Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) scyllarus válasza Cs1csó (#450) üzenetére


scyllarus
veterán

GTS 2e :) Honor MagicWatch 2 volt, de amikor a Honor telefont lecseréltem erre, azonnal nézelődni kezdtem a Xiaomi palettáján. Szeretek egy cégtől használni összetartozó cuccokat, meg a probléma is kevesebb általában az együttműködésükkel.
Amikor elkezdtem nézelődni, rögtön szembejöttek az olcsó, sokat ígérő órák, és tényleg csábító áron vannak. Viszont mind az óra, mind a hozzátartozó appok tudása megkérdőjelezhetőnek látszott, inkább biztosra mentem.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#452) Voice24 válasza scyllarus (#451) üzenetére


Voice24
őstag

Biztosra nem lehet menni, a drága is ugyanúgy meg tud hülyülni, mint az olcsó. Amúgy az app újratelepítése megoldotta a problémát, ennél nagyobb bajom ne legyen.
Amúgy, ha már drága vs. olcsó: ez a teló sem a legolcsóbb kategóriába tartozik, mégis elrontotta rajta a gyártó a saját szoftverével az AOD-ot, lényegében csak egy alapnak szánt funkció kikapcsolásával működik normálisan.

(#453) Cs1csó válasza scyllarus (#451) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem két szempontom volt: a telefon márkájával megegyező órát kerestem és abból sem a legolcsóbbat. A BT fülesem is Xiaomi.

(#454) tibaimp válasza Cs1csó (#453) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Pontosan melyik típus?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#455) Cs1csó válasza tibaimp (#454) üzenetére


Cs1csó
félisten

Xiaomi Huami Amazfit GTS 2 mini
(a BIP is tetszett de abban nincs GPS és nem AMOLED paneles plusz itt nem teljesen műanyag az óra mint a BIP-nél hanem fém a kerete )
A füles pedig a Xiaomi Haylou W1
A hangzása jó, talán a hangerő nem extrém nagy de egészségügyileg ez jobb a hallásnak :D
Telefonálni is lehet vele tehát mikrofon is van benne és teszteltem nagyon jó (amúgy úgy is lehet telefonálni, hogy a táskában vagy akár az asztalon van a telefon vagy elő sem veszed mert ha hívnak akkor ujjal megérinted a fülest és már él a kapcsolat beszélhetsz de az okosóra azt is tudja jelezni - névvel - hogy ki hív és az órán is fel tudod venni)
Ez egy elég olcsó füles hiszen már 10k-tól is kapható és ahogy néztem elsősorban a jóval drágábbak (tehát amik már 25-30k körüliek) jellemzően két dologban tudnak többet:
1. nem 2 hanem 3 mikrofonos tehát jobb a mikrofon vételi képessége
2. aktív zajszűrős (ha jól tudom ez kiterjed a fülesre tehát ha nagyon zajos helyen használja az ember akkor jelent előnyt amúgy ez az "agyba dugós" megoldás aktív zajszűrő nélkül is elég jól szigetel ahhoz, hogy ha a fülemben van és megy a zene a külvilág szinte nem is hallható ez az aktív zajszűrés extrém zajos helyen hasznos, de a mikrofon is jobb zajszűrést kap a drágább modellben.
Ahogy én kitapasztaltam nekem egyik funkció sem érte volna meg extraként azt pedig külön hangsúlyozni kell, hogy a bekapcsolt AKTÍV zajszűrés jobban meríti a fülest.
Egy idő után fárasztó lehet és ha rágózom vagy hasonló akkor érdemes megigazítani, mert kimozog.

Igazság szerint ez az első ilyen fülesem úgyhogy nem tudom hogy van e olyan ami jobban illeszkedik sajnos egyszerűen nincs arra lehetőség, hogy több tucatot akár pár órás használattal teszteljen az ember.
A legfontosabb, hogy a kábeltől megszabadultam mert az előbb-utóbb bele fog akadni valami vagy egyéb módon akadályozza az embert.
Elképesztő az evolúcióban belegondolni: amikor 2001-ben egy tenyérnyi DiscMan-t használtam fejhallgatóval és ezt a tenyérnyi cuccot csak övtáskába, vagy hátizsákba vagy ha kabát volt rajtam annak a belső zsebébe tudtam tenni vagy ha volt olyan nadrágom amiben volt jó nagy oldalzseb aztán meg a póló alatt vagy az ing alatt vezetni a kábelt stb.
Most meg csak bedugja az ember a fülébe a telefon lehet akár a zsebében vagy a táskájában sőt (a fülesen csak megállítani/elindítani lehet a számokat és előre/hátra léptetni de hangerőt nem lehet változtatni) ezzel az okosórával tudom a hangerőt is változtatni sőt az okosórán is tudom léptetni a számokat és itt a számok címét is kiírja tehát nagyon kényelmes.

[ Szerkesztve ]

(#456) tibaimp válasza Cs1csó (#455) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nagyon szépen köszi :R a kimerítő tapasztalat leírást. Sokat segített a döntésben. :K

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#457) Voice24 válasza scyllarus (#451) üzenetére


Voice24
őstag

Csak még egy kis kiegészítés: megnéztem, az árukeresőn írt vélemények alapján annak az órának is vannak/lehetnek hibái, így amit mondtam, tartom: a drágább nem jelent biztosabbat :)

(#458) scyllarus válasza Voice24 (#457) üzenetére


scyllarus
veterán

Dehogynem. A félmilliós telefonoknak is van gondja, ez sajnos együtt jár a bonyolult technológiával. De alapfunkciókban, főleg a kiszolgáló app terén ezek sokkal megbízhatóbbak. Nincs ár-megbízhatóság egyértelmű összefüggés (A HMW2 2x ilyen drága volt, és tele volt hibával), de van egy minimum szint, ami alatt már nagyobb az esélye a gondoknak. De ez itt már túl sok off, én befejeztem :)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#459) Hunmugli


Hunmugli
aktív tag

Helló, a családban októberben vettünk egy ilyen készüléket, sajnos a hétvégén recovery loopba (reboot után is recoveryben indul és nincs beragadva egyik gomb se) került és nem tudtunk kiszállni belőle, visszavittük mert még garanciális. Más találkozott már hasonlóval? Rákeresve nem egyedüli a jelenség, valszeg tárhiba okozza és egy-két szerencsésnek valahogy megjavult, de amúgy wipe all data és reinstall.

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#460) pdave


pdave
aktív tag

Sziasztok!

Ki lehet valahol kapcsolni a lépésszámlálást? Huawei órám van, és az ahhoz tartozó Egészség app beleszámolja a lépéseim számába a telefon által mértet, amit nem szeretnék, de nem találtam sehol erre vonatkozó beállítást (már ha van egyáltalán). Máshol amúgy nem mutatja a telefon sehol, hogy számolná magától a lépéseket..

https://www.facebook.com/pasztordavidphotos

(#461) scyllarus


scyllarus
veterán

Jön már: [link]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#462) tibaimp válasza scyllarus (#461) üzenetére


tibaimp
nagyúr

És ez jó lesz nekünk?
Úgy értem nem lassul be, nem fagyizik, stb...

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#463) Sakira válasza scyllarus (#461) üzenetére


Sakira
tag

Ha jól értelmezem android 12-öt nem kap, csak a miui 13.

(#464) scyllarus válasza Sakira (#463) üzenetére


scyllarus
veterán

Rosszul :)
"Redmi Note 10S will get the MIUI 13 update based on Android 12 with build number V13.0.1.0.SKLMIXM."
Durva is lenne.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#465) scyllarus válasza tibaimp (#462) üzenetére


scyllarus
veterán

Ez nem Samsung :D

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#466) Cs1csó válasza scyllarus (#465) üzenetére


Cs1csó
félisten

:C

[ Szerkesztve ]

(#467) tibaimp válasza scyllarus (#465) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK! Soha nem volt Samsung-om, csak Honor 8, meg ez. Akkor biztonságos. Köszi :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#468) scyllarus


scyllarus
veterán

Frissült a telefon, egyelőre ez még a 12.5, a,17-es alverzió.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#469) Tökimanó válasza scyllarus (#468) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Tapasztalsz valami változást?

(#470) scyllarus válasza Tökimanó (#469) üzenetére


scyllarus
veterán

Még most indul újra, de a verziószám változásából kiindulva semmi érdekes nem lesz.
Márciusi lett a security patch, szerintem erről szólt az egész.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#471) scyllarus


scyllarus
veterán

Még áprilisban kijön a 13 globálra [link]

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#472) scyllarus


scyllarus
veterán

Ki is jött: link

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#473) Cheif


Cheif
tag

Sziasztok!
Hátha tudtok segíteni nekem, próbálkoztam én is az AOD beállításokkal, fejlesztői mód..
Na most azóta hiába kapcsoltam ki, nem tudok csatolmányt hozzáadni a gmail app-ban az emailhez.
Van valakinek ötlete, hogy mit kéne csinálnom, hogy újra működjön ?

(#474) Bandit21 válasza Cheif (#473) üzenetére


Bandit21
addikt

Kapcsold be újra a miui opt-ot.
Ha pedig aod-ot akarsz tedd fel a ttorrent lite-ot és állítsd be hogy induljon automatikusan. Nem kell vele semmit csinálni, meg fog enni kb 1% akku időt, viszont a mi 11 lite 5g-men ez gyári rom és miui opt mellett megoldotta az AOD-ot.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#475) Bandit21


Bandit21
addikt

Sikerült szerezni egy ilyen note 10s 6/128 telót az emag-nál 79-ért, csomagban egy Mi Watch Lite-ot adtak hozzá. Szerintem best buy volt, az óra 15-öt ér kb, (volt hozzá 3 ezres kupon is) így kb 61 volt a telefon.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#476) tibaimp válasza Bandit21 (#475) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az tényleg jó vétel volt! Használd egészséggel.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#477) Bandit21 válasza tibaimp (#476) üzenetére


Bandit21
addikt

Köszi, nekem marad a 11 lite 5g, Nagyfiam kapja, tetszik, a note 11 lett volna még de ezzel az akcióval hülyeség lett volna nem megvenni, és a 11-ben ha jól láttam nincs közelség érzékelő, ebben pedig van.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#478) donbig válasza Bandit21 (#475) üzenetére


donbig
tag

Ez tényleg bb volt, Goboo-ról is drágábban vettem anno.
#472scyllarus Köszi,még olvasgatom a tapasztalatokat, biztos láttad Te is, hogy pl. Pro-nál sokan írnak fagyást, újraindulást.

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#479) Bandit21 válasza donbig (#478) üzenetére


Bandit21
addikt

[link]
Megy még, aki tud vegye, vigye :)

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#480) Cheif válasza Bandit21 (#474) üzenetére


Cheif
tag

Visszakapcsoltam és úgy nem működik. Simán ha megnyitom a gmail-t, levélírás és csatolni szeretném akkor nem adja hozzá. Viszont ha pl rámegyek egy fényképre ott a megosztásra és ott a gmailre, akkor hozzáadja. Mondjuk már ez is valami, még ha nem is az igazi.

(#481) Cs1csó válasza scyllarus (#472) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ha fel szeretném tenni annak mi a módja telepítette. A miui doanloadert és letöltöttem a frisset de innen hova tovább?

(#482) scyllarus válasza Bandit21 (#479) üzenetére


scyllarus
veterán

Én hosszú évek óta először szolgáltatónál vettem, 44k volt. Az sem rossz vétel.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#483) scyllarus válasza Cs1csó (#481) üzenetére


scyllarus
veterán

Globalra jött ki, nekünk eus van, hacsak nem szürkeimportos a telód. Sőt még akkor is lehet. Várd meg, amíg kijön, kb. 2-3 hét.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#484) Cs1csó válasza scyllarus (#483) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#485) Bandit21 válasza scyllarus (#482) üzenetére


Bandit21
addikt

Azzal nem lehet versenyezni.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#486) ChRiS_RS


ChRiS_RS
aktív tag

No, találtam egy hibát a 12.5.17 verzióban. Mióta ez van, azóta nem aktív az ikon, ha kihangosítom a hívásokat, és ez marhára bosszantó.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#487) Cs1csó válasza ChRiS_RS (#486) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia ha jól értem nekem is ez a hiba de nekem a 16-os végű van. Sima beszélgetésnél is mindig sötét a kijelző korábban csak akkor sötétedett el ha a fülemhez tettem.

(#488) scyllarus válasza Cs1csó (#487) üzenetére


scyllarus
veterán

Megnéztem, nálam van egy másodperc késés, de aktív az ikon.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#489) Cs1csó válasza scyllarus (#488) üzenetére


Cs1csó
félisten

Indítok egy hívást és teljesen sötét a kijelző. Letenni sem tudom a hívást :DDD

(#490) scyllarus válasza Cs1csó (#489) üzenetére


scyllarus
veterán

Olyanom meg abszolút nincs.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#491) ChRiS_RS válasza scyllarus (#488) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Én bármennyit várok, nem lesz aktív az ikon... :(

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#492) Cs1csó válasza scyllarus (#490) üzenetére


Cs1csó
félisten

Úgy tűnik - kopp-kopp - megjavult, valami "teljes képernyős" megjelenítéssel összefüggő dolog nem volt engedélyezve.

(#493) scyllarus válasza Cs1csó (#492) üzenetére


scyllarus
veterán

A Telefon nekem nincs teljes képernyőn, azok között van, amire azt írja: "Ezek az alkalmazások nem működnek jól teljes képernyős módban"

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#494) tibaimp válasza ChRiS_RS (#486) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igazad van! most kipróbáltam a 180-as számmal (pontos idő) és valóban nem aktív a gomb kihangosításkor!! :W

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#495) Kvasir válasza Peat;) (#12) üzenetére


Kvasir
tag

Mivel a kijelzőn csinálunk mindent ...
Nem feltétlenül a kijelző a lényeg (nem a pixeleket akarom számolni..) nekem a hardver a döntő.

Miért kell ódzkodni a 4 GB RAM-tól?

Csillagkapu: Atlantisz

(#496) ChRiS_RS válasza tibaimp (#494) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Valszeg (mivel nem próbáltam ki) a sötét téma lesz a ludas. Iszonyú halványan feketén sötétszürke színben jelenik meg a kör, ezt csak sötétben lehet észrevenni. :W

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#497) tibaimp válasza ChRiS_RS (#496) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az látod lehet, mert nekem is sötét téma volt akkor, mikor próbáltam.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#498) scyllarus válasza tibaimp (#497) üzenetére


scyllarus
veterán

Nekem automatikus a téma, de többnyire világosban telefonálok, így még nem próbáltam sötét témánál.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#499) tibaimp válasza scyllarus (#498) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nekem is automatán vált nem tudom hány órakor, de még napközben a melóm miatt nem tudtam csekkolni (meg el is felejtettem :B ).

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#500) Laca0


Laca0
addikt

Üdv!
Nem nagyon találok erre a telefonra tokot. Valamelyik másik típussal nincs méret és elrendezés egyezősége?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.