Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11801) Roxkex válasza Антей (#11798) üzenetére


Roxkex
senior tag

Mármint arra gondolsz, hogy system/product/app ?
Ilyet találtam és itt is bújt le a google ime (pesze nem gboard se com.google.android.inputmethod.latin.apk néven - ezért nem találta a TC kereső) és törlöm is ! :)
Mert csak simán product/app folder nincs.

Igen a TB az már egy ideje ilyen nekem, azért is kell olyan megoldásokhoz folyamadnom, hogy TC-vel törlök appokat a systemből (ha ott van) vagy (mostmár ezt is tudom :R ) a system/product ből

Köszi ! :)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#11802) Антей válasza Roxkex (#11801) üzenetére


Антей
tag

Nem a system mappában, hanem van egy product mappa a főkönyvtárban (mint a system), és abban az app mappában; ill lehet, h a priv-app [kép] mappában, mivel már töröltem a gboardot, így n vagyok biztos melyikben, de h a kettő közül valamelyikben, az tuti

[ Szerkesztve ]

(#11803) Антей válasza Антей (#11802) üzenetére


Антей
tag

És még vmi: ha már törölted, menj be a data/dalvik-cache/arm64 mappába is, töröld onnan is a hozzátartozó .dex, .vdex, vagy .art (n emléxem melyik volt) kiterjeszésű file-t, minek foglalja a helyet...

(#11804) azimut


azimut
aktív tag

Ha már július 24. óta létezik, firmware-t cseréltem: V11.0.1.0.QFGMIXM. A Q az érdekes (Android 10), stable változat, a MI a globalt jelenti.

Rom: még mindig crDroid 6.8, hibátlan.

A móka kedvéért Predator kernelre váltottam, pontosabban: Predator-Stormbreaker-8.0-OldCam.zip-re. (Van egy EAS-3.4, ami Magisk-ból telepíthető.)

Végre minden Android 10, teljes az összhang.

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#11805) szergely86 válasza azimut (#11804) üzenetére


szergely86
csendes tag

Egy bajom van csak a crdroid ezen változatával, ugyanúgy nem működik benne a 2-ik simről a mobilnet mint a havoc os-en... beállíthatatlan az apn a digis kártyámhoz. Egyébként örültem volna neki mert a rom minden más funkciója frankón működne ;)

(#11806) Roxkex válasza Антей (#11803) üzenetére


Roxkex
senior tag

Ez igen érdekes ! Nekem nincs product mappa a gyökérben, csak a systemen belül de az sztem ugyanaz mert egy link van a gyökérben ami a system/product-ra mutat, szal sztem neked is azt listázza kint mint really mappa.
A dexes tippet köszi :)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#11807) Антей válasza Roxkex (#11806) üzenetére


Антей
tag

Bocs' olybá tűnik, 50 felett funkcionális analfabéta lettem; csak azt láttam, h 12-es xiaomi.eu rom. Visszaolvasva meg (már) látom, Te 12-es stabilon, én viszont 12.1 weekly romon vok...
Bár n értem, azonos főferzió mellett miért kell más könyvtárszerkezet...

(#11808) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Akit érdekel, nekem feldobta frissítésként az Android 10 alapú miui 11-et, OTA-n.
EEA verzió.

Gondolom miui 12 majd, hamarosan.

(#11809) fa4hu válasza aprokaroka87 (#11808) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Ha kipróbáltad, írhatnál tapasztalatokat! Két napig csak mobil neten vagyok, utána tudom letölteni.

(#11810) aprokaroka87 válasza fa4hu (#11809) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Egyenlőre gondolkodom hogy most már megvárom a Miui 12-t, mivel backup is kellene valamilyen szinten :)

Elvileg Augusztus-ban jön.

(#11811) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Persze az a kérdés hogy egy esetleges backup vissza rakása mennyire fogja kihozni a hibákat.

Mivel főverzió váltás van, ezért érdemes FR-t nyomni ugyebár.

De érdemes lehet egyben csinálni szerintem az FR-t. :)

[ Szerkesztve ]

(#11812) fa4hu válasza aprokaroka87 (#11811) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Elsőre FR nélkül fogom felrakni, mivel nem lesz időm mindent újra húzni. Aztán majd később elvégzem. Tapasztalatszerzésnek jó lesz.

(#11813) aprokaroka87 válasza fa4hu (#11812) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha esetleg nem tapasztalsz komolyabb gondot FR nélkül akkor jelezd :D

Bár nekem amúgy is érík már egy FR, mert vannak fura dolgok....

(#11814) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Erre hirtelen eltünt az ota frissítés mód...

Szóval lehet hogy már is visszavonták az Android 10 frissítést... :)

(#11815) 22Dávid22


22Dávid22
aktív tag

Én felraktam az Android 10-et (EEA ROM). Az egyetlen érdemi változás az az, hogy most már a főképernyőn nem egységesek az ikonok. A fejlesztői beállításokban lehet ezen némileg javítani, de most van, ami a régi, van, aminek nincs háttere és van, amelyik le van kerekítve, de nem annyira, mint eredetileg. Remélem javítják, mert ez így nem néz ki valami igényesen.
A sötét mód annyival lett csak jobb, hogy most már a Gmailben is működik, illetve a Play Áruház is automatikusan alkalmazkodik a beállításhoz. És most már külső program nélkül is lehet látni az uptime-ot a beállításokban.

(#11816) aprokaroka87 válasza 22Dávid22 (#11815) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Csináltál előtte fr-t?
vagy utánna...

(#11817) bcsarli válasza aprokaroka87 (#11808) üzenetére


bcsarli
tag

Én is ma kaptam rá android 10-et. Nem buheráltam rajta semmit, jött :)

(#11818) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Azért ha szét nézünk a menüben, van pár változás és plusz funkció..

Igen én is felraktam :)

Megjelent pl az AV1 codec támogatás is, bár mint ha nem lenne még túl jó.
Elvileg FHD-ig nincs gond vele...

(#11819) 22Dávid22 válasza aprokaroka87 (#11816) üzenetére


22Dávid22
aktív tag

Egyelőre nem, csak frissítettem. Még pár napig használom, aztán meglátom, hogy célszerű-e.
Az ikonok a gyári téma hibájának tűnnek, ha újra beállítom a gyári témát, akkor se javul meg, bár ha valaki meg tud cáfolni, hogy nála rendben van, akkor tényleg szükség lesz factory resetre.

Más: Telenor VoLTE működik valakinél? Vagy a szolgáltatónál kell bekapcsoltatni?

[ Szerkesztve ]

(#11820) aprokaroka87 válasza 22Dávid22 (#11819) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én nova launchert használok.

link

ők a korábbi miui 11-ben még mint ha nem lettek volna benne :D

[ Szerkesztve ]

(#11821) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Mondjuk ez meg fura..

Xda szerint ez stabil béta verzió...

link

(#11822) miqlas válasza 22Dávid22 (#11819) üzenetére


miqlas
őstag

Igaz, hogy még pitén, de megy nekem a VoLTE Telenorral! :)

42

(#11823) Watson25 válasza 22Dávid22 (#11815) üzenetére


Watson25
tag

4g+ van már?

(#11824) 22Dávid22 válasza aprokaroka87 (#11820) üzenetére


22Dávid22
aktív tag

Főleg a 3rd party appok ikonjai néznek ki úgy nálam, ahogy egy egyedi launcherben. Most le is töltöttem egy témát, szintén ezekhez az ikonokhoz hozzá sem nyúl a letöltött ikoncsomag. Az internet szerint ez a letiltott MIUI optimalizáció következménye, majd teszek vele egy próbát ki- és bekapcsolva is.
Tudtommal stabil bétának hívnak egy kiadást addig, ameddig nem érhető el mindenkinek.

(#11822) miqlas42:
Köszönöm, akkor a szolgáltatónál kell futnom egy kört. :) A kártya egyidős a telefonnal egyébként.

Megint más:
Android 10-en megjelent a Project Mainline (Google Play-rendszerfrissítés, a Biztonsági állapot alatt van). Alapból 2020. májusi a verziója. Ha letöltöm a pár kilobájtos frissítést, amit feldob, újraindítom a telefont, akkor utána pár másodperccel megint újraindul, magától, újra a régi verzióval. Másnak se működik vagy megint nálam van a hiba? Tudom, factory reset után kell ilyet kérdezni, de nekem belakni a telefont nem 5 perc. :DDD

Szerkesztés:
(#11823) Watson25:
Sosem láttam még, hogy olyat mutatott volna, nálam mindig csak sima 4G van.

[ Szerkesztve ]

(#11825) aprokaroka87 válasza 22Dávid22 (#11824) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nekem fel sem dob rá frissitést, igaz mobilneten próbálom...

De májusi a frissítés.

Amúgy lehet placebo, de mint ha kicsit javult volna pl a görgetés sebbesége.
Kicsivel reszponzívabb lett.

[ Szerkesztve ]

(#11826) 22Dávid22 válasza aprokaroka87 (#11825) üzenetére


22Dávid22
aktív tag

Nekem ezt adja ki, MIUI optimalizálás visszakapcsolása után se megy fel rendesen: [kép]

Egyébként az ikonok megjavultak a visszakapcsolás után. Sőt, pörgősebbnek is hat így a telefon. Már nincs is szükségem rá, hogy kikapcsolva legyen a MIUI optimalizáció, már nincs az a jelenség, ami miatt anno beüzemeléskor MIUI 10-en kikapcsoltam.

(#11827) aprokaroka87 válasza 22Dávid22 (#11826) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nekem a miui optimalizáció be van kapcsolva, szóval lehet ahhoz is van köze

(#11828) Fall-N


Fall-N
veterán

Nekem nem talált frissítést még vagy már mert visszavonták? Egyébként nem érdemes az augusztusi MIUI 12 frissítésben bízni, mert nem biztos, hogy készen lesz addigra. Elvileg 20-án jött ki a kínai MIUI 12/Android 10 ROM stabilba, így idő még lesz Global meg EU.

Nem értem minek jött ki ez a köztes ROM amikor úgyis jön majd az új MIUI. Kár volt ezzel dolgozniuk. :U

(#11829) aprokaroka87 válasza Fall-N (#11828) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Pl azért mert esetleg közben még tudnak dolgokat módositani miui 12-re frissítés előtt.

Ha jól sejtem maga az Android 10 alap már nem fog változni.

Meg ugye az Android 10 kiadás már eleve időszerű volt.

Azért érkezett pár feature, ami Android 10 specifikus dolog, azaz a miui-nak alapból nincs hozzá köze szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#11830) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Amúgy valaki emlékszik rá hogy tavaly a miui 11 kb mikor kezdett szivárogni a telefonra?

Mert emlékeim szerint valamikor ősszel.

Augusztusi frissítéssel kapcsolatban meg lehet hogy csak a Global ( global ) verzió érkezik.

(#11831) miqlas válasza aprokaroka87 (#11830) üzenetére


miqlas
őstag

... nekem november vége dereng! :)

42

(#11832) aprokaroka87 válasza miqlas (#11831) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nekem is, Október környéke.

Persze ez nem jelent semmit, de az már legalább egy " jel " hogy megjött az Android 10.

Így aki esetleg át tér rá, az pl tud rá készülni...

(#11833) miqlas válasza aprokaroka87 (#11832) üzenetére


miqlas
őstag

... én november végén vettem a telómat és bakpcsolás után jött meg a MIUI 11! :DD :R

42

(#11834) fa4hu válasza aprokaroka87 (#11825) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Reggel rákeresve nálam is mutatta a frissítést, most viszont már nem. Vagy visszavonták, vagy túlterhelt a szerver, vagy kvázi bétaként adták ki pár ezer user-nek tesztelésre, aztán elzárták a csapot.

(#11835) aprokaroka87 válasza fa4hu (#11834) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én végül innen szedtem le.

[link]

Mondjuk ezt a visszavonják dolgot meg nem értem eleve..

(#11836) Fall-N válasza aprokaroka87 (#11835) üzenetére


Fall-N
veterán

Köszi a linket szedem is le.

Az ikonokkal kapcsolatban. Ez az új Android 10 már adaptive MIUI ikonokat kapott? Régebben mindig szívás volt külső launchereknél, hogy az alap ikon készlet az a randa négyzet basic MIUI + a hányadék Android 4 AOSP ikonok vegyesen...

(#11837) Zsoltpeter


Zsoltpeter
tag

Sziasztok ! EU -s frissítéséről valami infó..? Bocs ,most látom szerepel aprókaróka87 linkjében..

[ Szerkesztve ]

(#11838) 22Dávid22 válasza Fall-N (#11836) üzenetére


22Dávid22
aktív tag

Android 10-től kezdve a fejlesztői beállításokban lehet állítani az adaptív ikonok formáját, viszont én a gyári launchert használom, a kinézetükről nem tudok nyilatkozni.

(#11839) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Az első dolog ami feltünt, nekem olyan mint ha a ram kezelés megzavarodott volna.

Ugyebár nekem 3gb ram-os verzió van csak, de bizony van hogy le megy 450-500mb-ra a szabad ram mérete, opera böngésző vel, eddig ez 7-900mb közt volt átlag.

Persze fr még nem volt, szóval lehet ez is gond.

De ha esetleg valaki tapasztalja még az írjon az ügyben...

[ Szerkesztve ]

(#11840) Zsoltpeter válasza Zsoltpeter (#11837) üzenetére


Zsoltpeter
tag

1.97 GB...az igen.. :((

(#11841) Fall-N válasza aprokaroka87 (#11839) üzenetére


Fall-N
veterán

Frissítés után nekem is kicsit belassult a telefon, azt hittem már FR-t kell csinálnom. Mostmár jó lett a sebessége. Viszont később lehet nem úszom meg.

(#11842) aprokaroka87 válasza Fall-N (#11841) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Valószínű én sem, lehet holnap meg is csinálom.
Amúgy is érdemes csinálni FR-t, mivel lehetnek rejtett hibák.. :)

Csak hát FR-t nem mindenki barátja :D

(#11843) Zsoltpeter válasza aprokaroka87 (#11842) üzenetére


Zsoltpeter
tag

:N a hőguta miatt :DD elfelejtettem egy két dolgot..letöltöttem,kicsomagoltam belső tárhelyre ..na itt elakadtam...sos

(#11844) aprokaroka87 válasza Zsoltpeter (#11843) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

kicsomagoltad?

Nem kell csomagolni semmit.

Amúgy összefoglaló 3. pontja rejti a dolgokat, ha arra gondolsz.

[ Szerkesztve ]

(#11845) Zsoltpeter válasza aprokaroka87 (#11844) üzenetére


Zsoltpeter
tag

Thx :R

(#11846) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Akinek fontos információ..

Poweramp esetében már 384 khz output is elérhető direct hd audio kimenet esetében :)

fülessel persze.

Érdemes szét nézni a telefonban, mert lehetnek apróbb változások is, pl Bluetooth környékén is...

(#11847) 22Dávid22


22Dávid22
aktív tag

Mi a jelenleg ajánlott GCam verzió? Nekem most az MGC_7.3.020_RPII_v0f van fent.

(#11848) infectedmann


infectedmann
őstag

Én már egy jó ideje mindig a legfrissebb Parrot portot használom meg sokan mások is ezt szokták ajánlani itt a topikban: [link]

(#11849) miqlas válasza infectedmann (#11848) üzenetére


miqlas
őstag

... én egy kicsit most lemaradtam a verziókövetéssel, de most, hogy megérkezett az Android 10 végre, ránézek a MGC_7.4.104_Parrot043-v2-re!

42

(#11850) Gloob válasza miqlas (#11849) üzenetére


Gloob
addikt

Én a V1-et használom. Az jó. Amikor felraktam, még nem volt V2, hisz az tegnapi megjelenésű, és nem is néztem újabb verziót.

Samsung Galaxy A52S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.