Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Cs1csó válasza tibaimp (#600) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, 12-es.

(#602) tibaimp válasza Cs1csó (#601) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#603) scyllarus válasza tibaimp (#600) üzenetére


scyllarus
veterán

12. Nekünk nem jön 11 alapú 13.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#604) tibaimp válasza scyllarus (#603) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Bocsánat, de ezt most nem értem! :B Hogy mondod?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#605) Cs1csó válasza tibaimp (#604) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tipp: régebbi Xiaomi telefonok is kapnak MIU 13-at de csak az Android 11-re építve.

(#606) scyllarus válasza tibaimp (#604) üzenetére


scyllarus
veterán

Android 12 alapon kapjuk meg a MIUI 13-at. Régi telókra jött ki android 11 alapú MIUI13 csak.
Miután leírtam, nekem is leesett, hogy ez így kicsit zavarosan sikerült :D

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#607) tibaimp válasza scyllarus (#606) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK, így már. Köszi a pontosítást :R

szerk:
Amúgy magát a frissítést, majd csak egyszer jelezi a telefonom, hogy rendelkezésre áll?

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#608) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Amúgy lassabban áll fel a rendszer sőt még van egy kis homokozó óra szerűség is (körbejáró kis pálcikák) de utána mint ha gyorsabb lenne maga a rendszer.
Az aranyos volt, hogy a beállított háttérképemet huss le is cserélte (ez legyen a legkisebb gond, amúgy is rendszeresen variálom őket) .
Nem követem az Android mélylélektanát de idáig - kopp-kopp - egyáltalán nem rossz.

(#609) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok! Páromnak vettünk egy ilyen készüléket (Nekem Mi9 van)

Kérem segítségetek abban, hogy az allways on display kijelzőn (gyárilag egy istennek sem lehet állandóra aktiválni de a kiskaput megtaláltuk így ez már működik) hogy lehet megoldani hogy az értesítési ikonok normálisan működjenek. Sem a nem fogadott hívást nem jelzi ki, a messenger üzeneteket random módon hol jelzi, hol nem jelzi, az emaileket egyáltalán nem jelzi, szóval erre van valami frissítés vagy valamit valahol át kell állítani hogy normálisan működjön? (esetleg van olyan androidos program ami normálisan kezeli az allways on display-t és az értesítéseket?)

köszi

(#610) Cs1csó válasza maglew (#609) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, esetleg adott alkalmazásnál nézd meg azt, hogy ne legyen energiatakarékos módban vagy akkukímélő módban - nem tudom pontosan hogy hívják - de a lényeg, hogy ne legyen semmilyen kontroll, korlát beállítva. " a készülék energiát spórolhat meg a kikapcsolásával stb." ilyesmi szokott a háttérduma lenni.

(#611) scyllarus válasza maglew (#609) üzenetére


scyllarus
veterán

Ugyanaz a metódus, mint a MI9-nél. Ne legyen engedélyezve az akkumulátorkímélő, legyen aktív az automatikus indítás, esetleg legyen lakatolva az alkalmazásváltóban.
Ha az értesítések normálisan jönnek, akkor az AOD-on is látszanak nekem.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#612) maglew válasza scyllarus (#611) üzenetére


maglew
aktív tag

köszi átnézem

(#613) scyllarus


scyllarus
veterán

Elvileg ma jött frissítés, a 18-as végű, de ez még 12.5.
Még nem látom sehol, csak olvastam.
Update: ez is csak a Mi Pilot programban van. De ott már látom a 13-at is.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#614) stanley00


stanley00
tag

Sziasztok!

Sima, általános felhasználásra szerintetek melyik a jobb teló, (melyiket érdemesebb megvásárolni) a Redmi Note 10s vagy a Redmi Note 11. Nagyjából egy árban beszerezhetőek, úgyhogy nem ez a szempont.

(#615) Cs1csó válasza stanley00 (#614) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, pontosan melyik modellek? (mennyi RAM, mennyi háttértár?)

(#616) scyllarus válasza stanley00 (#614) üzenetére


scyllarus
veterán

Az újabb mindig tovább kap frissítéseket, ez szempont lehet. Mondjuk a 10S is kap még android 13-at is a jelenlegi hírek szerint.
A 11-nek 90 Hz-es a kijelzője, ez szempont lehet, mégiscsak azt nézed és használod állandóan.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#617) stanley00 válasza Cs1csó (#615) üzenetére


stanley00
tag

(#618) scyllarus válasza stanley00 (#617) üzenetére


scyllarus
veterán

A 4GB Ram kevés lehet. A sima Note 10 topikban panaszkodnak, hogy kevés az android 12/MIUI 13-hoz.
Akkor jobb a 10S.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#619) stanley00 válasza scyllarus (#616) üzenetére


stanley00
tag

Igen. Pont ezek miatt nem tudom melyik lenne a jobb. Nagyon hasonló telefonok. A Redmi NOTE 10s-nek Super AMOLED a kijelzője, 6 GB RAM, úgy tudom jobb kamerás képességek és talán picit jobb proci. Viszont itt a gyártástechnológia még 12 nm-es. A Redmi Note 11 6 nm-es és igen, 90 HZ-es a kijelzó. Nem nekem lesz, de általános használatra. E-mail, Messenger, böngészés, fényképezés. Gaming nem szempont. Soha nem használtam még 90 Hz-es képernyőt. Nem tudom az dob-e annyit felhasználói élményben. Ezek alapján kéne dönteni. Igazából a leírtak alapján egyértelmű lenne, hogy 10s, de a 12 nm-es technológia és a 90 Hz hiánya miatt nem tudok dönteni.

(#620) Mercutio_ válasza stanley00 (#617) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak példa a linkelt oldal?
Mert aprón garis Note 10S 6/128-as van olcsóbban.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#621) Cs1csó válasza stanley00 (#617) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 scyllarus
Ezért kérdeztem, kell a 6GB RAM, sőt az sem árt, ha mellé van 128GB háttértár is van nem csak 64.

(#622) tibaimp válasza stanley00 (#614) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A 6GB szerintem is döntő fontosságú, nem is feltétlenül "ma", de ettől időtállóbb a telefon, mert még pár év múlva is használhatóbb marad, mint a 4GB-os.

Viszont Cs1csó kollégával nem értek abban egyet :B , hogy a 128GB is fontos.
Ha rendszeresen lemented a PC-re/felhőbe a készített képeket (amúgy se javasolt a telefonon tárolni fontos(abb) képeket), bőven elég a 64GB is. Illetve írtad is "E-mail, Messenger, böngészés, fényképezés. Gaming nem szempont." -- így bőven elég a 64GB!

Szóval szerint is 10S!

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#623) stanley00


stanley00
tag

Nagyon köszönöm mindenkinek a segítséget!

(#624) stanley00 válasza Mercutio_ (#620) üzenetére


stanley00
tag

Lehet onnan veszem.

(#625) scyllarus válasza scyllarus (#613) üzenetére


scyllarus
veterán

Kijött a 18-as végű rom publicba. Semmi extra, májusi security patch.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#626) stanley00


stanley00
tag

Még lenne 2 apró kérdésem. Tesztben olvastam, hogy elég könnyen túlmelegszik a Note 10s. Játéknál, kamerahasználatnál. A bekapcsoló gombon található ujjlenyomat olvasó pedig érintésre sokszor csak bekapcsolja a képernyőt és nem feloldja. Ilyenkor el kell venni az ujjat és újra meg kell érinteni a gombot. Ez 2 érintés. De a túlmelegedés is érdekelne. Játékkal kapcsolatban nem érdekes, mert az nem opció. Hosszabb telefonálásnál is előfordul, hogy túlmelegszik? Nem általános melegedésről beszélek, hanem ténylegesen túlmelegedésről.

(#627) Cs1csó válasza stanley00 (#626) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia nem kimondottan játékos teló. Arra egy POCO amiben van folyadekhutes az jobb lehet.
Ez kvázi a legolcsóbb OLED paneles nem túl nagy telefon (nem tepsifon)

(#628) kovacss72 válasza stanley00 (#626) üzenetére


kovacss72
aktív tag

Én játékra nem használom, egyébként nem melegszik túlzottan. Az ujjlenyomat olvasó nálam mindig feloldja első érintésre a képernyőt.

(#629) LadaLord válasza stanley00 (#626) üzenetére


LadaLord
aktív tag

Helló!

Nekem túlmelegedés akkor jelentkezett, amikor strandon a medencében akartam a gyermeket videózni. Nah akkor viszonylag hamar túlmelegedett, és kidobott a camera app.
Azt nem tudom, h 4k vagy fhd videó volt, de úgy alapból melegedett, amikor ment a camera app.

Üdv,
T.

(#630) scyllarus válasza stanley00 (#626) üzenetére


scyllarus
veterán

Nekem csak játék közben melegszik. Akkor sem vészes, nem dob ki vagy ilyesmi, csak érezhető már.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#631) Sakira válasza Cs1csó (#608) üzenetére


Sakira
tag

Szia! Milyen tapasztalataid vannak a 13-ról? Nem merül jobban a telefon? Nem indulgat újra? Nem lett lassabb?

(#632) Cs1csó válasza Sakira (#631) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szia, az említett újraindításnál vagy ki-bekapcsolás után egy kis homokozó a kódok beírása után ez ami látványos különbség amúgy:
- nem érzem lassabbnak sőt talán egy kicsit fürgébb is lett bár ez lehet csak placebo.
- és nem érzem, hogy jobban merülne
- nem indulgat újra - még soha nem volt ilyen (magától nem, én szoktam a telefont hébe-hóba újraindítani)

Bár nagyon kínozni nem szoktam - nem játszom - böngészgetek, BT fülessel zenét hallgatok kb. ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#633) Sakira válasza Cs1csó (#632) üzenetére


Sakira
tag

Akkor talán szerencsénk lesz, nem úgy mint a többi note 10-nek :)

(#634) stanley00


stanley00
tag

Köszönöm szépen a válaszokat!

(#635) tibaimp válasza Sakira (#633) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Miért, a többi 10-nek mi baja lett?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#636) Sakira válasza tibaimp (#635) üzenetére


Sakira
tag

A sima 10 belassult, kevés a 4 giga ram. A 10 pro meg újraindul, gyorsabban merül. Olvasom a fórumukat.

(#637) Cs1csó válasza Sakira (#636) üzenetére


Cs1csó
félisten

A merülést azért is nehéz nézni mert:
- keveset használom - napközben egy kis netezés - néha zene
- a telót már 40%-os merültségnél rádugom töltőre és nem engedem soha maxra kb. 85%-nál lehúzom (van erre egy kis app ami jelzi ha feltöltötte magát az adott szintre)
- így is naponta vagy kétnaponta töltöm.

(#638) tibaimp válasza Cs1csó (#637) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Mi a töltésfigyelő app neve, mert nekem is volt egy az előző telefonomon, de ezen nem működik.

Sakira: köszi az infót :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#639) Cs1csó válasza tibaimp (#638) üzenetére


Cs1csó
félisten

Battery Charge Notifier

Hangértesítést ad ha beesik a töltöttség a megadott érték alá és ha töltőn van szintén hangértesítéssel jelez ha a töltöttségi szint elérte a megadott értéket.
Amúgy még azzal is próbálom kímélni, hogy mivel nem sürgős ezért az adapter nélkül töltöm (van egy olyan hálózati elosztóm amin van USB port és talán 10W-al tölt. (a gyári ha jól tudom 33W-os)

(#640) tibaimp válasza Cs1csó (#639) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#641) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Sziasztok, a jobb felső sarokban lévő gyári időjárás appot ki lehet valahogy cserélni? Farasztoan pontatlan értékeket mutat frissítés után is.
Azt sejtem hogy egy új launcherrel megoldható de enélkül?

(#642) Sakira válasza Cs1csó (#641) üzenetére


Sakira
tag

Nekem sem működik ma az időjárás. A Playről le lehet tölteni időjárás appokat. Én az időképet használtam régebben. Leveszed a gyári időjárás widgetet és kiteszed a másiknak a widgetjét.

(#643) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Hogyan tudom kikapcsolni az automatikus javítást a telefonon, bárhol, ahol írok valamit. Akár új névjegyet szeretnék bevinni akkor is?
Most írtam be Szukits Kiadó, erre kijavítja Szűkítés Kiadónak.....nem bírom :W

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#644) donbig válasza tibaimp (#643) üzenetére


donbig
tag

[link]
Swiftkey - ha az van- megnyitod, pl. mintha a böngészőbe írnál valamit, jobb oldalon a három ... a beállítások.

[ Szerkesztve ]

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#645) Cs1csó válasza tibaimp (#643) üzenetére


Cs1csó
félisten

A Gboard-on is hasonló beállítással kell kikapcsolni.

(#646) tibaimp válasza donbig (#644) üzenetére


tibaimp
nagyúr

donbig, Cs1csó: köszi :R :R úgy tűnik bevált!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#647) Sakira


Sakira
tag

Ez a 18-as frissítés nem nagyon tett jót. Kidobnak az appok és a kezdőképernyőn eltűnt az összes ikon, időjárás minden. Újraindítás segített, de még sosem láttam ilyet.

(#648) scyllarus válasza Sakira (#647) üzenetére


scyllarus
veterán

Azt látom, minden frissítéskor másnál jelentkeznek hibák. Én eddig megúsztam, kopp-kopp, nem okozott semmilyen gondot egyik frissítés sem.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#649) tibaimp válasza Sakira (#647) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A 12.5.18-ról van szó? Nekem sem csinált semmi galibát (kopp, kopp, kopp...)

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#650) Cs1csó válasza Sakira (#647) üzenetére


Cs1csó
félisten

Frissítés után csináltál újraindítást? Minden frissítés után csinálom akkoriis ha a rendszer nem kéri.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.