Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Harkovz válasza PietPunto (#347) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Elárulod milyen megoldások vannak?

(#352) scyllarus válasza tibaimp (#350) üzenetére


scyllarus
veterán

Nem ég be. Ha állandóra kapcsolod, mozgatja a tartalmat fel-le direkt a beégés megelőzésére.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#353) tibaimp válasza scyllarus (#352) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Akkor OK! (csak láttam már telót beégve, mondjuk az Samu volt, régebbi modell), akkor itt már nincs ilyen, fasza.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#354) scyllarus válasza tibaimp (#353) üzenetére


scyllarus
veterán

Én sokszor hallottam erről, sok korai Samsungot használtam, egyik sem égett be. (Persze azokon még nem volt AOD)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#355) tibaimp válasza scyllarus (#354) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nem az AOD égett be, hanem például havernál, valami szójáték rácsai.
Csak azért írtam az AOD-t, mert gondolom azért időkorlátos, hogy ne égjen be.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#356) Voice24 válasza tibaimp (#355) üzenetére


Voice24
őstag

Jobb helyeken épp annyit mozgatják szoftveresen az AOD-ot, hogy ne tudjon beégni, de a használónak se tűnjön nagyon fel. A 10 mp-es korlát pedig egy vicc, ami pont a lényeget veszi el az AOD opcióból...

(#357) tibaimp válasza Voice24 (#356) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ebben igazad van, azt nem tudom, hogy más gyártó hogy oldotta ezt meg. Állítható az időkorlát például.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#358) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!
Meg tudja mondani valaki, hogy alapból mennyi üres hely van a 64GB-os változaton? A rendszer mennyit vesz le belőle?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#359) tibaimp válasza Laca0 (#358) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Azt írja a telefon, hogy a Rendszer 11,68 GB foglal.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#360) Docsa2


Docsa2
lelkes újonc

Sziasztok! Akiknek gondjuk van a 10mp-es AOD funkcióval: Van olyan beállítás, hogy állandóan mutassa az órát, üzeneteket, stb. Pont ebben a fórumban írták le, igaz kicsit régebben. Én is így tudtam beállítani.

(#361) tibaimp válasza Docsa2 (#360) üzenetére


tibaimp
nagyúr

És ez hol van, mert én nem találtam.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#362) Docsa2 válasza Voice24 (#346) üzenetére


Docsa2
lelkes újonc

Szia. Ki tudnád fejteni kicsit bővebben, hogy milyen "más kavarokat okozna" a fejlesztői mód bekapcsolása, és az optimalizáció kikapcsolása? Én nem tapasztaltam semmi károsat eddig. Működik vele az aod, és ennyi.

(#363) Voice24 válasza Docsa2 (#362) üzenetére


Voice24
őstag

Keresgélés közben olyasmiket olvastam, hogy az optimalizáció kikapcsolása bizonyos fájlfeltöltéseket megakadályoz, illetve az alkalmazás engedélyeknél is újból meg kell adni mindet. De azt is írták talán valamelyik Xiaomi teló topikjában, hogy egy MIUI frissítés után már ahhoz is ügyeskedni kell, hogy egyáltalán eljuss oda, hogy ki tudd kapcsolni ezt az optimalizációt.

(#364) Docsa2 válasza Voice24 (#363) üzenetére


Docsa2
lelkes újonc

Köszi szépen! Most, hogy írod, valóban volt olyan, hogy egy-egy alkalmazást, ha elindítottam úgy tett mintha először használtam volna. Viszont ilyet frissítés után is tapasztaltam már. Mivel én p20 lite-os voltam, tudatosan, de bevállaltam egy olyan telót amin nincs led. Hát most tudatosan bevállaltam a folyamatos AOD-ot is. Egyelőre nem bántam meg. Sok mókolást nem látok a fejlesztői funkció bekapcsolásával. Minden teló tudja élből szerinem. Csak aztán okosan kapcsolgatni az így elérhető opciókat.

(#365) Laca0 válasza tibaimp (#359) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#366) Voice24 válasza Docsa2 (#364) üzenetére


Voice24
őstag

És az üzemidőt mennyiben befolyásolja az AOD jelenléte?

(#367) tibaimp válasza Laca0 (#365) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Olyan sok zenéd van, vagy sorozatot nézel rajta? Haver az utóbbira is használja, kell is neki a tárhely.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#368) Docsa2 válasza tibaimp (#361) üzenetére


Docsa2
lelkes újonc

Az első lépés a fejlesztő mód: beállítások/a telefonról/miui verziót kell pöckölgetni kb ötször, de kiirja, hogy még hányszor kell. Második lépés: miui-optimalizáló kikapcsolás. Vissza a beállításokba/ további beállítások/ fejlesztői beállítások/ miui optimalizáló kikapcsolás (itt rengeteg dolog van, csak óvatosan! Ami neked kell az oldal alján van!) és kész is vagy. Ezután csak személyre szabod az aod-ot, és állandóan jelzi amit beállítottál neki. Egyszer már írtam, bocs hogy ismétlem magam. Nekem csak üzenet kijelzésre kell, de van olyan opció, hogy egyéni háttérképet adhatsz hozzá. Oda egy fekete képet raktam be, gyakorlatilag nem is látszik, csak az üzenet. (Amit tudok erről innen tudom, nem akarok mások tudásával visszaélni.)

(#369) Voice24 válasza Docsa2 (#368) üzenetére


Voice24
őstag

Köszönöm én is a leírást!
Az lenne továbbra is a kérdésem, hogy tapasztalatod alapján mennyire befolyásolja az üzemidőt az AOD jelenléte?

Azt pedig mindenkitől kérdezném: milyen email applikációt ajánlatok ehhez a telóhoz, ami normálisan jelzi is az emailek érkezését? A Mi A2 Lite-on előbb évekig a mymail-t használtam, de valamiért tavaly év végén teljesen behalt, utána lecseréltem a bluemail-re. Az A2 Lite-on működött ez is, így ezt tettem fel a 10s-re is. De hiába van mindenféle értesítés engedélyezve az appban, hang, rezgés, minden is, a teló értesítési engedélyei között is ott az app, de mégsem jelzett eddig egyetlen bejövő emailt sem. Felvillanva alvó módból sem, és a fenti értesítési sávban sem. Ha konkrétan megnyitom az appot, akkor persze mutatja az új emaileket, de értesíteni mégsem hajlandó róla. Amúgy telekomos az email-cím.

(#370) Docsa2 válasza Voice24 (#369) üzenetére


Docsa2
lelkes újonc

Pontos adatot nem tudok róla. Néztem már korábban mennyi volt az éjszakai aksi használat, azt hiszem pár száz mAh a képernyő és android rendszer összesen. Tehát telefon inaktív állapotban. Mivel én minden nap töltöm a telót, akármennyi %-on van, engem nem zavar. Csak egy javaslat: Próbáld ki bátran, bármikor kikapcsolhatod a fejlesztői módot, vagy vissza is kapcsolhatod az optimalizálót.

(#371) tibaimp válasza Docsa2 (#368) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#372) Docsa2 válasza Voice24 (#369) üzenetére


Docsa2
lelkes újonc

E-mail fogadás problémára egy gondolat. Elképzelhető, hogy a miui optimalizálás kikapcsolása erre is megoldás lehet. Egyébként én a gyári g-mailt használom gond nélkül. Ez a funkció arra szolgál, hogy a rendszer futása, az aksi kímélése érdekében korlátoz bizonyos funkciókat. Ilyen többek közt a háttérben futó alkalmazások kilövése, adat forgalom korlátozása, kijelző felbontás csökkentése, processzor teljesítmény visszafogása. Lehet, hogy az adatforgalmadat fogja vissza, vagy kikapcsolja az e-mail alkalmazásodat amikor a teló alvó módban van. Szóval szerintem csak gátolja a telefont a normális működésben. Az aksi élettartama úgyis előre meghatározott, (800-1000 töltöre rakás) tehát napi egyszeri töltéssel két és fél-három év. Szóval én úgy vagyok vele, had pörögjön az a proci ne fogja vissza magát semmi a telómon. Persze senkit nem akarok se lebeszélni, se rábeszélni semmire. Ez a magán véleményem.

(#373) Cpt. Flint válasza Docsa2 (#370) üzenetére


Cpt. Flint
tag

Gmail. Vagy FairEmail, ezt használom a céges levelezésemhez. Jól testreszabható, és párezer Ft EGYSZERI megfizetésével reklámmentes pro verziót is használhatsz.

(#374) scyllarus válasza Voice24 (#369) üzenetére


scyllarus
veterán

Én is a bluemailt használom, t-online email címmel. Nekem megjönnek az értesítések. A mymailt is használtam korábban, nem ezen a telón.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#375) Voice24 válasza Docsa2 (#372) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi mindenkinek a javaslatokat! Kikapcsoltam a MIUI optimalizációt, emellett úgy döntöttem, kipróbálom a gmail appot, ha már ott van a telón (addig soha nem használtam, a gmail címem csak a google-hoz kellett). Pc-n adtam hozzá a t-online-os fiókot, simán ment, és a telón is egyből mutatta a telekomos emaileket. Nem tudom, hogy az optimalizáció kikapcsolása volt-e az oka, vagy alapból is jól működött volna, a lényeg, hogy most jó.
Az AOD-ot pedig tesztelem, mennyire válik be folyamatos működéssel.

scyllarus: nem tudom, nálam mi lehetett az oka, de én hiába próbálkoztam, nem tudtam úgy beállítani, hogy jelezzen email érkezéskor.

(#376) Docsa2 válasza Voice24 (#375) üzenetére


Docsa2
lelkes újonc

A lényeg, hogy megoldottad! Működik. Kíváncsian várjuk a teszt eredményt. Akár pozitív, akár negatív.

(#377) Voice24 válasza Docsa2 (#376) üzenetére


Voice24
őstag

Nos, elkiabáltam a dolgot, a gmail sem hajlandó értesíteni a bejövő emailekről. Megy szépen és jól mutat az AOD, de szerinte csend van. Megnyitom a telót, és lőn, 2 db új email van. Fent az értesítési sávon látszik az értesítés és a gmail ikonon is a pötty, de az AOD-on nem jelzett semmit, és hangjelzés sem rémlik, pedig tényleg mindenféle értesítés engedélyezve van, rezgés és hang is. Mi lehet ezen a telón tiltva, ami miatt se a bluemail, se a gmail nem jelzi hanggal a bejövő leveleket?
Kipróbáltuk, bejövő sms-t jelzett hanggal, és egyből meg is jelent az sms ikonja az AOD-on. De bejövő emailről 4 nap alatt, amióta megvan a teló, még nem kaptam hallható értesítést, csak akkor szerzek róluk tudomást, ha kinyitom a telót.

(#378) Cyone válasza Voice24 (#377) üzenetére


Cyone
tag

A gmail nálam sem értesít. Viszont van outlook-os email címem is és az outlook levelező kliens mindíg értesít a bejövő emailekről (az AOD-on is kint van az ikonja).

Cyone

(#379) donbig válasza Voice24 (#377) üzenetére


donbig
tag

Nekem értesít a Gmail.
Értesítések és irányítóközpont--Alkalmazásértesítések--Gmail bekapcsolva
Ugyanitt---Értesítések--képernyőzár---Gmail engedélyezve
Automata adatszinkronizálás biztos be van kapcsolva mindenkinek.
Érdekes, hogy még az akkumlátorkímélő is be van kapcsolva.
Most frissen próbálva kb. 1-1,5 perc múlva villant az aod+hangjelzés a levél PC-ről történő elküldésétől számítva. (Értesítősávon is ott az ikon.) Ugye innentől kezdve nekem úgy van beállítva, hogy koppintásra ébred a képernyő, így látom a gmail ikont, hogy "esemény van".Ha van ötlet milyen beállítást nézzek meg,jelezzétek. Remélem jól értettem a problémát, ha nem bocs...

[ Szerkesztve ]

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#380) Docsa2 válasza Voice24 (#377) üzenetére


Docsa2
lelkes újonc

Na szép! Nem akarja az igazat. Esetleg ez segítség lehet még.
[link]

(#381) Bzs77 válasza Voice24 (#377) üzenetére


Bzs77
tag

Szia. Igaz nekem note8 t - m van,de nekem ez oldotta meg. Beállítások > Fiókok és szinkronizálás > itt az automata adatszinkronizálás alatt > Csak wifin , ezt kapcsoltam ki. Igy értesít a mailekről. Azt nem tudom,hogy nálatok is ott van-e ez a kapcsoló,de hátha.

[ Szerkesztve ]

20 dkg telefonért nem adok többszázezret.

(#382) Voice24 válasza Docsa2 (#380) üzenetére


Voice24
őstag

Közben kísérletezgetek, és nem találom a logikát, az alábbiakat tapasztaltam (most a gmail appban gmail-es és telekomos emaileket kezel):
- bekapcsolt AOD mellett először nem jött semmilyen értesítés bejövő emailekről,
- kikapcsoltam az AOD-ot, így lezárt képernyő mellett gmail-es címre érkező emailt a beállított hanggal és animációval jelezte a teló, a telekomos címre érkező emailt csak animációval jelezte, hangjelzés nem volt,
- visszakapcsoltam az AOD-ot, most már jelezte aktív AOD mellett a gmail-es címre érkező levelet, de hang nélkül. A legutolsó próbálkozásomnál, amikor freemail-es címről küldtem levelet a gmail címre, aktív AOD mellett már hangjelzés és animáció is volt. Amikor az AOD jelezte az emailt, minden esetben megjelent az akksi jelzés alatt a mail ikonja is, ahogy kell.

Tehát elvileg tud működni, de hogy mi alapján dönti el, melyik emailt hogyan jelzi (ha jelzi egyáltalán), nem tudom egyértelművé tenni. Mindegy, holnapig várom az emaileket és figyelem a teló reakcióit.

Bzs77: köszi, megnéztem, nálam a csak wifi nem volt bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#383) Bzs77 válasza Voice24 (#382) üzenetére


Bzs77
tag

Nincs mit.😊 Kár,hogy nem jött be.😢

20 dkg telefonért nem adok többszázezret.

(#384) Voice24 válasza Voice24 (#382) üzenetére


Voice24
őstag

Na, éjszaka azért dolgozott a kicsike, reggelre több értesítés is fogadott az AOD-on. Tehát úgy néz ki, mégis műxik a dolog, de hogy mi kellett a beindulásához, rejtély.
Viszont úgy látom, lesz egy dilemmám: vagy az AOD, vagy a hosszabb üzemidő között kell választanom. Legelső töltés után, még nonstop AOD nélkül majdnem 3 napot elment a teló, most, hogy ott van végig az óra, már csak 41%-on vagyok, és csak kora délután lesz meg az egy nap a töltés óta. Pedig szinte a legegyszerűbb óra számlap van kiválasztva, sima vonalak, csicsa nélkül.

(#385) Cyone


Cyone
tag

Nálam is működik már a gmail értesítés. A gmail applikáció, email értesítés beállításainál a "Csak fontos" opció volt bekapcsolva. :W Átállítottam "Mind" -re és azóta jönnek az értesítések AOD-ra is.

Cyone

(#386) tibaimp válasza Cyone (#385) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ezt jó tudni, köszi :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#387) doongoo válasza Voice24 (#382) üzenetére


doongoo
addikt

nekem az a gondom, hogy ha kikapcsolom a miui optimalizációt, onnantól az ikonok elállítódnak valami baromi rondára (szerintem legalábbis az) és a témákból sem lehet rendesen beállítani őket ugynolyanra, mintha be lenne kapcsolva az optimalizáció.

(#388) joe833


joe833
újonc

Sziasztok!
Xiaomi Redmi Note 10S ds vásárlását fontolgatom a telenornál.
Kíváncsi lennék a véleményetekre, tapasztalototokra.
Telefonhívás minősége milyen?
Két sim kártya használata mellett mennyire stabil a térerő mobilnet használatánál.
Rootolás nélkül megoldható e a hívásrögzítés?
Ujjlenyomat érzékelő mennyire megbízható?
Wifi, közelségérzékelő hiba megoldódott e?
Köszönöm válaszotokat.

(#389) Gery1987 válasza joe833 (#388) üzenetére


Gery1987
őstag

Szia!

A hívás minősége megfelelő a másikat tisztán hallani. A két SIM kártyás használatról nem tudok nyilatkozni csak 1 van benne. Nem EU ROM alatt lehet megoldani ahhoz meg root kell hogy feltedd. Ujjlenyomat érzékelő rendben van, WiFi rendben van, a közelség érzékelő itt sem a legjobb. Utóbbi ne tántorítson el a vásárlástól.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#390) scyllarus válasza joe833 (#388) üzenetére


scyllarus
veterán

A két sim kártya rendben működik. A többit leírták előttem.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#391) Docsa2 válasza doongoo (#387) üzenetére


Docsa2
lelkes újonc

Szia. Valóban van valami változás az ikonoknál. Viszont nem midegyiknél. Ha ki van kapcsolva az optimalizáció a háttere némelyiknek szögletes lesz. Főleg a rendszer alkalmazásoknál. Pl. Beállítás, számológép, stb. Ezt vissza lehet állítani lekerekítettre a globális ikonanimációk menűben. Viszont vannak olyan ikonok is amiknek a háttere áttetsző lesz. Nem látszik a lekerekített háttér. Ha visszakapcsolod az optimalizációt akkor látszik a háttér. Én ennyi változásról tudok az ikonoknál. Tapasztalsz még valamit?

(#392) doongoo válasza joe833 (#388) üzenetére


doongoo
addikt

A Boldbeast recordernek szerintem mennie kell itt is (nem próbáltam, de poco F3-on pl. megy, ami szintén ugyanez a miui) [hívásrögzítés]

(#393) doongoo válasza Docsa2 (#391) üzenetére


doongoo
addikt

erre gondoltam. Én alapból kerek ikonokat használok, és azt kikapcsolt optimalizációval sehogy sem tudtam összehozni sajna

(#394) scyllarus


scyllarus
veterán

Custom rom: [link]
Akit érdekel. Én nagy MIUI fan vagyok, engem hidegen hagy.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#395) donbig válasza doongoo (#392) üzenetére


donbig
tag

Köszi az ötletet! gyors próbát tettem, a rögzítés működik jó minőségben, csak nem társít hozzá telefonszámot, ezt többen írják.

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#396) Voice24


Voice24
őstag

Úgy döntöttem, kikapcsolom az AOD-ot, mert vele kb. kétszer olyan gyorsan merül a teló, mint nélküle. Pedig a lehető legegyszerűbb órát választottam ki, semmi csili-vili, de mégis ez van. Amúgy már szépen működött, ahogy kell, jelezte még az amúgy néma értesítéseket is kis ikonnal. Kikapcsolt AOD mellett majdnem 3 napot elmegy a teló, bekapcsolttal nincs másfél nap sem, pedig nem lógok egyfolytában rajta. De majd később még talán meggondolom magam, és visszakapcsolom.
Szerintetek a MIUI optimalizációt érdemes visszakapcsolni, vagy maradhat kikapcsolva? Mi a jobb alapból a telónak?

(#397) tibaimp válasza Voice24 (#396) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Sajnos igazad van, úgyhogy én azt is visszakapcsoltam!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#398) Harkovz válasza Voice24 (#396) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Sajnos én is ezt tapasztaltam.A Miui optimalizációt kikapcsolva van állandó AoD de sokkal gyorsabban merül a telefon.

(#399) doongoo válasza donbig (#395) üzenetére


doongoo
addikt

Szívesen a tippet. Ha feltetted és megy rendesen, akkor megírnád a beállításaidat (recording mode főleg), mert lehet feltenném akkor asszony telójára is (neki 10S-e van)?

(#400) scyllarus


scyllarus
veterán

A közelségérzékelővel kapcsolatban: úgy néz ki, a Google telefonnal lehet gond. Nem szoktam messengeren telefonálni, de ma kaptam egy hívást, elég hosszan, és tökéletesen működött az érzékelő, direkt tesztelgettem.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.