Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:19:26

LOGOUT.hu

Hozzászólás előtt olvasd el ezt az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13651) zzola válasza Markizmark (#13650) üzenetére


zzola
félisten

Amikor én decemberben megvettem, nekem sem nyikorgott. A használattól gondolom kicsit mozog a keret, ez van, még így is klasszisokkal jobb mint mondjuk egy Nokia E52...

(#13652) Markizmark válasza zzola (#13651) üzenetére


Markizmark
addikt

Na meg nem tekergetni kell hanem használni. :D Ha megnyúzom akkor nekem is nyekereg.

-Fiam te kergeted a macskát??
-Tekergeti a fa**om, el akarom kapni...

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#13653) Impressa válasza nggabi (#13638) üzenetére


Impressa
őstag

Nálam is vannak ilyen gondok, nekem leginkább nappali pl. a fákon beszűrődő fény olyan, elmosódott hatást keltenek. A vakus képek nekem is sötétek. A se nem túl erős, se nem túl gyenge fényviszonyok között használható. Iszonyat zajosak a képek, de gondolom, ez az iso érzékenység miatt is van.

Titana köszönjük :)

vebbful +1 :D

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#13654) Markizmark válasza Impressa (#13653) üzenetére


Markizmark
addikt

A vakus képekkel nekem is van bajom. Pláne ha egy lapot fényképezek be, hogy pdfet csináljak belőle. Világosabb lesz vaku nélkül. Amúgy természetes nappali fény mellett nagyon faja képeket készít, főleg HDR módban. De este full sötétben félig begombázva is jó képeket szoktam vele lőni. Kicsit hidegek a színek, de tű élesek és világosak a képek.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#13655) andrisms válasza nggabi (#13638) üzenetére


andrisms
aktív tag

Hát a kamerával én sem vagyok megelégedve... kicsit sem. Az S2-őm, Nexus S-em és még a Note-om is szebb képeket csinált. Kicsit szürkül akkor már zajos, fénybe meg nem lehet látni semmit... nekem nem a Megapixelek számítanak de Note után itt is vártam az előrelépést..

MÁs: a kék LED a telefon tetején néha akkor is villog ha semmi értesítésem nem jön. Se hívás, se email se Fb. Na az mitől lehet?

Szerk: MurdR: biztos csak szoftveres és javítva lesz. Csak zavaró amikor este sötétben villog mint állat és közben semmi sincs..

[ Szerkesztve ]

(#13656) zack válasza Impressa (#13653) üzenetére


zack
nagyúr

Nem azért van. Inkább bénáztok. :)
Tök jó képeket lőttem vele, és még csak meg sem erőltettem magam.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13657) Hauptmann válasza levo888 (#13647) üzenetére


Hauptmann
addikt

A röpke pillantás nekem is így működik, igaz, még teljesen szűz a telefon, nincs még semmilyen program felpakolva.

(#13658) MurdR válasza andrisms (#13655) üzenetére


MurdR
veterán

Üdv a klubban, nekem is játszik ilyet.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#13659) Markizmark válasza Hauptmann (#13657) üzenetére


Markizmark
addikt

Pedig a Tied aztán alig pár napos és tuti sane chipes. Szóval úgy néz ki mégsem az a gond.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#13660) Impressa válasza Markizmark (#13654) üzenetére


Impressa
őstag

Éles képet nagyon nehezen tudok készíteni vele. Makró módban milyen képeket készítesz vele? Arra nem panaszkodom. A HDR(SDR) módot ritkán használom, de ma ki fogom próbálni. Tudom nem egy fényképezőgép, meg szűk a keresztmetszet, de szerintem a RAW is elférhetne a telóban.

(#13656) zack az meglehet, majd ma lesz időm a parton, sütögetés közben dolgozok rajta

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#13661) andrisms válasza zack (#13656) üzenetére


andrisms
aktív tag

Na jó de majdnem az összes képnél bénázunk? Az előző telefonjaimmal meg ment? Lehet a Note2-nek van valami titkos módja a jó kép készítésére. Taníts Mester! :)

(#13662) Markizmark válasza Impressa (#13660) üzenetére


Markizmark
addikt

Makróban nem nagyon fényképezgettem még, de most lőttem egyet. Lehetne jobb, 1 pontban éles, a többi ponton annyira nem.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#13663) Impressa válasza andrisms (#13661) üzenetére


Impressa
őstag

:D A nokia N95 8 GB tudtam képet csinálni, meg nővéremék légifotózással foglalkoznak, szóval folyamatosan tanulom, lesem tőlük a technikákat, ennyire rosszul csak nem mehet :N

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#13664) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

F@szom, nem fogok fórumot olvasni addig amíg szinte csak a hibás chipekről meg az előjeleiről van szó. Idáig tök jól elvoltam, aztán bogár lett a fülemben! :D

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#13665) Intel q8200


Intel q8200
senior tag

Nekem 2 napos a telefon. A ropke pillantás ugy megy, hogy egy villanás és kész. Nem villog.

iPhone 14 pro

(#13666) Markizmark válasza Ferenczi Áko (#13664) üzenetére


Markizmark
addikt

eMMc checker progival először ellenőrizd le, hogy érintett vagy-e. Playen fönt van.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#13667) zack válasza Markizmark (#13662) üzenetére


zack
nagyúr

Mert ez a makro lényege. :) Adott pár cm távolságra lévő pontra fókuszál. A többi még jó hogy homályos. Inkább azt mondom, vannak telefonok, amik közelebbre is tudnak fókuszálni.

Nem tudom egyébként. Aki xar képeket lő az mivel készíti?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13668) Hauptmann válasza Markizmark (#13659) üzenetére


Hauptmann
addikt

Mármint? Nekem egyet villan a LED.

(#13669) Ferenczi Áko válasza Markizmark (#13666) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Már megtettem és fertőzött :) De ha nem tudok az egészről, akkor lehet, hogy évekig használom baj nélkül, csak most rápörögtem én is. Mindegy, annyi haszna volt a dolognak, hogy pár bekezdéssel lejjebb okvastam, hogy hogyan kell nullázni a rom csere számlálót, hogy ha gáz van, a gari ne vesszen el. Ezt meg is fogom csinálni. Custom rommal kaptam a telót, és azt gondoltam, hogy ha odinnal felrakok egy gyárit akkor minden szép és fullra legyalul mindent, de most már tudom, hogy nem. Csak az a szar, hogy már belaktam a telefont aztán kezdhetem előről..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#13670) nggabi válasza andrisms (#13655) üzenetére


nggabi
nagyúr

affene, már épp cseréltettem volna újra a 2 hónapos telót emiatt :DDD de ez tényleg kiábrándító... így eb.ni egy ilyen jó telót :(

a nyekegést még lenyelem, bár szerelő mondta h új hátlap segít rajta egy ideig. nem akkufedél hanem a középrész a króm kerettel, ők azt hívják hátlapnak.

aki krómot és középrészt akar cseréltetni gariban a varázsszó gyenge a wifi ;)

varázsszavak még:

kijelző: be van égve
ceruza: pontatlan
akkufedél: az nfc gyenge
akku: hamar lemerül, össze vissza mutatja a töltést

;]

mondjuk én nem szoktam megindokolni, csak annyit mondok cseréld ki b+ :DDD

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#13671) MurdR válasza Ferenczi Áko (#13664) üzenetére


MurdR
veterán

Ezután szerintem nevezzük el az eMMC brick bugot H-Gombának. :D
Mindenki tudja hogy van, de senki sem akarja felfogni, hogy az ő kicsikéjének is lehet :DDD

NG szerintem a Samsung garijának az apróbetűs részében Te is szerepelhetsz. ,,Ha root, illetve nggabival való kapcsolat jön létre, a garancia automatikusan megsemmisül minden elektromos samsung eszközre, beleértve a mikrót hűtőt tévét...'' :D

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#13672) zenke válasza nggabi (#13638) üzenetére


zenke
aktív tag

Enyém tökéletes fotókat lő. Februárban vettem a telenorban.

Mindjárt indulok Szentendrére, ha marad a szép idő fotózok párat.

[ Szerkesztve ]

Galaxy Ace Xperion V5, Galaxy SIII 4.1.2+Siyah, Galaxy Note2 Stock 4.1.2

(#13673) Hauptmann válasza nggabi (#13670) üzenetére


Hauptmann
addikt

Ezek a varázsszavak bármikor jól jöhetnek még... :DDD De persze senkinek se legyen rá szüksége.

(#13674) MPeter87 válasza zenke (#13466) üzenetére


MPeter87
őstag

Biztos szerette az akksija a törődést. :DDD

(#13465) tipuka

Mostanában ritkábban olvasom a topic-ot, elvagyok a 'kis' telefonnal. :DDD
Rakjátok bele nyugodtan, nem áll szerzői jog védelme alatt. :D

[ Szerkesztve ]

(#13675) MurdR válasza nggabi (#13670) üzenetére


MurdR
veterán

Ez mind mind mehet 1.hszbe :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#13676) S e t h


S e t h
nagyúr

Tegnap este kint ért a vihar, hát ez tényleg gyenge.
Ja amúgy 48, ja nem, az a karom, 38, mindig keverem a kettőt. :D
[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#13677) S e t h válasza zenke (#13672) üzenetére


S e t h
nagyúr

Szép időben nem kunszt szép képet csinálni.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#13678) MurdR válasza S e t h (#13676) üzenetére


MurdR
veterán

Én is próbáltam sorozatfelvétellel villámlást elkapni de nem nagyon ment

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#13679) nggabi válasza MurdR (#13675) üzenetére


nggabi
nagyúr

nem. ezt most 1x elmondtam, többet ne lássam itt :D aki olvasta jól járt, aki nem az így járt ;]

viszont aki egyszerre 3 dolognál többet bemond az már komplett felújítás, olyankor azért illik jattolni legalább egy tizest ;)

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#13680) MPeter87 válasza nggabi (#13670) üzenetére


MPeter87
őstag

Akkor ha gáz lesz, én is a "cseréld ki b+" varázsszavakkal megyek a szervizeshez. :DDD

(#13681) zack


zack
nagyúr

Saját magatokat mérgezitek ezzel az eMMC bug dologgal... :U

Eddig tök pozitív volt a fórum, de amióta 1-2 nagy tudású elhintette a fost, azóta mindenki remeg.
Értsétek már meg, nem számottevő hiba ez. Van akinél előjön, de a többségnél nem. Akinek gyári garija van nem értem miért parázik. A bolti garisokat még megértem, és azt is, hogy gyári garisra cserélik. Nyugodtabb így a használata a telefonnak az biztos. Bár a boltnak is kötelessége megoldani a problémát gari időn belül.
Aki bolti garisat vett, az minimum 10k spórolt megvételnél. Ezt sem szabad elfelejteni.

Hetek óta megy ezen a nyavajgás, és már ott tart a topik, hogy egyenesen xar a Note2, pedig ez közel sincs így. Aki meg nem tudja ezt a hibát feldolgozni adja el, és vegyen másik típust. Betéved ide egy új felhasználó és azt látja az elmúlt hetek alapján mekkora xart vett, közben az egyik legjobb ma kapható telefon tulajdonosa lett.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13682) nagyito88 válasza zenke (#13672) üzenetére


nagyito88
aktív tag

Enyém is jol fényképez. Bár én hobby fotos vagyok igy pl kapásból másképp fogok megy egy kompakt fényképezőt pl csak két kézzel fényképezek. Nekem 90% ban éles képek születnek természetesen nappal. Nem éjszaka.

No ezt a röpke pillantást kicsit buheráltam. S a következőt vettem észre:

Akku 69%, wifi bekapcsolva töltőre dugva 0 db értesítés: 3 kék led villanás.
Akku 69% wifi kikapcsolva töltő kihúzva 0 db értesìtés: 2 kék led villanás.

Persze kb 8 problkkozás volt mindegyik esetben és váltakozva is töltő + wifi valamint a másik eset. Lehet még másfajta variációk is akadnak. A telón MÉG gyári minden a legujjabb magyar samu rommal.

Ui: wifi ki be kapcs nem szol bele a villogás számába csak a töltő jelenléte. Ezt probáltam most ki. Zack nak meg igaza van a ez a hibás chip széria, már kicsit irritáló. Persze van és ha elő jön az egyenesen katasztrofa a tulajnak. De samsung garisok ne idegeskedjenek e miatt. Én teljes mértékben szeretem és elégedett vagyok a noteommal. Pedig nekem is csinált bosszantó hülyeségeket az első pár hétben.

[ Szerkesztve ]

(#13683) nggabi válasza MPeter87 (#13680) üzenetére


nggabi
nagyúr

az csak nálam működik :DDD

"szenyor dzsíííí"

(#13684) Markizmark válasza zack (#13681) üzenetére


Markizmark
addikt

Személy szerint a vételnél tököm tudja mennyit spóroltam a boltival, mert akkor még nem lehetett kapni, de a novemberi indulóárához képest 40k-t. :D

Többek közt az Insane chip miatt cseréltem le gyárira. Az mégis 2 év és ott vannak az ngabi által említett jelszavak is. Ilyen boltinál nincs. :(
Hiába ritka hiba, meg 1:1000000 az arány, ha egyszer te vagy azaz 1, akkor pipa leszel. Jobb, ha tudnak róla. Csak tudni kell értelmezni is a leírtakat.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#13685) Ferenczi Áko válasza zack (#13681) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Teljesen egyetértek veled! Mikor megvettem a telót nem is volt szó erről a szarságról, most meg mást sem olvas az ember, csak a hangulatkeltést. Off. :(

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#13686) Markizmark válasza Ferenczi Áko (#13685) üzenetére


Markizmark
addikt

Eddig is volt róla szó, csak te nem olvastad... jó ideje szó van róla. Le lett írva, hogy nem olyan gyakori, az is le lett írva, hogy simán javítják háznál is ha gyári garid van. Rád vonatkozik az előző hsz-om utolsó mondata ... :W

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#13687) levo888


levo888
csendes tag

Ne haragudjatok,nem ertek ezekhez.nekem azt irja ki h sane chip.ez most jo vagy nagyonnemjo?

(#13688) Markizmark válasza levo888 (#13687) üzenetére


Markizmark
addikt

Jó. Az már a jobbik alaplappal van szerelve.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#13689) S e t h válasza levo888 (#13687) üzenetére


S e t h
nagyúr

csak keresni kellett volna itt a témában

[link]

[ Szerkesztve ]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#13690) Markizmark válasza S e t h (#13689) üzenetére


Markizmark
addikt

iPonnál meg az e-boltnál van/lesz 64es cl10es SanDisk micro sd 20e körül 5-10 év garival, akit érdekel. Én lehet, hogy rendelek egyet a 32es Samu helyett, kezdem kinőni.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#13691) zack válasza Ferenczi Áko (#13685) üzenetére


zack
nagyúr

Ez így igaz. Pár hónapja nem ez volt a központi téma. Akkor a hűű meg haaa, meg ilyen jó meg olyan jó volt porondon. Azóta varázsütésre mindenki 180 fokot fordult...
Eleve ez a hiba 4.1.1 romokon fordult elő leggyakrabban, ami azóta kernel szinten is javítva lett. Ezzel a forgalomban lévő hibára hajlamos chipeknél lényegében kiküszöbölték a meghibásodások mértékét.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#13692) Titana válasza nggabi (#13643) üzenetére


Titana
tag

Szió,hát igen kiszedtem,mert valóban túlzás volt,de annyira féltem,hogy ne történjen vele semmi baj,hogy börtönbe zártam.Amúgy az egy nagyon jó cucc,csak nagyon brutál lett tőle a Notikám. :Y
Bakker az nem buli,ha nyekereg,lehet olyan mint amikor megvettem az enyémet nem passzolt rá a hátlap,kilógot egy két részen mintha nem is rá szabták volna. :Y Mindjárt másikat kaptam. :DD

(#13693) nggabi válasza Titana (#13692) üzenetére


nggabi
nagyúr

nem kell tekergetni, probléma megoldva :DDD

még nem akarom felújítani, így h most karcos az akkufedél legalább nekem se kell annyira vigyáznom rá :)

"szenyor dzsíííí"

(#13694) Markizmark válasza nggabi (#13693) üzenetére


Markizmark
addikt

Már megnyúztad??

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#13695) Cold5 válasza Maramiri (#13618) üzenetére


Cold5
senior tag

Én is ex-lőrinci és én is szerelmi ügyből kifolyólag költöztem el... :DD

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#13696) nggabi válasza Markizmark (#13694) üzenetére


nggabi
nagyúr

nem, már eleve kicsit karcosan vettem, ezér volt óccó :D az akkufedél egy kicsit sz@rul néz ki, de nem annyira vészes... :DDD

"szenyor dzsíííí"

(#13697) Titana válasza nggabi (#13693) üzenetére


Titana
tag

Jujj,két hónapos az akkufedél és már karcos?Nagyon vigyázott rá akié volt."Kezét-lábát törném és a hátába szurkálnám".Infarktust is kapnék,ha karcos lenne a hátlapom. :Y Tudod mennyire vigyázok a Drágaságomra. :K

(#13698) nagyito88 válasza Titana (#13697) üzenetére


nagyito88
aktív tag

Attól, hogy vigyázol rá még karcos lehet önhibádon kívül. Ja és ha hímes tojásként bánsz vele, akkor törvényszerű, hogy egyszer megsérted valahol. Pl barátnőm is a galaxy s advance-át imádja, védi óvja, télen elejtette egyszer azelőtt se, azóta se, és persze hogy lepattant a chrome keretről a festék. Szegény maga alatt volt, hogy tokban hordja, és óvja védi, erre nesze egy esés... Unokatesójának is olyan van, zsebben hordja, kb nagy ívben tesz rá mi történik a telóval, erre neki kb 0 sérülés van rajta.
Tudod murphi törvénye :D De azért lábat ne törj senkinek, inkább vetess vele új telót, akkor lesz kettő, s a régebbit eladod vagy az újat, tiszta haszon :D

(#13699) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Na a sok negatívzm után egy kis üdítő: 20 óra 3 perc üzemidő, 5 óra 17 perc kijelzőhasználat mellett most van 6 százalékon az akksi. Nem rossz. Be is szarnék másik telefonnál, hogy milyen gyorsan lemerül.

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#13700) Titana válasza nagyito88 (#13698) üzenetére


Titana
tag

Igen tudom,de ha még nem is vigyáz rá az ember,akkor még nagyobb az esély,hogy csúfos lesz a kicsike. :K Mind 1 Én nagyon vigyázok rá. :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.