Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48) bkercso


bkercso
nagyúr

Én is köszönöm ezt az írást, jó volt olvasni! Még jobb, hogy hozzá is lehet szólni.

nem arra vagyunk büszkék, hogy melegek vagyunk, hanem arra, hogy ezzel ki tudtunk állni a világ elé, és elő tudtunk bújni szeretteinknek és - akaratlanul is - a világnak.
Ez így van! Nem lehet könnyű, és ezt el kell fogadnia minden jóérzésű embernek.

Viszont beszélni kelle(ene) szerintem arról is, hogy érett módon szét kell választani az egyént és a cselekedetet/beállítottságot. Sajnos kevesen képesek a homoszexuálisokhoz emberséggel, jóérzéssel, szimpátiával viszonyulni azok közül, akik a homoszexuálitást deviánsnak tartják, annak propagálását pedig a társadalomra károsnak. Merthogy sajnos erről kevés szó esik a közbeszédben, leginkább manipuláció megy, részben mindkét oldalról. Leegyszerűsített kampányolás folyik egyik oldalon az egyenjogúságért, másikon pedig azért, hogy ne csináljuk már ezt. Szerintem lehetne a témát kevésbé megosztóan is kezelni.

Homoszexualitás mindig is volt, és én örülök neki, hogy ma nem kell jelentős hátrányt és embertelenséget elszenvedni ezért. Ugyanakkor a háttere nem tisztázott, bár az orvosok nagyrészt azt mondják, hogy lelki sérelmek növelik a kialakulás esélyét. Olyan szakvéleménnyel nem találkoztam, amelyik semlegesnek mondta volna, vagy megerősítette volna, hogy társadalmi negatív hatása nincsen annak, ha ezt a viselkedésformát kvázi propagálják.

Röviden összefoglalva annyit szerettem volna mondani, hogy az jogos igény egy homoszexuális részéről, hogy kezeljék őt emberséggel és felvállalhassa az életmódját, de az szerintem nem jogos igény, hogy egyenrangúnak vegyük a heteroszexualitástól eltérő beállítottságot és életmódot, sőt népszerűsítsük, és ezzel befolyásoljunk tömegeket.

Őszintén szólva az olyan bonyolult kérdésekről, mint az örökbefogadás, nem tudok megnyugtató véleményt formálni. Nyilván jobb, ha lát egészséges apai és anyai mintát is a gyerek, mintha nem, de sokan egyedül nevelnek gyereket és hát ezt sem tilos, így ebben a kérdésben is független kutatásokon alapuló eredmények ismerete alapján kellene a döntéshozást és a társadalom gondolkodását befolyásolni.

Fred23: nem tudom megérteni azokat, akiknek bajuk van az utcán smároló melegekkel, vagy azzal, hogy házasodni akarnak; nem értem, miért kelt ez bárkiben is indulatokat.
Azért nem érted, mert a tudat alatti folyamatok érthetetlenek. Különben tudatosnak hívnák őket. De a különböző dolgok megítélése és a hozzájuk kapcsolódó érzelmek és indulatok hosszú időn át lerakódott társadalmi és kulturális, valamint személyes élmények együttesének eredményei. Hat rád az is, amivel nem értesz egyet, csak elolvasod/meghallgatod. Alakítja az érzelmeket. Ezért lenne fontos az érett közbeszéd ezzel a témával kapcsolatban is.

Biblia és a benne hívők: a Biblia egyszer említi ezt a dolgot, ha jól emlékszem, és akkor sem emeli ki a többi negatív magatartás közül, hanem egy felsorolás része. A keresztények meg a társadalomból kerülnek "ki", vagyis be az egyházba, ennél fogva nem feltétlen érettebb a gondolkodásuk, és ez sajnos több keresztény vezetőre is igaz. Ez nem a Biblia hibája szerintem.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.