Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) sfefe válasza #16820480 (#1150) üzenetére


sfefe
őstag

Akkor neked nem is kell telefon. :D

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#1152) #16820480 válasza sfefe (#1151) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, nem igazán :D
Kommunikációs eszköz kell, relatív jó kamerával, lehetőleg olyan 70mm szélesség körül és nem félmillióért. Erre tök jónak tűnik az S10e amúgy :K Meg még ha csinálnak esetleg egy kisebbet az Xperia 1-ből, az lehetne érdekes.

(#1153) sfefe válasza #16820480 (#1152) üzenetére


sfefe
őstag

En is a sony-ra vartam de mikor kiderultek milyen hosszuak lemondtam roluk. ( ja meg a sima ips, vicc )
Ezt sem nagyon akartam megvenni tartottam a kameralyuktol ( nem szerettem volna semmilyen noccsos, lyukas telot sem ) de mar kellett vegyek mert a masikon ( l650) mar voltak problemak. De most kb 2 het utan azt kell mondjam nem bantam meg. Fel sem tunik a lyuk....
Azt kb tudtam meddig birhatja az aksi mert parom psmartjaban is hasonlo meretu. De szuken birja a 2 napot.
De meg allitgatom kiprobalom majd az ejszakai modban hatha ugy megjobb lesz.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#1154) #16820480 válasza sfefe (#1153) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az Xperia 1 az AMOLED, én annak a kisebb változatára várok, nem a 10-ekre :N A hossz nem zavarna annyira, inkább a szélesség az, ami idegesít, főleg írás közben, mert a Swiftkey Flow-nál kényelmetlen olyan széles mozdulatokkal írni.

Igazából engem amúgy a notch sem zavar a mostani telómon, csak annyira, hogy kevés értesítés fér ki sajna miatta, de amúgy észre sem veszem már.

Az éjjeli mód biztosan segít, bár ugye az a gyári appokra érvényes csak, szóval ha azokat sokat használod, akkor javulni fog, ha nem sokat, akkor majdnem mindegy.

Amúgy az AoD-nél milyen beállítások vannak pontosan? Ugye lehet úgy beállítani, hogy ne állandóan világítson, hanem csak ha megbököd, de pl emelésre bekapcsol? Vagy új eseménykor? Hogy működik ez pontosan?

(#1155) sfefe válasza #16820480 (#1154) üzenetére


sfefe
őstag

Igen az 1-et neztem, hogy amoled de a hosszusag zavart engem mer sokat hordom zsebben a telot.

Az aod-nal van 3 lehetoseg, erintesre 10mp-ig latod, mindig lathato, meg beallithatod idore, hogy mikor jelenjen meg.
Lehet tobb fele aod modbol valasztani, hogy mik jelenjenek meg az idon/datumon kivul.
Lehet automatikus fenyerore is allitani de te is allithatod milyen fenyeron legyen.
Zene adatainak mutatasa is van, ezt meg nem hasznaltam.

Amin meg fejleszthetnenek az pl, hogy mutassa az idojarast is ahol az orat es datumot latod ne kelljen az aod kijelzon lapozni oldalra.
A napokat is kiirhatna rendesen ne csak par kezdo betut.

Lumian ezek tok jol mukodtek.
De meg en is tanulgatom mi hol van.

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#1156) ollie válasza sfefe (#1153) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azt kb tudtam meddig birhatja az aksi mert parom psmartjaban is hasonlo meretu.

Nem, nem tudhattad. Mindegyik mobilnak más a fogyasztása.

***

(#1157) kutyek válasza Vegha (#1149) üzenetére


kutyek
senior tag

Ja értem, köszi. Mármint a motivációt nem, de az nem az én dolgom :) nálam megfér egymás mellett a Google és Microsoft account is, bár kontaktokat nem tartok a Google-ben. Igazából azt sem értem, mi tud "keveredni", válaszra nem bátorkodnék :) good luck!

(#1158) sfefe válasza ollie (#1156) üzenetére


sfefe
őstag

Kb mind2 ket nap, tehat bejott....
Tudom az ips ez meg amoled mas hardver stb, de azert kb lehet tudni mire szamitson az ember ha nezed ezeket...

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#1159) #16820480 válasza sfefe (#1155) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát igen, az 1 elég magas valóban, de a 10 magasságával rendben lenne az a hardver.

Igazából nekem elég ha az értesítéseket mutatja, és csak akkor, ha megbököm, ne világítson állandóan.

#1158: Nem csak a kijelző, az egész ahogy van más belül. Más háttértár, más SoC, más modem, stb. Itt is látszik különbség, pedig csak a SoC más, minden egyéb egyezik: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1160) Asbee


Asbee
veterán

Sziasztok! Ha valaki fortnite skint nem használta fel, egy privátot írna? :R

[ Szerkesztve ]

(#1161) sfefe válasza #16820480 (#1159) üzenetére


sfefe
őstag

Ezt tudom de olvastam sok tesztet, velemenyt ki, hogy hasznalja a telot es ebbol azert mint irtam KB lehet tudni mit fog birni.

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#1162) Vegha


Vegha
senior tag

Valaki tudja hol lehet kikapcsolni a camera hangjat ? Sehol se talalom.

(#1163) Markizmark válasza Vegha (#1162) üzenetére


Markizmark
addikt

Csak akkor néma, ha a telefon hangmódja is néma.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#1164) Vegha válasza Markizmark (#1163) üzenetére


Vegha
senior tag

Erre en is rajottem, de valahogy csak ki lehet kapcsolni. Nem ?

(#1165) ollie válasza Vegha (#1164) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem lehet. Direkt, hogy ne lehessen másról titokban fényképet készíteni.

***

(#1166) #16820480 válasza ollie (#1165) üzenetére


#16820480
törölt tag

Kivéve ha néma módba teszed a telefont...?

(#1167) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Sziasztok.

Az üzemidőről tud valaki nyilatkozni?
Átlagos használat mellett, ezt is este töltőre kell tenni vagy akár 2 napot is kibírhat?

(#1168) Pocok256 válasza B.Ricsike (#1167) üzenetére


Pocok256
veterán

Naponta tölteni kell. Régi sony z1 compactom akksi idejével egyenlő kb. Ha használod is akkor nap végére tuti kuka. De intenzívebb használat mellett nap közben töltőért fogsz folyamodni. Nálam napi 1-2 óra filmezés (netflix) 1-2 óra netezés van benne, esetleg még mellé pár fotó de napvégére teljesen lehal így.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#1169) Vegha válasza ollie (#1165) üzenetére


Vegha
senior tag

Remek.
3rd party appal ezt ki lehet kerulni ?

(#1170) Kópé85


Kópé85
újonc

Néhány napja használok S10e-t.
Lehet nekem van lapát kezem (szerintem nincs) de nekem nem kényelmetlen a bekapcsoló helyzete. Bemutatóteremben mindhárom S telót megnéztem, S10 esetén kellett nyújtózni kicsit de még az sem volt vészes a + os modelnél már tényleg tornamutatvány volt a dolog.

Üzemidő lehetne jobb, én sokat ingázok buszon és közben filmezek, netezek így gyorsan merül, de ha 90-95% ról indulok reggel kibírja nap végéig még AOD -vel és max energiahasználattal is.
Sőt hétvégén mikor kevesebbet nyomkodta még másfél napot is kibírt.
Engem speciel ez nem zavar (napi töltési rutin) cserébe olyan teljesítményt kapunk ami bőven pariban van egy jobb fajta notiéval (Én egyébként ezt használom is, nincs notim, összekötöm TV-vel és így is használom DEX móddal, nagyon király!), nekem tetszik a külseje is és a fotós tudása is nagyon jó.

(#1171) B.Ricsike válasza Pocok256 (#1168) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Kár. Pedig már kezdtem örülni, hogy nem egy nagy lapát telefon, mint manapság mindegyik, hanem egy normális, pont kezelhető méret.
Esetleg ajánlani tudtok másik, hasonló méretű telefont?

És még egy dolog, akksit lehet benne cseréni? Nincs valami nagyobb kapacitású, amire ki lehetne cserélni?

(#1172) ollie válasza #16820480 (#1166) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pontosan.

***

(#1173) ollie válasza B.Ricsike (#1171) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem lehet akkut cserélni, mert ragasztva van a telefon, mint minden telefon manapság. Vagyis meg lehet próbálni cserélni házilag, de akkor garantáltan annyi a garanciának, és amúgy sem lesz nagyobb kapacitású.

***

(#1174) ollie válasza Vegha (#1169) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Persze, a legtöbb kamera appban ki lehet kapcsolni a hangot. De valszeg a gyári appal fogod tudni a legjobb képeket csinálni, na meg sok mindent nem fognak kezelni a 3rd party appok (960 FPS lassítás, szuper stabilizálás, talán a szuper széles látószögű kamerát sem, stb).

***

(#1175) B.Ricsike válasza ollie (#1173) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Egyszer csináltak volna egy számomra non-plusz-ultra telót, erre nem képesek egy normális akksit beletenni.... Mikor lesz ez egy tökéletes világ?
Van esetleg alternatívája hasonló kompakt méretben? Ez annyira tökéletes volt, kis fizikai méret, nagy kijelző... kár érte.

(#1176) ollie válasza B.Ricsike (#1175) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kis telefonba nem fér nagy akku. Az akku méretéhez képest még így is jó az üzemideje.

***

(#1177) HarleyCustom válasza ollie (#1176) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Anno amikor kijött a Xiaomi Redmi 4X. 4000mAh akkuval.,kisebb,mint az S10e.
Lehet belerakni,de nyilván valaminek a kárára,hátrányára.Megnövekszik a vastagság,esetleg alkatrészek nem férnek el miatta,stb.
Sajnos nekem csak az üzemidővel volt ismét gondom az S10e-nél,de a sima S10-nél is.Egyébként nagyon hiányzik,hogy eladtam Őket... :(

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#1178) #16820480 válasza HarleyCustom (#1177) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk ott gondolom kihagytak egy rakás hw-t, NFC, Qi, meg esetleg feleakkora alaplap, vagy ilyesmi.
A Samsung azóta nem vállalja túl az akksi méreteket, amióta a Note 7-tel megszívták.

(#1179) HarleyCustom válasza #16820480 (#1178) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Azért mondom,hogy biztosan azért tudnak akkora akkut belerakni olyan kicsi házba,mert gyengébb a felszereltség belül és elfér....gondolom én.Aztán lehet nem jól gondolom. :)
(Nem mondom,hogy nem lesz ismét S10E a birtokomban)

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#1180) k_petya


k_petya
tag

hali,

az normális hogy telefonálás közben villog egy pixel az akku töltötség % jele fölöt?

(#1181) Pocok256 válasza k_petya (#1180) üzenetére


Pocok256
veterán

Az nem pixel hanem távolság érzékelő.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#1182) Markizmark válasza k_petya (#1180) üzenetére


Markizmark
addikt

Az a kijelző alá épített közelség érzékelő, normális.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#1183) jano_77 válasza HarleyCustom (#1177) üzenetére


jano_77
nagyúr

Sziasztok

Telefon csere előtt állok és a kiszemelt H Mate20Pro a kialakult helyzet miatt megy majd vissza a boltba, ha megérkezik. Emiatt új készülékek után néztem és így került látómezőmbe a Samsung S10, S10+ vagy S10e hármasból az egyik. Az lenne a kérdésem, hogy el tudnátok nekem mondani (írni) hogy mi a három készülék között a gyakorlati különbség? Egészen pontosan az érdekelne, hogy az S10e sokkal gyengébb a másik kettőnél, mert méret miatt ez tetszene a legjobban!? Érdekelne, hogy melyiket ajánlanátok inkább jó szívvel?
Köszönöm :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#1184) Markizmark válasza jano_77 (#1183) üzenetére


Markizmark
addikt

Mindhárom készülékben pontosan ugyanaz a hardver van, csak a kijelző és az akku mérete a különbség, valamint az S10-ben hátul 3 kamera van, az S10e-n "csak" 2, az S10+-ban pedig elöl is van +1 kamera. Tehát az s10e hardveresen semmivel sem gyengébb, sőt, 3D teljesítményben jobb is, mint a többi mert nem 1440p hanem "csak" 1080p a kijelzője.

Tehát a különbség:
-kijelző
-akku
-kamera mennyisége

A hardver és a rendszer teljesen ugyanaz. Illetve még annyi, hogy az S10e-n oldalt van az ujjlenyomat-olvasó, nem a kijelzőbe integrálva.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#1185) jano_77 válasza Markizmark (#1184) üzenetére


jano_77
nagyúr

Köszi a gyors választ. Képek minőségén - gyakorlatilag - sokat jelent a plusz egy kamera hátul?
Azért kérdezem, hogy egy nem vájt szemű észre veszi a különbséget a két készülékkel készült fotók között!?
Nekem jelenleg egy OP5 van és meg vagyok elégedve a fotókkal, amiket csinál - még egy 55"-os 4K TV-n nézve is vállalhatóak. :B

Illetve a jövőbeni támogatottság terén esetleg lehet-e hátrányban az S10e a másik kettőhöz képest vagy pont ugyan addig fogják kapni a frissítéseket és ugyan azokat? :F

Az oldalt lévő ujjlenyomat olvasó mennyire körülményes? A korábbi S8+ és S9+-on is még oldalt van? Mert van két haverom, nekik ilyen van, meg tudom kérni őket, hogy mutassák meg mennyire körülményes a használata.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#1186) Markizmark válasza jano_77 (#1185) üzenetére


Markizmark
addikt

A S10 és S10+-on hátul lévő plusz kamera a különbség, a másik 2 ugyanaz mindhármon.
S10e: nagylátószügű kamera + fő kamera
S10: nagylátószögű kamera + fő kamera + teleobjektív kamera
S10+: nagylátószögű kamera + fő kamera + teleobjektív kamera

A nagylátószögű kamera + fő kamera mindhárom telóban ugyanaz.

Támogatottságot tekintve elvileg nem lesz hátrányban az S10e a többihez képest.
Mind3 tulajdonképpen zászlóshajó, csak az S10e hiánypótló méret.

Az oldalt lévő ujjlenyomat olvasó mennyire körülményes?
Szerintem semennyire, mivel az ujjlenyomatolvasó egyben gomb is ezért ha megnyomod egyből le is "olvassa" az ujjad és ki is van oldva a teló. Az s8/9-en hátul van a leolvasó, szerintem az nagyon kényelmetlen, főleg ha asztalon fekve akarod feloldani.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#1187) jano_77 válasza Markizmark (#1186) üzenetére


jano_77
nagyúr

Nagyon köszönöm a segítséget! :R
Sokat segítettél....elmegyek majd egy Media-ba vagy Samsung ES-be és megnézem mindhármat kézbe veszem, de most már még inkább a S10 felé hajlok mert a tartalma és a mérete ennek a legoptimálisabb. Jelenlegi telefonom méretéhez ez áll a legközelebb - még vmivel kisebb is, ami pozitív - a plusz már túl nagy. Pont emiatt nem rendelem meg az OP7 Pro-t, pedig nagyon azt szerettem volna. :U

[ Szerkesztve ]

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#1188) Markizmark válasza jano_77 (#1187) üzenetére


Markizmark
addikt

Érdemes végigolvasni a tesztet ami alatt épp kommentelünk. ;)

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#1189) jano_77 válasza Markizmark (#1188) üzenetére


jano_77
nagyúr

Mindenképp elolvasom mindhárom telórol a tesztet ;) :R

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#1190) Fred23


Fred23
nagyúr

Csak kíváncsiságból kérdezem: egy böngészőt megnyitva 2-3 lappal kábé mennyi S10e-vel a lefoglalt RAM?

Nokia 8 Sirocco 2900 MB fölé még nem ment, ehhez viszonyítanék.

(#1191) dnl91 válasza jano_77 (#1183) üzenetére


dnl91
tag

Esetleg még annyi, hogy az S10e-nek a kijelzője nem hajlított, majdnem teljesen sík, ellentétben az s10, s10+ párossal.

(#1192) Pocok256 válasza Fred23 (#1190) üzenetére


Pocok256
veterán

Ezt ne csináljuk ennek nincs értelme Android úgy működik mint a winfos minél több ram van annál többet használ épp azért, hogy ne kelljen töltögetnie ugyanúgy prefetchel mint a winfos. A kérdés irreleváns emiatt és teljesen értelmetlen. Minél több szabad ramod van egy idő után annál inkább azt jelenti, hogy ott valami nagyon elvan baszva, és a rendszer nem működik hisz nem használja ki a rendelkezésre álló erőforrást. Általában kb 25% ram szokott üresen maradni mert azt tartja fent a rendszer olyan dolgoknak amit hírtelen be kell töltenie. Nyilván betöltés után kukáz valami mást a memóriából, hogy újra szabad legyen az a 25%. De az android kifejezetten arra törekszik, hogy minden más esetben minél több minden legyen a ramban és minél jobban tele legyen ezzel is gyorsítva a felhasználói élményt.

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#1193) Fred23 válasza Pocok256 (#1192) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az értelme annyi, hogy a 6 GB RAM-ból nálam még sosem volt lefoglalva 4 GB sem, és ahogy a statisztikáimat nézem, az esetek 98%-ában a 3 GB is elég volt. A Sirocco-n Android One fut, de ha más gyártóknál se fogy több, akkor mire kellett bele a 6 GB? Létezik bármely gyártó esetén olyan extrém használat, ami mellett kell a 6 GB RAM?!

Még az jutott eszembe, hogy talán a hamarosan érkező Android Q valamivel éhesebb lesz, illetve a Samsungnál a DEX mód miatt tényleg lehet, hogy számít a 4 GB fölötti RAM. De a legtöbb gyártó készülékén egyelőre nem látom semmi értelmét a 6-8 GB memóriának. Ettől függetlenül persze, örülök a többnek, de ahogy nézem, számomra fölöslegesen sok. Nem tudom megtölteni.

(#1194) ollie válasza Fred23 (#1193) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Számít, több app marad nyitva a memóriában 6gb-nél. Saját tapasztalat (S8+-ról S9+-ra váltásnál volt különbség).

A DEX mód meg valóban jobban eszi a memóriát.

[ Szerkesztve ]

***

(#1195) Pocok256 válasza Fred23 (#1193) üzenetére


Pocok256
veterán

Nálam mindog tele a ram mert aktívan 15-20 appot használok.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#1196) jano_77 válasza dnl91 (#1191) üzenetére


jano_77
nagyúr

Ma du voltam Media Marktban és megnéztem, fogdostam mindhárom S10-et. Nem éreztem vészesnek a lekerekítést, ha tényleg van. Nekem pont síknak tűnt a kijelző, de csak felületesen néztem. Igazából a méret volt a lényeg, a mostani telefonhoz mértem mindhármat és ez alapján az S10+ a legesélyesebb, mert csak egy leheletnyivel nagyobb a mostaninál, viszont ez tudja a legtöbbet. Még esetleg a sima 10, alszom rá párat meg megnézek pár tesztet mindkettőről.
Aztán csatlakozom a csapathoz. :D ;)

Azt esetleg lehet tudni, hogy hol érhető el a legolcsóbban, de még hivatalos partnertől, hogy ha ne adja az ég, de vmi gigszer lesz a telefonnal akkor vihessem a hivatalos Samsung szervízbe? :F

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#1197) ollie válasza jano_77 (#1196) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az S10+-t vedd szerintem, mert az a legjobb üzemmódban is.

***

(#1198) Fred23 válasza Pocok256 (#1195) üzenetére


Fred23
nagyúr

& ollie:

Köszik!

Ezek szerint egyszerűen én nem vagyok egy heavy user. Kevés appot használok, és 3 GB RAM-nál több szinte sosem foglalt. Hülyeségnek tűnhet, de lehet, hogy ha jövő áprilisban kijön az Xcover 5 (ami akkor is maximum 4 GB RAM-ot fog csak kapni), arra váltok majd a Sirokkóról. Mindig jobb telót vettem, mint az aktuális Xcover, és mindig vágytam mégis arra, hogy Xcoverem legyen.

(#1199) jano_77 válasza ollie (#1197) üzenetére


jano_77
nagyúr

Mármint üzemidőben? ;)
Mennyit bír mondjuk nem hardcore felhasználás mellett?
Pár telefon, kis böngésző, Messenger, esetleg némi videó - ez elhanyagolható.?

"egyenlőek között is mindig vannak és lesznek egyenlőbbek"

(#1200) metrion


metrion
aktív tag

Sziasztok!

Vodafone VoLTE megy már valakinek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.