Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#842) Cathfaern válasza stellaz (#841) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Onnan indultunk ki, hogy a vérfertőzés nem természetes. Ezzel szemben a természetben megfigyelhető, ezt te se cáfolod. Innentől kezdve akkor viszont kérdezném, hogy mit értünk "természetes" alatt? Ami a természetben megfigyelhető és te úgy gondolod, hogy ok? Vagy mi a definíció? Mert ha szelektálunk, akkor ennyi erővel azt is mondhatnánk, hogy a húsevés is természetellenes, mert persze megfigyelhető a természetben, de attól még szegény állatok nem kéne meghalniuk hogy más megegye őket.

"Az oroszlán nem tud semmit a genetikáról, de ösztönösen viselkedik úgy, hogy az ő szemszögéből sikeres legyen az utódlás."
Persze, de az ösztönös viselkedés nem az, hogy űzzük el a fiatal hímet, mert az akkor a rokonával fog szaporodni, és az degenerált utódokat fog nemzeni. Hanem az ösztönös viselkedés az, hogy űzzük el a fiatal hímet, és akkor az én nőstényeim nekem fognak utódot nemzeni, nem neki. Végeredmény ugyanaz? Persze.
De az indíték (annak szemszögéből amiről beszélünk) nem mindegy.

"Te szerelmes vagy a tesódba? Szívesen elkapnád egy körre?"
Ha lenne testvérem, tudnék válaszolni a kérdésedre, így viszont nehéz :)

"Sok ilyet ismersz?"
Nem, de figyelembe véve, hogy ez mennyire tabu téma, még csak a gondolatról se fog beszélni senki, nem hogy egy esetleges tényleges tettről.

"Gyakori probléma a testvérek közötti szexuális aktus?"
Kutatók szerint: "The determination of the actual incidence of incest is very difficult. Although studies have limited to only surveys shaking the confidence of epidemiological data, it is reported as 4% in the general population. The true prevalence rate of sibling incest is unknown." (forrás). Hogy ez gyakori vagy sem, azt rádbízom :)

"De egyébként, ha akarod szívesen meghallgatjuk a kinyilatkoztatásodat, hogy a testvéreid vagy egyenesági leszármazottaiddal vagy felmenőiddel te szívesen végeznél szexuális aktust gyermeknemzés céljából, hiszen úgy érzem, te már ez mellett kampányolsz valami okból."
Először is, egyszer sem mondtam, hogy ez normális, vagy hogy ilyet kéne csinálnia az embereknek. De a természet nem ismeri a vérfertőzés fogalmát, gyakorlatilag a természetes szelekció a legnagyobb erő ami kiszűri az ilyen utódok születését, nem valami "természeti törvény". Innentől kezdve nehéz azt mondani, hogy nem természetes, emberi moralitásból adódik, hogy az ember (jórészt, ugye lásd fentebbi statisztika) nem követ el ilyet.
Másrészt attól, hogy valaki tud érvelni valami mellett, még nem biztos egyetért vele.
Harmadrészt személyeskedés sose jó megoldás egy vita során, és nehéz nem belelátni némi áthallást a fenti mondatodba.

"Miért nem válaszolsz inkább, és akkor annak tükrében kifejtem."
"Tegyük fel,hogy egy gyermek és egy ősöreg aggastyán saját hibájukon kívül bajba kerülnek.Te éppen ott vagy és lehetőséged van az egyik megmenteni.
Melyiket mentenéd meg és miért éppen őt?"

A gyereket. Kíváncsian várom a kifejtést :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.