igen, a méret - viszont most csak egy kérdésem lenne: mennyivel érezhetőbb, hogy nem egy S10e proci van az A40ben? A legjobban ettől félnék, és csak ezért nem vettem még meg. Jelenleg Poco-m van, S845-tel hasít mint állat, viszont nekem ez sok. Pár év múlva biztos akad majd ez is, de jelenleg mennék egy kisebb telóra amoleddel - kellenek a szemkiverős színek :DDD meg a zenelejátszója - viszont az A40 gyorsaságától félnék. 1 játékot használok, többi ténykedésem face, messenger, illetve a 2000+ zeném a telefonon. Erre elégnek kéne hogy legyen az A40 is, szóval összehasonlítva a kettőt, vélemény a gyorsaságról? Köszi!

(#889) ollie válasza hirdeto (#887) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

99%, hogy azok a Snapdragonos verziók, melyeknek jobb az üzemidejük az Exynosokokénál.

***

(#890) BB0401 válasza ollie (#889) üzenetére


BB0401
aktív tag

Igen, azok SD-ek, és az SD 855 energiatakarékosabb.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#891) ollie válasza BB0401 (#890) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mik ezek a számok? Watt? És mekkora időintervallumban, pillanatnyi teljesítmény? Ezek az Exynosos verziók? Túl sok az ismeretlen, hogy értelmezni tudjam.

Egyébként még a - Snapdragonhoz képest - rosszabb fogyasztás ellenére is jó lett az idei Exynosos felhozatal. Gondolok itt pl arra, hogy az S10e kb másfélszer annyi SoT-ot tud, mint az S7.

[ Szerkesztve ]

***

(#892) BB0401 válasza ollie (#891) üzenetére


BB0401
aktív tag

Igen wattban, van. Szerintem a pillanatnyi teljesítményre vonatkozik. Igen, az Exynosos verziók.

Elhiszem, hogy az S10E széria üzemidőben jócskán felülmúlja az előző szériákat, de ami számomra meglepő, hogy ez a 8nm-es processzor majdnem annyit fogyaszt a 14nm-es SD 660. Nem tudom, lehet, hogy a szoftver miatt, de ez akkor is furcsa.

Egyébként ezek az információk a Notebookcheck tesztjeiből, és YouTube videókból származnak. Egy videó alapján elvileg nagy különbség van az Exynosos és a Snapdrogonos S10 között fotózás tekintetében. Más bennük a szenzor. Erről nem tudom eldönteni, hogy igaz-e.

[OFF: Ha sokszor lefagy a telefonom kijelzője (csak a kijelző, a gombok működnek), akkor ezzel mit tudok kezdeni a hard reset kívül ? ]

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#893) ollie válasza BB0401 (#892) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A lefagyásra: ilyenről még nem is hallottam. Én a helyedben próbálkoznék egy factory resettel, és ha utána is jelentkezik, mehet szervizbe.

***

(#894) mantequilla válasza BB0401 (#892) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Anandtech teszt szerint teljesitmenyben es fogyasztasban kb ugyanaz most az exynos meg a snapdragon verzio, kepalkotasban rosszabb. Notebook check szerint pedig melegszik.

(#895) BB0401 válasza mantequilla (#894) üzenetére


BB0401
aktív tag

Valaki már csatolt egy képet itt, arról hogy az Exynos processzor sokkal nagyobb, mint a másik, valójában kb 10 nm-es. Elvileg.

A másik a melegedés. Amit Te is írtál, én is olvastam és néztem videókat ezzel kapcsolatban. Tényleg melegszik, bár a Notebookcheck tesztjében az S10E 47 fokra melegedett fel méréseik szerint, ami szerintem irreális. Az én eléggé melegedő Nokia 7 plus-om (fém ház + SD 660) se megy fel 45 fok felé játékok használata alatt sem.

Ami az Exynos verzió rosszabb képalkotását illeti, néztem egy YouTube videót, ami igazolja ezt.

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#896) sfefe


sfefe
őstag

Pedig szemezek ezzel a teloval de marha jo, hogy a samu ide a szarabbat hozza....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#897) rbob


rbob
csendes tag

[kép] Hali
Kb. 2 hete vagyok boldog tulajdonosa egy fekete színű s10e-nek 😀
Eddig nagyon meg vagyok elégedve vele, nekem nincs sok bajom az akksi idejével, sőt, előtte egy samu s8 volt (dexben még mindig azt használom), attól sokkal jobb képernyőidőt érek el.
Számottevő melegedést egyáltalán nem tapasztalok (ebben is jobb, mint az s8).
Az aksit általában 80%ig töltöm csak fel, tovább nem, erre használok appot is (accubattery).
Fényképek minőségével is meg vagyok elégedve. Bár ezen e téren még nekem van mit javulnom 😀
Nem tudom, hogy pontosan melyik ország verziója van nekem, amazonról rendeltem, ahol "andere version" néven szerepelt 😀😀
Nem tudom magyarba megérkezett e az új szoftverfrissítés, hozzám már eljött, nézzetek rá, bekerült az éjszakai fotózás.

[ Szerkesztve ]

(#898) Quverto válasza sfefe (#896) üzenetére


Quverto
tag

A "szarabb" verzioval is ellehet boven lenni. :))

[ Szerkesztve ]

Aki tudja mi az élet értelme az legyen kedves megosztani velem. :)

(#899) sfefe válasza Quverto (#898) üzenetére


sfefe
őstag

Ok tudom de akkor is.:)

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#900) Quverto válasza sfefe (#899) üzenetére


Quverto
tag

Persze ertem en a problemad, es van is valosag alapja, hisz egy ilyen draga keszuleknel mar nem lenne szabad kompromisszumokat kotni, de sajna muszaj.

Aki tudja mi az élet értelme az legyen kedves megosztani velem. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.