Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Voice24 válasza scyllarus (#400) üzenetére


Voice24
őstag

Pont ezzel kapcsolatban kérdezném mindenkitől: van valami normális, bevált telefon app a google helyett?

(#402) donbig válasza doongoo (#399) üzenetére


donbig
tag

Szívesen megnézem ,de mit nézzek pontosan? :) Nem állíttgattam semmit, végigmentem az általad linkelt oldalon javasoltak szerint a beállításon. Bár a kisegítő lehetőségek menü rész nem a leírás szerint ment, illetve a mentés helyével volt probléma, de nem változtattam rajta.Tárcsázott vagy fogadott hívás esetén megjelenik a kis ikon, nagyon jó minőségben rögzíti mindkét felet. A hívószám kijelzésének hiányára - mindenhol Unknown szerepel - egyszerű megoldás, hogy a rögzített fájl az appban egyszerre átnevezhető, így talán még könnyebben is kereshető, ha egyedi nevet adunk, mintha több azonos szám közül kell dátum alapján keresgélni, ha szükség van rá.

[ Szerkesztve ]

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#403) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

MIkorra várható a MIUI 13?

(#404) doongoo válasza donbig (#402) üzenetére


doongoo
addikt

ha semmit nem állítgattál, akkor nem kell megnézni semmit, köszi. Ezek szerint te a kis gombnyomással indítod és állítod meg a felvételt? Én a saját telón automatikusra állítottam (pro verzió fizetős funkció volt, de megéri nekem - és így a telefonszámokat is rögzíti nálam)

(#405) donbig válasza doongoo (#404) üzenetére


donbig
tag

Igen, ahogy írod, a kis REC ikonnal kell indítani. Biztos kényelmesebb a pro,nem akarok rögzíteni minden beszélgetést, de lehetnek helyzetek amikor jó szolgálatot tesz. Itt egy nagy klasszikus..... :) [Intrum Justitia vs Higgadt ügyfél] Köszi még egyszer az ötletet!

"Ember, most jövök ki a templomból!"

(#406) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Sziasztok, az normális, hogy a BIZTONSÁG alkalmazás ikon jobb felső indexbe mindig van egy egyes szám mint ha lenne valami karbantartani való de nem ír semmit ha lefut a karbantartás akkor is ott marad.

(#407) tibaimp válasza Cs1csó (#406) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nálam nincs ilyen.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#408) Cs1csó válasza tibaimp (#407) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mármint biztonság ikon?

A telefon bemutató videójában is látszik: [link]

(#409) scyllarus válasza Cs1csó (#408) üzenetére


scyllarus
veterán

Nem, értesítés nincs az ikonon. Legalábbis nálam.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#410) tibaimp válasza Cs1csó (#408) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Bocsánat, nem voltam egyértelmű :B ! Nincs értesítés rajta. Nem is láttam még, hogy lett volna rajta.

szerk:
Mondjuk nálam az ikonja sem így néz ki, de az gondolom mindegy, mert más a stílus.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#411) Cs1csó válasza scyllarus (#409) üzenetére


Cs1csó
félisten

és tibaimp :R

Kikapcsoltam azt az opciót hogy "megjelenítés menüben" és nem csinálja.

(#412) Docsa2


Docsa2
lelkes újonc

Sziasztok! Melléklet csatolással van problémám pl gmail-ben, illetve file feltöltéssel pl ebbe a fórumba. Egyszerűen semmit nem tudok feltölteni. Másik telóval ugyanazzal a gmail fiókkal megy minden. Gondolom telefon beállítás baj lehet. Ha tudtok segítsetek légyszi!

(#413) Cyone válasza Docsa2 (#412) üzenetére


Cyone
tag

Kikapcsolt MIUI optimalizáció okozhatja.

Cyone

(#414) Voice24 válasza Docsa2 (#412) üzenetére


Voice24
őstag

Úgy van, ahogy Cyone írja. Én is olvastam ezt, amikor az AOD-dal kapcsolatban kutakodtam.

(#415) Docsa2 válasza Cyone (#413) üzenetére


Docsa2
lelkes újonc

Azta! Tényleg az volt! Köszönöm a segítséget!

(#416) bullboy válasza GEPESZ66 (#403) üzenetére


bullboy
tag

Én is várom már.. :U

(#417) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! Most reggel frissült a Facebook app és azóta azt csinálja, be jelentkezek addig jó de ha bezárom az appot utána nem indul csak fel ugrik de be is zárul, kb 3x indítás után újra kéri lépjek be az adataimmal. :F

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#418) Sakira


Sakira
tag

Amikor egy másik témát állítok be a telefonon, nem azt a gyárit, akkor észrevettem hogy a zárképernyőn mindig megjelenik a gmail-től egy "új üzenete érkezett" értesítés. Ha viszont feloldom akkor a lehúzósávon viszont nincs semmi. Másnál is van ez másik témánál? A klasszikus témán nincs ez.

(#419) Voice24 válasza Sakira (#418) üzenetére


Voice24
őstag

Nálam is furcsa a gmail, és úgy rémlik, nem a gyári téma van beállítva. Ha belemegyek a gmail appba, akkor felül az értesítésekben feldob újként több olyan üzenetet, ami már korábban is megvolt és láttam már. De ha nem nyitom meg az appot, akkor is random jön az órámra az értesítés új emailről, miközben csak régiek vannak ott.

De lenne egy kérdésem mindenkihez! Nem akarok most variálni a MIUI optimalizáció kapcsolgatásával, és jelenleg ki van kapcsolva az AOD. Én nem emlékszem ilyenre a beállításaiban, de esetleg tud róla valaki, hogy be lehet olyasmit állítani, hogy csak mondjuk napközben működjön az AOD? Mert unokahúgom telefonján (nem tudom a típusát) ezt be lehet állítani, és akkukímélés szempontjából nagyon jó lenne, ha éjjel nem világítana. Jó dolog az AOD, de annyit nem ér meg nekem, hogy miatta naponta töltsem a telefont, miközben nélküle elmegy 3 napot is.

(#420) doongoo válasza Voice24 (#419) üzenetére


doongoo
addikt

Elvileg van az AOD beállítások alatt lehetőség az ütemezésre

(#421) Voice24 válasza doongoo (#420) üzenetére


Voice24
őstag

Én nem találom, leírnád az elérését? Bekapcsoltam ismét az AOD-ot, tesztelem magam, mennyire tolerálom a gyors merülést.

(#422) doongoo válasza Voice24 (#421) üzenetére


doongoo
addikt

Ha otthon leszek, megnézem asszony telóján, én a sajátom (Poco F3) alapján írtam, hogy "elvileg"

(#423) doongoo


doongoo
addikt

Van még amúgy olyan "szerencsés" itt, akinek a gyári romja nem ...EUXM, hanem vodafonos (RKLEUVF)? Ezen még mindig csak 12.5.8 a legfrissebb verzió (nem 12.5.16) Amúgy érdekes, mert a telót az akkor még Telenortól vettem, azaz nem értem, hogy jön rá a VF rom.

(#424) zsoka64


zsoka64
kezdő

Sziasztok!
A gyári gyorstöltő helyett szeretnék kisebb teljesítményűt (az aksi kímélése miatt).
Milyen töltőt használhatok?

(#425) Cs1csó válasza zsoka64 (#424) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy 5V/1A-es töltővel nem lősz mellé, az 5W-al tölt. Nekem van egy ehhez hasonló (LIDL-ben vettem) elosztóm amire azt írják, hogy 2.1A tehát ha ez 5V-ot 10,5W-al tölt.

Amúgy mennyire lesz jobb ha "lassabban" töltjük a telót?

[ Szerkesztve ]

(#426) zsoka64 válasza Cs1csó (#425) üzenetére


zsoka64
kezdő

Nem tudom,olvastam a neten hogy nem tesz jót a gyorstöltés.
Akkor ebből nem igaz semmi?

(#427) Cs1csó válasza zsoka64 (#426) üzenetére


Cs1csó
félisten

Szerintem sem biztos, hogy "jót" tesz vagy inkább úgy mondanám, hogy a rendszeresen lassabb töltéssel (pl 10W) tovább fogja bírni a az akku több feltöltés-lemerítés ciklust bír ki.
DE nem tudom, hogy ez mennyire igaz - nem olvastam a cikket - de arra tippelek, hogy a lítiumos akkuknak (igazán semmilyen akkunak ) nem kedvez a túl nagy hőingadozás tehát csökken a tartási képessége/hamarabb fárad az akku ha nagyon magas vagy nagyon alacsony hőmérsékleten kell helytállnia (egy akkus autó a téli kemény mínuszokban rövidebb hatótávval számolhat de extrém forróságban sem fogja olyan sokáig bírni mint egy kellemes 20 fokos levegő hőmérséklet mellett,a magas páratartalom sem szokott jót tenni az akkuknak)
Tehát amikor ilyen nagyobb teljesítményű töltéssel töltjük az akkut (a Redmi Note 10S úgy tudom 33 vagy 35W-os töltővel tölthető, de van olyan telefon amit 65W-os töltővel is tölthető) akkor az a gyors töltés ideje alatt jobban fog melegedni -----> hamarabb elhasználódik.

Tudod linkelni a cikket? Megköszönném!
Nem vagyok egy örökmozgó tehát meló után hazamegyek és otthon vagyok (heti 1 nap max 2 amikor akár egész nap nem vagyok otthon és ezek is " tervezhető" hosszabb távollétek) tehát nekem kb. mindegy, hogy 1 óra vagy 3 óra alatt töltődik fel a telefon, nyilván ha nagyon fontos akkor nem baj, ha kéznél van ez a gyors töltés funkció vagy akár aki megteheti egy power bank is amikor akár végszükség esetén mozgás közben is tölthető.
Hétfőtől péntekig dolgozom és néha szombat este van egy kis iszogatás a cimborákkal, így azt vált be, hogy kedden, csütörtökön vagy pénteken és vasárnap rakom töltőre a telefont (nem vagyok nagy telefon nyomkodó van egy okosórám ami mutatja, ha üzenetem van (bármilyen) és ha hívásom van/volt tehát nem kapkodom elő folyamatosan a telefonomat és nem nézegetem kényszeresen percenként , ugye ezzel is jobban merítve hiszen a kijelző a legnagyobb fogyasztó.

(#428) zsoka64 válasza Cs1csó (#427) üzenetére


zsoka64
kezdő

Itt a cikk,tessék [link]

(#429) Cs1csó válasza zsoka64 (#428) üzenetére


Cs1csó
félisten

Köszi, ahogy írtam - ezt úgymond fejből - az 5V-os 2A tehát kb. 10W-os töltés egy igen komótos megoldás - erre egy régi töltő alkalmas amúgy sokszor ugye rá is van írva, hogy mennyit tud.
Plusz ahogy olvasom tehát pl. lassú töltés ami kombinálva azzal hogy: nem engedem teljesen lemerülni de nem is engedem teljesen feltölteni lassú töltés mellett (ha nem felejtem el mondjuk még az előtt lehúzni, hogy elérné 90%-ot.
A cikk nem tudom mennyire pontos de az tény, hogy akárhogy csűrik-csavarják a gyártók az akkumulátor technológiát nem egészséges megerőszakolni, és a legnagyobb kárt a melegedés jelenti.
Valaki írta, hogy amikor tölti akkor kiveszi a tokból - abból könnyű - vagy leveszi róla a szilikon tokot - ami macerás - de esetleg töltés közben nem egy bútorra tenni a telefont - ami ugye fa vagy hasonló anyagból van ami nem vezeti jól a hőt - hanem pl. valami fém lapra tenni azzal érintkezzen a telefon hátsó része és ezzel a hőleadás is gyorsabb.
Nekem van egy ki szekrény amin van a "szentély" ott van ez az USB-s kocka töltő amit azért vettem mert már nagyon elszabadultak nálam a tölteni való dolgok mennyisége: E-book, okosóra, vezeték nélküli BT füles, telefon.

A munkatársam szokott kiborítani ő az a tipikus eset aki rövid tyúkbélen a melóhelyen tölti a telóját és persze közben jutubuzik. Mivel otthon mindig tesz-vesz a ház körül ezért az nem realitás, hogy bent letegye töltőre - hiszen akkor nincs nála - de már mondtam, neki, hogy minden este tegye töltőre és akkor reggel már fel is van töltve, nem tudom, hogy ennyire sóher hogy így az otthoni villanyórát akarja kímélni vagy csak simán figyelmetlen aztán meg szenved a saját hülyesége miatt.
Pedig lassú töltéssel az egész éjszakás töltőn hagyás sem lenne probléma.

AMúgy én azt is szoktam figyelni, hogy ha a töltőfej már "hűvös" akkor húzom le a telót (meg sem nézem, hogy feltöltötte e) mert akkor már tuti nem tölt mert töltés közben elég meleg szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#430) zsoka64


zsoka64
kezdő

Akkor ez biztos jó választás. [link]

(#431) Cs1csó válasza zsoka64 (#430) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K van ahol mást írnak de a legtöbb helyen 5V/2A tehát 10W-al fog tölteni, harmad olyan gyorsan mint a gyári töltő.
Esetleg ha tényleg nagyon fontosnak tartod a kímélő töltést akkor még a korábban említett két dolgot is megteheted:
1. kiveszed a tokból amikor töltöd - még a gyári szilikon tok is elég jól szigetel
2. fém lapra teszed a telót hogy a hátlap teljesen érintkezzen vele némi hőelvezetést ez is jelenthet bár nem sokat mert a hátlap ugye műanyag tehát az nem túl jó hővezető de ez is egy plusz opció.

(#432) scyllarus


scyllarus
veterán

Semmilyen kárt nem okoz a gyorstöltés. [link]
Pláne nem ez a 33W,a mikor ennek lassan ötszörösével is töltenek már.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#433) Cs1csó válasza zsoka64 (#430) üzenetére


Cs1csó
félisten

Teszteltem a sajátomat 10,5W-os töltővel:
19:25-kor tettem fel tölteni 35%-on állt, 21:05-kor húztam le 97%-on állt akkor.

(#434) Cs1csó válasza scyllarus (#432) üzenetére


Cs1csó
félisten

Köszi a videót, amúgy azért pár tanács azért lejött:
1. nem szabad csutkára lemeríteni de nem is szükséges csutkára feltölteni
2. töltés közben - tehát ha már nagyon le van merülve - akkor lehetőleg ne nyomkodjuk (beszélt a srác arról is hogy egyes új telók már tudják azt, hogy ilyenkor - persze gondolom ha nem extrém alacsony a töltöttség - aktív használat közben nem tölti a telefont csak úgymond mint egy vezetékes eszközt úgy tudunk használni hálózati áramról és ha befejeztünk a telefon nyomkodását és letesszük de a töltőt még rajta hagyjuk akkor majd elkezdi tölteni is azt
3. érdemes vigyázni, hogy ne melegedjen túl a telefon azt instant halál ha pl. a forró autóban a tűző napon a kalaptartón vagy akár a műszerfalon hagyjuk.

nekem ezek jöttek le belőle. A saját töltési/merülési tapasztalataimat nézve akár ezzel a "lassabb" módszerrel is simán megvan a kb. 30%-ról 80% fölé töltés egy óra alatt.

(#435) tibaimp válasza Cs1csó (#434) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi az infót :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#436) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Lépésszámláló van a szoftverben, és ha igen, hol található?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#437) Cs1csó válasza tibaimp (#436) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, de áruházból lehet letölteni.

(#438) tibaimp válasza Cs1csó (#437) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi ;) , igen gondoltam, de hátha, mert a Honor 8-on alap volt.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#439) Cs1csó válasza tibaimp (#438) üzenetére


Cs1csó
félisten

Anno mikor végignéztem előre telepítve nem találtam.

(#440) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Nekünk mikor jön a MIUI 13?

(#441) tibaimp válasza Cs1csó (#440) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Jó kérdés! Nekem a napokban frissítette 12.5.16-ra.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#442) Cs1csó válasza tibaimp (#441) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem még 15 a vége, bár ez csak valami f.ngreszelő kis apró frissítés lehet.

(#443) scyllarus válasza tibaimp (#441) üzenetére


scyllarus
veterán

Az február 14 óta kint van.
A 13-at májusra ígérték.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#444) Voice24


Voice24
őstag

Hali!
Szerintetek az óra-hiba, vagy telefon-hiba lehet, hogy az okosóra bejövő hívás esetén nem azt a számot jelzi ki, amin valójában hívnak? A napokban kétszer is előfordult, hogy bejövő hívásom volt, mindkét mobilszám szerepelt a telefonkönyvben, tehát név is volt hozzá, az óra mégis mindkétszer egy budapesti +361 kezdetű számot írt ki. Egy 8 ezer forintos óráról van szó, ami amúgy normálisan működött eddig. Ja, a telefonon a valós hívót jelezte, csak az órán volt fals infó.

(#445) Cs1csó válasza Voice24 (#444) üzenetére


Cs1csó
félisten

Passz, amit kipróbálhatsz:
- Törlöd a számot majd újra bírod lehet volt vele valami vond
- a telefon alkalmazását törlöd és újratelepíted

(#446) scyllarus válasza Voice24 (#444) üzenetére


scyllarus
veterán

A telefonon 06-tal vagy +36-tal voltak az adott névjegyek? Legyenek +36-tal.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#447) Cs1csó válasza Voice24 (#444) üzenetére


Cs1csó
félisten

+1 scyllarus
Esetleg az ékezetekre is figyelhetsz ha a fenti +36-os megoldás nem jön be.

(#448) Voice24 válasza Cs1csó (#447) üzenetére


Voice24
őstag

Köszi mindkettőtöknek!
Nem a számok hibásak a telefonban, ez már tuti, mindegyik érintett szám +36-al van beírva a telefonkönyvbe. Az előbb próbáltuk, két vodás telóról is megcsörgettük az enyémet, és mindig ugyanazt a +36143 kezdetű budapesti számot írja az óra hívónak. Valószínűleg a telóról fogom törölni az óra appját, meg talán az órát is resetelem, aztán meglátjuk.

(#449) scyllarus válasza Voice24 (#448) üzenetére


scyllarus
veterán

Őszinte leszek, az ilyenek miatt vettem márkásabb órát. Nem vagyok sznob, de 15-25k között már Amazfit vagy Huawei órát lehet kapni, amin az alapdolgok normálisan működnek.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#450) Cs1csó válasza scyllarus (#449) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K Nekem Amazfit GTS2 mini van

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.