Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) trlala


trlala
aktív tag

Minden ok eddig (gyönyörű kijelző, gyors, jó üzemidő, optimális méret), de van egy negatívum:
már kétszer előfordult 6 nap alatt. Annyira érzékeny az oldalsó ujjlenyomatolvasó, hogy ha valamihez hozzáér (tok, ruhára ledobva stb) kiváltja a feloldást. Ezt csak abból lehet észrevenni, hogy kiveszem a tokból és kiírja, hogy ötször sikertelenül lett feloldva, már csak kódolni lehet. Egyelőre ennyi.
+1
Note 5 höz viszonyítva filmnézésre kevésbé alkalmas, a keskeny dizájn miatt, bár papíron egytized hüvelykkel nagyobb.

(#502) ollie válasza manokaki (#500) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én csak olyan tesztet láttam eddig, ahol az s10e-nek volt jobb az akkuideje.

***

(#503) manokaki válasza ollie (#502) üzenetére


manokaki
őstag

(#504) soultrapp válasza ollie (#499) üzenetére


soultrapp
senior tag

Gondolom nem egyforma felbontásban tesztelik őket,mert azért nehéz elhinni,hogy nagyobb aksi kevesebbet bírna.... oké hogy nagyobb 3tizeddel a képernyő,de akkor is. :)

(#505) Drakmusz válasza joey04 (#487) üzenetére


Drakmusz
őstag

Hát igen.Biztosan sok Pixel átment a kezed alatt, azzal a használhatatlan rendszerrel.....:)

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#506) ollie válasza soultrapp (#504) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A felbontás csak játékoknál számít.

***

(#507) soultrapp válasza ollie (#506) üzenetére


soultrapp
senior tag

Igen tudom.
Néztem pár tesztet.Voltak benne játékok is :)

(#508) mateban11


mateban11
lelkes újonc

Eddig p20-am volt, váltottam s10e-re. Háát...kövezzetek meg, de a p20 nem csak aksiban, de kamerában is veri az s10e-t.

(#509) manokaki válasza mateban11 (#508) üzenetére


manokaki
őstag

de aksiban ,hogy tudja verni , Amoled kontra IPS , jo mondjuk 200mA -rel több a P20 , de ennyi, felbontás ua.......a P20 pro azt elhiszem :((

[ Szerkesztve ]

(#510) soultrapp válasza mateban11 (#508) üzenetére


soultrapp
senior tag

Na az nem jó!!

Nekem fontos lenne a normális akksi.
Megszoktam már az 5-6 óra kijelző időt.

Képekről nem is beszélve,ha az sem olyan jó szerinted.

Gondolkodnom kell még nagyon a cserèn.

[ Szerkesztve ]

(#511) manokaki válasza soultrapp (#510) üzenetére


manokaki
őstag

tuti megy annyit , szerintem egy normális , lakásban ( 40% fényerőnél ) megvan a 6-7 óra kijelző idő , persze ha ezt nem fotozásbol meg játékbol hozza össze az ember , hanem Netezés, face , stb...

(#512) mateban11


mateban11
lelkes újonc

Holnap még elviszem tesztelni őket, de van bőven különbség. Az aksi az nagyobb csalódás ... a Huawei p20 sot 5-6 óra. Az s10e 4-5. A nagy látószög nagyon tetszik az s10e-ben, de a sima látószöge kisebb, mint a kisebb, mint a p20-nak, a képek pedig sötétebbek és kevésbé részletgazdagok. Ezeket azért írom le, mert sokaknak ez a 2 fő szempont telefonváltásnál.

(#513) BB0401 válasza mateban11 (#512) üzenetére


BB0401
aktív tag

Azért az hozzátartozik, hogy az EMUI nagyon "energiatakarékos". Mindent bezár, akár magától. Emiatt nem tudtam használni az okosórámat például. Szerintem kell egy kis idő az akkunak, amíg beáll. Az se mindegy, hogyha be van kapcsolva az AoD, vagy az Edge Lightning.

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#514) manokaki válasza BB0401 (#513) üzenetére


manokaki
őstag

Az Aod 1 nap (kb16 ora ) alatt kb 1 orával csökkenti az aksi kijelzőre számolt idejét ami sajnos rengeteg ! Ezt már sokszor teszteltem S8 és S9 esetében gondolom itt se más , ezt igazolja a youtube-n látott videok is az S10e esetében is.....

[ Szerkesztve ]

(#515) #65577472 válasza manokaki (#514) üzenetére


#65577472
törölt tag

Az AoD valóban sokat zabál. Tök jó, hogy le lehet venni a fényerőt, csak akkor meg nem látni semmit. Ettől függetlenül persze nagyon hasznos funkció.

(#516) manokaki válasza #65577472 (#515) üzenetére


manokaki
őstag

Ezért sajnálom picit az értesitő led hiányát....

(#517) BB0401 válasza manokaki (#514) üzenetére


BB0401
aktív tag

Nincs olyan, hogyha értesítés jön, felvillan a kijelző ?

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#518) mantequilla válasza manokaki (#516) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Nincs ertesito led az s10e-n? Ezt eszre sem vettem.

(#519) manokaki válasza mantequilla (#518) üzenetére


manokaki
őstag

de nincs ám , egyik s10-n se... :D

(#520) Viktor0610 válasza manokaki (#516) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az AoD nrm jó? :U

Samsung Galaxy A54

(#521) mantequilla válasza manokaki (#519) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Ez nagyon szomorú

(#522) manokaki


manokaki
őstag

Van valakinek fent Package Disaber ?

Attila

(#523) bigrock válasza mateban11 (#512) üzenetére


bigrock
addikt

Ez az összehasonlító teszt engem is érdekelne, Huawei tulajdonos, de leendő S10e vásárlóként...

(#524) BB0401


BB0401
aktív tag

Kijött a Gsmarena teszt !
83-as endurance rating !

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#525) ollie válasza BB0401 (#524) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Vagyis valamivel jobb, mint a Galaxy S7, S9, S10, ebből a sorozatból az S8 jobb egy kicsivel az S10e-nél akkuidőben.

***

(#526) Sgr_A válasza ollie (#525) üzenetére


Sgr_A
addikt

Hát lehet hogy a tesztben jobb de hogy az életben nem igazán muzsikál jól.
9 hónap alatt 4 óránál nem igen volt jobb kijelző időm sokszor rá kellett töltenem, hogy kibírja estig, már amikor power bankot adtak hozzá ajándékba kezdőcsomagnak a vodánál gyanakodnom kellett volna :DDD

[ Szerkesztve ]

(#527) ollie válasza Sgr_A (#526) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Honnan van neked 9 hónapja S10e-d?

***

(#528) BB0401 válasza ollie (#527) üzenetére


BB0401
aktív tag

Gondolom nap akart lenni.

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#529) BB0401 válasza Sgr_A (#526) üzenetére


BB0401
aktív tag

Azért az sokat számít, hogyha nagy fényerőn, folyamatos wifivel/ mobilnettel használod, vagy ha be van kapcsolva az AoD/Edge Lightning. Úgy tudom, a telefonon alapból rajta lévő Facebook app is elég sokat fogyaszt, azt töröld le és töltsd le a Play Áruházból a rendeset, ha még nem tetted meg.

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#530) Fred23 válasza BB0401 (#528) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem S8 akart lenni. :)

(#531) BB0401 válasza Fred23 (#530) üzenetére


BB0401
aktív tag

Vagy az.

Samsung Galaxy Young 2 -> Huawei P8 Lite -> Nokia 7 plus -> Black Shark 2 -> LG G8x ThinQ Dual Screen -----------------------------------------------Asus Zenwatch 2 -> Samsung Galaxy Watch 42mm

(#532) Noukoum válasza Fred23 (#530) üzenetére


Noukoum
veterán

Vagy örök rejtély marad. Lehet egy Pixel 3:D

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#533) bigrock


bigrock
addikt

Azt be lehet állítani valahogy, hogy a böngésző full screen-ben fusson, azaz fent eltűnjön a menüsáv a böngésző javára?
(Az volna a tuti megoldás, ha erre az időre a kamera lyuk is eltűnne... :) )

(#534) Sgr_A válasza ollie (#527) üzenetére


Sgr_A
addikt

Az s8-at irtad hogy jobban bírja az s10-e nél
Hát egy vicc az s8 akku ideje, ha annál rosszabb az s10e akkor az kuka
egy hosszabb napra ne indulj el power bank nélkül ha használni is akarod

[ Szerkesztve ]

(#535) borand


borand
aktív tag

[link]
gsmarena tesztje is kijött. Itt az akkura azt írják, hogy jobban bírja, mint az S10, vagyis megerősítik, amit a mobilarénások is leírtak.

(#536) Fred23 válasza borand (#535) üzenetére


Fred23
nagyúr

Kérdés, mennyire megbízhatóak!? Én szeretem őket, de éreztem már párszor, hogy úgy alakítják a dolgokat, ahogy az megfelel a gyártóknak, vagyis az általuk hozott eredmények kicsit jobbak a kelleténél. Nagyon nem mindegy, hogyan, mikkel tesztelünk, és egy korrekt mérés is lehet akár életszerűtlen.

A PhoneArena általában kegyetlenebb, üzemidő teszteket ezért inkább ott szoktam nézni először:

Ami meg nagyon jó lesz még, az a NotebookCheck tesztje, de arra még várni kell. A többi S10 alapján viszont egyértelmű, hogy az Exynos 9820 könnyen zabál rengeteget, ha hajtják, vagyis borzasztóan függ a felhasználás módjától, hogy ki milyen üzemidővel számolhat!

[ Szerkesztve ]

(#537) Noukoum válasza Fred23 (#536) üzenetére


Noukoum
veterán

Szerintem mindegyik teszt csak egy iránymutató, magának tapasztalja mindenki hogy neki mennyit bír

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#538) Robigépész válasza trlala (#501) üzenetére


Robigépész
csendes tag

Szia! Az újjlenyomatoknál az "ujjlenyomat-olvasás mindig be" legyen kikapcsolva. Ha ez be van kapcsolva és véletlenül zsebre rakod a kezed (vagy valami hozzáér) rögtön fel akarja oldani a telefont. Ettől függetlenül az ujjlenyomat olvasás még működni fog, csak nem egy random érintéssel....

(#539) manokaki


manokaki
őstag

Kinek van S10E-en a messenger Night modban és ha nem titok melyik Messenger és hogyan sikerült , mert az S10E-re nem sikerül rá tennem a Night modot ( messenger )

[ Szerkesztve ]

(#540) spider80 válasza manokaki (#539) üzenetére


spider80
őstag

Fiókk függő kinek aktiv már és kinek nem, nem telefon tipus.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#541) eduba válasza manokaki (#539) üzenetére


eduba
aktív tag

S8-on sima messengerben a holdacskával bekapcsoltam, most S10e-n csak Feltettem a sima messengert és ott a beállításokban lehetett már kapcsolni az éjszakai módot.

(#542) manokaki válasza eduba (#541) üzenetére


manokaki
őstag

a Google Play-búl telepitetted a messengert ? Mert nekem nem akarja , söt a google play legfrissebb messengere nem is megy a a telefonon ..

(#543) ntomi0730


ntomi0730
senior tag

S10e akku teszt. Azért ez rossznak nem nevezhető!!!

eduba:+1

[ Szerkesztve ]

(#544) ollie válasza ntomi0730 (#543) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez a Snapdragonos verzió, nem releváns számunkra.

***

(#545) ntomi0730 válasza ollie (#544) üzenetére


ntomi0730
senior tag

Akkor sorry!

(#546) Fred23 válasza Noukoum (#537) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ezt mondtam kábé én is. A sima S10 és S10+ NotebookCheck tesztjéből nekem az jött le, hogy aki valami erőforrásigényes alkalmazással megbirizgálja az Exynos 9820-as mobilját, ott sok jóra nem számíthat. Másrészt telefonálásra, böngészésre, de még videózásra is teljesen oké lehet. PUBG-ra és hasonlókra meg nem, és nem azért, mert nem bírná a hardver; bír ez már szinte bármit -csak annak üzemidőben nagy ára van:

Hatalmas a fogyasztása közepesen és maxra terhelve is.

Szerintem nekem Nokia 8 Sirocco lesz végül mégis a befutóm az S10e (vagy a tepsi G8) helyett. Ha még egy árban lennének, talán az S10e mellett döntenék a 3.5 jack és a lapos kijelző miatt, de van köztük árban úgy 60-80k difi. Viszont fél év múlva a ritka Sirocco ára szerintem még majdnem ott lesz, mint most, és ha akarok, kis ráfizetéssel kipróbálhatom az S10e-t majd akkor. :) A lelkem nyugalmának kell már, hogy meglegyen az új telefon, mert ezen pörgök már 2 hónapja! Át is gondoltam ma, hogy kicsit többet kéne inkább más dolgokkal foglalkoznom a szabadidőmben... -mondjuk kerékpározni, túrázni... -a kockulások helyett.

[ Szerkesztve ]

(#547) eduba válasza manokaki (#542) üzenetére


eduba
aktív tag

Igen a playből telepítettem.
Semmilyen mentést nem tettem vissza, teljesen új telepítés a telefon.

(#548) hroberto válasza manokaki (#542) üzenetére


hroberto
addikt

Türelem,. hamarosan mindenkinek aktiválják ezt az opciót.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#549) mateban11


mateban11
lelkes újonc

Akinek fontos a jó üzemidő ne vegyen ilyen telefont. Én visszaküldöm a boltnak (internetes vásárlás esetén 2 héten belül visszalehet). Amíg anyának megmutattam 2-3 percben hogy mi a jó a telefonban, 2%-ot merült. Na ez nem jó. A kamerája sem győzött meg. Elmarad a Huawei tavalyi telefonjaitól. A rendszere jobb, kézre állóbb, mint a Huawei telóknál. Az ujjlenyomat olvasó 6/10. Akinek az akksi idő fontos, nem lesz megelégedve ezzel a telefonnal.

(#550) Noukoum válasza mateban11 (#549) üzenetére


Noukoum
veterán

Akinek az akksi idő fontos az lehet nagyobb akkumulátorral felvértezett mobilkészüléket keres magának, nem gondolod?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.