Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) enginev3.0 válasza greyslay (#1100) üzenetére


enginev3.0
félisten

Fognak ha valamelyik kedves tulaj oda adja nekik

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1102) VANESSZA1 válasza TheProb (#1099) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Most nem akarok senkit sem elkeseríteni, de ha csak ezt tudja, akkor ezt egy mi5-el is rekonstruálni tudom.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#1103) TheProb válasza VANESSZA1 (#1102) üzenetére


TheProb
veterán

hajrá! Mi5-ről váltottam én is. :B

Nyilván nem gumifotózásbon fog kijönni mit tud igazán. Biztos csak azért örülök ennyire, mert majd fél évig note4-et kell használnom a Mi5 helyett, aminek botrány a kamerája...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1104) enginev3.0 válasza VANESSZA1 (#1102) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hát az mi5 kamera teljesítménye elég gyenge...főleg szobában

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1105) Atomgeszi válasza enginev3.0 (#1104) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Kültéren pedig nagyon jó képeket lehet csinálni vele. Ha meg van egy állványod vagy kevésbé remegő kezed, kéziben is jó este.

Mostanra a Mi4c-től kezdve kültéren nem sokat tudnak javulni, mert eddig is szuper képeket csináltak, az esti fotózás volt mindig is xiaomi gyengeség, na meg a videóhang. Ha ezt a Mi8-cal tudták javítani, akkor fasza minden.

Amúgy nem győzöm hangsúlyozni a Galéria - Adott kép - Szerkesztés - (nálam balról az első) Szépítés, és ott az Auto-t vagy egyéb dolgokat megpróbálni.. Egy egy képpel csodát tud művelni, főleg, ha az alap szoftver telenyomja a képet zajjal.

[ Szerkesztve ]

(#1106) TheProb válasza Atomgeszi (#1105) üzenetére


TheProb
veterán

Múltkori Punnany-s packban voltak vidinyók is, szerintem több, mint korrektek a hangok. Tekintve ugye, hogy mekkora hangzavar volt.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1107) Atomgeszi válasza TheProb (#1106) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Anno egy Sasmung Wave-el, mikor volt coke club, egy house buliban olyan videót vettem fel, olyan hang visszaadással, amit mai napig nem tudtam reprodukálni egy telefonnal sem. Pedig az sem most volt. És egyszerűen nem tudnak normális hangcsomagot tenni a videók alá. Nem értem.

(#1108) vampire17 válasza TheProb (#1098) üzenetére


vampire17
addikt

Tehat ha jol ertem, mindenkepp nyitni kell bootloadert, ha kinaibol akarok global-ra valltani...

Esetleg nem lehetseges valami EDL trukkozes, mint redmi note 3-nal?

[ Szerkesztve ]

(#1109) Theseus válasza vampire17 (#1108) üzenetére


Theseus
csendes tag

Ez érdekelne engem is, mert ellentétes infókat találok csak egyelőre. Illetve jó lenne tudni, mikor lesz stable global ROM.

Olyan sok pénzem van hogy így hirtelen nem is elég semmire

(#1110) donat_sz válasza TheProb (#1098) üzenetére


donat_sz
senior tag

Honnan szedtel stabil global romot? SEhez sehol nem találok 😐

(#1111) Theseus válasza donat_sz (#1110) üzenetére


Theseus
csendes tag

Én jelenleg Mi8 hoz sem...

Olyan sok pénzem van hogy így hirtelen nem is elég semmire

(#1112) TheProb válasza donat_sz (#1110) üzenetére


TheProb
veterán

Nincs még béta sem, nem hogy stable... :D

(#1108) vampire17: Eddig a miui global és china rom-ok flashelhetőek voltak BL nyitás nélkül is, meg elvileg most is. Ha kínairól akarsz global-ra áttérni, akkor fastboot img-et kell feltolni, amit a Mi Flashing tool-la lehet megcsinálni.

Viszont múltkor, a hivatalos miui.com-os leírásban már azt írták, hogy ha miui10-et akarsz felrakni, akkor nyitni kell a BL-t. Szóval nemtom most mi a tosz van.

Igazából én már csak arra várok, hogy lejárjon a 360 óra és felrakom a xiaomi.eu-t. Nekem valahogy a global sose volt 100%-os, valamit kehe mindig volt.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1113) doc válasza TheProb (#1112) üzenetére


doc
nagyúr

a xiaomi.eu es a global kozott mik a fo kulonbsegek?
ha jol tudom, a .eu az a kinain alapul, ugye? gapps van rajta alapbol, rendesen 'bele van integralva'? kinai vackok (wechat, stb) nincsenek benne, ugye?

(#1114) technoboi válasza TheProb (#1098) üzenetére


technoboi
tag

köszi az infót, akkor rosszul tudtam bocsánat a téves infóért. note 5-ről jöttem, ott mintha úgy csináltam volna.

Iphone 14 Pro Max / Apple Watch 7 45mm / Airpods 3

(#1115) technoboi válasza doc (#1113) üzenetére


technoboi
tag

igen kínai alapon van, globál nyelvek benne vannak, google dolgok is, kínai app-ok törölve, témák app fut rajta.

Iphone 14 Pro Max / Apple Watch 7 45mm / Airpods 3

(#1116) barackle


barackle
tag

Sziasztok! Az ilyen jellegű tokokkal van valami tapasztalatotok? [link] A telefon még nincs meg, viszont sokszor fogom táskában cipelni, valami olyan tokot keresek, ami védi a kijelzőt is. Ez praktikusnak tűnik az átlátszó fedlap miatt, mert ha épp nem a táskában van, akkor az asztalon van mellettem, és így legalább látnám a kijelzőt anélkül is, hogy ki kellene nyitni a tokot.

(#1117) PcForCe válasza TheProb (#1112) üzenetére


PcForCe
tag

Mi az, hogy nincs hozzá stabil global ROM? Akkor a gearbestes global mi 8-on milyen ROM van? Illetve mi a kettő közötti különbsèg?

Samsung Galaxy S9+

(#1118) TheProb válasza PcForCe (#1117) üzenetére


TheProb
veterán

Azt én se tudom, mert oké, hogy aug közepén adják csak fel, (jelen állás szerint) de addig van 2-3 hét. Ha még a béta sincs kiadva a mi8-hoz, akkor nemtom hogy lesz azokon global ROM...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1119) doc válasza TheProb (#1118) üzenetére


doc
nagyúr

rarakjak a betat, aztan mikor megerkezik es bekapcsoiod, egybol frissit a stabilra :D

(#1120) doc válasza barackle (#1116) üzenetére


doc
nagyúr

hm, ez erdekesnek tunik...
a kijelzo lathatosagat (foleg napfenyben) nem rontja?
a touch mukodik rendesen?

(#1121) barackle válasza doc (#1120) üzenetére


barackle
tag

amiket ali-n találtam, azok csak a smart wake-lock funkciót tudják, de nem touch-os a fedlap... videót láttam touch-osról, hogy pl a hívást fel lehet venni a fedlap kinyitása nélkül is, de mi8-ra ilyet még nem találtam.

(#1122) Icetee válasza barackle (#1116) üzenetére


Icetee
aktív tag

Én nem ajánlom Neked... Samsungnál van ilyen gyári. Az első szériások (S6-tól) garantáltan összebxszta a kijelzőt. Valami olyat vegyél, aminek puha a belseje, ha mindenáron ilyet szeretnél.

(#1123) barackle válasza Icetee (#1122) üzenetére


barackle
tag

Köszi, erre nem is gondoltam, de igazad lehet. A másik kettő, amit néztem, az egy ilyen Mofi meg egy Nillkin tok. Ezeknél vajon a felső kivágásnál látszódik, ha villog a notification led?

(#1124) ThorsHUN válasza barackle (#1123) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Ekkora telefonoknal ongyilkossag a flip tok.
Ugy aztan tenyleg nem fogod tudni egy kezzel hasznalni semmire sem.
Oldalra nyithatos flip tokokat sosem ertettem

(#1125) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Hali!

Global rom ès az official global rom között mi a kulonbsèg?

Előre is köszi!

(#1126) doc


doc
nagyúr

sima kijelzofoliat tudna valaki linkelni ami gyanithatoan jol mukodik, nem okoz problemat es vedi a kijelzot valamennyire?
uvegfolianak nem vagyok hive, normal 'sima' folia kellene

(#1127) TheProb válasza FuRiONight (#1125) üzenetére


TheProb
veterán

Szia!

Alap esetben szerintem semmi. Bár ez már csak filozófia. Lehet valaki global alatt minden olyan rom-ot ért, ami nem csájna. De ha pl miui.com-on látod, akkor biztos ugyan az a kettő.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1128) ThorsHUN válasza doc (#1126) üzenetére


ThorsHUN
őstag

En innen rendeltem regen

(#1129) barackle válasza ThorsHUN (#1124) üzenetére


barackle
tag

Nem használtam még ekkora telefonon flip tokot, most egy Mi3-mam van, ehhez sima univerzális becsúsztatós tokot használok, ilyesmit. Gondoltam a flip praktikusabb, mert mindig ott van, ahol lennie kell, nem felejtem ott a lakás különböző pontjain :) Aztán lehet, hogy a flippel csak szívnék, mert eleve kicsi kezeim vannak.

(#1130) TheProb


TheProb
veterán

Egy észrevétel, ami mondjuk nyilván nem csak ennél tapasztalható. Nagyon csúszik a telefon tok nélkül. A zsebemből pl rendszeresen kicsúszik, ha ülök...

Viszont nagyon nem szeretek tokot használni, szóval megszokós-megszökős a történet...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1132) Icetee válasza barackle (#1123) üzenetére


Icetee
aktív tag

Tokok terén van némi tapasztalatom. 2 éve hagytam ott a "szakmát". Azelőtt 3 évet mobiloztam. Rengeteg tartozékot árultunk és amit először linkeltél (Mofi) az elég vacak anyagból van. Szerintem nem ér annyit. De a Nilkinnél jobb, mert annak műanyag a belseje és hiába nem olyan rideg műanyag, azért az is tud karcolni. Pláne ha egy kis por mögé megy, akkor gyilkos tud lenni. Én csak olyat vennék flippesből, aminek puha szilikonos a belseje és ami a kijelzőhöz simul az meg valami finom anyag. A Mofinak szerintem olyan a flippes részes.

(#1133) ThorsHUN válasza TheProb (#1130) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Vagy a keret tokot hasznald (bumper) vagy foliazd be valami olyanra ami nem csuszik

(#1134) donat_sz válasza barackle (#1123) üzenetére


donat_sz
senior tag

tok és védő üveg kombinációra nem gondoltál?

(#1135) donat_sz válasza doc (#1126) üzenetére


donat_sz
senior tag

én ezt rendeltem, tegnap megjött, felkerült. méretben szépen passzolt. úgy tűnik rendben lesz.

(#1136) donat_sz válasza vampire17 (#1131) üzenetére


donat_sz
senior tag

mi 8 SE-ez is van global rom?

(#1137) vampire17 válasza donat_sz (#1136) üzenetére


vampire17
addikt

Ahhoz meg nem talaltam.

(#1138) TheProb válasza vampire17 (#1131) üzenetére


TheProb
veterán

Ezt nemtom hol találtad, de este megnézem. ;] :Y

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1139) vampire17 válasza TheProb (#1138) üzenetére


vampire17
addikt

MIUI 9 Global ROM now available for the Xiaomi Mi 8

Ha valaki megtenne, ki tudna probalni, hogy zart bootloader-re (China) folmegy-e fastboot modban a cucc? Ha nem, szolnom kell havernak, hogy kezdje el a nyitast....

[ Szerkesztve ]

(#1140) barackle válasza Icetee (#1132) üzenetére


barackle
tag

Köszi a tapasztalatokat, amiket linkeltem, azokat csak a típus miatt linkeltem, kb első találat volt, nem kerestem még meg, hogy melyik hol olcsóbb, először a márkát gondoltam kiválasztani.

@donat_sz: azon is gondolkoztam, de féltem a kijelzőt. Nagyon vigyázok a cuccaimra, de mivel táskában hordom a telefont, néha elkerülhetetlen, hogy más tárgyakkal érintkezzen... a karcok/sérülések elkerüléséhez szerintem csak valami masszívabb dolog tud védelmet nyújtani. A Mi3 már 4,5 éves, még a vásárláskor rárakott fólia (nem üveg) van rajta, és pár hónappal ezelőtt került rá az első karc egy figyelmetlenség miatt. Nyilván a fóliát/üveget lehet cserélni ilyen esetben, de hosszútávon nem kifizetődő. Jó lenne a Mi8-cal is lehúzni 4 évet :) Egyébként ilyen szempontból a becsúsztathatós tok elég jól bevált nálam, de azért ennek is vannak hátrányai.

(#1141) TheProb válasza vampire17 (#1139) üzenetére


TheProb
veterán

Elszomorító, hogy MIUI9-cel képesek még foglalkozni... :U

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1142) PPatrik


PPatrik
aktív tag

Ha valakit érdekel az itthoni beszerzés:
A mobiladasvetel itt hirdeti jófogáson, a saját honlapjukon nincs fent. Felhívtam őket, most fehér/kék/arany van, kínai szoftverrel. Előleget kell a boltban hagyni és utána kb 2 órával lehet érte menni. Ezt nem tartottam túl korrektnek + nem vagyok helybéli, nem volt kedvem ennyit várni. A smartshopos is kínai az ügyfélszolgálat szerint. Ezek miatt és a gari gyakorlatilag teljes hiánya miatt (nem leszek MO-n hosszútávon, szóval a sarki gsm gari nem oké, de mielőtt elmegyek kell egy telefon :W ) gondolkodtam el az OP6-on. Ti mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

(#1143) Tappancs2001


Tappancs2001
senior tag

Sziasztok! Arról van valakinek infója, hogy az eustock tervezi-e a Xiaomi Mi 8 forgalmazását? Előre is köszönöm a választ.

(#1144) PeteePeti válasza Tappancs2001 (#1143) üzenetére


PeteePeti
őstag

Igen tervezik! Figyeld a Facebook oldalukat majd!

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1145) TheProb válasza vampire17 (#1131) üzenetére


TheProb
veterán

Jól megzavartál, azt hittem ez Miui10 Global béta. Aztán csak 9.5 Global Stable.

Amúgy pusztuljanak el, alap esetben akkor is nyitni kell a BL-t, ha a fent említett ROM-ot akarod felrani...

Bár elvileg ezzel meg lehet csinálni anélkül is. Bár én inkább abba hagytam a dolgot, most azért nem gyalulom le megint a telefont, hogy aztán 1 hét múlva meg már nyithassam a BL-t és rakjam fel a xiaomi.eu-s miui10-et... Ezt a hetet már inkább kibírom akkor a csájna rommal.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1146) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Mi 8ból van egyáltalán rózsaarany?
[link]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1147) norbert0 válasza enginev3.0 (#1146) üzenetére


norbert0
csendes tag

Nincsen...

(#1148) TheProb válasza enginev3.0 (#1146) üzenetére


TheProb
veterán

Gsmaréna szerint elvileg van: [link]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1149) norbert0 válasza TheProb (#1148) üzenetére


norbert0
csendes tag

Itt én nem látok rózsaarany színt.

(#1150) TheProb válasza norbert0 (#1149) üzenetére


TheProb
veterán

Akkor "sima" arany, valszeg ugyan az lesz. :B

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.