Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) kaciokos válasza Vegha (#2999) üzenetére


kaciokos
őstag

Androidban ez nem oprendszer szintű. Ha az általad használt billentyűzet alkalmazás beállításai között van ilyen, akkor jó, ha nem, akkor vagy megszokod, vagy billentyűzet alkalmazást cserélsz. Én régóta a SwiftKey-t használok, abban van ilyen beállítás.

(#3002) kaciokos válasza Bass (#3000) üzenetére


kaciokos
őstag

A telefonban nincs ilyen beállítás, de egy automatizálóval (pl. Tasker, Macrodroid) megoldható, bár tökéletesre csiszolni azért nehéz, mert ha jól értem, nem csak annyi kell neked, hogy ha elindítod a fényképezőgép alkalmazást, akkor tolja ki a fényerőt maximumra (ez az egyszerű része), hanem azt szeretnéd, hogy az épp aktuális fényviszoyokhoz igazítva emelje meg a fényerőt mondjuk 20%-kal (ez már komplexebb).

(#3003) Bass válasza kaciokos (#3002) üzenetére


Bass
addikt

Pont az a gondom h kitolja és ezt nem szeretném,hagyja normálisan hisz így csalóka a végeredmény.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#3004) kaciokos válasza Bass (#3003) üzenetére


kaciokos
őstag

Értem, ettől függetlenül a megoldás ugyanaz.

(#3005) Vegha válasza kaciokos (#3001) üzenetére


Vegha
senior tag

Ez a gyari billentyuzet es amugy mas bajom kulonosebben nincsen vele.
Koszi, varok meg vele akkor, hatha meg tudom szokni (bar, ha 6 honap alatt nem sikerult...)

(#3006) ricsike_p20 válasza Vegha (#2999) üzenetére


ricsike_p20
tag

:C :R :DD

Huawei P8-9-10-20_____ Galaxy S10e,.. S20 FE 5G,.. S21FE - i13mini - i14.

(#3007) Koviisti


Koviisti
csendes tag

Sziasztok!!! Nagyon megvagyok elégedve a keszulékkel...egy dolgot leszámítva...MELEGEDÉS. :( :( :( Nektek mi a tapasztalat? nem játszom rajta, csak sima youtube wifirol pl. Mikor begyujtok a kandalloba es melegebb van a szobába még rosszabb a helyzet (nem meleg csak melegebb mint szokott) már forro a kijelzo sima appok mellett pl facebook. Ennyire befolyásolja a kornyezeti homérseklet a telefon melegedését?Nyáron ugyanezt tapasztaltam.....Tudom h befolyásolja, nem hittem volna h ennyire. :( :( :( Tobbi gyarto csucskészuléke is ilyen??mert igy hajlok a cserére...Evvel nagyon nem tudok kibékulni...Koszonom szépen a válaszokat!!!!

[ Szerkesztve ]

(#3008) trialboj válasza Koviisti (#3007) üzenetére


trialboj
őstag

Sajnálatos, ez a melegedés néhány embernél előfordul másnál nem, ti vagytok kevesebben de el tudom hinni hogy zavaró.
Nekem eddig egyszer melegedett mikor 35 fokban 4k-t videóztam, és még abban a kva melegben is zavaró volt hogy igen meleg a telefon, mert alapból a kicsit hűvös fém érzéséhez vagyunk szokva.
-
Nekem tegnap stravazas közben mobilnet is be volt kapcsolva, ami általában off, többször is eldobta a gps-t. A sárgával jelzett részeken nem jártam, sőt, épp akkor álltam meg fotózni. Nem értem mitől kergült meg, eddig hibátlanul rajzolt mindent, örültem is hogy végre nem kell féljek hogy felveszi-e a legjobb köreimet, erre ez (persze felvett mindent, és nem hagyott ki egy szegmenst sem, csak zavaró hogy egy flagship is meg tud kergülni)

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#3009) evo87 válasza Koviisti (#3007) üzenetére


evo87
őstag

Nekem tolteskor a fém keret a bixby gomb alatt piszkosul forró. De használat közben semmi.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#3010) Rickeffe válasza kaciokos (#2969) üzenetére


Rickeffe
aktív tag

Az s10e és az s10 között nincs nagy méretbeli eltérés, viszont az s10-ben több és másabb a funkció (dex, képernyő alatti ujjlenyomatolvasó, plusz kamera ). Az s10 és az s10+ között már nagyobb a méretbeli eltérés viszont ha jól tudom kb. 1 kamerával van benne több. ( Már persze, ha az információim jók )
Áraik meg kb. így viszonyulnak egymáshoz: 200 - 240 - 330
Ennek fényében nekem is az s10 tűnik ésszerű választásnak nem az s10e. De nem azért mert az s10 "nagyobb" hanem mert abban van a jobb funkció "minimális" pluszért.

[ Szerkesztve ]

Rickeffe

(#3011) kátú válasza Rickeffe (#3010) üzenetére


kátú
őstag

Dex van az s10e ben is...

It still works!

(#3012) icemad válasza Rickeffe (#3010) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Milyen jobb funkció?

(#3013) Markizmark válasza Rickeffe (#3010) üzenetére


Markizmark
addikt

Minden funkció benne van az S10e-ben ami az S10-ben, csak kisebb és nincs teleobjektív kamera. Plusz az ujjlenyomat olvasó is problémamentesebb az S10e-ben.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#3014) hp16


hp16
tag

Sziasztok
Telekomnál és Vodafone-nál már nincs S10e, vajon már nem is lesz, ilyen hamar kifutott?

(#3015) delta1017


delta1017
aktív tag

Sziasztok!

Akkumulátor %ban való kijelzését hol kell beállítani?

(#3016) icemad válasza delta1017 (#3015) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Értesítések - állapotsor.

(#3017) trialboj válasza delta1017 (#3015) üzenetére


trialboj
őstag

Notifications >> Status bar vagy keress rá a battery szóra, és a legalsó találat, ami ugyan ez. Ha magyar a rendszered akkor passz.
Btw rettentő gagyi a felirat, mert óriási buta számokkal írja, ezt lehet valami téma v skin, javítja, de alapból randa nagyon, én eddig minden telefonomon használtam, most viszont nem tudtam 1 napig sem bámulni, viszont nem is hiányzik, mert koppintásra az AOD kiírja, és annyira gyorsan azért nem merül, hogy érdekeljen a pontos adat.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#3018) delta1017 válasza icemad (#3016) üzenetére


delta1017
aktív tag

Köszi szépe!

icemad neked is :R

(#3019) lajo válasza trialboj (#3017) üzenetére


lajo
senior tag

En most az Energy Ring nevu appot tesztelem, otletes :)
Szerk.: most latom a topikban egyedul te hoztad fel

[ Szerkesztve ]

(#3020) Chereiose


Chereiose
addikt

Szerintetek ez a készülék kiszolgálhat 3 évet normális gyorsasággal, szoftvertámogatással? :U Nagyon tetszik és valószínűleg ez lesz a befutó, minimum 2 évre vennénk.

(#3021) ollie válasza Chereiose (#3020) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen!

***

(#3022) icemad válasza Chereiose (#3020) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

3 évet szerintem nem. Az aksi elég gyenge. 2 év után már csak biztonsági frissítéseket kap. (ebből ugye már fél év letelt.) 2 évre még jó.

(#3023) Chereiose válasza icemad (#3022) üzenetére


Chereiose
addikt

Az sem rossz aztán majd meglátjuk. Ilyen szempontból akkor már az én S8-am is elavult, mert lassan nem kap frissítést.

(#3024) icemad válasza Chereiose (#3023) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Tudom én is... Fiaimnak s8 és s8+ van.

(#3025) trialboj válasza icemad (#3022) üzenetére


trialboj
őstag

Én eddig is csak biztonsági foltokat kaptam, semmi jelentős dolog nem frissült mióta megvettem. Remélem valami csudajó szoftveren dolgozik a samu, azért szopat ennyire minket, xiaomi-s haveroknak már rég van lapozható app opciójuk, amiről mondjuk azt mondják h gagyi, de legalább ki tudják próbálni. Nekem tetsznenek a gesture-ök, használok is elég sokat, ha szépen megcsinálják, szerintem okos dolog a balról jobbra való, app váltás.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#3026) kátú válasza trialboj (#3025) üzenetére


kátú
őstag

De a balról jobbra váltás működik...

csak simíts a home gombon jobbra egyet. Annyi az egész, hogy látszania kell a gombnak...

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#3027) nkmedve válasza icemad (#3022) üzenetére


nkmedve
őstag

Nyilván elavult lesz a telefon 2-3 év után (ahogy egy iPhone is az sok szempontból), de ez nem jelenti, hogy nem lehet majd használni. Rengetegen használnak olyan telefonokat amelyek már évek óta nincsenek támogatva semmilyen szinten. Ha az ember nem látogat mindenféle kétes oldalt és tölt le ismeretlen appokat, akkor eldöcög egy korábbi biztonsági frissítéssel. Úgyan így a főverzió-frissítés elapadása sem jelenti a világ végét, egyszerűen csak nem kapsz meg 1-2 új feature-t amelyek nélkül még úgyan úgy egy kiforrott, stabil OS-ed lesz (az Android már egy ideje az), amin az összes ismertebb app futni fog még évekig.

2 év után az ember cserél egy aksit benne, s utána megy tovább még simán újabb 1-2 évet. Én legalábbis így tervezem, bár amilyen olcsón sikerült a telefonhoz jutnom ezelőtt közel fél évvel, azt se fogom bánni ha 2 év múlva valamilyen okból le kell cseréljem.

(#3028) icemad válasza nkmedve (#3027) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ez igaz, de a kérdező pont a szoftveres támogatást kérdezte. A Samsung ebben szerintem nagyon jól áll, de 2 év elteltével már jelentősen csökken a frissítések száma. (és ebből is eltelt már egy pár hónap.) Ráadásul 2 év múlva már kint lesz 3-4 új csúcsszéria, amik elsőbbséget élveznek. (s11, note11, s12).
2 évre még jó ez a telefon, háromra már kevésbé, ha a legfontosabb dolog a szoftveres támogatás.

(#3029) delta1017 válasza Chereiose (#3020) üzenetére


delta1017
aktív tag

Kettő nagy rendszer frissítést meg fog kapni.
Tehát most kap decemberben egyet és valamikor 2021 elején kap még egy Android ver. frissitést. Utánna kisebb biztonság javítások jöhetnek.

(#3030) Vasinger! válasza delta1017 (#3029) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Akkor decemberben már a függetlenekre megjön a 10-es verzió? Erről van valami cikked?

(#3031) delta1017 válasza Vasinger! (#3030) üzenetére


delta1017
aktív tag

Samsung will release stable Android 10 update by end of year

Note 10+ topikban, ha jól tudom már páran a bétát felrakták

(#3032) Markizmark válasza delta1017 (#3031) üzenetére


Markizmark
addikt

S10 főtopikban már sokan feltették a bétát és már a 7. béta is kint van. Lassan kész a végleges jó eséllyel.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#3033) nkmedve válasza icemad (#3028) üzenetére


nkmedve
őstag

Szoftveres támogatás a biztonsági frissítés is, abból pedig kap 3 évet, de talán még többet is (valószínűleg annyit, hogy aki most veszi is kap nagyjából 3 évig frissítést, ahogy az S7 is kapott még egyet nemrég). Persze 2 év után már nem nagyon lesznek újdonságok és a biztonsági frissítések is csak negyedévente jönnek, de ez többnyire mindenhol így van Android fronton.

Nem tudom, hogy a kolléga pontosan mit értett támogatás alatt, mindenkinek másak az elvárásai. Ha fontos elvárás, hogy 3 évig kapjon új OS verziót, feature update-eket, havi rendszerességgel biztonsági frissítéseket, akkor szerintem csak a Pixel és Apple marad mint lehetőség. Ezek közül is inkább csak az Apple, mert a Pixel is csak a kiadásának pillanatától kap 3 évig támogatást azután pedig elég hirtelen elvágják.

Én amúgy iPhone 5S-ről jöttem, amit 5.5 évig használtam, mindvégig kapta a legújabb OS verziót, ugyanakkor nem éreztem semmi nagy fejlődést az OS tekintetében az utóbbi években, én ugyan úgy használtam a telefont mint azelőtt. Elmúltak már azok az idők amikor lényeges hátányban vagy ha nem rakod fel a legújabb OS verziót. Mostanában már jóformán csak a létező és jól működő feature-ök újragondolása folyik, amelyek nélkül is pont olyan jól használható marad egy telefon.

(#3035) Chereiose válasza delta1017 (#3029) üzenetére


Chereiose
addikt

Értem, jó lesz ez szerintem 3 évig is akár, hardverileg is erős hozzá.

(#3036) kátú válasza delta1017 (#3034) üzenetére


kátú
őstag

Akkor van remény :DD

It still works!

(#3037) delta1017 válasza kátú (#3036) üzenetére


delta1017
aktív tag

Az mindig van. :K

(#3038) trialboj válasza kátú (#3026) üzenetére


trialboj
őstag

Köszi, de ez pont annyit tud mint a dupla érintés a bal gombbal. Csak a 2 utolsó app között enged váltogatni.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#3039) kátú válasza trialboj (#3038) üzenetére


kátú
őstag

Húzd lassan és akkor az utolsó 6-8-10 app között tudsz váltani

Most megnéztem, nekem 9 appot sikerült át lapozni folytonos húzással. Ha meg kihúzod a végéig és tartod, akkor folyamatosan lépeget

[ Szerkesztve ]

It still works!

(#3040) icemad válasza trialboj (#3038) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nem. Ha nem engeded fel az ujjad, akkor lehet jobbra balra lapozni.

(#3041) Viper26


Viper26
nagyúr

Két nanoSIM estén hogyan alakul az akkuidő?
6 óra környékén (SOT) elégedett lennék.

Dual SIM-es telefont kellene vennem a következő egy évre és ezen is gondolkozom. :)

Pixel 7 | FR955

(#3042) icemad válasza Viper26 (#3041) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

S10+ sem tud annyit. :D

(#3043) ollie válasza Viper26 (#3041) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

3 óra

***

(#3044) El Gringo válasza Viper26 (#3041) üzenetére


El Gringo
senior tag

6 óra? :Y akkor az Samsung M30s a te embered ;]

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#3045) DanielLong válasza Viper26 (#3041) üzenetére


DanielLong
senior tag

Vezeték nélküli powerbank lesz a társad. :D Nálam most 2,5 óra SOT és 1,5 nap üzemidő. De az elején rosszabb volt! :))

(#3046) icemad válasza DanielLong (#3045) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor már inkább vezetékes.

(#3047) eduba


eduba
aktív tag

BlackFriday a telekomnál.
149900,-Ft dominóval.

Szerintem megéri :DD

(#3048) El Gringo válasza eduba (#3047) üzenetére


El Gringo
senior tag

be is rendeltem :C már tanulom az Odint :D

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#3049) agszabv


agszabv
csendes tag

T. Urak, S10e telefont ha nem szolgáltatótól veszek hol érdemes venni ? Nem értem hogyan lehet 155.000 Ft ért és akár 225.000-ért is megvenni. A garancia bárhol veszem samsung gyári garancia csak az 1 vagy 2 év a különbség ? Elnézést a tájékozatlanságom miatt...

(#3050) El Gringo válasza agszabv (#3049) üzenetére


El Gringo
senior tag

Telekom kártyást most érdemes lehet megvenni, Telekom kütyüjei függetlenek ráadásul.

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.