Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11501) trebrona válasza vlevi (#11500) üzenetére


trebrona
Topikgazda

OTP-s vagyok, a Simple az OTP saját alkalmazása, illetve csomó banknak van már, nem kell megadni a GPay-nek, sőt itthon hivatalosan nincs is GPay.

Revolut-ot meg a céges iPhone-on használom ApplePay-jel.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#11502) vlevi válasza trebrona (#11501) üzenetére


vlevi
nagyúr

Simple-nél is ugyanaz a virtuális kártya van beállítva, egyre megy. Csak itthoni netes vásárlásokhoz használom, de igazából csak kényszerből, mert van pár hely, ami ezt fogadja el.
De pl. SZÉP kártyával nem tudok vele netpincérről rendelni, mert csak SZÉP kártya egyenleget lehet vele lekérdezni, fizetni asszem nem.
Nincs olyan hely a környékemen, ahol hasznát venném az NFC-nek, az általad említett funkciók is mondhatni érdektelenek számomra.
Előző telefonomon még próbálgattam, hogy jó-e valamire, de egyszer sem tudtam használni, így aztán, hogy a Redmi Note7-ben nincsen, egy vállrándítással elintéztem.

(#11503) pimi50 válasza trebrona (#11498) üzenetére


pimi50
aktív tag

Mondom: Magyarországon!

[ Szerkesztve ]

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#11504) wanted5 válasza pimi50 (#11503) üzenetére


wanted5
őstag

fizetsz vele a boltban, ez a legáltalánosabb felhasználása

(#11505) trebrona válasza pimi50 (#11503) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Szerinted mit írtam?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#11506) pimi50 válasza trebrona (#11505) üzenetére


pimi50
aktív tag

Ezt csak azért kérdeztem, mert az elmúlt időszakban (kb. egy éve) egyszer láttam NFC-s fizetési kísérletet, de az sem sikerült.

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#11507) trebrona válasza pimi50 (#11506) üzenetére


trebrona
Topikgazda

[link]

Évek óta telefonnal fizetek mindenhol ahol van terminál. :)

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#11508) vlevi válasza trebrona (#11507) üzenetére


vlevi
nagyúr

Erre mondtam én, hogy oda csak egy olyan kártyát adok meg, amin általában nincs pénz, csak közvetlenül vásárlás előtt. A madarasteszkóban viszont kicsit macerás lenne előbb az OTP app-ban rátenni párezer forintot, hogy fizethessek vele.
Inkább előveszem a bankkártyát...

(#11509) trebrona válasza vlevi (#11508) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Jól van, látom nagyon nem akarod megérteni, utána teljesen másról beszélsz. Továbbiakban itt folytathatjuk: https://mobilarena.hu/tema/xiaomi_redmi_note7_off_topik/friss.html

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#11510) pimi50 válasza trebrona (#11509) üzenetére


pimi50
aktív tag

Ez nem megértés kérdése. MO-n az üzletek nincsenek még a bankkártyás fizetésre sem mind felkészülve, mert az is pénzbe kerül (nekik). A futárnak pl. csk kp.-val fizethetsz.

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#11511) trebrona válasza pimi50 (#11510) üzenetére


trebrona
Topikgazda

Futárnál, taxisnál is telefonnal (NFC) fizetek...
Szóval továbbiakat odaát.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#11512) Mercutio_ válasza pimi50 (#11510) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tévedés, sok futárnál van már terminál, ha a webshop lehetővé teszi a futárnál kártyával is lehet fizetni.
De ennek megint semmi köze a kasszáknál nfc-s fizetéshez amiről szó volt.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#11513) aelod válasza pimi50 (#11506) üzenetére


aelod
veterán

Lg G2vel is fizettem már...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#11514) TRob1 válasza pimi50 (#11510) üzenetére


TRob1
veterán

Ne hülyéskedj már! Már sok pizzafutárnak is lehet évek óta kártyával fizetni, nem hogy futároknak. Bolt meg talán nincs is ahol nem kártyával fizetek.

¤ R'n'R ¤

(#11515) miqlas válasza pimi50 (#11510) üzenetére


miqlas
őstag

... amúgy a RN7-ben N.I.N.C.S. NFC! ;] :W

42

(#11516) pimi50 válasza TRob1 (#11514) üzenetére


pimi50
aktív tag

Nem a szállítón, hanem a szállíttatón múlik! Nekem nem ilyen rózsásak a tapasztalataim.

[ Szerkesztve ]

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#11517) pimi50 válasza miqlas (#11515) üzenetére


pimi50
aktív tag

Mondtam(írtam) én ilyet?

Néró egészen új megvilágításba helyezte Rómát...

(#11518) trebrona


trebrona
Topikgazda

Ok, NFC téma itt lezárva, bátran lehet odaát folytatni, mint már írtam: https://mobilarena.hu/tema/xiaomi_redmi_note7_off_topik/friss.html

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#11519) snakebait


snakebait
senior tag

Az idén már többször is szó esett róla, hogy ekkor meg akkor jön az android10-emui 12, mindég csak tologatják,de nemrég volt egy hivatalos cikk miui Magyarország tette közzé ha jól emlékszem, hogy június az már tuti. Ahhoz képest, hogy már fél hónap elmúlt, sehol semmi 🙄😬😳

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#11520) vlevi válasza snakebait (#11519) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én viszont olyat olvastam, hogy egy időre megálltak a RN7-en, mert találtak benne valami vackot.
Ez volt az a cikk [link]
Most, hogy ez mennyire igaz, azt nem tudom.
Egyébként is, az, hogy egy dátum, ami valahol megjelenik, nem biztos, hogy ránk is vonatkozik, mert van a kínai, a nemzetközi (pl. India) és az EU-s ROM változat, ebből az EU-s szokott a legkésőbbi lenni, és a MIUI12-t először a top készülékeikre adják ki, és csak később mennek lejjebb.

(#11521) aprokaroka87 válasza snakebait (#11519) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem sokan azt hiszik hogy a második kör esetében egyszerre kapja meg minden telefon szinte.

Ha jól olvastam akkor pl a Redmi 7a már szinte stabil miui 11 Android 10-en van pár napja.

Számomra egyre inkább az kezd ki rajzolódni, hogy Az Android 10 / miui 12 lesz az utolsó frissítés erre a telefonra.

(#11522) aprokaroka87 válasza vlevi (#11520) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem lennék meglepve ha esetleg valamiben hiányt szenvedne az SOC, ami nekik kellene az update-hoz, azért lássuk be a Snapi 660 idén már 3 éves, nem mai kiadás már.

(#11523) Gloob válasza aprokaroka87 (#11522) üzenetére


Gloob
addikt

Én nem hinném, hogy ilyesmi gond lenne. Tudom, hogy custom rom, de a Xiaomi.eu rom simán fut ezen a telefonon, ami már android Q, és MIUI 12. Sőt megjelent már a Xiaomi.eu stable verzió is!

Samsung Galaxy A52S

(#11524) Móci


Móci
addikt

Sziasztok!

11.0.8-cal tapasztalt más is lassulást egy idő után, vagy csak engem szórakoztat a készülék? Eddig nem írtam, mivel működött, s semmi gondom nem volt az ég világon vele. Appokat sem cseréltem, de a legutóbbi frissítés óta mintha enyhén laggolna az egész telefon, ma hívásnál maradt a képernyőn fehér csíkban a hívás ideje... Restart, cache törlés volt azóta többször is. Remélem a MIUI 12 csak jobb lesz, ez az utolsó frissítés nem a szívem csücske.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#11525) fa4hu válasza Móci (#11524) üzenetére


fa4hu
Topikgazda

Ilyesmit nem tapasztaltam. Talán egy hónapon belül kijön a MIUI12, azt még várd meg, ha az sem segít, akkor marad a gyári állapot visszaállítása és újratelepítés (bár Android főverzióváltás esetén ez amúgy is javasolt, és a MIU12-vel jön az új Android 10 is).

(#11526) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Ha jól látom kint van a stabil Android 10 alapú miui 11 china stable.

link

Ez alapján mennyi az esély, hogy pl 30-60 napon belül érkezik az update a többire?

Illetve előfordulhat hogy elöször Miui 11 / Android 10 jön ki, majd aztán kapja meg a Miui 12-t, vagy a kínai stabil rom-ból még nehéz lesz következtetni?

(#11527) brugo


brugo
aktív tag

Hajnali 5 órakkor elkezdett szirénázni a telom (nem is tudtam,hogy ilyen hangot is tud) szemüveg nélkül el se tudtam ólvasni,hogy mit akar csak azt láttam :" Vészriasztás" +piros háromszög.
Hogyan lehet ezt véglegesen elkerülni ?

(#11528) vlevi válasza brugo (#11527) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hosszan rányomsz az ilyen értesítésre, és ott kikapcsolod.
Ez az egyszerűbb mód.
A bonyolultabb, ha bemászol az értesítési beállítások legaljára, és ott bogarászol. Az sajnos olyan szinten szét van bonyolítva, hogy nem merem azt mondani, hogy így-vagy-úgy kell állítgatni :D

(#11529) novoszath


novoszath
senior tag

Vigyazat bekapcsoltak az antirolbacet en most futottam bele hogy 12 rol nem tudok vissza alni 11 re :W

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#11530) barnam_ válasza novoszath (#11529) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hol kapcsolták be, melyik régió FW-nél?

(#11531) novoszath válasza barnam_ (#11530) üzenetére


novoszath
senior tag

china beta miui 12

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#11532) wanted5 válasza brugo (#11527) üzenetére


wanted5
őstag

Keresőbe: vészriasztások

(#11533) Plug Life válasza brugo (#11527) üzenetére


Plug Life
senior tag

Nade mi volt a vészriasztás tárgya? 🤔

[ Szerkesztve ]

(#11534) brugo válasza Plug Life (#11533) üzenetére


brugo
aktív tag

Ezt nem láttam mert az ágyba nem volt a szemüveg a fejemen csak a vészriasztás szót tudtam kicsilabizálni . Késöbb tudtam meg hogy kiöntött éjjel a városkánkat átszelő patak és biztos a polgármester asszony akarta megmenteni a lakosság életét remélem többet nem lessz ilyen nagyon túl volt reagálva .

(#11535) vlevi válasza brugo (#11534) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ja, ha az egy sima, Pintér félé, szálljon át másik autóba típusú Sms volt, akkor nem nagyon tudod letiltani.
Legfeljebb, ha lehet ütemezni automatikus éjszakai repülő módba váltást, akkor nem fogsz sms-t kapni.
Ahogy a viccben is van. Amióta éjszakára kikapcsolom a telefonom, utolérhetetlen vagyok az ágyban.
Évekkel ezelőtt a Pannontól kaptam névnapi üdvözlő sms-t hajnalban :)

(#11536) brugo válasza vlevi (#11535) üzenetére


brugo
aktív tag

Én is Pintérre gondoltam de ez nem egyszerü SMS volt
mert olyan erős hang kisérte mint ha egy veszéjes helyen tüz ütne ki
például atomreaktorba az a hang nem található a telefon hangok repertoárjában biztos az államnak van úgynevezett speciális távközlése és az átlő mindent .

(#11537) brugo válasza brugo (#11536) üzenetére


brugo
aktív tag

Na megkaptam a receptet a Googlin :
Settings/Apps&notifications/Wireless emergency alerts;
itt kell dezaktivalni =Amber alerts/Extreme Treats/Severe treats

(#11538) brugo válasza brugo (#11537) üzenetére


brugo
aktív tag

Megkaptam : Beállitások/jelszavak és biztonság/Vészriasztások/
Extrém veszélyek , AMBER jelzés .
remélem kitekertem a nyakát !

[ Szerkesztve ]

(#11539) junkpod válasza brugo (#11538) üzenetére


junkpod
nagyúr

Én nem kapcsolnám ki. Pár napja mutatták a híradóban, hogy egy patak kilépett a medréből és negyed órán belül 80cm víz hömpölygött a házakban. Az apa az ablakon mentette ki a családját.
Inkább 10 "hamis" riasztás mint egy elmulasztott.

Box's don't touch!

(#11540) brugo válasza junkpod (#11539) üzenetére


brugo
aktív tag

Én is gondoltam arra.
De elég távol lakom a pataktól.

(#11541) Watson25 válasza brugo (#11540) üzenetére


Watson25
tag

Sziasztok! Nektek a telefonon Magyarországon belül működik az lte+? Én eddig egy év alatt egyszer láttam ezt a kijelzést akkor is csak Horvátországban.

(#11542) aelod válasza Watson25 (#11541) üzenetére


aelod
veterán

Én még életemben az LTE-t sem nem, hogy a +-t :DDD
MIU12 roll out

Kíváncsian várom.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#11543) Zsoltpeter válasza Watson25 (#11541) üzenetére


Zsoltpeter
tag

Volte a digi és a Telenor. [kép]

(#11544) vlevi válasza aelod (#11542) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sajnos ez sem tartalmaz több konkértumot, mint az eddigiek.
Round 2, de mikor?
És az a mikor az mire vonatkozik, a kínai, a global, vagy az európai változatra?
magyarul, mikor lesz PFGXEUM 12.0.0??? :)

(#11545) miqlas válasza vlevi (#11544) üzenetére


miqlas
őstag

Igazad van! Ez csak annyi, hogy MAJD lesz RN7-re még a harmadik kör elõtt ... :W

42

(#11546) aprokaroka87 válasza miqlas (#11545) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én olyan augusztus környékére tippelem, nem lepődnék meg ha nagyjából egy időben a Redmi note 8T, illetve Redmi note 8 pro-val.

Amúgy jól sejtem hogy ezzel el is érjük a 2 éves ciklust?

(#11547) lócitrom


lócitrom
őstag

asszony kiég a telefontól. egyik frissítés óta minden tetves hívás teljes hangerőn indul és csak akkor hagyja szabályozni, ha először kihangosításra teszi, majd vissza. ilyesmit más is tapasztal? van rá valami fix?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#11548) miqlas válasza aprokaroka87 (#11546) üzenetére


miqlas
őstag

... én örülnék az augusztusi dátumnak is, de megeshet, hogy karányonyra kapjuk meg az új romot ... ;]
A két éves ciklust januárban éri el a telefon, de a korábbi modellekbõl kiindulva MIUI frissítést talán fog kapni még a RN7 ;)

42

(#11549) snakebait


snakebait
senior tag

Elég szánalmas ez a frissítési mizéria. Van aki már fél éve megkapta az android10 - et, meg számtalan cikk van, hogy jön a 11,mi lesz benne hú meg haa, mi meg reménykedünk, hogy majd lehet agusztus meg karácsony meg anyám kínnya 😎 Ugyan már, szánalmas.

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#11550) aprokaroka87 válasza snakebait (#11549) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Mint ahogy írtam többször is, ez a félévente kiadnak 3-4 új Redmi szériát dolog, előbb utóbb oda fog vezetni hogy a kettővel korábbi széria vagy nem fog kapni frissitést, vagy már csak akkor amikor a másik két széria behozta az árát.

Illetve ott van pl a Redmi note 8t és Redmi note 8 pro esete, utóbbi már egy ideje Android 10-en van.

RN8T Snapi 665-el fut, RN7 meg 660-al, számomra egyre gyanússabb ez a két SOC.

MI A3 esetében is voltak gondok az Android 10 kiadással, pedig az nem is miui.

Nem tudom más gyártók esetében mi a helyzet a Snapi 660 / 665 Android 10 vonatkozásában.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.