Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) Olomlovag válasza Sakira (#743) üzenetére


Olomlovag
tag

Ūdvözlet!
A kék fény az valamiféle értesítéseket vonatkozhaott, ha pl. frissült az egyik program. A beállítások menüben az értesítési központ menüben megváltoztattam egy másikra ( konfetti szórására.) Sajnos kikapcsolni Nem tudtam. Leginkább töltés közben veszem észre. Többre nem jutottam. Csak megnyugtatott a tudat, hogy ez nem valami hiba.
Ūdv!

A remény hal meg utoljára, de nincs aki eltemesse

(#752) Mercutio_


Mercutio_
félisten

A korábban linkelt tippek alapján már minden reklámot amit a rendszer gyárilag dobál kikapcsoltam, de pl. a Mi Videó kéretlenül dobál információkat :W
Van valami módszer BL nyitás és root nélkül a Mi App-ok fagyasztására ami nem okoz problémát?:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#753) scyllarus válasza Mercutio_ (#752) üzenetére


scyllarus
veterán

A YT-on Tamás Zsolt videója alapján csináltam, nekem semmilyen reklám nincs.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#754) Cs1csó válasza Mercutio_ (#752) üzenetére


Cs1csó
félisten

A jutubos videó alapján én is megcsináltam de van reklám pl. ha lefuttatok egy karbantartást akkor feldob egy kaszinó reklámot vagy valamit.

Telepítsd a Blokada-t, vagy valamilyen alternatív DNS-t állíts be és akkor nem lesz reklám. Volt már erről hozzászólás az Androidos topikban és konkrétan nekem: [link] [link]

(#755) Sakira válasza dave987 (#50) üzenetére


Sakira
tag

A rendszeralkalmazás frissítésnél jelez 1 frissítést (váltakozó háttérképek) és ha rányomok hogy frissítse, kiír valamit és nem csinál semmit. Újraindítottam már a telefont is de nem segített. Nem működik most ez vagy mi van? Várakozás és ok ez a 2 lehetőség van amit kiír.

(#756) scyllarus válasza Sakira (#755) üzenetére


scyllarus
veterán

Nekem sem települ. Valami zűr van vele napok óta.
Szerk.: Azóta csatlakozott hozzá a MI fiók is, kompletten besz*rt a rendszeralkalmazás frissítés.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#757) Sakira válasza scyllarus (#756) üzenetére


Sakira
tag

Már értesítés is jön hogy 2 frissítés van, csak épp nem csinál semmit. Hát ez szuper :D

(#758) scyllarus válasza Sakira (#757) üzenetére


scyllarus
veterán

Utánaolvastam, ez visszatérő MIUI probléma, régebben is volt ilyen. Majd egy frissítés megoldja...

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#759) Hrabovszki


Hrabovszki
csendes tag

sziasztok, exchange-s e-mal fiók működik valakinek? Valahogy nem bírom felvenni a fiókot...

(#760) pdave válasza Hrabovszki (#759) üzenetére


pdave
aktív tag

Én Outlookot használok már egy ideje Xiaomi-n, utoljára talán a Redmi 4 Note-on ment, a Note 6 Pro-n már nem , akkor kezdtem el az Outlookot használni.

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#761) scyllarus válasza Hrabovszki (#759) üzenetére


scyllarus
veterán

Nekem mindig működött, de én is Outlookot használok, annál jobb nincs.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#762) Voice24 válasza Sakira (#757) üzenetére


Voice24
őstag

Nekem ma 3 frissítést jelzett, mindegyiket lefuttattam, rendben végig is ment.
Azt kérdezném, hogy ez a változó háttérkép opció hol érhető el? Mert állandóan frissül, de még annyira nem ástam le mélyre, hogy meg is találjam, hol van.

(#763) Sakira válasza Voice24 (#762) üzenetére


Sakira
tag

Ma jött értesítésben hogy telepítette a 2 frissítést. Úgy látszik már rendbe is jött. A váltakozó háttérképek úgy tudom egyes Xiaomi telefonokon érhető el. Napszaknak megfelelően változtatja a háttérképet ha jól tudom. A 10s-en sajnos nincsen ez.
.

(#764) scyllarus válasza Sakira (#763) üzenetére


scyllarus
veterán

Nekem továbbra is függőben vannak, nem települnek, nem telepíthetők.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#765) Sakira válasza scyllarus (#764) üzenetére


Sakira
tag

Én is úgy vettem észre hogy értesítésben jött hogy települtek. Aztán be is léptem a rendszerfrissítésbe és "eltűntek".

(#766) Cs1csó válasza Sakira (#765) üzenetére


Cs1csó
félisten

Wifin automatikusan frissülnek a cuccok, legalábbis nagyrészt.

(#767) scyllarus válasza Sakira (#765) üzenetére


scyllarus
veterán

Ma éjszaka nekem is megoldotta végre.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#768) balintdavid


balintdavid
tag

MIUI 13-ról milyen a tapasztalatotok? Én még szerintem kivárok 12.5-ön 1-2 patch erejéig.

kazuár

(#769) Gery1987 válasza balintdavid (#768) üzenetére


Gery1987
őstag

Nekem rendben elvan a telefonon.

Amit fel lehet róni neki:
- lassabban reagál a bekacsoló gombra bekapcsoláskor,
- hosszabb boot idő,
- kicsit jobban melegszik a processzor komolyabb terheléskor.

Ezektől eltekintve, szépen fut, stabil, a rendszer is rendben van, nem merül látványosabban. Én elgedett vagyok vele összeségében. De kell az újrabelékás hozzá. Anyunak a Note 10-en megpróbáltam a nélkül de egy idő után rosszabb lett. Kell a gyárira gyalulás.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#770) scyllarus válasza Gery1987 (#769) üzenetére


scyllarus
veterán

Ugyanezek a tapasztalataim. Plusz a Google hírfolyamot reggel és este, a sötét mód váltásakor ki-be kell kapcsolni, mert a betűszínt nem váltja magától, és a fehér alapon világosszürke, fekete alapon sötétszürke betűk nem igazán olvashatók.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#771) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Sziasztok a "factory reset" pontosan hol található és hogyan kell csinálni?

A telefonkönyvem és a képek google szinkronban vannak de van rámásolva pár zenei albumom azok is mennek a levesbe, vagy megoldható, hogy azok maradjanak?

(#772) scyllarus válasza Cs1csó (#771) üzenetére


scyllarus
veterán

Beállítások - a telefonról - gyári adatok visszaállítása.
Ami a telefonon van, és nincs róla mentés, felhőben vagy gépen, az megy a levesbe.
Mentsd le előtte.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#773) Cs1csó válasza scyllarus (#772) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#774) tibaimp válasza scyllarus (#772) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Bocs a láma kérdést, de a telefonkönyvet hogyan tudom menteni?
Illetve honnan tudom, hogy a felhőben van mentve, hol tudom megnézni PC-n?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#775) Cs1csó válasza tibaimp (#774) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia ezt tudom! Ha Google dolgokkal használod a telefont akkor pl. PC-n belépve bemész a Google fiokodba ( ha be vagy a böngészőbe jelentkezve akkor pl. egy Google kereső oldalon jobb felső sarokban érhető el Google fiók vezerloje) akkor ott látható a névjegyzék.

(#776) tibaimp válasza Cs1csó (#775) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Azta :Y . Na ezt eddig nem fedeztem fel! Mindig tanul az ember. Nagy köszi :R :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#777) Cs1csó válasza tibaimp (#776) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy családtagomnak buta telefonról okostelora valtaskor PC-n rendes billentyűzeten írtam be a névjegyzéket nem telón kellett bepotyogni

(#778) Sakira válasza Cs1csó (#754) üzenetére


Sakira
tag

Szintúgy végigcsináltam a videót de a tisztítóból a kaszinó reklámot nem lehet kilőni :(

(#779) Cs1csó válasza Sakira (#778) üzenetére


Cs1csó
félisten

Robot nélküli telefonra jó a Blokada vagy amit még szeretnék kipróbálni az hogy beállítok egy másik DNS-t és a így Blokada nélkül is elvileg lesz a szűrés.

[ Szerkesztve ]

(#780) scyllarus válasza scyllarus (#770) üzenetére


scyllarus
veterán

A Google Hírekre jött frissítés, azóta jó, szóval az nem a telefon/Miui hibája volt.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#781) Nozy82


Nozy82
tag

Üdv!
Nekem még nem érkezett meg a MIUI 13, de már nagyon kipróbálnám. A hétvégén most ráérek gondoltam fel kellene rakni, meg tudja valaki mondani, honnan tudom letölteni és felrakni?

(#782) Sakira


Sakira
tag

A Play protect kiírta ma reggel hogy a Témák alkalmazás kártékony. Felajánlotta hogy tiltsam le. Létezhet hogy egy gyári alkalmazás káros?

[ Szerkesztve ]

(#783) scyllarus válasza Nozy82 (#781) üzenetére


scyllarus
veterán

Innen: [link]
Az EEA recovery verzió kell neked valószínűleg.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#784) scyllarus válasza Sakira (#782) üzenetére


scyllarus
veterán

Lehet, ha más forrásból telepítetted, apk-ból.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#785) Sakira válasza scyllarus (#784) üzenetére


Sakira
tag

Mostanában használtam, kipróbáltam pár témát. Most is jelez hogy tiltsam le.

(#786) scyllarus válasza Sakira (#785) üzenetére


scyllarus
veterán

Direkt töltöttem le új témát, beállítottam, nekem nem reklamál.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#787) balintdavid


balintdavid
tag

1 év alatt egyszer volt újraindítva a telefon, az is véletlenül (nem windows millenium ez hogy újra kelljen indítgatnik) szóval a boot idő nem zavarna. Viszont gyalulni nem szívesen gyalulnám idő hiányában, akkor perpill maradok ezen

[ Szerkesztve ]

kazuár

(#788) scyllarus válasza Sakira (#785) üzenetére


scyllarus
veterán

Nos, valami valóban van, a Playről le is tiltották az appot.
Megoldás: A temporary solution to get back theme app:
Go to Setting ->App->Manage App->click 3 dots from the upper right corner -> Reset app preferences. You need to give permission for some apps after resetting app preferences.” (credits to Mi Fans Home).
A Xiaomi még nem nyilatkozott.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#789) Sakira válasza scyllarus (#788) üzenetére


Sakira
tag

Én letiltottam de alig tudtam visszavarázsolni. Töröltem a frissítéseket, most egyelőre jó. De ha a rendszeralkalmazás frissíti, akkor gyanítom visszajön a probléma.

(#790) scyllarus válasza Sakira (#789) üzenetére


scyllarus
veterán

Várhatóan a Xiaomi frissítéskor kezeli a problémát. Ez gyakorlatilag az összes készüléküket érinti (a Mi, Redmi telókat tuti, a Pocoknál más a launcher, ott nem biztos), kizártnak tartom, hogy nem javítják. Ha frissül, akkor javul is.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#791) scyllarus


scyllarus
veterán

Szeptember 5-én jön a Poco M5s. Ami viszont pont ugyanez a készülék lesz.
Korábban is minden forrás azt mondta, hogy kapunk android 13-at, de így még valószínűbb, hiszen idei modell :D. (Pláne, hogy Indiában ez a Redmi Note 11SE, ami e hónapban jelent ott meg).

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#792) Cs1csó válasza scyllarus (#791) üzenetére


Cs1csó
félisten

Még csak most jött ki az Android 12-őn alapuló MIUI 13. Amúgy az tényleg jó lenne, hogy legalább vagy 5 évig támogatott lenne mert akkor még 5+ 1-2 évig használható lesz a telefon.

Nekem csak a WIFI zavar, hogy 2,4Ghz-en lassabb. Sajnos nincs 5Gh-es routerem.

Amúgy ha visszaküldeném, hogy a wifi 2,4Ghz-en 20Mbit-nél többet nem tud letöltésnek akkor visszaadnák a pénzt vagy mi lenne a metódus?

(#793) scyllarus válasza Cs1csó (#792) üzenetére


scyllarus
veterán

A szolgáltatónál nem tudsz modemet cseréltetni? Én már nem is emlékszem, mikor volt csak 2.4 GHz-es modemem, pedig sosem cseréltettem én, csak a szolgáltató fejlesztése/hibaelhárítás miatt kaptam újakat. Nehogy már a modern eszközt cseréld le a régi miatt.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#794) Cs1csó válasza scyllarus (#793) üzenetére


Cs1csó
félisten

FTTH internetem van, tehát egészen a szobáig optikai kábel jön ott belemegy egy kis dobozba amiből 2 kábel jön ki: az első az koax kábel amit be lehet dugni a tévébe és DVB-C adást lehet néni a másik kábel még optikai ami egy második dobozba megy bele és ez a doboz ami ezt az optikai internet jelet alakítja át és a dobozból már egy sima UTP kábelen lehet vezetni a netet a router-be - ami a sajátom -
Most egy olyan router ami tudja az 5Ghz-et és nekem is tetszik az 14k. de még nem tervezek router-t váltani.

(#795) scyllarus válasza Cs1csó (#794) üzenetére


scyllarus
veterán

Ja, értem. Akkor szerintem megreklamálható, mivel a felét-harmadát sem tudja a névleges sebességnek.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#796) Laca0 válasza Cs1csó (#794) üzenetére


Laca0
addikt

Nem lehet, hogy csak a router-ed van rosszul beállítva?
Ha sima G-s, akkor a 20mbps az egy normál sebesség.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#797) Laca0 válasza Laca0 (#796) üzenetére


Laca0
addikt

Lemaradtam a szerkesztési időről.
Lányomnak is ilyen telefonja van és most átlag 78mbps a csatlakozási sebessége 2 falon keresztül. N-es wifi 20MHz-es sávszélességgel. Sokkal több lenne 40MHz-en, de olyan sok a wifi szennyezettség, hogy biztosabb a 20.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#798) Cs1csó válasza Laca0 (#797) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, megnéztem "bgn mixed" tehát nem tudom csak "n"-re kényszeríteni.

[ Szerkesztve ]

(#799) Vazil


Vazil
tag

Sziasztok!

Meg tudom változtatni a téma barnás színét? Egyedül a billentyűzetnél sikerült(gboard).

(#800) Vazil válasza Vazil (#799) üzenetére


Vazil
tag

Megoldódott közben!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.