Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) scyllarus válasza ludla (#100) üzenetére


scyllarus
veterán

Mivel a google tárcsázót használja, szerintem natívan nincs, de sosem néztem.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#102) ludla


ludla
őstag

És valaki használ amúgy külön appot hívásrögzítésre? :)

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#103) scyllarus


scyllarus
veterán

Mindig tetszett a MIUI. Végre vettem egy ilyen telefont, erre nem saját felületre cserélik?:o

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#104) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok! Xiaomi tud olyat, hogy Széf, mint ami a Huawei-nél volt,vagy hasonló? :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#105) scyllarus válasza Anubis_9 (#104) üzenetére


scyllarus
veterán

Igen, privát fájlok a neve. Pont Huaweiről jöttem, ezt konkrétan tudom.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#106) sonaj0203 válasza mgaben (#45) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Neee már, tényleg garanciáztatás az egyetlen megoldás?

[ Szerkesztve ]

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#107) sonaj0203 válasza mgaben (#43) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Szia!
Igen nekem sem akar csatlakozni automatikusan, akkor sem ha beállítom, bekapcsolom a helymeghatározást is. :W Augusztus végén vettem, akkor minden rendben volt kb. 1 hónapja csinálja ezt. :O Nagyon örülnék, ha bárki, valaki, akárki tudna bármilyen, akármilyen megoldást.
Köszi

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#108) ViragL válasza sonaj0203 (#107) üzenetére


ViragL
tag

Jól értem, a "Wi-Fi automatikus bekapcsolása" funkció nem működik?

(#109) sonaj0203 válasza ViragL (#108) üzenetére


sonaj0203
aktív tag

Igen, be van kapcsolva a wifi, a wifi asszisztens és még a wifi-atomatikus bekapcsolása is. De ha mondjuk elmegyek a házból aztán visszatérek, nem kapcsolódik vissza a wifi és nem csatlakozik a hálózathoz csak akkor, ha be lépek a wifi beállításokba és kiválasztom az aktuális wifi hálózatot. :F

Van úúgy, hogy nem úgy van.

(#110) dave987


dave987
aktív tag

Nekem az a tapasztalatom Xiaominál hogy a factory reset tiszta telepítéssel az megoldja ha bármi szoftveres probléma van. Előfordulhat akár újan dobozból kivéve hogy valami beragad,vagy később főverzió frissítés után lesz valami hülyesége.
Nem olvastam vissza a beszélgetéseteket. Ha esetleg ez már volt akkor bocsi hogy beleszóltam.

(#111) ViragL válasza sonaj0203 (#109) üzenetére


ViragL
tag

Én kikapcsolnám az asszisztenst és az automatikus bekapcsolást is. Előbbi nem tudom mire való (de nem tűnik nélkülözhetetlennek) utóbbi pedig úgysem csinál semmi hasznosat, ha úgysem kapcsolod ki a Wi-Fit. Aztán visszaállítanám a hálózati beállításokat. [link]
Ha így sem működik, akkor marad a gyári beállítások visszaállítása. Szoftveres problémának tűnik, ha ezzel szervizbe küldöd, kb. csak egy resetet csinálnak rajta, aztán visszaküldik.
Remélem segít.

(#112) mgaben


mgaben
senior tag

Még mondtak olyat, hogy a 2,4 és 5 GHz WiFi ssid-t válasszam szét, hátha. A régi routeren nem volt bekapcsolva csak a 2,4 és akkor nekem sem volt semmi baja. Mostanában az én mi mix 2-m is szórakozik a wifivel. Majd hétvégén visszateszem a tp link routert és meglátjuk.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#113) PietPunto


PietPunto
tag

Sziasztok!

Hétfő óta használjuk a Note 10 S-t, egy 3 éves Redmi 4X-et váltott. Úgy gondolom jó áron jutottunk hozzá a 6/64-es variánshoz. Tartozékkal kapcsolatban kérném a segítségeteket, szokásom hogy a telefonjaimat elöl-hátul lefóliázom.

Kerestem az Ebay-en és a Banggood-on olyan fóliát amit a telefon hátoldalára lehet ragasztani, de nem találtam. Csak én vagyok béna vagy tényleg nincs olyan fólia amit a hátlapra lehet ragasztani!? :F

(#114) scyllarus válasza PietPunto (#113) üzenetére


scyllarus
veterán

Ebayen az első találat volt, amikor rákerestem a Redmi Note 10-re...
[link]

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#115) PietPunto válasza scyllarus (#114) üzenetére


PietPunto
tag

Nagyon szépen köszönöm! :R

(#116) scyllarus válasza PietPunto (#115) üzenetére


scyllarus
veterán

Lesz ott több is. Tipp: keress a RN10-re (a simára). Minden egyezik az S-sel, méret, gombok, kamerasziget stb. és népszerűbb az alap verzió. Én is a sima 10-re készült tokot használok, stimmel.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#117) Czukker27


Czukker27
friss újonc

Sziasztok!

Én közel 3 hónapja vettem egy ilyet, de életem szerintem legrosszabb döntése volt!!!
Bevallom, Motorola hívő vagyok, és azt hiszem, ez ezután sem fog változni, csak szabaduljak meg ettől, kevés agyagi (úgy látom, eszmei sok lesz, sajnos :( ) veszteséggel, ha lehet!

Szóval úgy két hete, használat közben, egyszer csak elsötétült a kép, akárha se kép, se hang, és nem tudtam vele semmit csinálni, hiába próbáltam visszakapcsolni.
Aztán kis idő múlva látom, hogy az asztalon hevertében kivilágosodik a képernyő, jön Nyuszika, és elkezdi csavarhúzóval babrálni Androidot; csinált egy teljes, gyári reset-et. FAPADIG! :(((
Azóta mélyrepülésbe kezdett a készülék, lassan már semmi másra nem használható, mint telefonálásra. Se egy mail-t nem tudok megnyitni, se a Wifi-re nem csatlakozik fel, a galériát nem tudom megnyitni, bár képet nem csinálok, hogy ne nyírjam ki a megoldásig legalább, ha maradt is valami az előzőekből rajta, és egyáltalán semmi nem működik rendesen. Még a naptárat sem tudom megnyitni, Play-áruház kuka, sorolhatnám...
A garancia az üzletben nem terjed ki adatvisszanyerésre, ha én akarom elvinni céghez/ismerőshöz, meg ugrik.
Sajnos eddig nem tudtam visszavinni, hogy legalább leheljenek bele életet, a jövőhét elején tudom megoldani.
Addig is a kérdéseim a következők lennének Hozzátok, kedves nálam sokkal inkább hozzáértőkhöz:

1.: Találkozott már valaki ilyen spontán gyalulással?
2.: Mi a megoldás? Hogyan szerezzem vissza a rajta lévő, számomra fontos hanganyagokat, képeket, adatokat...? :F

Teljesen tanácstalan vagyok.

Köszi: Czukker :)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem érdekel, hol vagy, nem tévedhetsz el."

(#118) scyllarus válasza Czukker27 (#117) üzenetére


scyllarus
veterán

1. Nem találkoztam, első Xiaomim, de jelen állás szerint ezentúl is ilyen lesz, maximálisan elégedett vagyok vele.
2. Google fotók/Xiaomi Cloud szinkron be volt kapcsolva? Akkor ott meglehet minden.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#119) Czukker27 válasza scyllarus (#118) üzenetére


Czukker27
friss újonc

Sosem szinkronizálok a felhővel, 2-3 havonta lementem, ami értékes, aztán törlöm a készülékről.
Az nem jutott eszembe, hogy egy vadiúj telónál ezt gyakrabban kell megejtenem. :O

Remélem, Neked jobb tapasztalataid lesznek vele, de én inkább maradok a Moto-nál. Tizenéves tapasztalat mindig őket igazolta számomra. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem érdekel, hol vagy, nem tévedhetsz el."

(#120) Anubis_9 válasza Czukker27 (#119) üzenetére


Anubis_9
őstag

Én se szoktam soha felhőbe szinkronizálni a képeket. Kb. 5-6 havonta lementem őket számítógépre. De most kicsit megijesztettél. 1.5 hónapja használom, eddig elégedetten.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#121) Czukker27 válasza Anubis_9 (#120) üzenetére


Czukker27
friss újonc

Drukkolok, hogy egyedi eset legyen az enyém! ;)

Az a baj, hogy előbb már mások is írtak hasonló dolgokat, mint amiket tapasztaltam már a reset előtt, csak nem tulajdonítottam neki jelentőséget. Pl. nekem is volt, hogy vissza kellett lépnem a wifi-re, ha elmentem otthonról, ilyesmi...

[ Szerkesztve ]

"Ha nem érdekel, hol vagy, nem tévedhetsz el."

(#122) Anubis_9 válasza Czukker27 (#121) üzenetére


Anubis_9
őstag

Lekopogom, de eddig a wifi-s problémával még nem találkoztam, amiről itt többen is beszámoltatok.

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#123) Cyone


Cyone
tag

Három hónapja használom a telefont és még semmilyen problémával nem találkoztam. Rendben működik. Az előző Redmi Note 2 telefonom is hibátlan még mindig (kb. 4 - 5 éves). :K

Cyone

(#124) Sakira válasza PietPunto (#113) üzenetére


Sakira
tag

Én meg úgy jártam hogy az asztalon volt a telefonom és a kutyám ráugrott és megkarcolta elég csúnyán a gyári fóliát. Le kellett vennem róla és most azon gondolkodom hogy tegyek-e rá fóliát vagy vegyek rá kihajthatós tokot. Létezik rá kihajthatós okostok?

(#125) Anubis_9 válasza Sakira (#124) üzenetére


Anubis_9
őstag

Én fólia nélkül soha többet nem használok teló: nagyon könnyen karcolódik, elég pár porszem. :Y

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#126) Cyone válasza Anubis_9 (#125) üzenetére


Cyone
tag

Nekem az előző telefonomon nem volt fólia és nem volt rajta egy karc sem. Viszont mindig tokban tartottam. A Redmi Note 10S-en a gyári fóliát rajta hagytam + tok.

Cyone

(#127) Anubis_9 válasza Cyone (#126) üzenetére


Anubis_9
őstag

Én egy házfelújítás közepén voltam, ahol ugye mindig mindenhol szálló por volt és a Huawei P20 Lite-omon épp nem volt fólia. Bejött egy hívás, felvettem és ugyanezzel a mozdulattal össze is karcoltam a kijelző. :Y

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#128) Cyone válasza Anubis_9 (#127) üzenetére


Cyone
tag

Az úgy teljesen érthető. :K A tabletemre én is tettem előre és hátra is védő fóliát, mert sokszor tok nélkül otthagyom a lakásban szerteszét. :DD

Cyone

(#129) Sakira


Sakira
tag

Nekem nem frissít az időjárás csak ha rányomok. Lehet ezzel valamit csinálni?

(#130) Anubis_9 válasza Sakira (#129) üzenetére


Anubis_9
őstag

Nekem sem... Elvileg bizonyos beállítható időközönként automatikusan kéne frissülnie. :W

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#131) cinikis


cinikis
tag

Mondjuk én buta levettem a gyári fóliát,mikor az üvegfóliát raktam rá,pedig lehet semmi baja nem lett volna, max dupla védelem.

(#132) Black$taR


Black$taR
tag

Sziasztok!
A Snapi mellett a Helio chipset is tudja az auto ki és bekapcsolást?

Nokia 3210; Nokia 5800 XPress Music; OT-990 (2.3.4); Lumia 620; Lumia 640 LTE; Redmi Note 4X; Redmi Note 5 (4/64); Redmi Note 7 (4/64); Redmi Note 8T (4/64)

(#133) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Arra ébredtünk, hogy a telefon kitörölte az összes névjegyet. Visszaállítanám a google fiókból, de a megjelenítési opcióknál csak a simkártya választható. Találkozott már valaki ezzel ?

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#134) Anubis_9 válasza hülyegyerek (#133) üzenetére


Anubis_9
őstag

Azért ez nagyon durva... :W Nekem eddig nem volt ilyen...

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#135) Cyone válasza hülyegyerek (#133) üzenetére


Cyone
tag

Nem lehet, hogy Google szinkronizálás probléma volt? A Google fiókból nem jelentkeztél ki véletlenül?

Cyone

(#136) hülyegyerek válasza Cyone (#135) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Nem. Vissza is lettek állítva a névjegyek, de a teló nem jeleníti meg őket.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#137) pasztoha válasza PietPunto (#113) üzenetére


pasztoha
tag

Szia!

Én is hasonló cipőben járok, csak nekem 4,5 éves a 4x. Mennyire vagy elégedett a note 10s-sel?

(#138) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Van rajta gyárilag fólia?
Ha a kezdőképernyőn vagyok, akkor tudja a dupla koppos lezárást?

(#139) scyllarus válasza GEPESZ66 (#138) üzenetére


scyllarus
veterán

Van rajta fólia.
A beállításokban ott van, de csak a klasszikus téma esetén tudja a dupplakoppos lezárást. Én nem azt használom, szóval nem tudom megnézni, tényleg működik-e. Elméletileg igen.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#140) GEPESZ66 válasza scyllarus (#139) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Tegnap vette a barátnőm.
Gyári téma van rajta, Ő állította be.
Mit értesz klasszikus témának?

(#141) scyllarus válasza GEPESZ66 (#140) üzenetére


scyllarus
veterán

Én semmit, a Xiaomi adja meg így a beállításokban. A témák között van egy Klasszikus nevű, szerintem arra gondolnak.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#142) GEPESZ66 válasza scyllarus (#141) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A lezárt képernyőt felébreszti és elaltatja a dupla kopp.
Viszont, ha fel lett oldva a telefon, akkor a kezdőképernyőt már nem lehet dupla koppal elaltatni.
Ennek így kell lennie?
A Samsung ezt tudja.

(#143) dave987 válasza GEPESZ66 (#142) üzenetére


dave987
aktív tag

Xiaomiknál ha használod a navigációs sávot,akkor annak a gombjaira be lehet állítani hogy hosszan nyomva lezárja a kijelzőt. Csak így lehet,viszont ez bárhol működik amikor látható a nav.sáv.

[ Szerkesztve ]

(#144) Ringer04


Ringer04
csendes tag

Sziasztok,

Én most gondolkozok telefon vásárláson. Kicsit szubjektív a cikkben lévő árazás, én bangoodról szoktam rendelni, és a 6/128as Redmi Note 10S 70ezer plusz szállítás 72ezer, a sima Redmi Note 10 ott 80ezer most, ezek áfával együtt, így hasonlítva meg jobban megéri a Note 10s mint a sima.

(#145) scyllarus válasza Ringer04 (#144) üzenetére


scyllarus
veterán

Én kivételesen szolgáltatónál vettem, 42ezret nagyon megért :D

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#146) Ringer04 válasza scyllarus (#145) üzenetére


Ringer04
csendes tag

Az annyiért nagyon jó vétel volt :D

(#147) Gery1987


Gery1987
őstag

Sziasztok!

1 hete csatlakoztam eme készülék felhasználói táborához. Előd: Xiaomi Redmi Note 8T. Eddig nem bántam meg, sőt. És maradjon is így. Bolti vétel (mobilcorner.hu) 79.990.- 6GB RAM/64GB tárhely. A nagyobbért sokaltam a +20 ezres felárat. Ez a 3. Xiaomi-m, remélem jól fogja bírni.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#148) N0rthF4c3 válasza Okean (#22) üzenetére


N0rthF4c3
tag

Én tapasztaltam, tragédia a wifi... Én valszeg viszem is vissza cserére... Download, upload is ingadozó, kiszámíthatatlan, kb mindenre inkább a mobiladatot használom...

(#149) scyllarus válasza N0rthF4c3 (#148) üzenetére


scyllarus
veterán

Nekem semmi gond nincs vele szerencsére.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#150) Cyone válasza scyllarus (#149) üzenetére


Cyone
tag

Nálam sincs WiFi probléma, bekapcsolt Bluetooth-al sem. 2.4 GHz és 5GHz kapcsolódással is jó. Lehet, hogy a gyártási minőség szór ennyit? Vagy szoftveres probléma?

Cyone

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.