Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:10:35

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A40 topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#546) kato78


kato78
tag

Nos, talán segít valakinek, vagy ha nem, max megkérdöjelezi hogy miért váltottam erre a készülékre. A lényeg, i8 -ról váltottam az A40 -re, és nem bántam meg.Szubjektíven: használati értékben nincs különbség, minden olyan dolgot tudok használni amit tudtam iOS alatt is, söt, talán több dolgot is meg lehet ezzel csinálni. Alapból ott van az osztott képernyö, ami nagyon király dolog. Ami nagy elönye, hogy a képeket alapból mappákba lehet rendezni, ami ugye iOS alatt nem megy, ott csak az Albumban tudod rendezni, azonban intézö alatt csak ömlesztve látni azokat. Nem kell az a lökött iTunes hogy tartalmakat tudjak másolni a telefon és a gépem között. A képek minösége lehet kicsit "más", de nem mondanám azt hogy egyik vagy másik jobb. Csináltam i8 -val is szar képeket illetbe ezzel is nagyon jókat. Ami szuper, a kijelzö. i8 sajnos nem tud ilyen minöséget, de ez sem titok, IPS kontra AMOLED. Amiben kicsit az A40 gynegébb az az adaptív fényeröszabályozás, kicsit mindig késve állítja utána a fényeröt, vagy csak az i8 volt ebben jobb, de mindegy is. Ami megnyugató, hogy nem közel 300e HUF van a zsebemben, én vodánál 77ért vettem. Telefonálni, emailek 3 fiókkal, üzenetküldö szolgáltatások, zene, navi, bankolás amire használom, és teljesen elégedett vagyok. Egy napot kibír simán így is, rendszerint 40% körül kerül este töltöre. Tokban egy sima szilikon hátlap az amiben van, kijelzö nem karcos. Pedig motorozás közben a dzseki zsebében pihen, vagy napközben a nadrágzsebben. Fóliát nem raktam rá, egyedül arra figyelek, hogy pénz, kulcs ne legyen a telefon mellett. Autóban a müszerfalon utazik. Esett is már le, gyerekek néha elviszik zenét hallgatni, vagy fotoznak vele. Méretben i8 pár mm -vel kisebb csak, de a kijelzö mérete, na az durva. Míg azt használtam, úgy voltam vele, a 4,7" nekem tökéletesen elég, most pedig erre mondom azt, soha nem akarok kisebbet. A telefon méretben még egy kézzel simán kezelhetö. Elvárásaim nagyok voltak a váltás miatt, de öszintén mondom meglepödtem, hogy egy alsó-közepes telefon is már ennyire jó lehet. A telefon egy Amazfit Bip -vel van még "kapcsolatban", tökéletes szimbiozisban élne ök együtt. :-) Autó pillanatok alatt felismeri és csatlakozik ahhoz is, kihangosító, zenelejátszás szuperul müködik ott is. Otthon vagy BT vagy kábelen lóg az erösítön, nincs gondom sem a hangerövel sem a minöséggel zenehallgatás közben. Mondom mindezt egy i8 után. Ami üdítö, hogy képekt, videokat átküldeni a TV -re vagy másik telefonra, vagy lementeni pendrivera vagy akár a NAS -ra is kompromisszumok nélkül lehet. Nem kell mókolni, és ez jó. Míg a másiknál kellett a speckó pendrive és a külön applikáció, itt csak rádugom a telefonra és a saját fájlkezelöjével átmásolom ami kell. Vagy dugom rá gépre és mentem le vagy másolom fel a telefonra amire szükségem van. Kétségeim voltak a váltás elött hogy biztosan akarom -e iOs után az androidot újra, de azt kell mondjam, igen, akarom. Ez a szabadság hogy a saját dolgaimat (képek, videok, zenék, doksik) úgy és oda másolom, rendezem ahová én szeretném, hogy nem kell külön program hogy hozzáférjek a tartalmakhoz, felszabadít. Sokáig hittem azt, hogy nekem csak a flagshipek kellenek mert minden más lemondásokkal jár, ezennel visszavonom ezt. Az A40 szuper készülék, persze vannak kis "akadások" amikor megnyitom a tárcsázot vagy a galériát, de nem hosszú másodpercekröl beszélünk, csak egy pillanatról. Amit szerintem érdemes megtenni, "Fejlesztöi beállítások" alatt az animációkat levenni 0,5x -re. Az alkalmazások alatt letiltottam a szövegolvasókat, Microsoft dolgait, DUO -t, Google Fotók, Briefing, Game Launcher és OneDrive. A briefing tiltásával illetve Bixby kikapcsolásával sokkal fürgébb lett a telefon. 91 alkalmazás van telepítve a telefonra, 17GB kép van 4,5GB zene mellett, videok is közel 7GB -ot foglalnak, de semmi gond nincs, pörög a "Galéria", mutatja a képeket, ... Szóval nekem eddig bejött a váltás, nincs okom panaszra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.