Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#912) mbalint987 válasza szazbolha (#903) üzenetére


mbalint987
aktív tag

"Már egyszer szóltam"
Maximum csak elmondtad a véleményed, ami egyébként abszolút elgondolkodtató volt, nem véletlenül nem válaszoltam rá.

"Élni és élni hagyni kell. A többséget is hagyni kell élni"
Én ezt értem, de valószínűleg az első mondat alatt nem egyre gondolunk. Megkérdezhetném, hogy mit ártana "nektek" (szigorúan idézőjelekbe) az, hogy ha a melegházasság teret kaphatna, de lerágott csont ez is már.

Arról meg szót se ejtek, hogy ha ez a "homoszexuális" csoport nem nyomult volna ennyire a történelem során, akkor még mindig börtönbe zárnának, ha a párommal szeretkezem.

"az ilyenekre nem hat semmilyen észérv"
Ez a lényeg. Ezért érzem ezt a "harcot" egyre inkább szélmalomharcnak. Érvelhetek én itt naphosszat, ha azt mondod, hogy nem támogatom, mert csak, akkor nincs értelme.

Ez mondjuk hasonló ahhoz a példához, amit korábban írtam. Én legszívesebben kitiltanám a közutakról a hangos motorokat (egyébként nem, de tegyük fel). Azért mondjuk, mert csak. Mert engem zavarnak. Szereznék magam mellé támogatókat, lobbiznék, és keresztülverném az Országgyűlésen. Nem vagyok benne biztos, de lehet Te lennél az első ember (akinek tegyük fel ilyen műszere van), hogy mégis hogy képzelem? Meg érvelnél, meg próbálnál meggyőzni minket, hogy ne már légyszi. Én meg azt monhdtanám, hogy nem, mert csak...

Egyébként személy szerint engem igazán boldoggá nem a melegházasság vagy az örökbefogadás tenne, hanem ha megtalálnám a páromat. A történetben hab a tortán már csak az lenne, ha a párom kezét fogva végig tudnék menni egy megyei jogú város főterén anélkül, hogy atrocitás élne. Az említett két intézmény kiterjesztése meg egy jóleső plusz lenne számomra legalábbis.

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.