Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11751) aprokaroka87 válasza infectedmann (#11750) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Elvileg csak az e-mail címem, be tudok lépni, viszont lehet hogy ilyenkor érdemes csökkenteni az adott e-mail-hez kötödő dolgokat.

Jelszó változás már megvolt.

2 lépcsős be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#11752) fa4hu válasza aprokaroka87 (#11751) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Ha csak az e-mail címed szivárgott ki, és megfelelően erős jelszavad, kétlépcsős azonosításod van, max. több spam-et kapsz, de a gmail viszonylag jól kezeli,

(#11753) aprokaroka87 válasza fa4hu (#11752) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Értem, köszi.

majd kiderül mi lesz :)

(#11754) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Volt egy hangerős problémám (nem fülhalgatón keresztül). Találtam végre egy jónak tűnő megoldást, de hiába csinálom végig a folyamatot, újraindítás után visszaugrik a gyári(?) értékekre.
Rootolt telefon, SU jogok megadva a QuickEdit-nek.

Van esetleg ötletetek, mit szúrok el?

(#11755) infectedmann


infectedmann
őstag

Xiaomi.eu ROM felhasználóknak megérkezett az első stabil MIUI 12 ROM :)
[link] xiaomi.eu_multi_HMNote7_V12.0.1.0.QFGCNXM_v12-10.zip

(#11756) vlevi válasza infectedmann (#11755) üzenetére


vlevi
nagyúr

Vajon, ha ezt felraktam orangefox alól (ezt lehet úgy, igaz? ), akkor vajon megszűnne a GPS problémám? Marha instabil nálam a gps vetel, 11.0.8 PFGEUXM, vagyi gyari Európai Romom van.
Marha solana tálal jelét, egy ideig megy-megy, meg pontos is, de aztan megint eldobja, és sokáig semmi.
Wagy valami ha gond lenne? Sokáig nem volt vele bajom, az utóbbi időben vettem eszre. Az is igaz, ősz óta most június környéken használtam volna komolyabban a gps-t.

(#11757) Gloob válasza vlevi (#11756) üzenetére


Gloob
addikt

Felrakhatod az OF alól, egy full wipe, és format data után! Aztán, hogy a probléma megszűnik-e, az majd kiderül. Arra nincs garancia. Nálam nincs GPS probléma a Xiaomi.eu Dev weekly romon. Igaz, soha nem is volt.

Samsung Galaxy A52S

(#11758) vlevi válasza Gloob (#11757) üzenetére


vlevi
nagyúr

Korábban en sem emlékszem, hogy lett volna. De ma se működött rendesen. Menet közben a puszta kellos középen eldobja a jelet, és csak pecek múlva ter újra magához, egy rövid időre.

(#11759) infectedmann válasza vlevi (#11756) üzenetére


infectedmann
őstag

Én legutóbb a járvány előtt használtam komolyabban a GPS-t és nem volt rá panaszom. Akkor is az aktuális stabil xiaomi.eu ROM volt a telefonomon. Persze semmi sem garantálja, hogy a xiaomi.eu ROM megoldja a problémádat, de pl. a feature listában szerepel egy ilyen, hogy "Optimized GPS settings for EU".

Gloob tökéletesen leírta a telepítés menetét. Viszont, ami a legfontosabb: csinálj biztonsági mentést minden adatodról!!!

(#11760) barnam_ válasza vlevi (#11756) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem tudom, most hogy így belegondolok, nekem mindig a nem gyári romon volt GPS problémám. Rendszeresen előfordult, hogy nem talált pozíciót, általában egy újraindítás kellett neki.
Mióta a global stable van fenn, nem tapasztalok semmi ilyen hibát.

(#11761) rgranc válasza infectedmann (#11755) üzenetére


rgranc
aktív tag

Sziasztok, ehhez akkor nem is kell orangefox/egyebek, ha ezt letöltöm akkor simán tallózható és telepíthető local frissítéssel 11.0.8.0 PFGEUXM ROM-ra?

(#11762) infectedmann válasza rgranc (#11761) üzenetére


infectedmann
őstag

Nem, OrangeFox alól kell telepíteni első körben, utána OTA vagy Updater-ből frissíthető. A xiaomi.eu ROM a kínai ROM-okra épülő mondhatni custom MIUI ROM. Teljesen debloatolva van, ergo minden kínai reklám és adatgyűjtő hülyeség ki van írtva belőle, plusz van egy egész hosszú lista miket optimalizáltak és javítottak stb.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#11763) rgranc válasza infectedmann (#11762) üzenetére


rgranc
aktív tag

OK, köszönöm! Néztem ugyan az összefoglalót, de ez a része nem volt teljesen egyértelmű számomra, köszönöm!

(#11764) vlevi válasza barnam_ (#11760) üzenetére


vlevi
nagyúr

Köszi a biztatást mindenkinek :)
Tegnap késő este már nem akartam neki kezdeni, de ma felrakom.
Szerencsére nem nagyon van fontos adat a telon, ami van, azt elmentettem.

(#11765) vlevi válasza vlevi (#11764) üzenetére


vlevi
nagyúr

Még annyi kérdés lenne, hogy ezen az oldalon [link] Azt írják, hogy ROM telepítése előtt
"Select Advanced Wipe > Select the data, system, vendor, cache. Then swipe to wipe it."
A system-et is törölni kell?
Pár hete próbálkoztam a pixel experience-el, és gyorsan vissza is tértem MIUI-ra, már nem emléxem, hogy a system-et töröltem-e?

[ Szerkesztve ]

(#11766) vlevi válasza vlevi (#11765) üzenetére


vlevi
nagyúr

Végül csináltam system wipe-t is. Felment a MIUI12.
De, szerintem szaggatnak az animációk.
Amikor pl. az app drawbről, vagy a beállításokból visszalépek a főképernőre, akkor nem folyamatos, hanem lépcsős átmenetek vannak benne. Szerintem érdemes kikapcsolni azt az animált hátteret, mert nem telefonra való. Nagyon telepakolták animációkkal ezt a MIUI12-t, az az érzésem, az még az asztali gépem Ryzen+Nvidia párosnak is sok lenne néhol :D
Most települnek újra a programok, aztán a délelőtt a beállítgatásoké lesz, a délután és holnap a GPS teszt.
Ha nem javul, akkor 11.8 vissza, BL zárás és szervíz. Kínlódjanak vele ők...

Asszem, az nem MIUI beállítás, de hol az ótvaros lófüttyben lehet kikapcsolni, hogy az újonnan telepített alkalmazásokat kirakja a főképernőre? Első dolgom volt a MIUI app drawer bekapcsolása, most, hogy telepítek vagy 30 appot, semmi szükségem 30 ikonra a home screenen... Tudom, ezt mindíg megkérdezem, de mindíg elfelejtem... ;)

[ Szerkesztve ]

(#11767) Gloob válasza vlevi (#11765) üzenetére


Gloob
addikt

A system partíciót a telepítés során úgyis felül fogja írni, így nem származik belőle semmi károd, ha törlöd. Van aki szerint ez hülyeség, de én általában szoktam törölni a systemet is. Mivel weekly romot használok, igy elég sokat telepítek, de még semmi bajom nem lett a törléséből.

Samsung Galaxy A52S

(#11768) vlevi válasza Gloob (#11767) üzenetére


vlevi
nagyúr

Felraktam a GPS locker appot, de továbbra sem talál GPS jelet.
Hozzákezdek a gyári állapot visszaállításához...
:( :O

(#11769) csemeteim


csemeteim
tag

Sziasztok
Segítséget kérnék , lányom telefonja nagyon gyorsan merül , kamera alkalmazás 30másodperc után indul el az alkalmazások igen lassan indulnak . Mi tévő legyek hogyan javíthatok a helyzeten?
Eredeti mókolatlan rom van fent.
Előrer is köszönöm a segítséget.

(#11770) Gloob válasza csemeteim (#11769) üzenetére


Gloob
addikt

Adatok mentése után egy gyári visszaállítás esetleg? Vagy első körben egy alapos tisztítás a tisztító alkalmazással? Ha az nem hoz eredményt, akkor az első.

Samsung Galaxy A52S

(#11771) vandor01


vandor01
őstag

ingyen tok? [link]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#11772) csemeteim válasza Gloob (#11770) üzenetére


csemeteim
tag

Gyári visszaállítás meg volt de sajna utána a Mi fiók mentéséből pakolt vissza mindent lehet hogy ez a baj mert azt is vissza tette ami fogja a telót.
Csinálok egy új visszaállítást és egyessével rakjuk vissza az alkalmazásokat.
Talán..

(#11773) Joker88 válasza csemeteim (#11772) üzenetére


Joker88
őstag

Ha valaki erre izgulna 😁

https://pcworld.hu/pcwlite/ezekre-a-xiaomi-mobilokra-erkezik-augusztusban-a-miui-12-281973.html

In loving memory of Garrett Lockhart

(#11774) Mercutio_ válasza vandor01 (#11771) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez nem sima Redmi 7 tok? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11775) vandor01 válasza Mercutio_ (#11774) üzenetére


vandor01
őstag

asszem igen...... mar nem emlexem.... de alis oldal is mintha azt irna...

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#11776) Mercutio_ válasza vandor01 (#11775) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak mert ez a Redmi Note 7 topic ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11777) aprokaroka87 válasza Joker88 (#11773) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem ebből itt inkább Szeptember várható, max akkor lehet augusztus ha pl Augusztus elején jön Indonéziában, de ha pl Augusztus 28-tól kezdik el kiszorni, akkor inkább Szeptember jó esetben.
Persze ha nem jön közbe semmi :)

(#11778) pimi50 válasza Joker88 (#11773) üzenetére


pimi50
aktív tag

A hírek már meghaladják a telefonok számát. :C Na és mi van az Androiddal?

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#11779) vandor01


vandor01
őstag

jol van akkor jo helyre irtam :)
ingyen tokhoz vegyetek telcsit :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#11780) aprokaroka87 válasza pimi50 (#11778) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Elvileg Droid 10-re lesz váltás...
Viszont szerintem 11-re már 0% esély van, így marad a Miui ugrás...

Persze az még nem biztos hogy Miui 13-at is megkapja majd.

(#11781) Fall-N válasza aprokaroka87 (#11780) üzenetére


Fall-N
veterán

Nagy kaland, a 9-essel sincs semmi gond a 10-zel is el lehet majd lenni. Olyan nagy változásokat már nem hoz az Android, mint régen amikor volt hová fejlődni. Ezek már csak apró polirozások.

(#11782) aprokaroka87 válasza Fall-N (#11781) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Persze, csak mint írtam már korábban, a Xiaomi bármikor hozhat olyan döntést hogy egy adott Miui verziót, bizonyos minimum Android verzió-hoz köti.

Illetve vannak dolgok amik Android specifikusak, azaz a Xiaomi sem tudja megoldani, vagy ha igen, nagyon nehezen.

+ Egy régi chipset esetén még egy Android 10 is " csoda " :)

[ Szerkesztve ]

(#11783) Gloob


Gloob
addikt

Aki szeretné, akár fel is teheti.
Redmi Note 7 Android 10.0 Global Stable V11.0.1.0
link
Igaz még csak recovery-s változat, MIUI 11.

Samsung Galaxy A52S

(#11784) Fall-N válasza Gloob (#11783) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem érdemes vele szarakodni, nemsokára kijön a MIUI 12.

(#11785) infectedmann válasza vlevi (#11766) üzenetére


infectedmann
őstag

A gyári mozgó Super Wallpaper-t állítsd át másra. A Note 7 hardvere gyenge hozzá, csak a xiaomi.eu ROM-on van engedélyezve. Miután átállítottam teljesen fluid lett minden animáció.

A GPS problémád akár hardveres eredetű is lehet, szóval lehet teljesen felesleges a szoftveres megoldás keresése.

Úgyhogy én is azt csinálnám, amit te is írtál. Gyári ROM vissza, BL lezár. Aztán oldja meg a szerviz.

[ Szerkesztve ]

(#11786) vlevi válasza infectedmann (#11785) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, azt átállítottam, de a MIUI12 nem segített a GPS vételen.
Szóval az MI flash-el visszaraktam a teljes gyári rendszert, és megy a szervizbe :(
Addig használom a 3 (vagy 4?) éves Alcatel telómat. Óriási mázli, hogy annak idején nem dobtam ki a SIM kártya szélét, amikor a Micro-ból nano SIM-et csináltam.

(#11787) Peterhappy válasza Peterhappy (#11754) üzenetére


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Tudom, hogy a MIUI 12 kicsit jobban mozgatja mindenki fantáziáját :D , de ez ügyben esetleg tudna valaki segíteni? :B Előre is köszönöm szépen!

"Volt egy hangerős problémám (nem fülhalgatón keresztül). Találtam végre egy jónak tűnő megoldást, de hiába csinálom végig a folyamatot, újraindítás után visszaugrik a gyári(?) értékekre.
Rootolt telefon, SU jogok megadva a QuickEdit-nek.
Van esetleg ötletetek, mit szúrok el?"

[ Szerkesztve ]

(#11788) aprokaroka87 válasza Peterhappy (#11787) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha jól látom, a leírás miui 10-re készült, neked 10 van?

Esetleg probáld meg pl a rootexplorer saját szöveg szerkesztőjében szerkeszteni, majd úgy menteni.

(#11789) Peterhappy válasza aprokaroka87 (#11788) üzenetére


Peterhappy
őstag

Koszonom szepen a valaszt! :R
Basszus, nem, MIUI 11-m van, nem is figyeltem...
Kiprobalom azert a rootexplorer-t, hatha...
Ha mast nem, bizom a MIUI 12-ben...

Meg egyszer koszonom a valaszod!

(#11790) bedrockvfr


bedrockvfr
újonc

Sziasztok, nem működik az autós töltés. Ha csatlakoztatom a kábelt, érzékeli, mert feldobja aválasztási lehetőséget: fénykép, vagy file átvitel. Bármelyiket választom, nem negy a töltés. Az asztali töltéssel nincs gond.

(#11791) pimi50 válasza bedrockvfr (#11790) üzenetére


pimi50
aktív tag

Milyen autós töltőd van? Jártam már így, volt egy olyan töltőm, amin iphone és samsung kimenetek voltak, és egyik sem töltötte az android eszközöket. Ha tudod, ellenőrizd más eszközzel is.

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#11792) Miksa1 válasza Peterhappy (#11787) üzenetére


Miksa1
csendes tag

Hali,

nekem is pont ez a bajom (RN7, global 11.0.8.0), egyik napról a másikra alig hallom a másik felet hívás közben, pedig nem ejtettem el, nem babráltam.

Egyelőre csak nyomoztam, de ha a profik nem javasolnak jobbat, ezt valszeg megpróbálom ha lesz kis időm:

https://www.youtube.com/watch?v=FHhvaEtDJvA

Nálad működik?

(#11793) fa4hu


fa4hu
Topikgazda

Egyes készülékeken global ROM-ra megjött az Android 10-es.

(#11794) Gloob válasza fa4hu (#11793) üzenetére


Gloob
addikt

Pár napja tettem fel a linket, ahonnan le lehet tölteni ezt a verziót a global romra, aki nem akar várni az OTA frissítésre. Az OTA is csak MIUI 11. A 12 majd csak ez után jön valamikor.

Samsung Galaxy A52S

(#11795) Peterhappy válasza Miksa1 (#11792) üzenetére


Peterhappy
őstag

Este megnézem, köszönöm a tippet!

(#11796) Peterhappy válasza Miksa1 (#11792) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ez gyakorlatilag ugyanaz a megoldás, amivel én is próbálkoztam - és nem jött össze...

(#11797) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok !

Minap kicsit kellett trükközgetnem mert a készülékkeresés tárhelye sérült volt. Ezt sikeresen is megoldottam egy fastboot full rom relock reinstallal és persist.img újra rakással (habár utóbbit csak recoból tudtam)

Az offban írtak során kíváncsi lettem mi a legújabb xiaomi.eu rom és iszonyat nagy örömmel konstatáltam, hogy bezony van stable 12 droid 10-en :D Szal nagy vigyorral az arcomon fel is húztam mint ahogy azt illik !
Viszont van egy kis parám. Én általában amikor felrakok bármilyen romot a gyári bill-t nem szeretem használni (még akkor se ha az a gboard ... PEDIG ...), mert van bennem egy kis követési mánia, hogy mivel a xiaomi.eu custom rom nem moddolt-e a bill ami a romban van. Ezért le szoktam törölni titanium backuppal. Viszont most nem tudtam, mert "az apk nem található". Szerettem volna a system/app vagy system/priv-app ban megkeresni de ott se találtam. Valakinek van ötlete, hogy hol rejtőzhet ?
Egyébként ideiglenesen megcsináltam azt, hogy a (su) pm uninstall -k --user 0 com.google.android.inputmethod.latin parancsal letöröltem. Viszont (és itt nyer értelmet a fenti "PEDIG....." szavam) amikor vissza raktam a google playből (mert jobb szeretem Én felrakni mint, hogy "gyárilag" benne legyen - tudom hülyeség de kérlek titeket ezt most ne fírtassuk - lényeg, hogy jobb szeretem ha felhasználói appkéne ÉN rakthatom fel nem rendszer appként van beleépítve a rendszerbe) akkor szinte egyből fel is települt, az az nem volt "letöltési idő" (ez nem a jó net miatt van az FIX!). Szóval Én arra tudok gondolni, hogy a fenti command amivel töröltem az nem teljesen törli le, tehát még ott van csak ilyenkor újra tudja telepíteni és ezt "érzékeli" a gplay, hogy ott van és azt húzza fel.
Két kérdésem volna:
1. Akkor amit a xiaomi.eukba raknak gboardok az fix, hogy oroginal moddolatlan ? (A fenti történésekből arra tippelek, hogy igen de érdekelni a Ti véleményetek is)
2. Esetleg valakinek nincs ötlete, hogy tudnám mégis TELJESEN ki törölni a gboardot (gyári billt - com.google.android.inputmethod.latin).

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#11798) Антей válasza Roxkex (#11797) üzenetére


Антей
tag

Ne a system, hanem a product/app mappában keresd azt az apk-t, sztm ott van - azért csak szerintem, mert már én is letöröltem, így n biztos.
Ja és rootexplorerrel, nálam néha a TIB hiába 'törölt' vmit, mégis ott maradt amikor belenéztem a mappába is

[ Szerkesztve ]

(#11799) azimut


azimut
aktív tag

Ha van Orange Fox-od, talán az Aroma FM is alkalmas a törlésre.

Hú, de régen volt, amikor a telepítendő rom-ból vettem ki/adtam hozzá appokat. Android 4.4, a teló azóta is működőképes.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#11800) Gloob válasza azimut (#11799) üzenetére


Gloob
addikt

👍

Samsung Galaxy A52S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.