Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Fred23 válasza Fred23 (#349) üzenetére


Fred23
nagyúr

Félreérthető voltam. Két azonos típusú készülék esetén természetesen nagy baj van, ha más színeket látunk. Lehet még ott is kis difi például a fényerő eloszlásban, de ha ezt az eltérést mi emberi szemmel látjuk a két készülék között, akkor az gáz.

Szóval csak arra utaltam, hogy maga a színhelyesség nagyon jó dolog, de apróbb pontatlanságok még simán elnézhetők szerintem.

#350 ollie : Már az S9 is ilyesmi volt. Az S8 még nem, de számomra már az is bőven szuperül nézett ki. Szóval ez nem az a rész, amit elszúrnak, amibe bele lehet kötni szerintem. Az üzemidővel, az energiagazdálkodással, vagy a túl kicsire méretezett telepeik témájával viszont többet kéne foglalkozniuk!

[ Szerkesztve ]

(#352) <Lacy85> válasza joey04 (#346) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Azért, mert a tesztelőnek rossz volt a szeme, attól még bőven észrevehető.
FHD+ és WQHD+ között mondjuk már tényleg keresni kell a különbséget, de HD+-nál azonnal látni még az ikonokon is, hogy sokkal rosszabb a felbontás.

Sokan viszont épp azért használják maximum felbontáson a samukat, mert ők látják a különbséget FHD+-hoz képest is. Itt a fórumon is rengeteg ilyen ember van.
Szóval egy vakteszt eredményei pont nem mutatnak semmit.

(#353) Dare2Live válasza <Lacy85> (#331) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

sztem 9810 nem hozta az elvárt teljesítményt 845höz képest a vásárló meg antutut néz ezért feljebb rakták a frekit aminek ez lett a következménye.
[link]
Igen így szintetikus teljesítményben hozta amit a 845 csak aksiban elhasalt.
Viszont valós mindennapi tesztekben így is akadozott átlagos teszteknél 8tárcsázó indítás, fb indítás...)
Itt egy !!S7 vs S9 összehasonlítás, "mindennapi" tesztekkel. A !két éves S7 kb hozza amit S9 sött néha pörgősebb is. [link]

Gondoltam 2019es exynos majd ütni fog. Kijött októberben a Kirin 980 7nm A76al. Erre kihozza Samsung 9820at 8nm A75el. WUT?
De ok nem sikerült. Megint. De akkor rakjon az S10 szériába 855öt. Vagy felejtse el a saját dizájnt és csinálja amit Huawei. Sima A55+A76+mali.

Hogy mennyire el van szúrva 9820 azt talán itt látszik legjobban. [link]
Exynos 9820 is ~127mm² .... Compared to the Kirin 980 at 74.13mm², the Snapdragon 855 at 73.27mm² and even Apple’s A12 at 83.27mm², the new Exynos 9820 clearly stands out as out of line compared to the competition.
+60%al nagyobb szilicumal gadálkodtak de ez teljesítményben nem látszik meg. Aksiban meg ugye a nagyobb+alacsonyabb csikszél nem jó omen.

off: Huaweit se vennék amibe azt se tudom minek raknak 6-8GB ramot, ha az első dolga hogy ha vmi nem front ban van azt kidobja. Ez magyarázza amúgy Huawei aksi előnyét.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#354) nuke7


nuke7
veterán

kicsi .. ?! :F :Y hogy lehet egy telefonra ami nagyobb mint az iphone 8 azt mondani, hogy kicsi?! :O

https://youtube.com/user/nuke7

(#355) .Szaki. válasza nuke7 (#354) üzenetére


.Szaki.
addikt

Mit értesz kicsi alatt? Méretben minimális a különbség a két telefon között. Cserébe az egyik kijelzője 4,7" , míg a másiké 5,8".

Ha a kijelző méretére mondod, hogy jó lenne egy 4,7"-es telefon, akkor az 5,8"-es S10e valóban nem mondható kicsinek, viszont 2019-ben az iPhone8 a hatalmas káváival minden csak nem kicsi. 4,7"-es minimális kávával ellátott telefon pedig egyelőre nincs.

(#356) ollie válasza nuke7 (#354) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pont akkora, mint egy Galaxy S7, az meg kicsinek számít.

***

(#357) androgay válasza mateban11 (#348) üzenetére


androgay
kezdő

Ne haragudj,de még nem tudok a kérdésre valaszolni: a P20-ast az exem használja, így nyílván nem tudom elkérni tőle. A lányunkról a farsangi kép döbbenetesen jó lett a P20-al: https://www.instagram.com/p/Bu1DX3mgO3E/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1ld2hgwltbayd

Ezt lehet nem "ugorja" meg. Most elbizonytalanodtam; túlságosan megy a hyping,hogy így xar a huawei, meg úgy flos, bezzg a samsung.... visszavonom: a P20 kamerában jobb.

(#358) ntomi0730 válasza androgay (#338) üzenetére


ntomi0730
senior tag

Megnyitod a play-t - beállítás - alkalmazásletöltési preferencia - bármilyen hálózaton keresztül

Ha nem találsz valamit a telekommunikációs kolégáiddal, az nem jelenti azt, hogy nem lehet állítani.

[ Szerkesztve ]

(#359) nuke7 válasza .Szaki. (#355) üzenetére


nuke7
veterán

nekem az iphone 8 is nagy - csak cikkben említett sony compact jöhetne szóba nekem... :(

https://youtube.com/user/nuke7

(#360) androgay válasza bakoczay (#339) üzenetére


androgay
kezdő

Köszönöm szépen a segítséget; Te legalább nem csak kioktattál mint Ollie, és segítettél: nem mertem volna alapból a play-nél a frissítések eltávolítását kérni, de így bevállaltam, és IGEN! Most már faxán működik! Köszi szépen! (Mond,hova küldjem a rekesz bud-ot?)

(#361) joey04 válasza ollie (#347) üzenetére


joey04
titán

az az eltérés mértéétől függ.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#362) ollie válasza androgay (#360) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Írtam, hogy valamit nem állítottál be a google play appban. De könnyebb mondjuk a telefont hibáztatni olyan dolog miatt, amihez semmi köze. Ezt a google találta ki és minden androidos telefonon pont így működik a google play.

***

(#363) sfefe válasza hroberto (#321) üzenetére


sfefe
őstag

Azert lehet minosegi muanyagot is csinalni...
A fem meg azert nem jo ( nekem) mert az is csuszos.
(bar gondolom lehet maskepp is fenyezni, hogy ne legyen. )

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#364) bigrock


bigrock
addikt

A nagy tesóknál orrba-szájba dícsérik az audio képességeket meg a fülest. Az "e" modell ugyanazt a DSP-t és fülest kapta, mint a nagyok?

(#365) Dare2Live válasza bigrock (#364) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

DSP 99.9% uaz.
Füles uaz.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#366) <Lacy85> válasza Dare2Live (#353) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ha azt nézzük, hogy 7, vagy 8nm, meg A75, meg A76, akkor valóban kicsit érdekes, de ez az, amiből a gyakorlatban semmit nem veszel észre.

Pl. az S10+ simán van olyan gyors, mint a Mate 20 Pro. Sőt, elég sok appnál gyorsabb is nála.
A ram kezelése meg hatványozottan jobb a Samsungnak.
Gsmarena szerint meg nem csak az S10+, de még a Note 9 is jobb volt akksiban.

Szóval nálam ez még mindig "vihar a biliben" kategória, mert a gyakorlatban simán hozzák, amit kell.

(#367) BB0401


BB0401
aktív tag

Azt olvastam, a Phonearenás tesztek nem hitelesek. Az ottani kommentelők írták, hogy a fényerősséggel trükköznek.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#368) joey04 válasza BB0401 (#367) üzenetére


joey04
titán

Tehát szerinted direkt csalnak a teszteken?!

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#369) BB0401 válasza joey04 (#368) üzenetére


BB0401
aktív tag

Hát, én nem tudom, ottani kommentelők írták például az S10e cikk alatt. Bár számomra a Gsmarena pontosabbnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#370) iiglo válasza Fred23 (#349) üzenetére


iiglo
tag

mert az a yt video szarul kódolt, egy fhd-n is szebb a 1440 vagy 4k vagy bármi

(#371) androgay válasza ollie (#362) üzenetére


androgay
kezdő

Ne haragudj, de az engedélyezem, hogy ne csk wifin frissíten,vagy z lkalmazást visszaállítom nagyon nem ugyanaz. Csak elvártam volna,hogy alapból működjön,ennyi, ahogy eddig minden telómon ez rendben volt. Amúgy kettő rendszer frissítés jött le rá az elmúlt 48 órában, a magyarítási problémák így megoldódtak. Ennyi, kis csalódás, hogy igazából mintha egy-két héttel hamarabb kezdtek volna el forgalmazni mint kellett volna,de írtam is, hogy ez volt a kínom igazából.

(#372) borand válasza androgay (#371) üzenetére


borand
aktív tag

Eddig nem akartam hozzászólni, de olyan dolgokban kötözködsz, ami tényleg MINDEN telefon alapbeállítása. Az 1-2 hetes csúszás meg gyakorlatilag 3 nap volt, miután kezedbe vehetted a készüléket. Sőt én azt is garantálom, hogy sokan már a frissítésekkel együtt vették a kezükbe csak a szolgáltatós telefonokra kicsit később jött.

(#373) mantequilla válasza Dare2Live (#353) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Nagyon érdekesek az általad belinkelt cikkek. Én is észrevettem mar ilyen osszehasonlito videokon hogy az s7
volt az utolso olyan samsung ami porgos volt es az s8 s9 mar raerosebben nyitotta meg az appokat es nem tudtam az okát.

(#374) ollie válasza androgay (#371) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én nem haragszom, remélem te sem. Igyekszem legközelebb úgy írni, hogy ne érezd kioktatónak.

***

(#375) ollie válasza mantequilla (#373) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Lehet a rendszer animáció miatt is, ha s10- en hosszabb, akkor azt fogod érzékelni, hogy lassabban tölt be az s10, pedig nem.

Probléma lehet az android verziók eltérése is, mert lehet, hogy s10-re újabb verzió van egy játékból, ami nagyobb, robusztusabb, így azért tölt be lassabban, mert mondjuk kétszer annyi adatot kell beletöltenie, mint az s7-nek.

Persze a tech oldalaknak tisztában kéne lennie ezekkel, de sajnos a legtöbb ilyen tesztelő tök hülye a technológiához.

***

(#376) MPite


MPite
tag

Sziasztok! Ha már a kezetekben van a telefon, pls osszátok meg a kíváncsi nagyközönséggel, hogy milyen a való életben az üzemideje. A másik topikban kb már nem lehet érdemi hozzászólást olvasni, csak a screenshotok vannak az üzemidőről :) De engem az S10e érdekelne inkább, tényleg olyan rossz az üzemidő, mint a teszteken?

(#377) joey04 válasza BB0401 (#369) üzenetére


joey04
titán

Bár számomra a Gsmarena pontosabbnak tűnik.

Ez lehetséges. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#378) Remus389 válasza iiglo (#370) üzenetére


Remus389
veterán

Kiválóan van az kódolva, csak spórolósan, hogy minnél kevesebb bájt-ot kelljen küldeniük a Youtube servereinek.

Azért néz ki az 1440p-s videó jobban egy Full HD-s monitoron is.

Egyébként azon eltűnődtem már, milyen brutális mennyiségű videó adatot kell küldeniük másodpercenként a világba a youtube servereinek, zetta vagy yottabyte/sec. Vagy brontobyte van ilyen is :D [link]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#379) ambination válasza BB0401 (#316) üzenetére


ambination
tag

Teljesen korrekt kis masina,simán kihúzza a beígért egész napot(még)bár sok tapasztalatunk még nincs..nőnapra kapta az Asszonykám és a beüzemelésen kívűl sokat nem volt a kezemben,egyrészt dolgoztam 2 napot másrészt nem magamnak vettem😇A mate 20xemhez képest pirinyó a kezemben(a kospet hope órámhoz képest nagy😎)de nagyon megtetszett nekem is!Teljesen korrekt jó minőség.Eddig nem találtunk hibát,vagy beleköthetnénk dolgot rajta.(hálistennek,mert nem olcsó😇)Szóval az AJÁNLOTT plecsnit megérdemli.

(#380) BB0401 válasza ambination (#379) üzenetére


BB0401
aktív tag

Szia ! Köszi a választ.
A hangerő szabályozással arra gondoltam, hogy lehet-e pontosan, a csúszkán állítani a hangerőt. A pontosant úgy értem, hogy nem csak a gombbal váltott hangerő, hanem manuálisan, a csúszkán beállítva is működik. A jelenlegi telefonomon a hangerőgombnak 11 (?) "állása" van. De ezen a telefonon állítom a manuálisan, a csúszkával a hangerőt, az attól még pont olyan hangos lesz, nem tudom pontosan beállítani. Ez J5 2016-on Android 7.1-en működött.
A jelenlegi telefonomon 9.0 van.

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#381) Dare2Live válasza mantequilla (#373) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Vannak elég jó "mély" írások is a témában ha bele akarod ásni magad. anand azért jó indulásnak mert elég közérthető. pl9810. [link] [link]
Erre még rájön a 9810 dedikált cache problémája. Oké, hogy nagyon erős az M3, de ha várnia kell az adatra...
Fentiek tavaly már az első teszteknél feltüntek vesd csak össze a tisztán szintetikus teszteket egy sima "web browsingal".... [link]
És meg is érkeztünk oda, hogy mért "gyorsabb" egy tárcsázó, fb... megnyitásnál a "kőkori" S7es 8890 mint egy szintetikusban/elvileg sokkal modernebb/gyorsabb S9es 9810.

9820ról persze még nincs deep dive sehol majd pár hónap múlva. Az látható Samsung újból mindent beleadott sziliciummal se sporoltak, egy wafferről +50-60%al több A12/855.... jön le. Mégis ha választani lehetne sokkal jobb lenne 855el. Vagy ha csak annyit tennének, hogy amíg ez van addig visszatérnének a tiszta ARM vonalra. Lehet sziszegni de a "tiszta" ARM design 980 hozza amit a 9820 sött... de nem 127nm2 hanem 73nm2.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#382) Pocok256


Pocok256
veterán

Sziasztok tegnap néztem ezt a telot egyik nagyon jó dolog ami tetszett nekem egy bemutatóban, hogy a ujjlenyomat érzékelőn ha lefele húzom a kezem akkor lenyílik a status bar fentről, viszont én ezt sehogy sem tudtam előcsalogatni, valaki tudja merre van ez a beállítás ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#383) BB0401 válasza Pocok256 (#382) üzenetére


BB0401
aktív tag

Talán a Gesztusok menüpontban.

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#384) Pocok256 válasza BB0401 (#383) üzenetére


Pocok256
veterán

Köszi még 1 kérdésem lenne arra talán a jövőben sasmsung telokbol kiindulva lesz valamilyen lehetőség, hogy a semmire se jó bixby gombot kamera indításra lehessen használni ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#385) Parallaxis válasza Pocok256 (#384) üzenetére


Parallaxis
addikt

lesz valamilyen lehetőség, hogy a semmire se jó bixby gombot kamera indításra lehessen használni ?

Bemész a beállításaiba és máris megadhatod, hogy egyszeri, vagy kétszeri nyomásra a kamerát indítsa (apró gubanc, hogy a bármelyikre állítod, a másik variáció a Bixby-t indítja).

(#386) Pocok256 válasza Parallaxis (#385) üzenetére


Pocok256
veterán

Köszi szépen akkor nekem is eléggé buy szagú lett ez a telo :R :R

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#387) .Szaki. válasza Pocok256 (#382) üzenetére


.Szaki.
addikt

Ha ugyanaz a rendszer lesz rajta, mint az S9+on, akkor így néz ki a tennivalód:

Beállítások -> Speciális funkciók -> Kéz- és egyéb mozdulatok -> Ujjlenyomat-érzékelős mozdulatok

(#388) Pocok256 válasza .Szaki. (#387) üzenetére


Pocok256
veterán

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#389) Pocok256


Pocok256
veterán

Jut eszembe még annyi kérdés, tudom senki sem jós, de rettentően nem figyelem sajnos a samsung telok életciklusát mennyire jellemző az samura, hogy 1-2 év után 0 android frissítést kapnak ezek a volt zászlós hajók ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#390) Parallaxis válasza Pocok256 (#389) üzenetére


Parallaxis
addikt

mennyire jellemző az samura, hogy 1-2 év után 0 android frissítést kapnak ezek a volt zászlós hajók ?

Megjelenés után két évig kap két főverziót, majd 1 évig biztonsági frissítéseket, utána már le vagy tojva.

(#391) Pocok256 válasza Parallaxis (#390) üzenetére


Pocok256
veterán

Több mint a semmi ;]

Custom romokkal bl nyitással hogy áll ? :U

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#392) ollie válasza Pocok256 (#391) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Custom romok dögivel szoktak lenni a samsung csúcstelókra, így attól nem kell tartanod, hogy nem lesz. A bl nyitást is persze megoldják, de az mindig garancia vesztéssel jár, így csak a gari lejárta után érdemes meglépni.

***

(#393) trlala


trlala
aktív tag

Megjött. Note 5-öt váltja. Első benyomások:
- nagyon gyors
- szép kijelző
- egy kézzel kezelhető
- egy tized hüvelykkel nagyobb (5,8 vs 5,7) mint a note 5, de valójában kisebb, mert lényegesen keskenyebb
- újlenyomat lényegesen job az elődnél
Elsőre ennyi, majd még írom a tapasztalatokat.

(#394) Amiens válasza trlala (#393) üzenetére


Amiens
tag

Köszi, várjuk! Másoktól is...!!! :))

iPhone 11 Pro / LG G6 / Lumia 950 / Nokia E72

(#395) kekedi válasza trlala (#393) üzenetére


kekedi
senior tag

Köszönjük! :)

(#396) trlala válasza trlala (#393) üzenetére


trlala
aktív tag

most látom, mennyi helyesírási hibát ejtettem, bocsi.....

(#397) Fred23


Fred23
nagyúr

Az Exynos 9820 fogyasztásáról INNEN már meg lehet tudni néhány hasznos infót. Ez a 8nm egy polírozott 10nm-nek tűnik csak.

[ Szerkesztve ]

(#398) BB0401


BB0401
aktív tag

Sziasztok ! A telefonomon (Nokia 7 plus) elvégeztem ezt a tesztet (https://m.youtube.com/watch?v=0IYzsHGBLu0&index=4&list=PLIifDEsG4qOo862sb2f418I6Ho2ndO3PA&t=0s) A Telefon 3 óra alatt 100-ról 56%-ra ment le. Az S10e kb. 74%-ra.
Ez a teszt mennyire lehet pontos ?

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#399) ntomi0730


ntomi0730
senior tag

Sziasztok! Esetleg az ujjlenyomat olvasóról tudna pár mondatot írni valaki? Mennyire működik jól, milyen gyors, mennyit téved ha téved... Sajnos a tesztek sehol nem térnek ki rá, pedig Samsungéknál nem volt még oldalt. Előre is köszönöm.

(#400) ollie


ollie
MODERÁTOR

Na, asszonynak vettem ma egy ilyet, szinte irigykedve nézem ahogy nyomkodja, a telefon gyönyörű, a kijelző is szuper, minden villámgyors, így elsőre nem tudnék belekötni. Az ujjlenyomat-olvasó is rendben van, bár sokat nem próbálgatta.

***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.