Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) doc válasza dreamon (#1649) üzenetére


doc
nagyúr

Semmilyen 'ganyolas' nincs, ami rajta van az minden bizonnyal egy teljesen hivatalos, gyari Xiaomi Mi8 global ROM. Attol hogy nem a gyarban rakjak ra hanem pl. itthon vagy egy kinai webshopnal, az meg ugyanaz a ROM. Annyi elonyod van hogy nyitott a bootloader, tehat a 'global dobozos' telefonhoz kepest meg pluszt is kaptal :)

Azert erdemes egy malwarebytes-ot vagy mas malware keresot futtatni, hatha a speedshopnal raraktak meg valamit, de nem tartom valoszinunek

(#1652) TheProb


TheProb
veterán

Én nem értem ezt a téma és "faceid" dolgot. Ha a global van rajta, akkor ezek nem mennek? Még 2 ok, hogy maradjak a Xiaomi.EU ROM-oknál... :U

De azért tegyünk már tisztába egyszer és mindenkorra pár dolgot, mert már 695x meg lett kérdezve itt is, meg privátban is:
-A kínai és a Global verzió vatta ugyan az hardveresen.
-Ha nincs rajta a dobozon a kis piros, "Global version" matrica, akkor az a kínai belpiacos verzió. Ha a ROM ami rajta van, mégis global, akkor azt már valakik, valahol mókolták. Ergó nagy valószínűséggel nyitott a Bootloader. Ezt onnan tudod legegyszerűbben, hogy bootoláskor ott az alsó sorban, hogy "unlocked".
-Attól, hogy nyitott a BL, még nem történt semmilyen istenkáromlás. Működni fog minden, a banki appok, stb. A rootolás az akadálya ezeknek. (mármint a secure programoknak).
-Én azt tanácsolom, hogy aki bontott dobozt kapott, mert pl a fenti helyzet történt. Reflexből toljon a telefonra egy factory restet. Ki tudja ki és mit pakolt rá, amiről nem tud.

Szóval summa, summarum: Végső soron nem kell szarni a kínai telefontól sem. Max picit kell reszelni rajta. De én személy szerint mindenkinek inkább a xiaomi.eu-s MIUI-t ajánlom, mert nekem az mindig valahogy jobbnak és pl gyorsabbnak tűnt. Anno mi5-ön érezhető volt a global-nál rendszeres mikrolag. eu ROM-nál soha. Ráadásul amit most írok, hogy globalnál nincs témázás és "faceid", ha magyar a régió, stb. Kabaré.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1653) dreamon válasza doc (#1651) üzenetére


dreamon
csendes tag

Koszi a tippet, majd ránézek malwarebytes-cal. Azon is gondolkoztam, hogy letöltöm a gyári ROM-ot és újrarakom az egészet (biztos, ami biztos alapon, attól függetlenül, hogy jó eséllyel jelenleg is a gyári van rajta), de olyan gyönyörűen működik a teló, hogy egyenlőre nem piszkálok bele. A MIUI 10-től még óvakodom, mert még sok bugról lehet olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#1654) doc válasza dreamon (#1653) üzenetére


doc
nagyúr

en a MIUI 10-es (xiaomi.eu) beta ROMot hasznalom, nem talalkoztam (szamomra eszreveheto) buggal, stabil, gyors, fasza :)

(#1655) KoNZoLik@ válasza TheProb (#1652) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

+1
Na te legalább érthetően minden okoskodás és sallang nélkül leírtad a tutit, végre😀
Szerintem aki ezek után sem érti a dolgokat, az már kezelésre szorul!
Köszönjük :R

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#1656) dreamon válasza doc (#1654) üzenetére


dreamon
csendes tag

Na, ezt örömmel hallom. Van benne egy-két új feature, ami izgatja a fantáziámat, ha hazaérek a nyaralásból, lehet rászerkesztem a 10-et.
Egyébként ha már nyaralás: az elmúlt pár napban készítettem egy tonnányi fotót, és csak erősíteni tudom azok táborát, akik dicsérik a kamerát. Szuper képeim lettek, és a telefon még a 30-35°-os melegben is helytállt. Ez azért lényeges, mert az eddigi készülékeim többsége a nyári melegben érezhetően elkezdett laggolni. A Mi 8-cal nem tapasztaltam ilyet, bár az akksinak nyilván nem tesz jót az egész napos használat a tűző napon. Gyorsabban is merült.

(#1657) doc válasza dreamon (#1656) üzenetére


doc
nagyúr

azert mielott felraksz valamit, erdemes a kinezett verzio forumaba belenezni, hogy kinek milyen problemaja volt vele (itt fontos lehet hogy milyen tipusu telefon hasznalja)

(#1658) manokaki


manokaki
őstag

Nekem ez van fent , most akkor ez melyik ??

(#1659) GAbre válasza dreamon (#1656) üzenetére


GAbre
veterán

Oks, csak írták ,hogy meriti a telefont .
Ha végre sikerül, nyitni loadert, majd meglesem én is mennyire

Avatar

(#1660) TheProb válasza manokaki (#1658) üzenetére


TheProb
veterán

A sima Mi8, 128gigás tárhellyel, fekete színben. Utóbbit onnan tudom, hogy fekete a háttér. ;]

Mire gondolsz?

(#1654) doc: Én azért a napokban találkoztam pár idegesítő buggal featurrel... Amit tovább tetéz a borzalmas akkuidő. Ha továbbra is szarakszik, tényleg inkább visszarakom a 9.5 stable-t.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1661) Eszti10 válasza dreamon (#1649) üzenetére


Eszti10
csendes tag

Köszi mindenkinek!

Eredeti global verziós készülék kellene. Ezek szerint nem gyári rom van rajta így frissítéseket sem fogja megkapni. :\

(#1662) TheProb válasza Eszti10 (#1661) üzenetére


TheProb
veterán

Nem azt írtad, hogy global van rajta? Az az "eredeti".
Btw xiaomi.eu-n is van OTA update.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1663) manokaki válasza TheProb (#1660) üzenetére


manokaki
őstag

:D :D

(#1664) Karaya válasza TheProb (#1660) üzenetére


Karaya
tag

9.5 stable alatt melyikre gondolsz? Kerestem miui.eu 9.5-t, de nem találtam. A 10-es 8.8.9 beta nálam egy idő múlva elveszti a gps-t és csak a reboot hozza vissza.

(#1665) Eszti10 válasza TheProb (#1662) üzenetére


Eszti10
csendes tag

Azt nem én írtam. :D

(#1666) TheProb válasza Karaya (#1664) üzenetére


TheProb
veterán

Hm, valamiért úgy emlékeztem, hogy láttam 9.5 stable-t EU ROM-ból, de most nem találom. Fasza,
8.8.9-en nekem is ugyan ez volt a bajom, GPS nem talált műholdat, meg restart-ra kikapcsolt és nem újraindult...

(#1665) Eszti10: #1649-ben akkor ezt mire írtad? "a beállításokban a MIUI Global 9.5 szerepel."

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1667) dreamon válasza TheProb (#1666) üzenetére


dreamon
csendes tag

Azt én írtam :D

(#1668) TheProb válasza dreamon (#1667) üzenetére


TheProb
veterán

Ó anyám. Ezekkel a csajos avatarokkal teljesen megtévesztettetek... :W :DDD :DDD

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1669) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nagyon brutál kézben fogni a telefont

Hatalmas, de valahogy mégis átérem a két szélét, és még egy s7e meg s8 után is tud újat nyújtani esztétikailag

Mondjuk lehet pont az edge hiánya miatt kényelmes így 2 év után

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1670) TheProb válasza enginev3.0 (#1669) üzenetére


TheProb
veterán

Redmi Note 4 után tök elviselhető volt. Viszont a Mi5 hozzá képest egy kis lószar. :D

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1671) manokaki


manokaki
őstag

esetleg tud valaki abban segiteni ,hogy hogy tudom a Samsung Internet böngészöt ( letöltöttem ) kijelölni alap weboldal megjelenitőnek , mert a gyári böngészöt használja ami nekem nem igazán tetszik ! Pl ha a Facebook oldalor jelenit meg egy weboldalt !

köszönöm

Attila

(#1672) enginev3.0 válasza TheProb (#1670) üzenetére


enginev3.0
félisten

Az viszont kicsit zavar hogy fakóbb a színe mint a samsungnak :(((

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1673) TheProb válasza manokaki (#1671) üzenetére


TheProb
veterán

Beállítások>Telepített Alkalmazások>Jobb felül 3 pont>Alapértelmezett Alkalmazások

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1674) enginev3.0 válasza TheProb (#1673) üzenetére


enginev3.0
félisten

AMD gépen sikerült valahogy megcsinálnod az adb dolgot? :F

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1675) ratam23 válasza enginev3.0 (#1672) üzenetére


ratam23
aktív tag

Ez csak ízlés kérdése, nekem pl nagyon nem tetszenek a samsungok harsány színei. Sokkal jobban bejön a mi 8 kijelző világa.

Én is a Smartshopnál vásároltam a 128-as változatot. Kínai dobozos globál orosz rom volt rajta (persze nyitott bootloader, legalább nem kellett vele nekem szórakoznom), amit lecseréltem a sima globalra miflashel. Minden rendben vele a boltot is ajánlom illetve a készüléket is. :)

[ Szerkesztve ]

(#1676) ratam23 válasza ratam23 (#1675) üzenetére


ratam23
aktív tag

na szóval orosz rom volt rajta nem globál. De volt magyar nyelv is. De jobbnak láttam feltenni a stabil global romot.

(#1677) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Itthon lehet kapni jó fóliát és tokot a telefonra?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1678) KoNZoLik@ válasza enginev3.0 (#1677) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Én a gyári tokot használom, szerintem baromi jó!

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#1679) TheProb válasza enginev3.0 (#1674) üzenetére


TheProb
veterán

Nem

(#1677) enginev3.0:Nekem a gyári nem jött be, túl könnyen lejön. 2őt rendeltem, de még egyik se jött meg. Üvegfólia amit vettem, egy kalap szar. A széleken alapból nem feküdt fel és hézagos maradt. Aztán rá 1 hétre már máshol is elkezdett feljönni... Lehet inkább sima fóliával próbálkozok majd.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1680) KoNZoLik@ válasza TheProb (#1679) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Nem tudom, nekem nagyon jól passzol és ráfeszül!
Fóliát meg hanyagolom, mint már írtam Le Woop nanokristályos folyékony kijelzővédelem, 5000ft és kib@szott jó+teljesen láthatatlan és tapinthatóan jobb az élmény!

[ Szerkesztve ]

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#1681) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Gyári tok szépen simul, de kicsit vastag, és amit kaptam üvegfóliát az meg írtó vastag, plusz annyira nem szeretem az üveget, maradnék a sima fóliánál, de úgy látom ebay rendelés marad

screenknight sajnos nem gyárt hozzá

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1682) manokaki válasza TheProb (#1673) üzenetére


manokaki
őstag

Köszönöm , ezt kerestem !; :R

(#1683) Fazipeti válasza enginev3.0 (#1681) üzenetére


Fazipeti
csendes tag

A mobilász-nál lehet kapni Nillkin fóliát és tokot is hozzá. Guglizd meg.

[ Szerkesztve ]

(#1684) KoNZoLik@ válasza enginev3.0 (#1681) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

A tok azért "vastag", hogy egy síkban legyen a kamerával így védve azt! Amúgy szerintem ennél vékonyabb szilikon tok az meg már semmit sem fog védeni ha leejted!

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#1685) enginev3.0 válasza KoNZoLik@ (#1684) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem ejtem le
Szerencsére még egy telefonomat sem nagyon ejtettem el, szinte egyszer sem

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1686) KoNZoLik@ válasza enginev3.0 (#1685) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Akkor minek tok?

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#1687) tomboy0013 válasza KoNZoLik@ (#1686) üzenetére


tomboy0013
veterán

Hát, hogy ne karcolódjon. Az emberek szeretik valamiért megkímélni a következő vásárlónak. :D

(#1688) KoNZoLik@ válasza tomboy0013 (#1687) üzenetére


KoNZoLik@
veterán

Aha értem 😂

***14 éve a PH-n! KoNZoLik@ felhasználónak 816 pozitív értékelése van*** 永遠に落ちない***

(#1689) enginev3.0 válasza tomboy0013 (#1687) üzenetére


enginev3.0
félisten

Pontosan így van, nem bírom elviselni ha bármi karc van egy telefonon

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1690) tomboy0013 válasza enginev3.0 (#1689) üzenetére


tomboy0013
veterán

Az élet nagy gondjai :DDD
Mondjuk tokban is karcolódik mivel belemegy a por és karcolja de nem baj :D

[ Szerkesztve ]

(#1691) enginev3.0 válasza tomboy0013 (#1690) üzenetére


enginev3.0
félisten

Kisebb az esélye az én munkám folyamán :) de ez már legyen az én gondom :))

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1692) Theseus


Theseus
csendes tag

OEAMIFA egyelőre csak Fastboot-ban van? Illetve ehhez kapcsolódik, szerintetek lesz-e olyan verzió ami BL nyitás nélkül is felrakható lesz? Eddig lusta voltam elkezdeni a nyitást és veretem a csirkelábassal. De sajnos sok helyen nincs Angolra lefordítva, azért nem az igazi...

Olyan sok pénzem van hogy így hirtelen nem is elég semmire

(#1693) GAbre válasza TheProb (#1666) üzenetére


GAbre
veterán

8.8.16 is lassan kijön
https://xiaomi.eu/community/threads/8-8-16.45718/

Avatar

(#1694) TheProb válasza GAbre (#1693) üzenetére


TheProb
veterán

Jah, pont most olvastam a topikot.
Minden hét péntek/szombaton jön amúgy update.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1695) enginev3.0 válasza Theseus (#1692) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szerintem már nem lesz BL nyitás nélküli verzió

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1696) NemMo


NemMo
őstag

Hogy lehet eltüntetni a noch-ot? Láttam egy videon, hogy lehet ilyet, de sehol nem találtam ilyen opciót

(#1697) beriv


beriv
tag

(#1698) beriv


beriv
tag

(#1699) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Olyan ára lesz a hivatalos boltban, hogy tökön szurjuk magunkat :))

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1700) doc válasza enginev3.0 (#1699) üzenetére


doc
nagyúr

tudsz valami konkretat, vagy csak igy tunik logikusnak? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.