Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11301) vargalex válasza Gloob (#11300) üzenetére


vargalex
félisten

Én úgy tettem fel...

Alex

(#11302) Gloob válasza vargalex (#11301) üzenetére


Gloob
addikt

Akkor nem tudom, mi a jó megoldás. Mindegy, megvárom a következőt talán a hétvégén lesz. Remélem javítani fogják. A pünkösdi hosszú hétvégén, ha nem javul meg, csinálok egy teljesen tiszta installt. Addig pedig nem kapcsolgatom a wifi-t. Én más hibát nem találtam bent. Nálam a hang is szép tiszta.

Samsung Galaxy A52S

(#11303) barnam_ válasza vargalex (#11299) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem tapasztaltam változást hangminőség terén a Miui12-nél. Ugyanolyan mint eddig, néha jó, néha szakadozik, de teljesen véletlenszerű, ez lehet gyenge térerő miatt is.
Engem témák addig érdekeltek, míg Cyanogenmod-on Play áruházból tudtam telepíteni a témákat, és nem kellett a kínaiakhoz regisztrálni. Mi fiókot nem használok, csakis a bootloadeer nyitás miatt csináltam.
Lineage OS-t használnék ezen is, ha lenne official, de sajnos nincs :(

(#11300) Gloob: tiszta telepítés mindenképpen hasznos szerintem :K Én ha olyan kedvem van, MiFlash-el újrahúzom a firmwaret telepítés előtt (persze ez csak ritka esetben). De a programok telepítésére és beállítására tényleg elmegy egy délután.
Következő bétát már én is csak wipe cache-el fogom telepíteni.

Itt vannak a megerősített bug-ok, nem találtam újraindulást taglaló hibát. De adott esetben lehet írni a fórumba a jelenségről.

[ Szerkesztve ]

(#11304) Gloob válasza barnam_ (#11303) üzenetére


Gloob
addikt

Ahogy én szoktam telepíteni : rom letölt, recoveryben wipe cashe , és Dalvik-cashe, wipe system, wipe vendor. Flash rom, wipe cashe, reboot system.
Tehát csak a data marad ki. Persze az igazi tiszta telepítés az a data format lenne. 😀

Samsung Galaxy A52S

(#11305) vargalex válasza Gloob (#11304) üzenetére


vargalex
félisten

A wipe system szerintem teljesen felesleges, úgyis felülírja.

Alex

(#11306) lócitrom válasza vargalex (#11305) üzenetére


lócitrom
őstag

meg hát tiszta telepítéskor alapesetben minden felülírásra kerül. ez a wipe system legenda nem tudom honnét ered, de felesleges kör.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#11307) barnam_


barnam_
nagyúr

Kinn az új Xiaomi.eu heti rom, lehet próbálkozni :)

(#11308) vargalex válasza barnam_ (#11307) üzenetére


vargalex
félisten

Ahogy írtam, az előző telepítésnél format data is volt. Most letöltöttem a frissítést, miért írja nekem, hogy encrypted a data? Hogy lehet ezt leszedni? Tudom, többször volt már itt kérdés, de nem találtam választ...

Alex

(#11309) TIstvan4


TIstvan4
tag

Üdv RN7 Tulajok szakértők!
Viber masanger videó hivásnál frontkamera képe sötétebb fényénél élvezhetetlen sötét és homàlyossà válik.Tapasztalat?Beállítás?Csere?
Köszi válaszokat.

(#11310) Gloob válasza vargalex (#11308) üzenetére


Gloob
addikt

Milyen recovery van fent? Twrp, vagy OrangeFox? Tedd fel a legújabb stabil OrangeFox-ot. Ezt: OrangeFox-R10.1_02-Stable-lavender.zip

Samsung Galaxy A52S

(#11311) vargalex válasza Gloob (#11310) üzenetére


vargalex
félisten

Az van fenn. Nem volt gond belőle, csak a letöltés és checksum ellenőrzés után szólt a rendszer (MIUI), hogy encryptált a data partíció, biztosan folytatom-e.

Alex

(#11312) barnam_ válasza vargalex (#11308) üzenetére


barnam_
nagyúr

Kipróbáltam, nálam is ezt írja ki.
Akkor megint variáltak valamit a titkosítással... már az is fura volt a tiszta telepítés után, hogy jelszót kért (ami persze hülyeség, hiszen nincs mit megadnom). Ezt kikerültem úgy, hogy recovery-be lépve a data partíció formázása után elindult, nem kért jelszavat.
OrangeFox-R10.1_02-Stable recovery van fenn.

Ebből kiindulva feltételezem, hogy az új verzió telepítése után is kérni fog jelszót - de nem biztos, hogy elfogadja azt amit megadtál (már ha van képernyőzár jelszó).

(#11313) Kaqkk


Kaqkk
újonc

Kaptam egy készüléket a munkahelyemtől, amit korábban már használt valaki. Az első bejelentkezéskor viszont a google felhasználói fiók létrehozásakor nem enged tovább (hiába történt meg a gyári adatok visszaállítása) azt írja jelentkezzek be azzal a felhasználóval, melyet korábban regisztráltam a készüléken.
Tudok-e bármit tenni ennek megoldása érdekében? Sajnos a lépés kihagyása opció nem szerepel a készüléken.

(#11314) trebrona válasza Kaqkk (#11313) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Te nem. Vagy megszerzitek a fiókhoz használt felhasználó-jelszó párost, vagy ha van számla és igazolható a tulajdonjog, elvileg hivatalos szerviz meg tudja oldani.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#11315) Kaqkk válasza trebrona (#11314) üzenetére


Kaqkk
újonc

Köszi

(#11316) Gloob válasza barnam_ (#11312) üzenetére


Gloob
addikt

Még ma de telepítettem az új verziót. Azóta jó pár alkalommal ki be kapcsoltam a wifi-t, és nem jelentkezik az újraindítás hiba. (remélem nem is fog). 😀
Más: most kipróbáltam a recovery-be indítást is. Nálam nem kér jelszót, semmi titkosítás nincs. Az OF beállításainál van az OTA frissítés. Azt engedélyezni kell, és le kell tiltani forced encryption-t a telepítés előtt!

Samsung Galaxy A52S

(#11317) vargalex válasza barnam_ (#11312) üzenetére


vargalex
félisten

Ahogy írtam, nem volt semmi gond. Nem kért semmilyen jelszót.

Alex

(#11318) barnam_ válasza vargalex (#11317) üzenetére


barnam_
nagyúr

Félreértettelek :K

Gloob: köszi, megcsináltam, működik. Mondjuk sokkal hosszabb volt a telepítés, mintha csak simán telepítettem volna recovery-ből, majd wipe cache után újraindítom.
De működik, az a lényeg.
Remélem akku időben jobb, mert az előző verziót naponta kellett töltenem, és nem is nagyon nyomkodtam a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#11319) vargalex


vargalex
félisten

Nekem az előző is jól bánt az akkuval.
Az OF-ben az OTA frissítés engedélyezése és a forced encryption tiltása után formázni kell az encrypted data-t?

Alex

(#11320) Gloob válasza vargalex (#11319) üzenetére


Gloob
addikt

Szerintem nem. Nekem egy régebbi OF verziónál egyszer titkosította a data-t. Mindaddig nem is volt jó, amíg ez, amit írtam neked, meg nem jelent. Akkor lecsereltem erre a verzióra adb parancssorból. Recovery-be indítva, azonnal feloldotta a titkosítást, minden jelszó kérés nélkül. Azóta jó! Én akkor nem formáztam. Viszont én minden telepítésnél a disable force encrypted beállítást kipipálom, mert az OF sajnos nem menti el ezt. Lehet, hogy jó lenne enélkül is, de inkább bejelölöm. Azon nem múlik már. 😀

Samsung Galaxy A52S

(#11321) Bl.Gyo. válasza alex devil (#11287) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Kicsit megkésve, nem gyakran bongeszem a fórumot.

A kikapcsoló gomb 1x megnyomásával ki lehet kapcsolni a képernyőt hívás közben, így nem nyomkod el semmit. És ugyan úgy vissza. Meglehet szokni.

[ Szerkesztve ]

(#11322) junkpod


junkpod
nagyúr

Vide felvétel közben nagyon halk a hang. Régen tudom volt már tárgyalva ez, de talán azóta lett valami megoldás erre?

Box's don't touch!

(#11323) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Redmi note 7 Global, kb 1 éves teló. Kártyafüggetlen, és vodás vagyok.
1-2 hónapja azt vettem észre a telón hogy a meóhelyen egyre gyengébb a térerő. Alig birok mobilnetezni. Gőzöm sincs mi lehet. Semmi nem változott a cégen belül. Se kívül. A sim kártyám is a telefonnal egy idős. Nektek van valami ötletetek hogy merre kellene elindulnom ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#11324) paparazzi2


paparazzi2
tag

Sziasztok!

2019.07.02-án vettem egy xiaomi redmi note 7 telefont a lányomnak. Tegnap összetört a kijelzője. Illetve nem szól az egyik hangszórója.
A számlát megtaláltam.
A Webshops Operators Kft-től rendeltük. Elméletileg még garanciális, a kijelzőtörésre mondjuk nem...
A cég azóta megszünt.
Ilyenkor lehet érvényesíteni a garanciát? Ha igen hová kell küldeni?
Vagy buktam a dolgot és keressek egy szervízt és küldjem nekik.

Köszi Jani

(#11325) aelod válasza Directors (#11323) üzenetére


aelod
veterán

Gondolom kártyafüggetlen. Ki kellen próbáld más szolgáltatóval is. Akkor lehetne szűkíteni a kört ha másikkal is gyenge térerőt produkál akkor hw gond lehet.
Én folyamat ezzel küzdök melóhelyen. Merül is mint a .... ez van. Máshol viszont jó.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#11326) barnam_ válasza paparazzi2 (#11324) üzenetére


barnam_
nagyúr

Kérdés, hogy vajon a cég honnan szerezte be a készüléket. Ha Kínából, vagy egyéb szürke import forrásból, kétlem hogy a gyártói garanciát lehetne érvényesíteni rá.
A kijelzőtörés meg nem is garanciális esemény. Én a MostMobil-t ajánlom, hozzák-viszik a készüléket, árajánlatot is rögtön kapsz.
IMEI szám alapján meg tudják nézni hogy garanciális-e, adott esetben lehet a hangszóró problémát is el tudják intézni. Bár egyébként egy hangszóró nettó 185 Ft, a csengő pedig nettó 575 Ft, szóval...

(#11327) paparazzi2 válasza barnam_ (#11326) üzenetére


paparazzi2
tag

Ha magam vállalkozom a kijelző cserére, EU-n belül honnan érdemes rendelni?

(#11328) barnam_ válasza paparazzi2 (#11327) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem tudom, eddig ha kijelzőt kellett cserélni, mindig szervizben csináltattam.

(#11329) vargalex válasza paparazzi2 (#11324) üzenetére


vargalex
félisten

Hogy érted azt, hogy nem szól az egyik hangszórója? Csak egy hangszóró van alul, a másik hangszóró a beszédhangszóró felül.

Alex

(#11330) paparazzi2 válasza vargalex (#11329) üzenetére


paparazzi2
tag

A gyerek mondta, hogy alul az egyik szól csak. Ezek szerint ez nem is hiba :))

(#11331) barnam_ válasza paparazzi2 (#11330) üzenetére


barnam_
nagyúr

Akkor megvan a "hiba", ezzel ne küldd szervizbe a telefont :))

(#11332) paparazzi2 válasza barnam_ (#11331) üzenetére


paparazzi2
tag

OK :)
A törött kijelző is meggyógyulhatna :)

(#11333) barnam_ válasza paparazzi2 (#11332) üzenetére


barnam_
nagyúr

Az sajnos nem múlik el. :((
A korábban említett oldalon kalkulálva 23400 Ft-ot ír kijelzőcserére szállítással együtt.

(#11334) miqlas válasza paparazzi2 (#11332) üzenetére


miqlas
őstag

Pillanatragasztóval feltöltöd a repedéseket, majd felpolírozod! ;] :P ;]

... na jó! Csak vicceltem! :DDD :R

42

(#11335) vargalex válasza paparazzi2 (#11330) üzenetére


vargalex
félisten

Gondoltam, hogy valami ilyen lesz. Azért is kérdeztem rá, hogy feleslegesen ezzel ne menj a szervízbe...

Alex

(#11336) pimi50 válasza paparazzi2 (#11327) üzenetére


pimi50
aktív tag

Ez [link] ugyan nem EU, [link] de hát ugye az ára...

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#11337) paparazzi2 válasza pimi50 (#11336) üzenetére


paparazzi2
tag

Hat igen, lénygesen olcsóbb. Nekem pl a fekete színváltozatom van. Ezen van vagy nincs keret? Elég jelképes a különbség.

(#11338) wanted5 válasza pimi50 (#11336) üzenetére


wanted5
őstag

Régen már írtam (igaz más xiaominál), hogy ezeknek a minősége hihetetlenül gagyi, nem véletlenül annyi az..

(#11339) barnam_ válasza wanted5 (#11338) üzenetére


barnam_
nagyúr

Igen, nem feltétlenül gyári az az alkatrész.
Amit meg linkeltem az gyári alkatrésszel készült javítás garanciával, azért nem ugyanaz a kettő.
Nem akarom túlságosan reklámozni a TMX-et, de ha kb. ~20 ezer egy kijelző csere, nem szórakoznék a saját szereléssel.

(#11340) vargalex válasza barnam_ (#11339) üzenetére


vargalex
félisten

Nekem a TMX cserélt anno az Alcatel Idol 2 Mini S-nél 5-ször kijelzőt. Szóval, én sem reklámoznám...

Alex

(#11341) vargalex válasza wanted5 (#11338) üzenetére


vargalex
félisten

Meg kell nézni a visszajelzéseket. Cseréltem már Redmi 4X-ben, Redmi Note 5-ben és Redmi 5 Plus-ban is kijelzőt. Mindegyik hibátlan még mindig...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#11342) Directors válasza aelod (#11325) üzenetére


Directors
senior tag

Megnézem, kíváncsi leszek

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#11343) pimi50 válasza paparazzi2 (#11337) üzenetére


pimi50
aktív tag

Van keretes és a anélküli is, mind a három színváltozatra, kb egy ezres a különbség.
A YT-on egész jó leírások vannak a fplyamatra is.

[ Szerkesztve ]

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#11344) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Vajon csak nálam levő " probléma" hogy amikor állítom a hangerőt, az azt jelző kis " sáv" láthatóan tovább marad kint, akkor is ha csak 1x nyomom meg, kb 7-9mp-re tippelem.

EEA 11.0.8

(#11345) azimut


azimut
aktív tag

Ezt a Parrot-féle gcamot most találtam, lehet, hogy csak nekem új. A Trcam-ot kikukáztam, most ez lesz egy darabig. Van lassított felvétel benne, ezt mindig szokták emlegetni. Ja, és tetszik, hogy tud magyarul:

"Az kizárt, mert nem tudom."

(#11346) pimi50 válasza wanted5 (#11338) üzenetére


pimi50
aktív tag

Kétségtelenül írtad, de: Láttam már márka szervizben elcseszett telót, és láttam - nem egy -"gagyival" cserélt kijelzőt, a mi szebb lett mint az eredeti. A szerviz vajon honnan szerzi az alkatrészt? Másrészt 1/3-1/4 áron?

[ Szerkesztve ]

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#11347) Mercutio_ válasza pimi50 (#11346) üzenetére


Mercutio_
félisten

A hivatalos szervíz a gyártótól kapja, a gyártó pedig nem ad ki harmadik félnek kijelzőt.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11348) wanted5 válasza pimi50 (#11346) üzenetére


wanted5
őstag

A hivatalos szervíz csak rendes alkatrészeket használ, ha meg nem akkor lehet reklamálni (észre lehet venni a különbséget). És nem az összeszerelés minőségéről beszéltem, hanem magának az alkatrésznek.
Silány minőségű üveg (tapintásra is érzik), gyenge panel körben tele light bleed effekttel, gyenge fényerő stb.
Ezeket főleg akkor látod ha melléraksz egy ugyanolyan telefont
Adott esetben a keret nem tökéletes, nincs kivágva mindenhol -> nekiállsz faragni vagy egyszerűen nem tudod összerakni

Ha nem ripityára van törve én lehet használnám úgy tovább, az ilyen "olcsó" telefonoknál nem biztos hogy megéri a javítás + ugye meg kell tanulni vigyázni rá ;] ;]

szerk.: egyébként meg ki kell próbálni, az az 5-6k tanulópénznek belefér

[ Szerkesztve ]

(#11349) vargalex válasza Mercutio_ (#11347) üzenetére


vargalex
félisten

Ja, csak a gyártónak is van több beszállítója (lásd kijelző: Tianma, Shencao, Boe, stb., az érintőből szintén többfélével szerelik a készülékeket, ahogy kamerából is).

(#11348) wanted5:
A fentiek között is nagy a különbség, ha egymás mellé teszed (és más a meghibásodási arányuk is). Szóval, ez nem sokat jelent, mert egymás mellé téve a gyári készülékeket is teljesen más a megjelenítés. Egyik sárgásabb, másik inkább hideg fehér. Én a Redmi Note 5-höz pl. Tianma LCD-vel szerelt kijelzőt kaptam Ali-ról.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#11350) *VARJU* válasza azimut (#11345) üzenetére


*VARJU*
tag

Kérhetek egy letöltési linket
Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.