Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:19:26

LOGOUT.hu

Hozzászólás előtt olvasd el ezt az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14651) schawo válasza tomas01 (#14644) üzenetére


schawo
titán

A beégés a kijelző első bekapcsolásától jelen van. Amint megjelenik rajta az első felirat, megkezdődik a festék degradációja, és mivel senki nem néz fehérzajt a képernyőn, a festékfogyás elkerülhetetlenül mintázatot vesz fel. Ezután már csak az a kérdés, hogy ki mennyire bámulja a teszábrákat, és milyen jó a szeme.

Az egy másik kérdés, hogy a mindennapi használatban mennyire lehet észrevenni, valójában mennyire zavaró. Az előző telefonom is amoledes volt (sgs), a tesztábrán már egy hónap után láttam a hibát, de a napi használat során két év múlva sem tűnt fel a beégés.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14652) aicon válasza Markizmark (#14637) üzenetére


aicon
senior tag

Ha több db-t akarsz rendelni, minden egyes darabra felszámítja a szállítási díjat,
úgyhogy mindegy ha összeálltok vagy sem,
inkább keress egy kevésbé lehúzós eladót, az értékelései is nagyon rosszak.
Én kerülném.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#14653) kisstom válasza gyuri2008 (#14650) üzenetére


kisstom
csendes tag

Ha ugyanolyan mint az enyém akkor vannak benne gumi csíkok arra fekszik fel a telefon.
Ami engem aggaszt, hogy a felső rész a kijelzőn csúszik végig mikor összerakom.
Én applikáltam rá egy csuklópántot, csak akkor teszem föl a telóra ha sokat fényképezek.

(#14654) HorviGabi


HorviGabi
aktív tag

Sokat olvasom mostanában hogy vannak akik nem használják a gyári töltőt hogy kíméljék az akksit. Attól hogy a gyári töltőre az van írva hogy 2A-al tölt az nem azt jelenti hogy annyival is tölt, hanem az a maximális áramerősség amit le tud adni. A telefon elektronikája ebből sokkal kevesebb áramot vesz fel, ha a telefon ki van kapcsolva és úgy töltjük akkor 0.74A-t ami 740mA,, bekapcsolt állapotban pedig 0.83A-t ami ugye 830mA. Tehát ez elég messze van a 2A-tól.

(#14655) schawo válasza MurdR (#14647) üzenetére


schawo
titán

Oszt' meg minek. Első kopp után a keret deformálódik, és csak fölösleges sérülést okoz a gyári műanyagkeretnek, meg a kijelzőnek.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#14656) MurdR válasza HorviGabi (#14654) üzenetére


MurdR
veterán

Nem lesz semmi baja 2A-es töltéstől, nem puszira van benne a töltés vezérlés. Ez baromság.

Schawo: azért mert nem azért vettem a telefont hogy egy 200forintos'' gumitokban legyen (ami amúgy rohadt praktikus), ha már rakok rá valamit, akkor ez elég igányesnek tűnik. Ha meg esik, még mindig jobb, mint ha tok nélkül.
Más: Néha egy kis fehér zaj jót trkenne a kijelzőnek?

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#14657) Levente válasza HorviGabi (#14654) üzenetére


Levente
aktív tag

Az elméleted helyénvaló, de a gyári felállásban majdnem 2A-ral is tud töltődni.

[4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

(#14658) nagyito88 válasza MurdR (#14656) üzenetére


nagyito88
aktív tag

Nem, első kopp után nem deformálódik, nem törik. Az első rész nem a kijelzőn csuszik bele, hanem van egy sín amibe felfekszik, és szépen szabadon mozog, csak egy kicsit meg kell nyomni a telót a hátsó keret felé, ekkor a szivacsnak kicsit neki feszül, és szépen becsusszan az első keret. Nem sérti a teló keretet, körbevan rendesen párnázva.
Annyi, hogy nagyon vastag 3,5 milis csatit nem tudsz bele dugni, de a sima fülesek vígan elférnek. Ha nem gond ez neked, akkor priviben keress meg, és mutatok egyet, ami épp itt van nálam s eladó sorra vár. ha meg fólia van a telódon, akkor nem gond, még besekell nyomnod, hiszen a fólián csuszhat nyugodtan :D

A beégésről annyit, hogy barátnőm s advance-ja december elejei, és az fb bevan égve neki picit, de csak a felső sáv, full szürkénél látszik nagyon halványan. Hozáteszem MINDIG full fényerőn használta.

(#14659) axlfsi válasza MurdR (#14647) üzenetére


axlfsi
veterán

Nekem pont ilyenem van kb. egy hete ... haaaat, meg baratkozni kell vele. Enelkul sem kicsit a keszulek, de ebben a tokban mar a hatarait surolja a "batar nagy ping-pong utonek" :)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#14660) MurdR válasza axlfsi (#14659) üzenetére


MurdR
veterán

Dobnék egy püt, na nem probléma akkor... :)

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#14661) axlfsi válasza Markizmark (#14637) üzenetére


axlfsi
veterán

Nem is ertem, miert innen akarsz rendelni, egy (ebay szinten) relative rossz ertekelessel biro eladotol, nagy postakoltseggel...
Korabban mar irtam neked ahol kozvetlenul a gyartotol tudod megvenni, postakoltseggel egyutt, "potom" 35$-t (szerintem ez is sok egy froccsentett muanyagformaert).
De neked valamiert az ebayes eladotol kell 45$-t :F
Kutya legyek, nem ertem :)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#14662) gyuri2008 válasza axlfsi (#14659) üzenetére


gyuri2008
veterán

Szia
Nem sérti a telefon szélét?
Mivel fém.
Bocsi nem olvastam végig a fórumot :F

[ Szerkesztve ]

(#14663) axlfsi válasza gyuri2008 (#14662) üzenetére


axlfsi
veterán

Szia!

Nem, nem serti, mert van belul vegig egy fekete anyag (szivacsszeru), ami bolcsobe ahogy befekszik, abszolut nincs erintkezesben az aluminium kerettel. Talan kicsit amortizalja is az esetleges eses kovetkezteben az utodest.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#14664) Sheldon


Sheldon
tag

Na, nincs visszaút, megrendeltem a "kicsikét". :))

iPontól rendeltem, számításaim szerint csütörtökön hozza a futár. :)

Már alig várom! :K

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – Steam/Origin/Battlelog: A_S1M0N --- sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ ɴoτe ɪɪ --- Blog: simonmondja.web4.hu

(#14665) MurdR válasza Sheldon (#14664) üzenetére


MurdR
veterán

Akkor üdv Téged is a klubban :R

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#14666) nggabi válasza Sheldon (#14664) üzenetére


nggabi
nagyúr

ettől kicsikét szövegtől kezdek rosszul lenni... bár lehet h csak nekem van rossz napom :D

"szenyor dzsíííí"

(#14667) MurdR válasza nggabi (#14666) üzenetére


MurdR
veterán

Szerintem Veled van a baj, vénember :U

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#14668) nggabi válasza MurdR (#14667) üzenetére


nggabi
nagyúr

1 éve még vicces volt, de naponta ezt a pojént hallgatni :P :DDD

mind1, welcome :))

"szenyor dzsíííí"

(#14669) Sheldon válasza nggabi (#14666) üzenetére


Sheldon
tag

Jó, akkor javítom: megvettem ezt az okos pingpongütőt. :DDD

✂– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – Steam/Origin/Battlelog: A_S1M0N --- sᴧᴍsᴜɴɢ ɢᴀʟᴀxʏ ɴoτe ɪɪ --- Blog: simonmondja.web4.hu

(#14670) Markizmark válasza axlfsi (#14661) üzenetére


Markizmark
addikt

Elsiklottam a linked felett. :DDD Köszi.

(#14654) HorviGabi: Van az 1.4A is, de oké. Nálam marad a 0.7-es használatban, reggelig van ideje tölteni. :)

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#14671) MurdR válasza nggabi (#14668) üzenetére


MurdR
veterán

Nem vagyunk egy hullámhosszon pici béka :U :D

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#14672) axlfsi válasza Markizmark (#14670) üzenetére


axlfsi
veterán

Igazan nincs mit. Viszont erosen gondolkodom en is, hogy vegyek egyet. Ha kettot veszek, akkor a postakoltseg nem a duplaja (de igy is 19$)...

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#14673) Markizmark válasza axlfsi (#14672) üzenetére


Markizmark
addikt

Én meg már megrendeltem. :((( :W

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#14674) axlfsi


axlfsi
veterán

Kertetek paran, hogy mutassak kepeket az aluminium tokrol.
Igazabol, van kettom is, de ket kulonbozo; Az egyik olyan, ahol a gombok is be vannak epitve a keretbe (ez talan egy kicsit robusztusabb par mm-rel), a masik pedig, ahol a gombok kozvetlenul elerhetoek (tehat ki van vagva a megfelelo helyen a keret).

Ime, itt tudjatok megnezni oket:
1. gombok helye kivagva
2. aluminium gombok

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#14675) Markizmark


Markizmark
addikt

Biztos volt már téma, deee... NFC fizetéshez milyen alkalmazás kell?
Gondolom valamilyen alkalmazásnak meg kell adni a kártya adatokat és akkor a teló olyan lesz mint egy paypass kártya.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#14676) axlfsi válasza Markizmark (#14675) üzenetére


axlfsi
veterán

Ez engem is erdekelne. Illetve, hogy milyen megoldasokkal (felragaszthato, kulcstarto, ...?) hasznaljatok ki az adott lehetosegeket (hol, mennyiert lehet venni ilyen (ujraprogramozhato? mivel?) szenzorokat (igy hivjuk?).
Koszi!

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#14677) ibenny válasza Markizmark (#14675) üzenetére


ibenny
senior tag

Hivatalosan Magyarországon nem elérhető az NFC-s fizetés. Root után meg lehet próbálni felrakni a Google Wallet-et, de az sem minden esetben működik, én ezzel nem feltétlenül szívnék (pedig a téma engem is foglalkoztat).

(#14678) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Ha már a tokoknál tartunk: Tegnap odaadtam a szilikontokomat stilo18 barátomnak, mert kedden lesz meg a Note 2-je és megígértem neki a tokot. Mivel az én új tokom csütörtökön jön meg, jobb híján BUBORÉKOS BORÍTÉKBAN van a telóm :-D

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#14679) HorviGabi


HorviGabi
aktív tag

Szerintem a gyári tokoknál nincs jobb, nekem van egy flip coverem, abban a kabátom belső zsebében hordtam, most egy gyári pouch-ban van, ettől szerintem nincs jobb. Tökéletesen passzol, teljesen véd.

(#14680) SP!T válasza ibenny (#14677) üzenetére


SP!T
addikt

Ha jól emlékszem Nexus S-en úgy fizettem NFC-vel, hogy rootoltam a telefont, átállítottam a Play! régiót US-re egy a Play!-ből letöltött alkalmazással, majd telepítettem a Google Wallet appot, amit XDA-ról szerváltam. Regisztráció után 10$-t kaptam ajándékba a Google-től amiből vettem pár sört. :) Nem tudom, hogy azóta változott-e valami.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#14681) ibenny válasza SP!T (#14680) üzenetére


ibenny
senior tag

Nagyjából hasonlóan működik most is, csak nem-Nexus eszközön át kell írni egy file-t. Na ez nekem már bőven annyi piszmogás, amit egy ilyesmi miatt eszembe sem jut megcsinálni, különösen, hogy esetemben minden gyári, még root-olva sincs a telefonom.

(#14682) S e t h


S e t h
nagyúr

Tudtok olyan alkalmazást, ami megmutatja hogy hol reszponzív a kijelző és hol nem?Szeretném ellenőrizni a screent.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#14683) Markizmark válasza ibenny (#14681) üzenetére


Markizmark
addikt

Akkor hagyjuk ... kicsit sok vele a munka, kényelmesebb odanyomni a kártyát egyelőre. Pedig milyen menő lenne a notát odanyomni a pénztárhoz. :DDD Nem tudom miért vagyunk mi még mindig ennyire lemaradva.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#14684) Robi86


Robi86
senior tag

Nálunk is be lehet állítani, hogy a gyári naptárban mutassa a névnapokat is, úgy mint ahogy ezen a képen is látszik? (A kép egyébként a Galaxy Fame tesztből van linkelve, de már több samu tesztben is láttam ilyet, de nem találom az enyémben ezt a beállítást.)

vebbful: ragaszd a kártyát a telefon hátlapjára. Egyszerűbb, mint szoftveresen kinlódni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14685) Daffchy válasza MurdR (#14646) üzenetére


Daffchy
őstag

Na ne csináld már... 1 hónap után látszik a bill beégése??? :Y

Áhh gyerekek ez brutál sz*r... :(

Hihetetlen, hogy nem lehet venni egy normális készüléket mert mindnek van valami baja... ennyi pénzért!
Vicc az egész komolyan mondom...:S

És hála az égnek semmi alternatívája nincs a készüléknek...

(#14686) Frozzy válasza Daffchy (#14685) üzenetére


Frozzy
őstag

de most miért fáj a fejed emiatt? ott a premium garancia 1órát vesz el az életedből az egész. kijön a szervízes cseréli és puszi :D

nekem 6.hónapos lesz az S3 még a bill nem égett be.. DE a status bar már kezd mert látom a vonalát.. ez ilyen technológia :D inkább ez mint egy LCD vagy IPS :D

[ Szerkesztve ]

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#14687) Robi86 válasza Daffchy (#14685) üzenetére


Robi86
senior tag

Normál használat közben nem látszik, csak az lcd test programmal direkt a hibát keresve. Ha meg normál használat közben is feltűnne, amig tart a gyári garancia, addig cserélik. Engem jobban zavar az, hogy közvetlen napsütésben nem sokat látok a kijelzőből, bár ez az őszies időjárás kedvező ebből a szempontból:(

AliceWake: hozzá van adva, de ezt a magyar névnapok lehetőséget nem találom

[ Szerkesztve ]

(#14688) AliceWake válasza Robi86 (#14684) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

A google naptárat kell hozzá engedélyezni, vagyis előbb hozzáadni a google fiókodat. Mármint, hogy megjelenítse. Aztán Naptárak - Magyar névnapok - pipa.
Amióta rájöttem, hogy a telefon saját naptárában lévő bejegyzéseket sehogy sem lehet felvarázsolni google naptárba (kizárólag manuálisan, egyesével (!)), azóta mindent google naptárba írok. Nem kell szórakozni a Kies-zel, újrarakásnál is megoldja magát, plusz egy esetleges behalásnál, akárminél up to date naptárat tudok visszahúzni, bármilyen készülékre. Nyilván senki nem backupol naponta a Kies-sel...

Non omnis moriar.

(#14689) Daffchy válasza Frozzy (#14686) üzenetére


Daffchy
őstag

De milyen jó már, hogy megbontja a készüléket, azért mert egy hibás technológiát használnak.
Mert nehogy már ne legyen az... ez nem normális dolog basszus! :(

Hát inkább IPS lenne benne... vagy SLCD...

Robi86: :R

[ Szerkesztve ]

(#14690) Nightfall75 válasza S e t h (#14682) üzenetére


Nightfall75
tag

Nem próbáltam ki, de ilyenre gondoltál?

Vagy próbáld ki, hogy nálad működik-e a tárcsázából a *#0*# ami a gyári diagnosztikai menüt hozza elő. Abban is van teszt az érintőképernyőre.

[ Szerkesztve ]

(#14691) Frozzy válasza Daffchy (#14689) üzenetére


Frozzy
őstag

NINCS hibátlan technológia. úgy ahogy NINCS hibátlan telefon sem.. mindegyiknek van valami hibája. ezek "tömeg" gyártással készülnek tökéletes darab sosem lesz :Y IPS meg SLCD nekem nem jön be. fos szar színek fakó az egész. hagyjuk inkább.. :C

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#14692) Hauptmann válasza Ferenczi Áko (#14678) üzenetére


Hauptmann
addikt

Az is jobb, mint a semmi. :DDD

(#14693) Daffchy válasza Frozzy (#14691) üzenetére


Daffchy
őstag

Ne érts félre, nem is veszekedni próbáltam... csak egyszerűen kiakaszt, hogy minden mobilvásárlásnál ez van... HOX-nál is mire rászántam magam, ugye ott is milyen cécó volt kijelző gondokkal.

Note 2 számomra a tökéletes készülék, leszámítva ezt a beégést.
Alternatívája meg sajnos nincs, Optimus G Pro lenne, de az is mire ideér...

(#14694) Markizmark válasza Daffchy (#14693) üzenetére


Markizmark
addikt

Itt a beégést nem fogod észrevenni a mindennapi használat mellett, csak teszteléskor. Akkor is keresni kell. Ilyen az AMOLED, de a hibáit kompenzálja a samu hozzáállása és azok a színek ... :K
Összességében még mindig a note 2 a legjobb választás.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#14695) Daffchy válasza Markizmark (#14694) üzenetére


Daffchy
őstag

Már csak azért is Note 2 lesz, mert nincs más..... T-nél lesz véve, ott is van prémium azt mondták itt a többiek.

A beégés azért irritál ennyire, mert nem rég vettem egy Note-ot, 1 éves volt gyártói garis, és sajnos a beégésről nem mondom, hogy nem tudtam, de elkerülte a figyelmemet, csak akkor vettem észre, mikor megnyitottam a böngészőt, feljött a gugli oldala, és a szép fehér résznél ott volt az alsó menüsor, de keményen, nem csak haloványan, hanem rendesen láttam melyik ikon melyik akar lenni... megváltam tőle azonnal.

Emiatt ez a "félelem"...

[ Szerkesztve ]

(#14696) Markizmark válasza Daffchy (#14695) üzenetére


Markizmark
addikt

Ez oké, 1 év után biztos jól kivehetők lesznek azok a dolgok amik mindig ugyan ott vannak, de erre jó a prémium gari. Jön a bácsi és kicseréli neked. Ráadásul új üveged és azt hiszem új króm kereted is lesz. Csak időpontot kell egyeztetni. Ez azért nem akkora kellemetlenség. :N

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#14697) AliceWake válasza Robi86 (#14687) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Google fiók szinkronizálása be van kapcsolva? Menyitod a naptárat. Felül rányomsz a Naptárak feliratra, ott kéne lennie a saját naptáraknak, google naptáraknak, ünnepnapok, névnapok, miegymás. Így. Elvileg ez van a Naptárak fül alatt.
Így.
De szépen nem sikerült belinkelni csak a kép linkjét :D Mindegy. Gyönyörködjetek.

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#14698) Daffchy válasza Markizmark (#14696) üzenetére


Daffchy
őstag

De akkor T-nél veszem az is prémium garis igaz? Meg voda is... :F

Már említették, csak a tisztánlátás végett, nehogy belefussak! :R

frozzyZTE: :R

[ Szerkesztve ]

(#14699) Frozzy válasza Daffchy (#14698) üzenetére


Frozzy
őstag

igen akkor is él a prémium gari. :D csak regelni kell a készüléket a samsung-ra :D és ennyi :D

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#14700) tipuka válasza Markizmark (#14637) üzenetére


tipuka
addikt

ez nagyon baba cucc :C
filózok rajta :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.