Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11551) miqlas válasza aprokaroka87 (#11550) üzenetére


miqlas
őstag

... ha más megoldás nem lesz, akkor megy rá majd egy alternatív rom ...

Ilyesmire gondoltál? Nokia 7.2

[ Szerkesztve ]

42

(#11552) aprokaroka87 válasza miqlas (#11551) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha minden összejön én pár hónap múlva váltok telefont, egyre jobban kezdem érezni hogy a 3gb ram és a Snapi 660 már kezd gyenge lenni, főleg komolyabb weboldalak esetében, illetve a 32gb belső tárhely is kezd karcsú lenni.
Egyik kiszemelt a Redmi Note 9s, de még bármi lehet.

Nem bántam a telefont, teszi a dolgát, de én nem nem akarok romolgatni már nagyon:)

(#11553) miqlas válasza aprokaroka87 (#11552) üzenetére


miqlas
őstag

Romolgatni én se, de nekem 3 évig ez lesz, hacsak le nem zúzom vagy valami hardverhiba nem lép fel. Nem szeretem gyakran csereberélni az eszközöket :) Így ha másképp nem tudom megoldani az op.rendszer frissítését, romolgatok! Amúgy én elégedett vagyok, mind a telefonnal, mind a teljesítményével. A 9-es széria már az én lapátkezemnek is nagy ... és az a kameralyukas sz@r ... Brrrr

42

(#11554) #22743424 válasza aprokaroka87 (#11550) üzenetére


#22743424
törölt tag

Én sztem nem a proci okozza a problémát . Mikor a 636- ra meg kiadták az Android 10-et. MI Max3

(#11555) aprokaroka87 válasza miqlas (#11553) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Teljesítménnyel alapból nincs gond, inkább azzal hogy vannak olyan weboldalak amik erősen megizzasztják.

# Cybermanus= Akkor nem tudom.

(#11556) wanted5


wanted5
őstag

Már kérdeztem régebben, de akkor se tudta megmagyarázni senki, hogy mi a fene van az android 10-ben ami annyira kell?
Csak a faszverés megy erre is hogy bibibi az én telefonom 10-es a tied meg csak 9. Egyszerűen nem tudom megérteni. Működik minden? Akár szoftveresen, akár hardveresen? Igen? Akkor meg?

Nem védek egy gyártót se, de amikor megnéztem az android 10 featerue list-et egyik miatt se nyúltam magamhoz hogy márpedig ez nekem kell azonnal! Sőt, konkrétan van olyan, ami benne van a miui 11-ben.

[ Szerkesztve ]

(#11557) miqlas válasza aprokaroka87 (#11555) üzenetére


miqlas
őstag

... sajnos vannak sz@rul optimalizált weboldalak tömegével és itt nem a reszpozivitás hiányára gondolok!

42

(#11558) barnam_ válasza wanted5 (#11556) üzenetére


barnam_
nagyúr

Amióta van xiaomi.eu Android 10-es rom, azt használtam egészen júniusig, majd visszaraktam a legutolsó global stable-t, ami Android 9. Semmi különbség nincs, nem hiányzik a 10-es.
Azóta meg kijött a stable xiaomi.eu MIUI12 is (Android10), ha kell.

(#11559) aprokaroka87 válasza wanted5 (#11556) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Pl bármikor hozhatnak olyan döntést hogy Android 9 esetében nem lesz miui update sem.
Idén kb 2 éves lesz az Android 9, nem biztos hogy megéri hegeszgetni rá egy esetleges Miui 13-at

(#11560) wanted5 válasza aprokaroka87 (#11559) üzenetére


wanted5
őstag

Még az android 7.1.2-es redmi 4x is megkapta a miui 11-et, just sayin...
Nyilván ez nem garantál semmit, de nem hinném hogy pont az egyik rekord eladásokat produkáló modelljüket hagynák el teljesen.

(#11561) miqlas válasza aprokaroka87 (#11559) üzenetére


miqlas
őstag

... akkor mi a helyzet a RN5-tel? ;)

42

(#11562) barnam_ válasza aprokaroka87 (#11559) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hát nem tudom van-e egyáltalán bármilyen MIUI-t hegeszteni rá... azonkívül, hogy az épp aktuális iOS-t másolják, semmi újdonságot nem látok a MIUI12-ben.
Múltkor előttem volt egy akármilyen iPhone, konkrétan azt hittem hogy MIUI, merthogy a MIUI12-ben lévő Control Center 1-az-1-ben úgy néz ki mint az iOS-nek a lehúzható gyors kapcsolói.

szerk.: biztonsági frissítéseket adjanak ki rá, a többi új feature hasztalan. Egy idő után meg úgyis megszüntetik a támogatást, hogy vegyél új telefont.

[ Szerkesztve ]

(#11563) aprokaroka87 válasza barnam_ (#11562) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

iOS-t másolni lassan már divat, persze az megint más kérdés hogy mi értelme van másolni, egyáltalán miért kell át szabni teljesen, inkább a miui 11-ben meglévőt fejlesztették volna tovább.

Vagy akkor legyen opció váltani hogy te melyiket szeretnéd használni.

(#11564) trebrona válasza barnam_ (#11562) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Mindig is az iOS volt a minta a MUI-hoz.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#11565) fa4hu


fa4hu
Topikgazda

Lehet valahogy a gyári szoftverrel a bluetoorh füles hangzását állítani? Vagy esetleg valamilyen külső programmal? Főleg a Spotify miatt lenne szükséges.

(#11566) miqlas válasza fa4hu (#11565) üzenetére


miqlas
őstag

... mármint hangszín/hangerõ/balance? Ezeket nekem csak külsõ appal sikerült, akkor is csak úgy, ha elõször elindítottam a hangszínszabályzót, majd a Spotify-t.

42

(#11567) miqlas válasza miqlas (#11566) üzenetére


miqlas
őstag

Konkrétan ezzel: Equalizer Pie

42

(#11568) fa4hu válasza miqlas (#11567) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Köszi, ilyesmire gondoltam, kipróbálom!

(#11569) Bl.Gyo. válasza Watson25 (#11541) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Gondolom a 4G+ -ra gondolsz. Nekem gyakran megjelenik itthon akárhova megyek. Vodafone-om van.

[ Szerkesztve ]

(#11570) Bl.Gyo. válasza lócitrom (#11547) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Egy gyári visszaállítás megoldhatja szerintem. Adatokat menteni előtte!

(#11571) lócitrom válasza Bl.Gyo. (#11570) üzenetére


lócitrom
őstag

na ácsi. ha laikus lennék biztos első dolgom lenne. na de nem vagyok az. tehát azért fix, hogy nem gyárizom le neki, mert ettől talán jó lesz.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#11572) aelod válasza lócitrom (#11547) üzenetére


aelod
veterán

Adatok törlése a tárcsázó alkalmazásnál?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#11573) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok !
Eléggé rég romolgattam a telefonok világában :) Különösen ami az ARB-s telefonok világát érinti. (Lsd RN7)
Jelenleg egy xiaomi.eu 11.0.3 (stabil) rommal röcögök ami android 9 alapokon nyugszik.
Láttam, hogy megjelent a Lineage OS (végre :R ) és megnézném, hogy mit is tud :) - Habár nem számítok sokra, hiszen még "csak" nightly de lecsekkolom.
Aztán ha bejövős lesz akkor maradok valszeg rajta.
Viszont a jelenlegi romomnál megnéztem, hogy az ARB-vel mi a helyzet és 4-es.
A kérdésem az az volna, hogy ha Én Orange Foxból felhúzom a LOS-t akkor az nem para ?
Illetve ha a LOS nem gyün be, akkor Én bátran vissza álhatok BÁRMELY xiaomi.eu-ra ?
Potenciálisan, ha nem jön be a LOS akkor a Xiaomi.eu 11.0.7 (stabil) (android9) a jelölt de szívesebben állnék be a xiaomi.eu 11.0.2 (stabil) (android10 - ha nem tévedek !?) re. Illetve ha felrakom a xiaomi.eu 11.0.2 droid 10-est akkor vissza állhatok a 11.0.7es droid9re ?

Összességében ha jól értem az ARB úgy megy, hogy amelyik romon az arb értéke 4 annál kisebb android / miui verzióra nem mehetek ? De nagyobbra igen ?
Ahol meg az arb értéke NEM 4 (tehát kisebb) ott mehetek bátran visszább és előrébb is ?

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#11574) Roxkex


Roxkex
senior tag

Gondolom, tudjátok de van official TWRP, szerintem mehet az összefoglaló nem gyári recovery-s részébe ! :)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#11575) Roxkex válasza Roxkex (#11574) üzenetére


Roxkex
senior tag

Mondjuk ami fura volt nekem elsőre, hogy felraktam a 3.4.0.0 TWRP-t majd azzal csinálgattam a dolgaimat s ami android 10 alapú volt azt tökéletesen fel tudtam vele rakni. Viszont szerettem volna az android 9es xiaomi.eu romot is kipróbálni, viszont azt már error code 7-el nem tudtam felrakni. Átváltottam a OF 10.1.01-re ami 3.3.1 TWRP alapú.
(Mondjuk személy szerint Én a recovery.img fájlt kiszedtem a zipből és azt flasheltem fel ... a többi "sallang" nekem annyira nem tűnt szükségesnek) Hm... Felraktam a TWRP 3.3.1-et a hivatalos honlapról és azzal is elhasal :D - Hát akkor maradok az OF-nél :)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#11576) azimut válasza Roxkex (#11575) üzenetére


azimut
aktív tag

A Lineage OS hogy muzsikál?

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#11577) fa4hu válasza Roxkex (#11574) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Köszi, beleraktam az összefoglalóba!

(#11578) Bl.Gyo. válasza lócitrom (#11571) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Na ácsi! 🤦🏻‍♂️ Azért ezt emberibb "hangon" is kozolhetnéd. Így próbáljon barmi ötletet adni az ember. Fúj.

[ Szerkesztve ]

(#11579) TIstvan4


TIstvan4
tag

Üdv Mindenkinek!
Az én telefonom kijelzője érdekesen müködik .Ha egy vilàgos képet,tartalmat indítok el kb 40
másodpercre.Ezt követően egy sötét témàt kapcsolok be.Làtható marad a vilàgos tartalom
A sötét kép alatt.Majd néhány perc múlva eltünik ez. a jelenség.Ez állandóan változik.
Ez természetes note 7 telefonoknàl?

(#11580) Roxkex válasza azimut (#11576) üzenetére


Roxkex
senior tag

Őőőő .. Hát :D Eddig egész jó, habár még csak pár órája nyüstölöm :) De eddig nem nagyon voltak kifagyások és (nem mint ha a miui lassú lett volna) de veszett gyors :D -
Sztem 1-2 napig nyüstölöm aztán írok, kicsit részletesebbet !

Jut eszembe, egyszer volt kifagyás. A gyári fájlkezelőt megnyitottam miközben még a külső sd kártyám nem volt kiválasztva, hogy milyen módon kezelje a rendszer (külső tárhelyként vagy "kiegészítőnek" a rendszerhez - habár nem is teljesen értem hogy a 2. mi akar leni de ha jól értem az akar lenni, hogy az appok képesek oda rakni az adatokat [lsd egy játék pl az .obb fájlokat] ami iszonyat baró :D - sztem - ) és aztán már nyitva volt a fájlkezelő és láttam, hogy ott a kártya kiválasztottam de nem történt semmi, megfagyott aztán mondom de butus vagyok nem választottam még ki, hogy hogyan kezelje és kiválaszottam és akkor feketeség a fájlkezelőn de amint force closeoltam simán helyre állt minden :D
Szal eddig baró ! :D - Akksira leszek kíváncsi ! :) -

fa4hu: Igazán nincs mit ! :) - Habár Én maradtam a OF-nél mert kicsit megnyúzott a twrp ahogy feljebb írtam s OF-el minden pattent módon megy fel le :D

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#11581) Fall-N válasza wanted5 (#11556) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem egyedül a MIUI 12 kell a 10 csak a hivatalos Dark mode API miatt kell. A MIUI 12 viszont legalább tudja majd a kényszerített Dark modeot, így ha a rendszertéma sötét akkor átkapcsolja az alkalmazást is sötétre ha van benne ilyen mód. Ez jó lesz a az "akkumulátor kímélő ha aktív" típusnál, ami nem müködik Android 9 és MIUI 11 alatt. Ilyen a Play Store, SeriesGuide például.

(#11582) snakebait válasza Fall-N (#11581) üzenetére


snakebait
senior tag

Rátapintottál a lényegre, pont ez végett kell nekem is, sötét mód, más nem érdekel. 👍🤘

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#11583) drr


drr
őstag

Helló Mindenkinek!

Egy eléggé érdekes jelenség történt az éjjel, amit nem tudok mire vélni, ezért kérdezek Tőletek!
Melóban éjszaka zenét szoktam hallgatni BT fülessel. Online rádiók, YT Vanced, ezek szoktak menni. Ha egész éjjel zenélek, a teljesen feltöltött telefon olyan 50%-ra esik. Hát az éjszaka már 3-ra 27% volt... Egyetlen dolgot csináltam még reggel, megcseréltem a SIM kártyákat. Eredetileg az 1-es egy Telekomos, a 2-es pedig DIGI, a net is erről megy. Tehát ezt cseréltem meg, mást nem csináltam. Lehetséges, hogy emiatt merült ennyit az éjjel?

(#11584) maczera válasza Fall-N (#11581) üzenetére


maczera
aktív tag

Nem tudom, mit esztek ezen a sötét módon. A ZX Spectrum óta a fehér alapon fekete szöveget tartom olvashatóbbnak, és kontrasztosabbnak. A fekete pöttyök ugyanis "összeolvadnak", a fehér pöttyök között pedig mindig marad egy kis fekete elválasztó vonal, tehát a szemnek/agynak még össze kell raknia.

IPS kijelzőnél energiamegtakarítást sem jelent a sötét mód. Amolednél nyilván más a helyzet, ott minden be nem kapcsolt pont energiamegtakarítást jelent.

(#11585) Fall-N válasza maczera (#11584) üzenetére


Fall-N
veterán

Este kevés fény mellett nem égeti ki a szemed a jobbára fehér alapú téma. Hidd el, hogy nem véletlenül találták ki.

ZX Spectrum meg a múlt, nem hiszem hogy a mai technikai színvonal mellett releváns, hogy az mit tudott. :U

[ Szerkesztve ]

(#11586) Plug Life


Plug Life
senior tag

Mi az a „ZX Spectrum”?

(#11587) AtaWrc válasza Plug Life (#11586) üzenetére


AtaWrc
tag

Ha komoly volt a kérdésed : :DD
[link]

(#11588) vlevi válasza maczera (#11584) üzenetére


vlevi
nagyúr

A tokfekete nekem se jön be, de néha a sötétszürke alapon a majdnem fehér az akar jó is tud lenni. Pl. Visual Stúdió Dark színséma, amin a fehér csak RGB 192.192.192, de fehérének tűink.

Billentyűzetben viszont jobb szeretném a fehéret, de olyan már a mesében sincs, csak elvétve 1-2 darab, ami viszont más szempontból nem jó.

(#11589) pimi50 válasza Plug Life (#11586) üzenetére


pimi50
aktív tag

Mi lenne, a ZX 81 utóda.
[link]

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#11590) maczera válasza Fall-N (#11585) üzenetére


maczera
aktív tag

Úgy látszik nem egyforma a szemünk, mert nekem gyenge fényben inkább még felfelé kell tekerni a fényerőt (legalábbis az automatikusan beálló fényerőhöz képest), a fekete alapon világos betűt pedig nappal sem látom jól (tipikusan ilyen a HScope alkalmazás). [link]

A ZX Spectrum említésénél nem a számítógép volt a lényeg, hanem a pixelekből összerakott betűkép elve, ami azóta sem változott: a fekete pixelek összeolvadnak, a fehérek (világosak) pedig nem, mert fekete "hézag" van köztük. Természetesen fullHD felbontásnál szabad szemmel nem látom a pontok közötti hézagot, inkább az apró/vékony karakterek elszürküléseként, a kontraszt erőtlenségeként érzékelem.

(#11591) pimi50 válasza maczera (#11590) üzenetére


pimi50
aktív tag

A Sinclaire név már nem mindenkinek ismerős... :DD

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#11592) maczera válasza vlevi (#11588) üzenetére


maczera
aktív tag

"a sötétszürke alapon a majdnem fehér az akar jó is tud lenni."
Nekem pont attól folyik ki a szemem, mert nem tudom elolvasni, hiába erőltetem. De amíg van világos színséma is, addig mindenki megtalálja a neki valót.

(#11593) fradi81


fradi81
veterán

A note7-emet más használja, újra lett rakva, nagyon merül a biztonság appban megnéztem folyamatosan ébren van, valamelyik app a ludas ilyenkor?

moto g72, Ninebot d28e

(#11594) fradi81 válasza fradi81 (#11593) üzenetére


fradi81
veterán

oké appok törlése után megjavult.

moto g72, Ninebot d28e

(#11595) Fuvaros


Fuvaros
senior tag

A telefon gyári hangszíszabályozója vezetékes füles bedugása után aktivizálódik.
Blootooth Blitzwolf használatakor passzív.
Van olyan profi zenelejátszó, ahol aktív marad a hangszínszabályozási lehetőség blootooth használat közben és tudja mindazt a funkciókat, mint a gyári lejátszó?

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#11596) Plug Life válasza Fuvaros (#11595) üzenetére


Plug Life
senior tag

Nem tudom a gyári lejátszónak milyen funkciói vannak, de a HiByMusic player EQ megy Bluetooth-szal is.

(#11597) aelod válasza Fuvaros (#11595) üzenetére


aelod
veterán

Poweramp a legjobb lejátszó androidon.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#11598) Fuvaros válasza aelod (#11597) üzenetére


Fuvaros
senior tag

Köszi

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#11599) Fuvaros válasza aelod (#11597) üzenetére


Fuvaros
senior tag

Időkorlátos próba verzió

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#11600) aelod válasza Fuvaros (#11599) üzenetére


aelod
veterán

1400 forintot megér.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.