Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) Ren Hoek válasza Alibaba5 (#947) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ugyan az a kamerarendszer mint a Mix2s-ben. Tényleg brutálisan jó. 1 hétig használtam.

Volt egy összevetés, első körben a Mix2s jobb volt, de az fix hogy majd frissül. A Mi8 rendszerét kapja meg az is és együtt fejlesztik tovább.

(#952) enginev3.0 válasza Attipapa (#943) üzenetére


enginev3.0
félisten

Dehogy, csak poén volt :D :R

(#945) TheProb@ igen spemall

(#949) V.Dave@ 1 vagy 2 nap alatt a számlámon volt, bár 300fttal kevesebb mint amit levontak, gondolom az átváltás miatt

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#953) TheProb válasza enginev3.0 (#952) üzenetére


TheProb
veterán

Látom nem tudtalak elrettenteni a szívásommal. :B

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#954) enginev3.0 válasza TheProb (#953) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igazából így van egy fél magyar garim, ami féllel több mint a külföldi semmilyen gari

Ha nagyon komolyra fordul a helyzet akkor meg így is úgy is fizetnem kell a javításért

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#955) TheProb


TheProb
veterán

Hát eddig húznom kell sajnos a számat. Bootloader-t nem sikerül nyitni, mert megáll 50%-nál. China-ról meg csak fastboot flash-el lehet áttérni Global-ra, amiből még nincs img Mi8-hoz... :U

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#956) enginev3.0 válasza TheProb (#955) üzenetére


enginev3.0
félisten

Bootloader nem valami több napos folyamat? Mármint hogy valamit ki kell kérni xiaomitól?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#957) TheProb válasza enginev3.0 (#956) üzenetére


TheProb
veterán

Azt csak az első alkalommal kell kivárni.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#958) Attipapa válasza enginev3.0 (#956) üzenetére


Attipapa
aktív tag

A fiókkal való összekapcsolástól számítva 360 óra. Azaz 15 nap múlva lehet feloldani.Aki szeretné majd oldani,az azonnal kapcsolja a fiókjához amint beüzemelte.

TheProb:
Tévedsz,ez az új rendszer március óta.

[ Szerkesztve ]

(#959) TheProb válasza Attipapa (#958) üzenetére


TheProb
veterán

Nagyszerű...

2 hétig kínai romot használni egyenlő az érvágással.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#960) enginev3.0 válasza TheProb (#959) üzenetére


enginev3.0
félisten

Kedden jön a global :))

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#961) Ren Hoek válasza TheProb (#959) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Igazából mi nincs a kínain?
Telefonálni lehet, Gappsot lehet rá tenni nem? Na meg angol nyelv is van.

(#962) enginev3.0 válasza Ren Hoek (#961) üzenetére


enginev3.0
félisten

Az a nagyobb baj, hogy felraksz mindent, beállítasz mindent, aztán meg cserélheted le, sőt ha megjön a stabil akkor meg megint csere

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#963) TheProb válasza Ren Hoek (#961) üzenetére


TheProb
veterán

Tele van b@szva a sok buzi kínai app-pal, aminek kb csak a 60%-át lehet letörölni. Ki tudja milyen adatokat lopkodnak ezek tőlem? Banki és egyéb érzékeny adatokat tartalmazó appokat tuti nem rakok rá.

Az meg a másik, amit enginev3.0 ír. Főleg, hogy én az elmúlt egy hétben már költöztem Note 4-ről Mi5-re...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#964) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Én csak azt nem értem, hogy a nem rég kirakott romot miért nem lehet simán updater appból felrakni?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#965) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Gondolom a régi telefon megvan még.

Én azt csinálnám (sőt ezt is csináltam a Mix2s-el és az OP-vel is egy ideig), hogy simet bele se raktam. Régi telefon meg maradt telefonálni meg mobilnetre.

A funkciók 90%-át lehet használni sim nélkül is pár napig. Tesztelés stb...

Gapss esetleg jelszóváltással mehet

[ Szerkesztve ]

(#966) TheProb válasza Ren Hoek (#965) üzenetére


TheProb
veterán

Google fiókomat annyira nem féltem, MFA megvéd.

Amúgy az a poén, hogy a hivatalos leírás is azt írja, hogy nyisd a BL-t, ha global-ra akarsz áttérni csájnáról. Akkor a f@sznak kell 2 hétig szopatni a népet.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#967) Attipapa válasza TheProb (#963) üzenetére


Attipapa
aktív tag

90%-a törölhető volt. Semmi kárát nem látom annak,hogy kínai ROM.
Tökéletesen múködik minden,megjönnek az èrtesítések azonnal,jelez fénnyel,zárképernyőre kirak. Észre sem veszem,hogy nem a Note 4 en vagyok. Ha jön a global(24-én) akkor csak egy mentés a gyári backuppel és minden alkalmazást,beállítást,sms-t,híváslistát visszaállít azonnal. Semmi macera. Ezért felesleges 2 telefont hordani.

(#968) Attipapa


Attipapa
aktív tag

Egy kis segítség a Morelocale2.apk telepítéshez, ha valaki rászánja magát és telepíti a google installer apk.-val a google-s alkalmazásokat. Ezzel tökéletesen működik majd a lokalizáció. Az alábbi lépésekre azért van szükség, mert a morelocale csak rootolt készüléken működne.

1. settings/additional settings/Developer options: USB debugging bekapcsolni,Install via USB bekapcsolni,USB debugging (Security settings) bekapcsolni
2.telepíteni a Morelocale2.apk-t a playből
3. Összekötni a telefont a géppel (feltételezve,hogy driverek OK.)
4.Parancsablak nyitása a gépen
5 Az alábbi parancsok írása:
- adb devices (ha megjelenik a telefon akkor OK.)
- adb shell (egy $ jel jelenik meg )
- pm grant jp.co.c_lis.ccl.morelocale android.permission.CHANGE_CONFIGURATION (nem így tördelve, csak sima szóközzel kell, de nem engedi úgy beírni)

Ezután a telefonon morelocale megnyitni és a lokalizációhoz beírni felső sorba en helyére hu, az alsó sorba EN helyére HU. A telefon beállításoknál is van sok magyar nyelvű,az időjárás app,no és az összes google alkalmazás is az.
Ezzel kész is a magyar lokalizáció. Minden újraindításnál be kell majd írni, de már csak a programba. A parancssor már nem kell többé, egy exit paranccsal ki is léphetünk.

[ Szerkesztve ]

(#969) TheProb válasza Attipapa (#968) üzenetére


TheProb
veterán

Te melyik telepítővel raktad fel a google cuccokat?

Amúgy nálam már jó ideje szart se állít vissza se a MI Cloud-os, se a tárhelyre mentett bkp. De még a mi mover sem ér semmit. Régen azért szerettem nagyon a MIUI-t, mert a 2 fajta backup gyakorlatilag tényleg teljesen visszaállított mindent. Beállításokat, játék progress-t, mindent. Most már annak örülök, ha magát az appokat visszarakja, amiket használtam... :U

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#970) Attipapa válasza TheProb (#969) üzenetére


Attipapa
aktív tag

A telefonon lévő appstoreba bemész és beírod google installer. Na ezzel raktam fel.
Elindítod és végig viszi a telepítést. A settings/installed apps/ ba bemenve töröld a contact sync appot, mert az nem jó amelyiket felrakja. Helyette erre keress rá és töltsd le, majd telepítsd: com.google.android.syncadapters.contacts_8.1.0-4487743-27_minAPI23(nodpi)_apkmirror.com.apk
Ha nem találod, 2 óra mulva felrakom.

(#971) TheProb


TheProb
veterán

Újabb dolog, amit nem értek. Mi Unlocker ugye megáll 50%-nál, ellenben azt írja, hogy "device unlocked".

Kíváncsiságból meg akarnám nézni, hogy tényleg nyitott-e a BL. viszont mind a tárcsázóba beírós command, mint fastboot-os módszernél elszáll a dolog. tárcsázó olyan, mint ha újraindulna. fastboot-ba meg akármilyen commandot adok ki, kikép fastboot-ból a telefon és sötét képernyő mellett azt írja, hogy indítsam újra a telefont.

(#970) Attipapa: Ja, ezzel kezdtem én is tegnap. De nem talált semmi google vonzató appot.
Sync-es dolgot megnézem, köszi a tippet.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#972) Attipapa válasza TheProb (#971) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Itt a link a contact sync-hez. és itt az installer

A kínai verzióban tökéletes a mentés,nem tudom miért. Erre a Note 4 nél jöttem rá, amikor kínai verziójú alfa MIUI 10-el használtam. Mindent elmentett a gyári backup. Ezt használtam most is a Mi8 hoz. 1,3Gb mentést csinált és egy appot sem hagy ki. Most szépen vissza is álltak az appok beállítással együtt.

Közben lekerült a fólia is :D Felraktam a Note4-et és egy órán belül elkelt. Most már tutira marad a MI8 :C

(#973) Ren Hoek válasza Attipapa (#972) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Akkor a kedvemért megnéznéd a kijelző homogenitást?

Sötétebb helyen (WC lekapcsolt lámpával) kb közepes fényerővel, MIUI Settings menü. Alsó felső rész eltér valamiben? Lilulás alul? Esetleg fényerőkülönbség?

OP6-nál ha az ujjamat középre tettem, egyértelműen látszott, hogy a felső rész fehér szürkés volt, alul világosabb sárgás. Nem vészes de ez volt.

Illetve alacsonyabb fényerőnél mennyire jellemző a vibrálás (PWM leszabályoz a kijelző flickerrel)?

Köszi!

(Ezek amúgy kb fólián keresztül is látszottak)

[ Szerkesztve ]

(#974) TheProb válasza Attipapa (#972) üzenetére


TheProb
veterán

Meglett közben. :)

Hát érdekes, nekem már jó fél éve nem állít vissza normálisan. az appok 80%-ra azt írja, hogy nem állítható vissza, mert nem támogatja. Bár most a mi8-ra már a miui beállításokat se vitte át... :W

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#975) Attipapa


Attipapa
aktív tag

(#976) Attipapa válasza TheProb (#974) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Ezt írtam én is! Eddig soha nem mentette csak a 40-50%-át az appoknak, de a kínai MIUI10 alfa rom alatt mindent mentett. El is raktam ezt a mentést, mert ezzel bármikor visszaáll. A képernyő beállításokat nekem mindig mentette és vissza is állította bármely verzió. az app mentés és visszaállítás nem működött jól, Ezt anno még a redmi 3s fórumban kitárgyaltuk, aztán a 4x ben is meg a Note 4 ben is. Arra jutottunk, hogy Google miatt van. A kínai romban nincs úgy integrálva(system szinten) a google play, ezért nem ellenzi a mentését a playből letöltött appoknak. A system mentésnek tökéletesnek kell lenni, ott nincs hiba egyik verzióval sem. A settings-et viszont soha ne állítsd vissza másik verziójú romra, vagy másik xiaomi telefonra. Ezt az egyet ne.

[ Szerkesztve ]

(#977) Alibaba5 válasza Ren Hoek (#951) üzenetére


Alibaba5
tag

Köszi, megnézegem teszteket arról is

(#978) Attipapa válasza Ren Hoek (#973) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Nem tér el. Én nem láttam eltérést, aztán leány gyermekem és nejem is megnézte és szerintük is homogén az egész képernyő. Sem lilulás, sem fényerő különbség, vagy árnyékszerű dolog nem látható. Én már vaksi vagyok,fiam szerint felesleges a FHD felbontású telefon nekem, mert úgy sem látom a különbséget, ezért vontam be a családot. :D

(#979) Atomgeszi válasza Attipapa (#976) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nekem anno a Mi4c -> Mi5 zökkenőmentes volt
Mutter R3P > 4X szintén.. :(

(#980) Attipapa válasza Atomgeszi (#979) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Igen anno még nekem is :D . Látod, hogy mindent változtatnak! A Redmi 4X-en már a 6-os Androiddal sem működött, előtte a 3S-en még igen. Abból is van egy mentésem és simán felment a Note 4 re is. A Redmi 1S,Redmi2, MI2S, telókon valamikor még mindent átvitt.
A 360 órás bootloader feloldási várakozás is fura,ez is új dolog. Remélem nem a Huawei példáját követik, akik egy az egyben megszüntetik a bootloader nyitást.
A gond itt a mentéssel van,tehát ha van egy jó mentésed, azt képes visszaállítani az a telefon, amelyik egyébként nem tud mindent menteni. (kivételek mindig vannak!!)

[ Szerkesztve ]

(#981) Sinu


Sinu
senior tag

Eustockrol nincs valami hír?

No Future

(#982) TheProb válasza Attipapa (#976) üzenetére


TheProb
veterán

Én pont azt írtam, hogy régen ment, most nem. :D Te épp az ellenkezőjét.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#983) PeteePeti válasza Sinu (#981) üzenetére


PeteePeti
őstag

kelzsocát kérdezd erről :)

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#984) Attipapa válasza TheProb (#982) üzenetére


Attipapa
aktív tag

No akkor mégegyszer olvassuk el lassan közösen😁"
A kínai verzióban tökéletes a mentés,nem tudom miért. Erre a Note 4 nél jöttem rá, amikor kínai verziójú alfa MIUI 10-el használtam. Mindent elmentett a gyári backup. Ezt használtam most is a Mi8 hoz. 1,3Gb mentést csinált és egy appot sem hagy ki. Most szépen vissza is álltak az appok beállítással együtt."
Hol látod Te itt azt hogy tökéletesek a mentések ? A kínaiban tehát a kínaiban. Ezért ajánlom hogy kínai verzióval csinálj egy mentést,ha mindent felraktál,és ha megjön a goobal,akkor visdza lehet állítani ebből a mentésből. Ezt már előbb is írtam,valamit nagyon félre értettél. Azt is írtam,hogy ezt már kibeszéltük más topikokban,de ez sem ment át😁
Szóval a kínai mentés ok.a kínai.
A régen,az meg nagyon régen volt,mert írtam,hogy mely telefonokon ment. Nem a telefon miatt,hanem akkor amikor ezek voltak top telok,akkor még nem tiltott a google.

[ Szerkesztve ]

(#985) Attipapa válasza TheProb (#982) üzenetére


Attipapa
aktív tag

A#980-at is olvasd,akkor megérted.Nem akarok mindenkinek külön írni,azt gondolom,hogy mindenki mindent olvas😁

[ Szerkesztve ]

(#986) TheProb válasza Attipapa (#984) üzenetére


TheProb
veterán

Fölényeskedhetsz, de azzal csak hátrábbról indulsz...

Világ életemben xiaomi.eu-t használtam, még minimálisan global-t. Szerintem kijelentketjük, hogy egyik sem kínai verzió. Kb év elejéig mindenféle mentést (mi cloudos és local) vissza tudtam állítani teljesen. Ez ment mind az MTK-s note4-en, majd a Mi5-ön is jó darabig. Szintén kiemelem, hogy xiaomi.eu-s rom-ról van szó. Tekintve, hogy te minden tizedik szó után duplán emelted ki a kínait, hátha így megy át neked is a dolog.

Aztán az utóbbi pár alkalommal már se a mi cloud se a local bkp nem állított vissza szinte semmit. Kb az tűnik a leglogikusabbnak, hogy az android 7-8nál valami rendszer szinten blokkolja vagy nemtom. Bár szerintem 7en is sikerült a restore.

Na mindegy, ez van. Aztán most, hogy kölcsönösen flegmáztunk egymással egyet, szerintem engedjük is el a témát. :B

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#987) TheProb


TheProb
veterán

Nem értettem, hogy az akksi töltöttsége miért nem íródik ki százalékosan és a menüpont is eltűnt. Aztán rájöttem, hogy a notch miatt...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#988) TheProb


TheProb
veterán

2 év EU garral

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#989) Attipapa válasza TheProb (#986) üzenetére


Attipapa
aktív tag

Nem fölényeskedem,nem kérdezni jöttem ide,hanem segíteni a tájékozatlanabbaknak,mert van egy kis tapasztalatom.
Az eu rom az kínai alapú Nem a global dev.-ből készül hanem a kínaiból. Attól függetlenül azon sem megy már régen a mentés. A 7- es Androidtól kezdve,az meg nem most volt. Persze ha Neked 6-os verziód volt,azon most is megy. Olvass bele a 4x és note 4 topikokba és láthatsz sok fölényeskedőt. Ezzel én is befejeztem de az öregebb jogán nem hagyhattam szó nélkül.😁😁😁😁

(#990) enginev3.0 válasza TheProb (#988) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ezt már linkeltek, de csak aug közepén küldik, akkor már lesz itthoni boltokban is

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#991) TheProb


TheProb
veterán

Lőttem pár képet ma a Parkos, Punnany koncerten. Zanzásítva, van benne vidinyó is (aminek meglepően jó a hangja). Nyilván ezek nem tekinthetők teszt képnek, csak kattintgattam párat, hogy nagyjából mit tud.

[link]

(videókat jelenleg még dolgozza fel a google, így a linkelés pillanatában még csak 360p-ben van)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#992) enginev3.0 válasza TheProb (#991) üzenetére


enginev3.0
félisten

Végre képek, és szerintem nagyon jók az eredmények, sokkal jobbak mint vártam :Y

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#993) Ferenczi Áko válasza TheProb (#991) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Engem is meggyőzött..

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#994) Ren Hoek válasza enginev3.0 (#992) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ja, az 1.4 um-es pixelméretű szenzor szerintem verhetetlen low lightban. Nem is értem minek erőltetik a magasabb mpixelt az újabb szenzorokban.

Zaj és a zajszűrés artifaktjai is teljesen rendben vannak.

OP6-nál szerintem jobb low light-ban.

[ Szerkesztve ]

(#995) enginev3.0 válasza Ren Hoek (#994) üzenetére


enginev3.0
félisten

Szerintem is

(#991) TheProb@ Akksi? :U

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#996) Ren Hoek válasza enginev3.0 (#995) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Na akkura kíváncsi leszek, bár a 3300-as OP AMOLED-el, ugyan ezzel a soc-al, nekem kellemes csalódás volt.

Simán nyomtam vele 6-8 órás SoT-otokat. GPS, 4G, videózás stb...

Ennyit ez is bírni fog. Mix2s-nél jobb, ha az AMOLED okosan van használva. Pl sötét téma, háttér.

(#997) enginev3.0 válasza Ren Hoek (#996) üzenetére


enginev3.0
félisten

Sötét téma / háttérrel nekem csak az a gondom, hogy úgy sem azt nézem, hanem az appokat, és pl egy facebook hót fehér, meg a chrome weboldalak nagyrésze is

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#998) TheProb válasza enginev3.0 (#995) üzenetére


TheProb
veterán

Jelenleg ~23órája van akksin és 27%-on vagyok. Ez idő alatt azény relatíve nyektettem. Ugye a fotók, vidinyók, aztán telepítgettem rá appokat, stb., stb.

Szerintem annyira nem rossz.

u.i.: Ez az arcfelismerős cucc marha jó. Féltem tőle, hogy nem lesz túl megbízható, meg körülményes lesz, de nagyon király, atom gyors. Ujjlenyomatot kb nem is használtam eddig.

Mondjuk utána kéne olvasnom a technológiának, mert érdekel. Nemtom pl hasonló arcvonású figura megtréfálná-e. Bár fura, hogy a konfig tényleg csak annyi volt, hogy "rémnézett" szemből és csókolom. Semmi olyan, hogy még kicsit jobbról, kicsit balról. 1 mp szemből és annyi volt a beállítás.
Napszemüvegben is gond nélkül felismert.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#999) enginev3.0 válasza TheProb (#998) üzenetére


enginev3.0
félisten

Én a képernyőbe épített ujjlenyomatolvasóra vágyok, de 200ezret nem adok az explorer editionért
Akkor inkább jövőre lecserélem majd a köv xiaomi csúcs telefonra ha abba benne lesz

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#1000) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Hol az Mi8?
:F
[link]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.