Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Gery1987 válasza Laca0 (#500) üzenetére


Gery1987
őstag

Szia!

Redmi Note 10. Ugyanez a méret.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#502) scyllarus válasza Laca0 (#500) üzenetére


scyllarus
veterán

Rengeteg van... Egy hete eltört sajnos az előző, most kerestem, nem győztem válogatni.
Amúgy igen, az S nélküli Redmi Note 10-zel teljesen egyforma.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#503) Laca0 válasza scyllarus (#502) üzenetére


Laca0
addikt

Gery1887, scyllarus!
Köszönöm!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#504) Sakira válasza scyllarus (#502) üzenetére


Sakira
tag

Milyen tokot választottál? :)

(#505) scyllarus válasza Sakira (#504) üzenetére


scyllarus
veterán

Most valami ellenállóbbat akartam: [link]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#506) tibaimp válasza scyllarus (#505) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az igen. Ezt lementem :B , kösz :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#507) kcs73


kcs73
aktív tag

Sziasztok!
A fiam ma lenyírta a füvet, és mivel oda is vinni kel azt a qrva telefont (Redmi Note 10 Pro)
alá esett a fűnyírónak, és fazonra szabta! :W A Redmi Note 10S lehet alternatíva? :R

Nem vagyok sznob. Kérdezz meg bárkit. Úgy értem bárkit, aki számít...

(#508) Cs1csó válasza kcs73 (#507) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akár a kérdés MIRE használná. Ha átlagos használat arra szerintem tökéletes. Az erőforrás zabáló alkalmazások a kérdésesek pl. a JÁTÉKOK.
Arra esetleg egy POCO-t amiből van izmosabb processzoros, én pl. nem játszom nekem tökéletes.

(#509) tibaimp válasza kcs73 (#507) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ha nem játszol vele, akkor tökéletes. OLED kijelző, 6/64GB :K , 5000-es akksi, a dobozban adnak mindent hozzá, töltő, tok, usb-c kábel, 30W-os gyorstöltés, nem túl drága.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#510) pazo77


pazo77
tag

Nekem a héten érkezett meg ez a csoda .

Proximity szenzor hol működik , hol nem , ez egy agyrém .
Wifi és mobilnet kezelése gyenge .
Gyorsan vissza is küldöm .

https://www.youtube.com/watch?v=Sfz9jQ3KI5k

(#511) kovacss72 válasza pazo77 (#510) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Jól teszed, ha visszaküldöd. ott valami hibás!

Én 1 hete használom, és ez az 1. 'Xiaomi' -m, aminek tökéletesen működik a közelség érzékelője. (Előtte Mi A2 lite, Redmi Note 8 és Redmi Note 9 Pro voltak.)
Wifi nálam (az én otthoni környezetemben) 200-300 mbps -t tud és a mobilnet/térerő kezelése is határozottan ennek a legjobb az előző 3 után.

[ Szerkesztve ]

(#512) Voice24 válasza kovacss72 (#511) üzenetére


Voice24
őstag

Nálam is van gond a közelség érzékelővel, telefonálás közben többször "magához tér" a kijelző a sötétségből, pedig nem mozgatom a fülem előtt. De azt olvastam valahol, hogy ez több Xiaomi típusnál is gyermekbetegség, ezért valószínűleg garanciális hibába nem fér bele (bár nem próbáltam).

(#513) tibaimp válasza Voice24 (#512) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nálam is csinálja! Sőt, a Honor 8 is csinálta, de nem érdekel.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#514) Cs1csó válasza Voice24 (#512) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem is hasonló gondom volt de most megint rendben van. Bár nálam az is gond volt, hogy amikor tárcsáztam egy hívást elsötétült az egész kijelző csak egy gesztussal sikerült "visszavarázsolni" a felületet és amikor a fülemhez emeltem nem sötétült ez a kijelző de most ez is működik.

(#515) pazo77


pazo77
tag

Olyan kérdésem volna,hogy valamelyik slot jobban "kezeli" a kártyát?
Családon belül, lehetséges maradna a telefon :)

https://www.youtube.com/watch?v=Sfz9jQ3KI5k

(#516) tibaimp válasza pazo77 (#515) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem értem a kérdést! :B

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#517) pazo77 válasza tibaimp (#516) üzenetére


pazo77
tag

1-es SIM foglalatban nem győzött meg a teló, kérdésem konkrétabban arra irányul jobb-e a 2.,vagy nincs különbség?
Egyformán kezeli a teló?

Nincsen nálam a telefon, így tesztelni sem tudom már.

https://www.youtube.com/watch?v=Sfz9jQ3KI5k

(#518) tibaimp válasza pazo77 (#517) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nekem 2 SIM-mel működik, nincs velük semmi gond. Ha jól tudom mind a két foglalat tudja a 4G-t. Nálam egyikben Vodafone, a másikban DIGI van.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#519) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Sziasztok, nekem is lassú a wifim (a papíron 60/20-as ami most teszteltem egy Redmi 10-el és az "kihajcsa" de az enyém csak 20/20-at tud.

Erre csak az a megoldás hogy visszaküldöm gariba?

(#520) scyllarus válasza Cs1csó (#519) üzenetére


scyllarus
veterán

Biztos, hogy nem normális. Én most rámértem, nekem 267/25 Mb/s lett, tehát a teló elvileg tudja.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#521) tibaimp válasza scyllarus (#520) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Hogy néztétek ezt meg? Csak mert akkor én is ránézek, hátha többet tudunk. :K

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#522) scyllarus válasza tibaimp (#521) üzenetére


scyllarus
veterán

Én speedtest appal.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#523) tibaimp válasza scyllarus (#522) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Letöltöttem a Google Play-ről a Ookla Speedtest-et, gondolom erre gondoltál.
Nekem 59/72Mbit jött ki. Ez alapból a Wifi-t nézi, mivel az van csak a neten, gondolom.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#524) scyllarus válasza tibaimp (#523) üzenetére


scyllarus
veterán

Igen, az az. Én kikapcsoltam a mobilnetet a teszt idejére. Nyilván csomag/szolgáltatásfüggő a max elérhető sebesség, az a lényeg, hogy láthatóan maga a teló alapesetben tudja a wifi5-tel elérhető 300-as maximumot.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#525) tibaimp válasza scyllarus (#524) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Mondjuk nekem itthon a wifi nincs "beállítva" alapon van, az nem tudom mit jelent ennél a DIGI-s fosnál, amit adtak. (a vezetékes net az fasza, de a wifi-t én nem állítgattam)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#526) Bicsko


Bicsko
tag

Sziasztok! Nekem is lassú volt a wifi rajta, én először azt hittem a routerem dölődik, és vettem egy újat. Utána jöttem rá, hogy ebben a telóban 2.4 ghz-es wifin 20/20 a max sebesség kb, 5 ghz-en viszont akár 500 megabit felé is be tud menni. De megnyugtató, hogy nem csak az enyém szarakodik 2.4 ghz-en!

(#527) Cs1csó válasza Bicsko (#526) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 nekem ugye a 60/20-as netem feltöltési sávszélét kihajtotta de a 60-ból csak 20 jött össze.

Emiatt tervezed visszaküldeni? (Engem annyira nem zavar, persze a jövőben majd erre is figyelek de egy 7 éves 2,4Ghz-es routerem de ha ez megpurcan akkor majd beruházok egy dual band-ra ami tudja az 5Ghz-et is)
Nekem nem nagyon van kedvem mert megvagyok ezzel a sebességgel is (akár egy 4K-s videót is simán visz wifi-n tartalmat letölteni pedig erre nem szoktam - filmeket stb. - mert arra ott a )

Tegnap teszteltem le, a szomszédomnak 5Ghz-es router-e van (nem volt bekapcsolva az 5Ghze-es sáv bekapcsoltam) kapcsolódtam ott kihajtotta a szintén 60/20-as netet. Még amikor csak 2,4Ghz-en futott szintén csak 20/20 volt a sebesség.

Amúgy ha kikapcsolom a helymeghatározást és a bluetooth-t akkor van csak meg a 2,4Ghz-en a 20/20 amúgy csak 15/20 ez is érdekes.

Volt egy kis ingyen mobil internetem (telekom domino day) ott teszteltem mit tud a 4G-n: 100Mbit-el töltött le ami szintén bőven elegendő. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#528) Bicsko válasza Cs1csó (#527) üzenetére


Bicsko
tag

Céges úgyhogy maradni fog :) Ugyanilyenre tudnám cserélni, de az úgy tűnik nem segítene sajnos. Hátha csak szoftveres a probléma és majd a következő rom megoldja, ebben bízok

(#529) Cs1csó válasza Bicsko (#528) üzenetére


Cs1csó
félisten

Erre én is gondoltam, már szívesen telepíteném a 13-as MIUI-t de nem nagyon akar ideérni a telefonomra. Pedig amit tudok azt megtettem:
- beállítottam, hogy vállalom a gyorsabban érkező frissítések fogadását
- "fejlesztővé" avanzsáltam jelentsen ez bármit

(#530) scyllarus válasza Cs1csó (#529) üzenetére


scyllarus
veterán

A MI Pilot rendszerben van kint a 13. Már hetek óta, elvileg lassan ki kellene jönnie globálra.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#531) Sakira


Sakira
tag

A 10 pro fórumán kitették hogy melyik telefonok kapnak Android 13-at. A 10s közte volt. :U

(#532) aprokaroka87 válasza Sakira (#531) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Véletlenül nem Miui 13-at? :)

(#533) Sakira válasza aprokaroka87 (#532) üzenetére


Sakira
tag

Úgy látom hogy android 13

[ Szerkesztve ]

(#534) aprokaroka87 válasza Sakira (#533) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

igaz, valóban :)

(#535) Cs1csó válasza Sakira (#533) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez nagyon szép, de mikor? Már lassan június.

(#536) aprokaroka87 válasza Cs1csó (#535) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

12 kint van már egyáltalán? :)

(#537) Cs1csó válasza aprokaroka87 (#536) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ácsi én a MIUI 13-at kérdeztem, az, hogy a MIUI 13 melyik android verzión alapul az most másodlagos.

(#538) aprokaroka87 válasza Cs1csó (#537) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

:)
Ez oké, de emlékeim szerint volt már olyan hogy valamelyik készülék Android főverzió-val együtt a Miui is frissült egy verziót.

(#539) Cs1csó válasza aprokaroka87 (#538) üzenetére


Cs1csó
félisten

Amúgy pontosan azt sem tudom, hogy a MIUI 12,5 melyiken alapul az Android 11-en vagy az Android 12-őn?
Ezek alapján kérdezem, hogy ha már szóba került a MIUI 13 melyiken alapul?

Nem fűzök hozzá túl sok reményt de ha "felgyorsulna" a 2,4Ghz-es WIFI az már jó lenne. :DDD

Amúgy megkedveltem az AMOLED panelt, nem bántam meg, hogy végül ez volt egy fontos szempont, hogy ilyen telót keressek.

[ Szerkesztve ]

(#540) aprokaroka87 válasza Cs1csó (#539) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Általában nincs konkrétan Android főverzióhoz kötve a miui.

Viszont ha ez az oldal valósan írja a dolgokat, akkor a készülék még Android 11-en van.
Miközben már jó ideje kint van az Android 12 is.

Meg általában a Redmi-k csak 1 Android főverzió frissítés kapnak, Android 11-ről indult, Android 12-t még megkapja, vagy egyből a 13-at, bár az meg még nincs kész :D

(#541) scyllarus válasza aprokaroka87 (#540) üzenetére


scyllarus
veterán

Jelen állás szerint, több forrásból ellenőrizve a 12 public teszten van és kap 13-at is.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#542) aprokaroka87 válasza scyllarus (#541) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Na ez jó hír, pláne hogy elvileg még az Android 13 bele férhet az általános 2 éves támogatásba.

(#543) tibaimp válasza Cs1csó (#539) üzenetére


tibaimp
nagyúr

"Amúgy megkedveltem az AMOLED panelt, nem bántam meg, hogy végül ez volt egy fontos szempont, hogy ilyen telót keressek." -- számomra is ez volt az egyik elsődleges szempont. (a másik az ár!!)

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#544) Cs1csó válasza tibaimp (#543) üzenetére


Cs1csó
félisten

100k alatt nem dúskálunk AMOLED kijelzős (legalább 6GB RAM) készülékekben:
- Redmi Note sorozat
- Samsung A52

kb. ennyi, ha valaki ismertebb gyártótól szeretne telefon vagy Realme, Oppo. (A Samu "M" sorozatát nem naqyon ismerem)

[ Szerkesztve ]

(#545) tibaimp válasza Cs1csó (#544) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Így van, hogy írod. Egyetértek. Bár ez nem öröm, inkább lenne több választása az embernek, de ez van.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#546) Sakira


Sakira
tag

Szintén a 10 pro topicban kiraktak egy linket hogy a miui 13,5-öt kik kapják. Ott a 10s sehol nincs, se a nem kap listában, se a kap listában. Sehol nincs, érdekes :D

(#547) scyllarus válasza Sakira (#546) üzenetére


scyllarus
veterán

Gyakran kimarad, mivel első körben a kínai modellekre adják ki a listákat, és ott nincs S. Van a sima 10, a Pro meg valami Max/Pro Max nevű, nem ugrik be pontosan.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#548) Cs1csó válasza scyllarus (#547) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez az egyik nagy baj a Xiaomi-val a túl sok típus, a zavaros nevezéktan.

(#549) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok. Párom szeretne ilyen készüléket de olvastam róla pár rossz dolgot (kamera nem túl jó, illetve a messenger viber késve néha fél nap késéssel jelez). Igaz-e ez? Mik a készülék hátrányai.?

Köszi

(#550) tibaimp válasza maglew (#549) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A "messenger késve jelez" ez igaz, de ezt jelezte más Xiaomi/Honor készülékeknél is ismerős. Szerintem itt az a gond, hogy kilép a programból.
Viszont a Viber például nálam azonnal jelez, ott én még nem tapasztaltam késést.

Szerintem ez a telefon igencsak jó ár érték aránnyal bír! OLED kijelző, 6/64GB, 5000-es akksi, gyorstöltés, ahhoz képest gyors chip, adnak hozzá mindent is a dobozban.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.