Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) kchris78 válasza aelod (#296) üzenetére


kchris78
veterán

koszi, okosodik az ember :).

(#302) zseko válasza daver88 (#294) üzenetére


zseko
veterán

Az igen, keményen pofátlan árak azt látom :Y

HR24.hu

(#303) Depression válasza daver88 (#294) üzenetére


Depression
veterán

Aha, persze. Nekem van rossz néztem.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#304) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Fájdalmasan ciki ez a nyúlás. Konkrétan körberajzolták az X-et.

(#305) Depression válasza r3dsnake (#304) üzenetére


Depression
veterán

Nem izgat, hogy iPhone X klón. Konkrétan nem izgat az iPhone, sosem venném meg az ios miatt. Ez meg egy 6,27" samoled dual sim, androidos telefon, ami mindig is a vágyam volt. Szóval vagy ez, vagy egy Samu Note.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#306) Bass válasza Parallaxis (#200) üzenetére


Bass
addikt

Asszony ace 4-e akkor kivétel 😁 2 évig nyüstölte de semmi beégés nem jött elő,cserébe viszont gyönyörű képe volt.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#307) South Velen válasza daver88 (#294) üzenetére


South Velen
addikt

Huuu'ha, mégse' 75 ezer :DDD

Ha már lesz készlet, valamelyest fog csökkenni, de most úgy néz ki, még a Mi8 SE se lesz 90 alatt.
Kicsit szomorú, de ha megnézzük a Huawei fostos P20 Lite-ja kerül ennyibe, akkor nem igazán van miről beszélni, még így is jó vétel!

Más kérdés, hogy übergáz a másolás, legalább a kamerát helyezték volna el másképpen, én valószínűleg emiatt (90ért már) nem veszek ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#308) judas13 válasza judas13 (#298) üzenetére


judas13
addikt

;]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#309) viktorhu válasza #65577472 (#291) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem lehetne kitakarítani ezt a topicot? Semmi bajom egy érzelmileg felfűtött vitával, de ilyen szomorú flame wart itt még nem láttam, csak bénább politikai fórumokon :(

(#310) David_DD válasza daver88 (#294) üzenetére


David_DD
tag

Wow, hat ilyen arak mellett megiscsak a oneplus marad a szimpatikusabb..

(#311) joey04 válasza viktorhu (#309) üzenetére


joey04
titán

Pedig ez még lepkefing

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#312) MCiklon válasza David_DD (#310) üzenetére


MCiklon
csendes tag

Megjelenésig ez még azért elég sokat fog változni..valószínűleg lefele. Júni 5én jelen meg, akkor is csak kínában, ee meg majd csak még később. Szerintem még nem kell ezt temetni. Amúgy meg többet tud szerintem mint a oneplus(az ee mindenképp) tehát még ha drágább is lesz kicsit érthető.

(#313) Wesder válasza r3dsnake (#304) üzenetére


Wesder
félisten

Igen, sajnos nagyon könnyen összetèveszthető az Apple meg a Mi logó :(

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#314) aelod válasza Bass (#306) üzenetére


aelod
veterán

Nekem is az volt két évig. Én jobban szerettem az amoledet mint az ips-t. Szebb volt.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#315) r3dsnake válasza Wesder (#313) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Szomorú, ha nem látod (nem akarod látni) mi a legnagyobb baj az egésszel.

(#316) Wesder válasza r3dsnake (#315) üzenetére


Wesder
félisten

Elmondhatod mi ezzel a baj, akármennyire is szomorú. Ha az lenne ráírva hogy MyPhone mèg megèrtenèm.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#317) *Mukeey* válasza South Velen (#307) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Phuh ez tényleg nagyon messze lett árban.
:R

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#318) Wesder válasza *Mukeey* (#317) üzenetére


Wesder
félisten

Kiírt kamu áraktól lehet hüledezni egèsz nyugodtan. Mèg nem is forgalmazzák de eladtak a 4/64-esből 300-at... :U

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#319) South Velen válasza Wesder (#318) üzenetére


South Velen
addikt

Hol látsz ilyet, hogy eladtak 300-at belőle?

Egyébként nem kell hinni a tündérmesékben, nem lesz 75K körül.

(#320) Wesder válasza South Velen (#319) üzenetére


Wesder
félisten

Nem 75 lesz, hanem 90 nagy kaland. Tessèk ugyanazon oldalon Mix2 111k...

Ne mondd nekem hogy a 710-es SE ugyan annyi mint a Mix2 :U

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#321) South Velen válasza Wesder (#320) üzenetére


South Velen
addikt

Az első kérdésre nem válaszoltál.

Sehol nem mondtam, hogy 111k lesz, épp írtam is, hogy be fog még esni 90-re.

Egyébként igen, "nagy kaland", pont emiatt nem fogom megvenni. Meg az ignoráns fanok miatt, akik nem akarják beismerni, hogy ez majdnem 100%-os undorító másolás. Pedig bejönne nagyon, én imádom a MIUI-t is, AMOLED-et is (a pwm-et leszámítva), de ez így már sok.

[ Szerkesztve ]

(#322) Wesder


Wesder
félisten

Gyártótól nem is lehet rendelni, de már "Sold 228" van alá írva, ráadásul a Mix2 ugyanennyi Banggood-on. Ez akkora egy ordas kamu ahogy van. Tipikus kínai webshop húzás.

Nem mondtam hogy nem másolás, csak pont lesz@rom hogy nèz ki, meg hogy mit gondolnának rólam ha meglátnának egy Mi8-cal vagy SE-vel.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#323) South Velen válasza Wesder (#322) üzenetére


South Velen
addikt

Ha a konkrét termékoldalára mész, akkor látod, hogy nem is lehet venni, csak értesítést beállítani.

Ott ki is írja, hogy 228 on alert, azaz ennyien kértek értesítést a raktárra érkezésről.
Szóval nem vételről van szó... (ez a Sold-ként írás csak valami bug, vagy a kínaiak nem tudnak rendesen angolul, ami nem lenne példátlan heh ...)

De még ha arról is lenne, nem lenne egyedi a kínai webshopoknál (sajnos), hogy már a forgalmazás előtt ki lehet fizetni a készüléket. De itt nem erről van szó.

A másolásra: korábban beszéltük az Adidas-Adibasz, Nike-Niike és hasonló kínai másolást. Nekem ez ugyanaz, lehet, hogy az Adibasz nadrág is van olyan jó minőségű és tartós mint az Adidas, én is sokkal inkább használnék egy Mi8-at mint egy iX-et, de akkor is...megmozdul benned egy negatív érzés amikor adibasz nadrágot látsz ;] Miért nincs ugyanígy ez a telefonoknál? Mert kicsit elvakult fan vagy? :F :R
Az igazán durva az ebben, hogy elkerülhető lett volna csak annyival, ha máshogy néz ki az a rohadt hátsó kamera. Vagy máshol van. De nem, basszus , ezek másolni akartak. Ezt a mentalitást sokan nem bírjuk megemészteni.

[ Szerkesztve ]

(#324) Wesder válasza South Velen (#323) üzenetére


Wesder
félisten

Mondjuk azèrt nem mert nem az van a teló hátulján hogy MyPhone, hanem az hogy Xiaomi. Olyan mintha azt mondod nem veszek puma melegítőt mert hasonlít a Nike-ra. Az Adidas Adibas max az iPhone MyPhone párosra lenne jó analógia.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#325) South Velen válasza Wesder (#324) üzenetére


South Velen
addikt

Persze az igaz, hogy úgy lenne a legviccesebb, ha Xiaomi MiPhone X lenne, de kb. sajnos csak ennyi választja el az említett példától.

(#326) joey04 válasza Wesder (#316) üzenetére


joey04
titán

kb ezért

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#327) janeszgol válasza South Velen (#325) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez a MiPhone nem is rossz márkanév ötlet. :)

[ Szerkesztve ]

(#328) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Ez a mi band 3 ez kicsit megütött. Még a végén veszek.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#329) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Arra azért kiváncsi leszek, hogy a notch copyzás után pl a hátlapon 3 kamerás telok minek fognak minősűlni. Mert most sokan huzzogatják a szájukat. Mellesleg nekem se a notch, se a 3 kamera nem létszükség, és sztem egyiknek sincs létjogosultsága. Sőt az se lenne baj, ha nem ezt kellene olvasni minden fórumon. Attól hogy 200 leírjuk egy topikban nem fogják visszahívni.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#330) janeszgol válasza 7Heads Drago (#329) üzenetére


janeszgol
félisten

Azon hír kapcsán írtad ezt, miszerint az idei csúcs iPhone három kamerával jöhet? No igen, erre én is kíváncsi leszek. Ha megvalósul, előlegezzük meg a 2019-es MWC-nek ezt egy frappáns jelmondattal. A MA kiváló ebben amúgy is. :)

(#331) joey04 válasza janeszgol (#330) üzenetére


joey04
titán

Az attól függ, hogy akár az Apple akár bármelyik másik gyártó miért fog 3 kamerát alkalmazni. Technikailag lesz-e értelme, vagy sem. Mert most ugye a huawei, xiaomi, stb csak értelmetlenül másolja a szigetet, indok nélkül.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#332) atikó


atikó
őstag

Az explorerbe is beleferhetett volna a 3400aksi. Ha lesz b20 akkor elgondolkodok.

(#333) bibliator válasza atikó (#332) üzenetére


bibliator
aktív tag

Lesz b20

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#334) alevan válasza Eli577 (#147) üzenetére


alevan
őstag

Csak simán kétbalkezes vagyok :D

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#335) judas13 válasza South Velen (#323) üzenetére


judas13
addikt

+1

Amúgy ezt az Adibaszt nem ismertem nagyon talált :D

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#336) r3dsnake válasza South Velen (#323) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi, tökéletesen megfogalmaztad miért rém ciki lépés ez a xiaomitól. Mondom ezt úgy, hogy egy halom Xiaomi kütyü van itthon (telefonok is).

(#337) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Hát srácok, kövezzetek meg, de én most jutottam el arra a pontra, amit régen írtak a kommentelők, hogy a "sok hülye" szerint csak két márka létezik a Földön, az Apple és a Samsung.

Az idei év egy olyan hatalmas nagy csalódás számomra, hogy az valami elképesztő, és ebben a legnagyobb szerepet a Xiaomi és a Huawei játssza. A Xiaomi sosem volt a szívem csücske, de azt el kellett ismerni, hogy érték/ár arányban verhetetlenek voltak és mellette még fejlesztettek is, mert azért a demo Mi Mix és később a Mi Mix2 sem lett rossz. Az alsó kategóriában is jó készülékek vannak, éds.anyámnak én magam vettem egy Redmi 4A-t, amit nagyon szeret és szerintem is egy remek kis mobil.

Viszont ez a fajta majmolás, sőt továbbmegyek, pofátlan lopás, amit most a gyártók művelnek formailag az egyszerűen elképesztő, az egész MWC 2018 is felháborító volt, már-már kínos volt követni is, és még mindig nincs megállás. A szigetnek tulajdonképpen ezen a telefonon sincs értelme és elöl-hátul egy az egyben egy iPhone X-et láthatunk, csak az alsó káva persze itt is nagyobb.

De valahol azért számomra az is borzasztó fura, hogy az iX esetében a topic hsz-einek döntő többsége arról szólt, hogy milyen ocsmány, stb, itt pont nem azt látni, hanem egy kb 99%-os iPhone X copy-nál azok a dolgok, amik az iPhone-nál gusztustalan, az itt már megszokható, sőt, már szép, jól néz ki a hátsó kamera elrendezése és persze a szigettel sincs már semmi gond. Érdekes. Mondjuk anno ugyanez volt az i7 Plus vs. 1+5 esetén is.

(#338) #16820480 válasza Wesder (#324) üzenetére


#16820480
törölt tag

Valóban, ez inkább erre emlékeztet :K

Depression: Ezt tudja az OP6 is, csak jelenleg kapható és olcsóbb is a jelenleg kiírt webshopos Mi8 áraknál.

.Szaki.: +1

(#339) Braddock válasza .Szaki. (#337) üzenetére


Braddock
őstag

"az itt már megszokható, sőt, már szép, jól néz ki"

Talán, mert ezt meg tudják fizetni, és tervezik is a vásárlását.
iX-et meg ugye nem tudják.

Emiatt itt már lenyelik a békát.
Ezért van piaca például az Adidos cipőknek is nálunk.

[ Szerkesztve ]

(#340) pusszycat válasza Braddock (#339) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mert hamis " Adidas " feliratú cipő nincs is? ;] ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#341) Wesder válasza #16820480 (#338) üzenetére


Wesder
félisten

Megnèznèm de nem tudom, ismerem a copy autókat. A teljes kijelző mobiloknál majd mind annak a copyjai lesznek, aki legelöször hozza ki?
Ott majd a hátlapot fogják telepakolni minden sz@rral.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#342) South Velen válasza Wesder (#341) üzenetére


South Velen
addikt

Az a baj, most is úgy állítod be a dolgot, mintha nem lehetett volna máshogy megoldani a telefon dizájnját.

Ott az OP6, maga a notch ötlete nyilván ott is az iX miatt jött, de kisebb a notch, a kamera máshol van, ránézésre nem azt a benyomást kelti, mintha egy ordenáré kópia lenne.
De itt még a notch szélessége is pont olyan mint az iX-nél. A kamera formája, elhelyezése, kialakítása egy az egyben az.

De van még jópár notch-os teló, aminek bár egyértelmű, hogy az X mutatta az utat, de azért eltér attól. De a cikk alanyai tényleg csak annyiban térnének el egy MiPhoneX ZS kategóriás kínai másolattól, hogy nem úgy hívják. És persze kicsit nagyobbak méretben az iX-nél.

[ Szerkesztve ]

(#343) dragonfx


dragonfx
veterán

szerintetek mikor lesz kapható itthon?
engem SE kezd meggyőzni a note 5tel szemben.
de még mindig ott van a2
az mikor jön már?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#344) #16820480 válasza Wesder (#341) üzenetére


#16820480
törölt tag

Lehet elég sok dologgal variálni, ami elsőre apróságnak tűnhet. A Mi8-nál még a promóképen használt képernyő is egy az egyben az iX hátterét veszi alapul, ugyanolyan színek és formák, csak kicsit más a textúrája. Pedig az tényleg aztán lehetett volna bármilyen. Akármilyen. De lehetne sorolni a MIUI alap kinézetét az állapotsor ikonoktól kezdve a főképernyő elrendezéséig, és így tovább. A hátlap design is lehetett volna ezer fél (lásd G7, OP6, Moto Z, Samsung...).

De ugye ezen látszik, hogy ők nem akartak mást, ők pont ugyanazt akarták. Van egy ilyen hülye kínai elképzelés, hogy ha a szomszéd csinált valamit, és most sikeres, akkor ha én is ugyanazt csinálom, akkor én is biztos sikeres leszek. Erre van egy szép magyar mondás, amit ők biztosan nem ismernek: egyszer volt Budán kutyavásár.

(#345) Wesder válasza #16820480 (#344) üzenetére


Wesder
félisten

Tudom hogy használtál MIUI-t, de csak iOS-es beütèse van neki. Csak egy igazán együgyű ember keverné össze az iOS-szel.

Nem akarom vèdeni a Xiaomit, meg a MIUI-t, de ez az egèsz vita mèg mindig azon megy hogy "Jajj a Bèla 3 mèterről majd azt hiszi hogy iX van nálam ès hujujjuj mi lesz ha megtudja hogy ez csak egy Mi8?"

Igen hasonlít az iX-re, valószínűleg azèrt hogy hátha több fog elmenni belőle. Majd meglátjuk hogy idővel mi lesz belőle.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#346) #16820480 válasza Wesder (#345) üzenetére


#16820480
törölt tag

Van rengeteg ember, aki csak felületesen ismeri/nézi meg a telefonokat, mert egyszerűen nem érdekli őket annyira. Őszintén, engem nem azért zavar, mert jujj Béla majd azt hiszi, hogy ez iX. Hanem mert egyre emelkedő árakon megpróbálnák eladni (lenyomni a torkomon) ezt a pofátlan másolatot. Tudom, hogy azért csinálják, mert így akarnak többet eladni, de nekem akkor is azzal egyenlő, hogy nincs fantáziájuk, nem képesek egyediségre, más tollával ékeskednek.

Mindegy, neked tetszik, használd egészséggel. Egyébként például a te hsz-eidben sem az zavar, hogy tetszik neked a telefon, hanem amikor leállsz magyarázkodni, hogy de ez nem is másolat. De, az. Ezen nincs mit szépíteni. Ez van, ezt az utat választotta a Xiaomi. Te elnézed nekik és továbbra is tetszik a márka, én meg nem nézem el nekik (ahogy amúgy a Huaweinek sem nézem el, tőlük talán még szánalmasabb is, mert ők is úgy állítják be magukat, hogy majd lenyomják az Apple-t... hogy nyomnák le, amikor kb csak másolni tudják őket?).

(#347) pusszycat válasza #16820480 (#346) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

kb. ugyanazt adják kb. féláron se...

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#348) .Szaki. válasza Wesder (#345) üzenetére


.Szaki.
addikt

Én megfordítanám ezt a dolgot, én úgy gondolom (szigorúan NEM általánosítva), hogy ezt a telefont azok fogják megvenni, akik akarnak egy X-et, ez pedig végülis jóval olcsóbb, Android, de viszont egy az egyben ugyanúgy néz ki, a felület is messziről hasonlónak tűnik (Huawei-nél ez ugyanúgy igaz) jó lesz ez nekem. Tehát én azt mondom, hogy nem feltétlen másokat akar ezzel átcseszni, hanem saját magát. Na akkor viszont már tényleg ciki ha még rá is kérdeznek. Nyilván ezek az emberek nem itt vannak ezen a fórumon, hiszen szerintem egyikünk sem ilyen, független attól, hogy ki Android, vagy ki iOS párti és még ezeket a rétegeket (?), kategóriákat (?) - fene tudja mi a helyes kifejezés - még lehetne sorolni, de én állítom, hogy sokan ezért fogják megvenni ezt a cuccost.

Ami engem dühít, hogy ha már valamiért kiadok X összeget, akkor igenis tegyenek is érte valamit, hogy én azt kifizessem, és hiába jó belül (mert tényleg jó), ne hasonlítson más telefonra és igenis erőltessék meg magukat és legyen egy egyedi forma, ahogy egyébként az régen azért sikerült is nekik is, meg a Huaweinek is. Gondoljunk csak a Mate 10-re, ritka szép telefon.

[ Szerkesztve ]

(#349) Wesder válasza #16820480 (#346) üzenetére


Wesder
félisten

Èn sehol sem írtam hogy nem hasonlít az iX-re, csak az Adidas Adibas pèlda nem jó analógia erre. Az autós, amit linkeltèl, az igen.

.Szaki.
Igen, ez valószínű. Biztos sokan lesznek akik csak azt látják hogy ez olyan mint az iX csak fele annyi, akkor biztos ez is lesz olyan jó. Èn az SE-t majd a SD710 miatt veszem meg.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#350) South Velen válasza #16820480 (#346) üzenetére


South Velen
addikt

Mindennel egyetértek, azt kivéve, hogy a Xiaominak ne lenne fantáziája egyedi design-t tervezni. Lenne nekik, régen szép és amennyire lehet, egyedi telefonjaik voltak, pont ezért is fájó, hogy lesüllyedtek egy utolsó szánni való kínai replika gyártó szintjére.

Még fájóbb, hogy két egykori kedvenc márkámról van szó a Huawei-jel egyetemben. Hogy imádtam én a P6-omat, pedig lagtenger volt. De tőlük se volt idegen soha a másolás, eleve az EMUI egy MIUI másolat, mint tudjuk, a MIUI-t pedig iOS ihlette. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.