Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#638) szazbolha válasza Ringman (#634) üzenetére


szazbolha
addikt

Miért ne legyen egyértelműen homoszexuális karakter a gyereknek szóló rajzfilmekben:
Korábban leírtam, hogy szerintem egy 8-9 éves gyermek még kialakulatlan világképpel rendelkezik.
Ilyenkor a legfogékonyabb, ismeri már a homoszexualitás vagy szinonimája szót, de még képtelen ehhez olyan dolgokat társítani, mint ahogy azt egy felnőtt ember teszi.
Én nem tartom természetesnek a homoszexualitást, ezért ellenzem, hogy a fogékony korban lévő kisgyerekkel bármilyen módon ezt el akarják fogadtatni. Tessék 10 évvel később próbálkozni vele, amikor már benne vannak a mi társadalmunkra, a többségre jellemző gondolati struktúrák és védelmi mechanizmusok. Vagyis érett és autonóm módon tudd a mássághoz viszonyulni.

Én ezt a véleményt képviselem és erőltetem is ahol csak lehet, mert ezen ügyben valamikor érintett voltam.
Ha nem lettem volna, lehet ide se írnék egy szót sem.

A házasságról sokaknak lehet megalapozott vagy szubjektív véleménye.
Az én véleményem az, hogy érzelmi és gazdasági közösség is, általában a társadalmi konvencióknak eleget téve kötünk házasságot, mégis valami szép dolognak tartjuk. Mivel egyház és törvény előtt is megköttetik, a későbbi hullámzó érzelmi állapotokban egy plusz kötés marad, ezért sok szempontból nem megkérdőjelezhető a hasznossága, a családi lét fontos fundamentuma. Bármennyire is sztereotípia a családok valóban a társdalom alapkövei. Mindannyian családban nőttünk fel, ez rögzült belénk ez a fő idea és ez a biztonságos lét alapja gyerekként. Aki meg nem családba született vagy még csonkába sem az is erre vágyik vagy sérül a hiányától.

A homoszexuálisok házasságáról:
Az én tudomásom szerint Magyarországon azonos neműek nem köthetnek házasságot, amelyet abból a szempontból is helyeslek, hogy lennének ezáltal jópáran akik "normális" házasságban élve csorbítva éreznék a bennük élő eszményképét a házasságról. Valamennyire ide tartozom én is.

A melegek megkapták a lehetőséget és jogot, hogy törvény által is életközösségben élhessenek. Tehát a magyar jog szerint azonos neműekre is kiterjed a házasság gazdasági vetülete. Én itt húznám meg a jogi határt. A házasság érzelmi alapjait maguknak kell létrehozni, megélni, ez legyen magánügy.
Ha pedig egyház előtt is esküt tennének, akkor keressenek olyan egyházat amely azonos neműek házasságát vagy együtt élését is elismeri.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.