Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) dilajoska1 válasza Parallaxis (#200) üzenetére


dilajoska1
őstag

Iphone X-en is be tud néha dadogni pár komolyabb játék ;). De ugye Iphone-on nagyon sokat segít a Metal Api amit szinte minden játék kihasznál. Androidon meg kb 3-4 játék van ami használja a Vulkan Api-t, mivel sajnos túl nagy a szórás.

Nekem Snapi 820-on egy másfél órás (1gb) film más formátumba és felbontásba való komvertálása 35-45 perc.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#202) Noukoum válasza dilajoska1 (#201) üzenetére


Noukoum
veterán

Ő mondja hogy droidon gamer mobil kell, mikor az összes iphone iszonyatosan melegszik :))

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#203) Parallaxis válasza dilajoska1 (#198) üzenetére


Parallaxis
addikt

Aztán jött a Geekbench 4 és itt drasztikusan visszaestek a számok a 3-hoz képest androidon

Aha...

[link]

[link]

(#204) joey04 válasza borand (#176) üzenetére


joey04
titán

Elkerülve az androidos telefon vs iPhone vitát az új kijelzős iPhpne 8 meg stb dologra nem reagálnék, van más amúgy is ahogy látom. Viszont számomra pont a lyukasztott kijelzőnek van bóvli hatása és jobban is zavar, mint a notch. akár droidos telefonon, tehát továbbra sem iphone vs valami a téma, ne vigyük el ebbe az irányba.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#205) dilajoska1 válasza Parallaxis (#203) üzenetére


dilajoska1
őstag

Mivel én saját Leeco telefonommal teszteltem hagyd hogy inkább annak higgyek! ;) A linkelt fotón a saját telefonom van.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#206) Juhaszatti válasza joey04 (#204) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ez ízlés dolga, ami nagyon szubjektív.
Én is nagyon furcsán néztem erre a lyukasztott megoldásra, nemigazán tetszett amíg kézbe nem vettem. De élőben, akár egymás mellé téve egy "hagyományos notchos" telefonnal, számomra sokkal kevésbé zavaró.
Igazából nem tudnám megmondani miért, egyszerűen ez a tapasztalat. Talán mert nem középen töri meg a kijelzőt, és nem vonzza annyira a szemem mint akár egy csepp notch.
Fekete sávval való eltűntetés ide vagy oda. Az amoleden egyébként sem túl szerencsés.

(#207) joey04 válasza Juhaszatti (#206) üzenetére


joey04
titán

valóban ízlés dolga, csak arra utaltam, hogy kategorikusan kijelenteni, hogy a notch kínai bóvli hatást kelt, a lyukas meg olyan mint egy mai csúcstelefon, az nem korrekt. btw nekem nem nagyon tetszett a lyukasztott megoldás, de amikor kézbe vettem, még a vártánál is jobban zavart. nekem igénytelennek tűnik. mondjuk az igazi egyébként is csak a kijelzőbe épített kamera lesz. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#208) Juhaszatti válasza joey04 (#207) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Bizony, a kijelzőbe épített kamerára várok én is, remélem nem kell sok hogy kiforrottan és jól működjön. :)
Se a notch, se a lyuk, se a motoros megoldások nem az igaziak. Mindegyiknél sok a kompromisszum. Előbbi kettő nagyon megosztó külsőre, utóbbinál meg ugrik az IP védelem, és macerás az arc alapú feloldás is.
Mindegyik csak átmeneti kényszermegoldás szerintem.

(#209) sziknorbert


sziknorbert
újonc

Ez a telefon most etalon, nehéz belekötni.. venném is, csak ne kerülne ennyibe alaphangon. Kiváncsi vagyok erre a Huawei mit tud gurítani a P30-al és mennyiért. Tippelem a középső P30 ugyanezt fogja tudni, de olcsóbban pár tízessel és húzza majd le az árakat.

(#210) <Lacy85> válasza Parallaxis (#190) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Az iPhone lényegesen jobb eredményt mutat? Mire gondolsz? Arra a pár száz pontra Geekbench alatt? Ígérem, eret vágok miatta. :D
Ami már lényegesebb különbség:
Sima S10 hivatalos ára ha jól rémlik 310.
Xr 300. Maradjunk a hivatalos áraknál.
Mi szól a Xr mellett? ~5-600 pont Geekbench.
S10 mellett? +5GB ram, +64GB tárhely, sokkal jobb kijelző, +2 kamera, dobozban gyorstöltő, minőségi füles, előrendelve ajándék BT füles.
Na vajon melyiket válasszam? :D
Használt árakon megint felesleges rugózni. Épp a másik topikba írtam nemrég.
iPhone X-et már simán kifogod 200 alatt. Ha váltani akarsz Xs-re, akkor 200-220 ezredbe kerül a manőver.
S9-ek 150 körül mennek. Ha váltanál S10-re, 150-160 lesz.
Szóval hogy is van ez? :D

(#211) Friczy válasza .Szaki. (#20) üzenetére


Friczy
senior tag

Én használtam egy darabig oldalt lévő ujjlenyomatolvasós telefont (Sony Z5C), teljesen jó, egy mozdulat a bekapcsoláshoz, és azzal együtt megvan a feloldás is. És oldalsó gombnál nincs az, mint amit a szokásos vitákban felhoznak, hogy ha asztalra/autós tartóba/stb. van téve, akkor hogy oldod fel, a telefont nagyon ritkán teszik az oldalára :) Szóval jó az oldalsó olvasó, én sajnáltam, amikor a Sony szabadalmi okokból máshova kezdte el elhelyezni.

(#212) borand válasza joey04 (#207) üzenetére


borand
aktív tag

Nem a notch miatt gondoltam, hanem az atom vastag kávamentes keretre. :DDD A lyuk-notch kb ugyanúgy egy szükséges rossz megoldás jelenleg. Nekem pl a lyuk kevésbé zavaró, mert ha nem azt nézed, akkor fel sem tűnik, mivel kiesik a középpontból. Ellenben a notch az ott virít középen. Egyedül a 1+ 6t cseppnotch, ami szerintem zseniálisan lett oda rakva és nem ilyen belogó bimbó formájú, mint pl a Xiaomi megoldásai.

(#213) Viktor0610 válasza borand (#212) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A notch szerintem akármilyem formában rossz.
A Xiaomi és a Huawei féle "csepp" notch annyiban jobb, hogy keveset foglal el az értesítési sávból.

Ha már notch, akkor nekem csak ez a fajta jöhetne szóba, de inkább a kameralyuk.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#214) amoledus


amoledus
aktív tag

Egy biztos már most sikere van rengetegen keresik ,végre van nem edge kivitelbe csúcstelefon, amiért rengeteg samsungos "siránkozott" jogosan ,ahogy kollégáktól hallom egyelőre nem is tudnak annyit hozni mint amennyit vennének :D

#ÜDV!# 12-év tapasztalattal vállalok Okostelefon Szervizt Javítást Sony Samsung HTC Iphone LG stb. Budapesten minőségi alkatrészekkel dolgozom ,garanciát vállalok a munkámra ,várom minden kedves érdeklődő jelentkezését ! :)

(#215) .Szaki. válasza amoledus (#214) üzenetére


.Szaki.
addikt

Mondjuk számomra ez furcsa, hogy ennyien az Infinity display ellen vannak, én személy szerint imádom. :)

[ Szerkesztve ]

(#216) LurkerSheik válasza Parallaxis (#190) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Engem nem erdekel, hogy a vilagon mashol is 1 ev garis a samu. Magyarorszagon dupla annyi garanciat ad a legtobb konkurens.
1+1 ev persze jar, ha hivatalos helyrol veszed. Akkor ismet nem 224ezer az XR.

Masreszt tok jo, hogy kapod a rendszerfrissitest iPhone-ra. De milyet?

Uj, hasznos funkcio esetleg?
i7-en rendszeresen lemarad a karakterbevitel, a valosaghoz kepest. Leginkabb mondatkezdesnel.
iOS11-et ne is emlegessuk fel mar inkabb...

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#217) Bossi válasza Rickenstein (#16) üzenetére


Bossi
őstag

Igen hol GSM boltban? A hivatalos ára a 64GB-os verziónak 299K... 3 hónap múlva az a készülék GSM boltba 170 lesz tehát ez nem jó összevetés.

[ Szerkesztve ]

(#218) borand válasza Bossi (#217) üzenetére


borand
aktív tag

Nekik az 1 év bolti garancia elég. :DDD 1 Apple garancia, persze... Direkt megnéztem most, hogy a 224 ezres XR-eknél mi a helyzet.

(#219) FіkuszKukіsz válasza borand (#218) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Pedig akárhol veszed az 1 év Apple garancia érvényes. Samunál csak akkor van 1 év ha EU piacra szánt.

Romanes eunt domus

(#220) Noukoum válasza LurkerSheik (#216) üzenetére


Noukoum
veterán

Ios-en csak a skin meg a háttérkép változik, de van akinek ez már frissítés.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#221) ambination válasza ambination (#111) üzenetére


ambination
tag

Hahhoooo😎esetleg lehet párosítani egy Samsung S10E telefont egy apple watch 3.generációs órához?(Feleségem női órája lenne és érkezik a kis samsung hozzá napokon belül..igen..ájfone 6s cserélődik)

(#222) tomiii007 válasza ambination (#221) üzenetére


tomiii007
senior tag

Alma terméket csak almával lehet párosítani :)
Elvileg lehet kicsit buherálni, de akkor is csak max 1-2 funkcio fog vele működni.... szvsz semmi értelme :U

Samsung galaxy watch Active-t kell venni, és akkor telorol tudja tölteni az órát :D

[ Szerkesztve ]

(#223) Hun'reeth


Hun'reeth
őstag

Ne már, az egész cikk eleje tele van a "kicsi", "apró" és hasonló jelzőkkel..... egy ekkora batár készülékre. :N
Azért mert ezzel csak ping-pongozni lehet és havat lapátolni nem, azért ne nevezzük már kicsinek! ;]

Én aprónak a bankkártya méretű telefont nevezném. :R

''Öregember nem gyorsvonat!''

(#224) tomiii007 válasza Hun'reeth (#223) üzenetére


tomiii007
senior tag

Nincs baj ezzel az árral, csak az a baj, hogy a Samsung telók 1 éven belül elvesztik értékük 30-40%-át, ellenben az Apple legalább nem... :(

[ Szerkesztve ]

(#225) kchris78


kchris78
veterán

szeirntem az S10e egyaltalan nem flagship telefon abban az értelemben ahogy az Xr SEM flagship telefon (márkán belüli összehasonlításban gondolkodom csak). Mindkettőből lényeges funkciókat hagytak ki: kamera, arc/ujjlenyomat felismerés... Az s10e-nek egy laza 100-assal rosszabb a PPI-je az összes többihez képest: 438, elég lenne, de a nem teljes subpixelek miatt (pentile) azért nem egy olyan nagy gurítás! Főleg ennyiért sokkal ésszerűbb egy S9-est venni szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#226) Juhaszatti válasza kchris78 (#225) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Az S9 több mint fél centivel magasabb. Sokaknak számít.
Van benne amúgy kamera, arc és ujjlenyomatfelismerés is :P
Jó, tudom én hogy hogy értetted.

(#227) kchris78 válasza Juhaszatti (#226) üzenetére


kchris78
veterán

igen a fizikai méret egy selling point az biztos.

(#228) <Lacy85> válasza tomiii007 (#224) üzenetére


<Lacy85>
addikt

iPhone 8 Plus: Kezdő ára 300, jelenleg ~150 használtan.
iPhone X kezdő ára 360, jelenleg ~200 használtan.
Szűk másfél év után.

(#229) Fred23 válasza .Szaki. (#215) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ha meg tudnám szokni, vennék egy Nokia Sirocco-t. :D Számomra az S10e legnagyobb előnye a sík, hajlítatlan panel. Beugrottam MM-ba megint, és próbálgattam az S10e-t és a Nokia 8 Sirocco-t felváltva. Bár nagyon szép az S10e panele, a Sirocco YouTube-on mégis szebb képet ad asztali módban, 1440p-re állítva valamelyik nagyobb felbontású videót. Az S10e csak 1080p ugye, és nem gondoltam volna, de ezt bizony észre lehet venni bizonyos esetekben. Fogni viszont jobb az S10e-t.

Sebességet is néztem, és bizony nem nagy a difi, ha netezésről van szó. Talán az Android One miatt, talán más okból, de a Sirocco is kábé úgy pörög, mint az S10e. 128GB ROM és 6GB RAM van ott is, no meg egy 3260 mAh-es akku. A Sirocco fényképezőjét is imádom, számomra a színkezelése fantasztikus. Szóval gyengébb SoC -amit azért alig érezni általában-, nincs 3.5 jack, csak IP67, csak 4K@30 videó, és a fránya hajlított kijelző kábé az összes hátránya számomra az S10e-vel szemben. A Sirocco most 125k, az S10e meg a duplája.

(#230) ntomi0730 válasza tomiii007 (#224) üzenetére


ntomi0730
senior tag

Majdnem igazad van! Pl. az iPhone8 megjelenéskor került 270.000.-be, rá egy évre nyilván használtan 130-140 körül volt az ára, ami jelenleg 100-110. Azért írtam, hogy majdnem igazad van, mert ez nem 30-40%, hanem kb. 50%! Elmúltak azok az idők amikor az iPhone jól tartotta az árát. 4-5 éve igaz volt, ma már nem!

(#231) kchris78 válasza Fred23 (#229) üzenetére


kchris78
veterán

hogy a fenebe ne latni... 438ppi az pentile eseten ugyanaz a kotelezo minimum mint lcd eseten a 330 ppi...
napi hasznalat eseten felkapva fel percre nem latni de jobban odafigyelve latni a difit. az s9 570 (!!!) ppi volt.

(#232) ollie válasza sebgutkopf (#169) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A középkategóriába nem a drága, ultrahangos ujjlenyomat-olvasót teszik.

***

(#233) ollie válasza kchris78 (#225) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az S10e a kijelző felbontásán kívül mindenben jobb, mint az S9. És ekkora méretben bőven jó az fHD, még akkor is, ha pentile amoled kijelzőről van szó.

Biztos, hogy idén egy 4/64 GB-s, egy kamerás, csúcsmobilt akarsz venni? Sokkal jobban jársz a 2 kamerás, 6/128-as S10e-vel, ami ráadásul még üzemidőben is jobb, valszeg nem is kicsit.

[ Szerkesztve ]

***

(#234) tha_answer


tha_answer
őstag

Komolyan kerdezem mi a nagygaz az edgel?
Jobban nezk ki, tokot lehet ra renni a fogas miatt, stb. Tenyleg erdekelne, h miert jobb a sik, sot teljesen sik uveg. ;)

(#235) Zolom89 válasza Bossi (#217) üzenetére


Zolom89
senior tag

Bontatlanul, számlával 245ért vettem tavaly az XR-t szóval hagyjuk már ezt a 300k árat mert oké hogy az apple.hu-n az van, de nyilván meg lehet venni olcsóbban máshol máshogy.

Nem is akarom fikázni s10e-t soha nem használtam, és elhiszem hogy jó telefon lett, de ezért a telefonért sok ez a pénz na... olcsóbban van ennél több jobb alternatíva maradjunk annyiba.
kezd olyan hatása lenni nekem ennek mint amit a Samsung a TV világba csinál.. Van egy jó technologia ami a QLED és az árával akarja elhitetni hogy az egy felső kategória és árban az LG Sony Pana OLED-hez áraz, szimplán csak az a baj vele hogy nem oda való :DD

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#236) <Lacy85> válasza Zolom89 (#235) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Bontatlanul, számlával ezt is meg fogod tudni venni még 200 alatt is "máshonnan".
Amúgy miért nem ér ennyit a telefon?
Na meg a Xr miért is ér 300-at? Ha már arról beszélünk mi hova nem való. :D
Az Apple is kitalálja a Liquid Retina nevet, és el is lehet adni 300-ért a HD+-t.
Szolgáltatónál is annyiba kerül az a telefon, mint a Note 9. Egy kategória a kettő, nem?

(#237) Fred23 válasza tha_answer (#234) üzenetére


Fred23
nagyúr

Itt van néhány ok:
- gyakran világít felettem lámpa, és ha így használom a mobilt, a hajlított kijelző szélén lesz egy fénycsík, ami lézerkardként vágja ketté a látható tartalmat; igaz, keveset veszítek, de zavaró.
-oldalirányú ütődésekkel szemben védtelenebb az ilyen mobil, több az esélye a túlélésre egy síkképernyős mobilnak, ha az oldalára esik, vagy ha koccol egyet valamivel.
-számomra kellemetlen a széleit érintgetni, a hajlításra vagy közelébe bökni az ujjammal, volt már olyan is, hogy azt éreztem, nem tudom olyan pontosan ott megérinteni, ahol szeretném.
-pofára esésnél is könnyebben sérül a hajlított üveges, mint egy sík; láttam már sok leejtős videót, ahol a hajlított kijelző hajlításainál -azaz a széleken- egy egész kis repedésdzsungel keletkezett. Kis eséseknél simán lehet, hogy a síkképernyős mobil sérülés nélkül túléli, a hajlított kijelző pedig ilyenkor biztosan hátrány.
-nehezebb fóliát tenni rá úgy, hogy rajta is maradjon (ez az egy probléma engem nem érint, de sokakat igen)

Mindezektől függetlenül korábban a mostaninál jobban nem szerettem, tehát fejlődök az elfogadása felé. :)

(#238) <Lacy85> válasza Fred23 (#237) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ez a sérülékenység dolog szerintem teljesen random.
A régi telóm sík képernyős volt, mégis gond nélkül betörte, akinek neki adtam. Az S8+-om pár hónapja úgy földet fogott kijelzővel lefelé, hogy borítékoltam a sz@rrá törést. Az ég világon semmi baja nem lett.

[ Szerkesztve ]

(#239) Noukoum válasza <Lacy85> (#228) üzenetére


Noukoum
veterán

380-on indult az x, és fél éve 200e az ára. Viszont azóta tényleg stagnál

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#240) <Lacy85> válasza Noukoum (#239) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Sorry, 360 rémlett. Így még durvábbat zuhant az ára.

(#241) Noukoum válasza Fred23 (#229) üzenetére


Noukoum
veterán

Gsmbe annyi a nokia, ahonnan én nem venném meg. Sajnos mikor normális boltban volt +200-250e volt amit sokaltam érte.

Egyébként baromi tetszett a mobil, de a fogása miatt is esélytelen, egyszerűen kényelmetlen fogni számomra, persze értem én hogy design de basszus. Egyszerűen rossz volt kézben tartani, hiába a kompakt méret.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#242) Fred23 válasza Noukoum (#241) üzenetére


Fred23
nagyúr

Onnan én se venném meg, de volt már máshol is ennyi korábban, talán még lesz is. Illetve jó helyről véve, biztos, minőségi garival a 140-et is elfogadhatónak tartanám érte. De a fogása tényleg gázos, engem is zavart. Pedig még a képaránya is szuper, a 16:9 jobb számomra, mint a 19:9 (S10e). Talán a legjobb kompromisszum, amolyan mindenre alkalmas képarány a 18:9, ha meg ettől eltérünk, akkor ne a magasítás felé!

(#243) janeszgol válasza Zolom89 (#235) üzenetére


janeszgol
félisten

Annyira elfogult vagy, hogy nem is veszed észre, micsoda butaságot írsz. Ha a Xr megér 250 ezer forintot (és megéri, még a 300at is a maga kategóriájában), akkor az S10e is megéri a 250 ezret.
Persze az S9 is megéri azt a 173 ezret, amennyibe kerül, de aki picit tovább tervez, annak kikerülhetetlen az S10 család.

(#244) Noukoum válasza Zolom89 (#235) üzenetére


Noukoum
veterán

Ha a s10e-ért sok ez az összeg akkor az xr mennyiért jó deal? 100e? Vagy mi. :U

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#245) neoforce


neoforce
aktív tag

Hát szelfikamera nélkül lenne az igazi😁Akkor tökéletes lenne meg talán olcsóbb is.

(#246) kchris78 válasza ollie (#233) üzenetére


kchris78
veterán

igaz! nem vagyok droid vonalon 100-as de ha a rendszernek kell a 6mar akkor idotallobb lesz biztos. amiatt is hogy egyel ujabb droidot is meg fog kapni.

(#247) joey04 válasza borand (#212) üzenetére


joey04
titán

hanem az atom vastag kávamentes keretre.

ezt nem igazán értem. :F

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#248) kokobe


kokobe
senior tag

Megvártam de minek?Xiaomi Mi9 előrendelve...

<---AMD___ATi--->

(#249) kokobe válasza Zolom89 (#235) üzenetére


kokobe
senior tag

Erre a kommentre adok egy 10/10-et! :R

<---AMD___ATi--->

(#250) Tibee86 válasza Noukoum (#239) üzenetére


Tibee86
veterán

Ez így jól mutat, hogy a kezdő hivatalos viszonteladói árát hasonlítod a mostani gsm boltos árához... A legolcsóbb gsm boltban is 240 körül van, 200-as árat linkelnél?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.