Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) donat_sz válasza szobitom (#1300) üzenetére


donat_sz
senior tag

kamera körülötti "gyűrű" kopásnyomaira gondolsz? szerintem igen.

(#1302) Karaya válasza szobitom (#1300) üzenetére


Karaya
tag

Uhh, arra tippelek, hogy ez a lejjebb említett 2-es tipus lesz. Kibontották és feltették rá play-t vagy global rom-ot és közben sérült. Gyári leragasztás nélkül jött?

Mindenképpen reklamálnám, megemlítve, hogy elfogadhatatlan, hogy sérült vagy használt(!) telefont adtak el. Emiatt az a szándékom, hogy visszaküldöm a készüléket és PayPal dispute-ot inditok. (A Paypal a visszaküldést is fedezi és biztos vagyok benne, hogy meg is itélné a refound-ot) Ez elég nyomós érv a gearbest-nek, hogy felajánljanak kárpótlásul egy használható összeget. Mondjuk valahol $50-$100 között fogadnám el, de ezt te tudod, mennyire zavar.

Nagyobb értékú csomagot videófelvétel mellett érdemes kibontani. Az elég meggyőző bizonyiték. Utólagos fotóra mondhatják, hogy a sérülés után csináltad, vagy hogy nem bizonyított, hogy az ő általuk küldött teló van rajta, stb.

[ Szerkesztve ]

(#1303) TheProb válasza jansky1 (#1299) üzenetére


TheProb
veterán

Inkább SE-re sose írták, hogy lesz belőle global.. :D Bár te global alatt mit értesz? A "global" ROM vagy a B20? Utóbbiról tényleg szó se volt. Előbbi meg áthidalható xiaomi.eu-val. Nem látok eu-s ROM-ból se SE-hez.

(#1300) szobitom: Reklamáld meg, GB support eddig mindig korrekt volt velem.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1304) szobitom válasza Karaya (#1302) üzenetére


szobitom
csendes tag

Igen, 2-es verziójú készülék, viszont a készüléken az összes fólia megvolt.

Azt hozzá tenném, hogy a megendelés után direkt rákérdeztem erre a global rom-mal való szállításra, erre az a válasz jött, hogy ők azt küldik, ami meg van hirdetve.

(#1301) donat_sz Igen, bocsi, amikor szerkeszteni akartam, már kifutottam az időből.

(#1305) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

A gearbestesnel ezt irja:
Other Features

Additional Features: 3G,4G,Alarm,Bluetooth,Browser,Calculator,Calendar,Camera,E-book,Fingerprint recognition,Fingerprint Unlocking,GPS,Gravity Sensing System,Hall Sensor,MP3,MP4,Proximity Sensing,WiFi
Bluetooth Version: Bluetooth 5.0
Google Play Store: Yes
I/O Interface: 2 x Nano SIM Slot,3.5mm Audio Out Port,Micophone,Speaker,Type-C
OTA: Yes
Sensor: Accelerometer,Ambient Light Sensor,E-Compass,Geomagnetic Sensor,Gravity Sensor,Gyroscope,Hall Sensor,Proximity Sensor

Kovetkeztetes?

(#1306) beriv


beriv
tag

Hali én Nilkin tokot és üveget vettem rá. Ez a tok azért jó mert védi a kamerát teljesen.
Bár a gyári tokot is szeretem mert jó a fogása.
Üvegnél kb 2-3 mm hagy el a szélétől, az is kiváló.
[kép]
[kép]

(#1307) donat_sz válasza beriv (#1306) üzenetére


donat_sz
senior tag

toknál már lentebb linkeltem, de ez is remekül védi a kamerát és árban nagyon jó és gyorsan meg is jött!
[link]

(#1308) doc


doc
nagyúr

ROM csere tema...

delutan megcsinalom, lejar az unlock 320 oram :)

addig is, aki csinalta mar, plz nezzen ra hogy jo-e az elkepzeles , illetve a linkek mogott tenyleg az van ami kell (ha igen, akkor mehet majd a temaosszefoglaloba is akar, szerintem sokaknak lesz hasznos):

1) Bootloader unlock
2) TWRP letoltes
3) ROM letoltese (honnan? xiaomi.eu-sat nem talaltam MI8-hoz)
4) ADB/fastboot driverek telepitese (Linux, Windows)
Linux:
sudo apt-get install android-tools-adb
sudo apt-get install android-tools-fastboot

5) telefont ujrainditani fastboot modban (kikapcsolt allapotban hangero le + power nyomvatartani)
6) kovetkezo parancsokat kiadni parancssorban (windowson az ADB konyvtarabol):
fastboot flash recovery twrp.img
fastboot boot twrp.img

7) minden particio torlese TWRP-bol (wipe data/internal)
8) telefon elvileg MTA-val csatlakozik a szamitogephez, ROM-ot felmasolni ra
9) TWRP-bol a felmasolt ROM telepitese
10) ujrainditas

aki mar felrakta, tudna linket adni hogy merre van xiaomi.eu-s ROM Mi8-hoz?

[ Szerkesztve ]

(#1309) Fazipeti válasza ThorsHUN (#1305) üzenetére


Fazipeti
csendes tag

A Gearbest 2 fajta MI 8-at árul. Az egyik az általuk hívott "international version" ami a korábban említett 2. verzió (kínai verzió, global rommal telepítve és nyitott bootloader-el), A másik a "global edition", ami a hivatalos globál verzió. Ez utóbbit elvileg a hónap végétől kezdik el kiszállítani.

[ Szerkesztve ]

(#1310) szobitom válasza ThorsHUN (#1305) üzenetére


szobitom
csendes tag

De mivel International változat volt hirdetve a rendelés leadásakor (jún. 16.), nem Global, mint az Ali-n egyidejűleg, emiatt is kérdeztem rá. Erre érkezett a válasz, hogy ők nem global rom-mal küldik. De akárhogy is van, talán elvárható, hogy ne egy levert festékű telefont küldjenek.

(#1311) doc válasza TheProb (#1252) üzenetére


doc
nagyúr

jol latom, ezt tetted fel?

(#1312) ThorsHUN válasza Fazipeti (#1309) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Azt el tudna valaki hozzaerto mondani, hogy mi a teendom az ilyen tipusu keszulekkel?

(kezdek ideges lenni... orultem volna, ha egy mokolas nelkuli origi keszuleket kapok a penzemert... faszom)

[ Szerkesztve ]

(#1313) noorbertt


noorbertt
őstag

Hmm?:)
Melyiket szeressem?
(Nem enged képet feltölteni de banggod 112e HUF Pocophone F1)

[ Szerkesztve ]

(#1314) Proky


Proky
senior tag

Most vennék új telót, oneplus 6 és ez között hezitálok. Napidroidon találtam Ezt a linket csak 468 Euro, a mellékelt kuponnal meg 400 alatt van a Xiaomi Mi8 a 6+128 GB-os. Viszont erről az oldalról nem rendeltem és nem is hallottam. Valaki ismeri?

Is this model Chinese M1803E1A model?
Or it is really M1803...XA?

Reply(1)
A:Thank you for your inquiry.The ROM on this phone is multilanguage with Google store installed. It is the official Global ROM supporting OTA from Xiaomi pre installed.

[ Szerkesztve ]

(#1315) Ren Hoek válasza Proky (#1314) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nekem volt OP6, jó kis telefon és a support parádésan jó... de szerintem a Mi8 több paraméterében egy kicsit jobb. Ár, kamera, akku stb.

(#1316) Proky válasza Ren Hoek (#1315) üzenetére


Proky
senior tag

Van Oneplus 3-am, Xiaomi is, nagyjából képben vagyok, most már csak a LightintheBox oldalról kellene infó, rengeteg dolgot rendeltem már kintről, de erről az oldalról most hallok először, Van valakinek tapasztalata? Grand Total:EUR € 392.54 a 6/128-as brutális áron lenne

Itt valahogy a nem ajánlott kategória a bolt

[ Szerkesztve ]

(#1317) Fazipeti válasza Proky (#1316) üzenetére


Fazipeti
csendes tag

A Gearbest is akciózza 459.99$ -ért "email only" akcióban. Az kb. ugyanaz az ár.

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009493800071.html?wid=1349303

(#1318) Karaya válasza Proky (#1316) üzenetére


Karaya
tag

Gearbest flash sale-ben is megvan 405 EUR-ból ($469) a 128GBs. És itt legalább van EU direct szállítás, ami már bizonyított. A másiknál meg áfa+vámeljárás..

(#1319) Fazipeti válasza Karaya (#1318) üzenetére


Fazipeti
csendes tag

Amit linkeltél az elvileg nem az original global verzió. Nagyon kell figyelni ezeknél az akcióknál... :)

(#1320) Proky válasza Karaya (#1318) üzenetére


Proky
senior tag

Expedited Shipping is Áfa Vámmentes, vagy csak a sima Priority Line?

(#1321) kazsmerlaca válasza Proky (#1320) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Itthon már bruttó 142 690 Ft-ért meg lehet venni a Xiaomi Mi 8 DualSIM LTE okostelefon - 128GB - 6GB RAM - rózsaarany. Legalább erre 2-3 napot kell csak várni.

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#1322) Karaya válasza doc (#1308) üzenetére


Karaya
tag

Jó a leírásod :) Felraktam ez alapján xiaomi.eu miui 10 betát

(#1323) doc válasza Karaya (#1322) üzenetére


doc
nagyúr

koszi, en is (amit par hozzaszolassal kesobb linkeltem) :D
egyelore meg a 'koltozesnel' tartok, eddig egyebkent nem sok kulonbseget latok a 9-es MIUIhoz kepest

egy dolog: contactokat koltoztettel mar (vagy valaki mas)? azt mondja hogy nincs google accounthoz backupolva, pedig a regi androidos telefonon be van kapcsolva :S

[ Szerkesztve ]

(#1324) TheProb válasza doc (#1311) üzenetére


TheProb
veterán

Igen, jól ollóztad össze a leírásokat. :DDD

Összefoglaló? :D Még topikgazda sincs :D Bár szerintem a teszthez tartozó topik lesz majd a "fő" topik. Bár ki tudja, itt már van pár hsz.

(#1323) doc :Hogy érted? Nem google acc-on vannak a kontaktjaid? Akkor nem kell menteni/visszaállítani semmit. Ha hozzáadtad a google fiókod, akkor lesync-el mindent. Mi Cloud mentést nem nyomtál az előző rendszeren? Az hozná a híváslistát, sms-eket, stb., stb. is.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1325) doc válasza TheProb (#1324) üzenetére


doc
nagyúr

Koszi, igyekeztem alaposan megnézni a fórumokat, hogy ne rakjak be olyasmit ami (már) nem működik

A sync azóta megoldódott, az új rommal működik, a regivel nem ment

Nagyon szép a miui 10, modern, átgondolt, bár nem annyira nagyon különbözik a 9.5 től mint gondoltam

Mostanra kb mindent felraktam ami kell, talán az nfc-s fizetés van hátra, azt hogyan kell/érdemes? (Nem volt még nfc-s telefonom :D)

(#1326) TheProb válasza doc (#1325) üzenetére


TheProb
veterán

Viszont arra készüljön fel mindenki, hogy MIUI 10 egyelőre szomjasabb az akksira, mint a 9.5.

Simple felrak, kártyáknál bekapcsolod/regisztrálod a kártyádat NFC-s fizetésre. Ezután android settings-ben az NFC alatt HCE módot választod ki. Valamint ajánlott lockolni a simple-t az app managerben és autostartra rakni, hogy ne lője ki a telefon a RAM-ból és ne a pénztárnál kelljen még elindítani az appot.

Ha így állítod be, akkor fizetés előtt elég csak feloldani a telefont és lehet is érinteni.
u.i.: Nemrég raktam fel egy képet, hogy hol van az NFC antenna.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1327) dreamon


dreamon
csendes tag

Sziasztok!
Egyenlőre kissé noob vagyok a témában, de a napokban találtam a telefonra, nagyon megtetszett. A Smartshop oldalán ma már lement 141.490 Ft-ra, ami a 2-3 napos szállítási időt figyelembe véve szerintem egész jó ár. A problémám csak az, hogy a webshop kétféle verziót árul és nem tudom, hogy melyiket válasszam. Az egyik a 64GB-os global verzió, a másik pedig a 128GB-os, amihez nem tüntették fel, hogy melyik verzió. Valami insight, hogy ROM szintjén miben különbözik a kettő? Melyiket érdemesebb választani? (Ügyfélszolgálaton hasonló kérdésemre azt felelték, hogy az egyetlen különbség, hogy a nem Global verzió töltőjéhez szükség van egy átalakítóra, amit ők ingyen mellékelnének számomra).
Illetve elég még 64GB a mai világban, tekintve, hogy nem bővíthető?
Bocsi, ha hülyeségeket kérdeztem, de kicsit el vagyok veszve. Első Xiaomi telefon lenne, és instant szerelem, mióta megláttam.

(#1328) doc válasza TheProb (#1326) üzenetére


doc
nagyúr

oh, koszi! :R
mindenkepp a simple app kell hozza? az eddigi tapasztalataim katasztrofalisak az appal, az meg hogy az otp kezeben van csak meg inkabb csokkenti a bizalmamat :(

(#1329) TheProb válasza doc (#1328) üzenetére


TheProb
veterán

Nemtom, én maximálisan elégedett vagyok a Simple-lel. Kb amit lehet, azt ott fizetek/rendelek. De amúgy van már 1-2 alternatívája mások Bankoknak is. Nemtom kinél vagy, de nézz rá, ha valamiért félsz az OTP-től...

(#1327) dreamon: Csak a tárhely a különbség. Azt neked kell tudni, hogy elég-e a 64Giga. Nekem maximálisan. Ezt már anno kiveséztük. Én a képeket/vidinyókat automatikusan töltetem fel google photos-ra, zenéket spotify-ról hallgatom, szóval bőven elég a 64GB.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1330) TheProb


TheProb
veterán

EUStock most rakta ki, hogy elvileg aug végétől lehet számítani náluk a telefonra.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1331) doc válasza TheProb (#1326) üzenetére


doc
nagyúr

Simple felrakva, kártya hozzáadva. Hol tudom beállítani az appban hogy nfc-vel használja? Atnevezni meg törölni tudom :-/

(#1332) TheProb válasza doc (#1331) üzenetére


TheProb
veterán

Ott kéne lennie a kártyák menüpontnál valahol, hogy regisztrálás érintéses fizetésre vagy hasnló. Adja magát. Esetleg bezárni az appot és megnyitni újra? Lehet friss regnél kell kis idő hogy megjelenljen a menüpont vagy nemtom.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1333) doc válasza TheProb (#1332) üzenetére


doc
nagyúr

Szerintem megvan az ok: csak otp kártyával vagy a drága virtuális kártyával megy

(#1334) TheProb válasza doc (#1333) üzenetére


TheProb
veterán

Ja, azt nem mondtad, hogy nem vagy OTP-s... ;]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1335) doc válasza TheProb (#1334) üzenetére


doc
nagyúr

hal' istennek mar vagy 20 eve otthagytam oket :D

(#1336) PeteePeti


PeteePeti
őstag

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#1337) palfidavid


palfidavid
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék, új/használt telefon vásárlása előtt állok, max keret 150k, igazából számomra a kamera a legfontosabb.Eddig s8,mi8, honor10, mia2, ezeket nézegettem, de persze bármi szóba jöhet..
Szerintetek kamera szempontból melyik telefon lenne a legjobb választás?Esetleg tapasztalatok az AL mesterséges intelligenciával ellátott telefonokról?

Köszi előre is!

(#1338) Theseus válasza dreamon (#1327) üzenetére


Theseus
csendes tag

Én a 128asat venném, mivel nem bővíthető. Mivel azt írja hogy magyar menüs, ezért gondolom Global van rajta. Kínai ROM-ban csak kínai és angol van (de az angol sok helyen így is kínai). A kínai tele van sok gyári kínai lommal, azokat le kell szedni, amúgy használható, nekem is az van egyelőre, míg ki nem jön a Global stable

Olyan sok pénzem van hogy így hirtelen nem is elég semmire

(#1339) Theseus válasza palfidavid (#1337) üzenetére


Theseus
csendes tag

https://www.dxomark.com/category/mobile-reviews

Ez alapján Mi8. Amúgy valóban jó képeket lő, szóval nem lesz csalódás

Olyan sok pénzem van hogy így hirtelen nem is elég semmire

(#1340) palfidavid válasza Theseus (#1339) üzenetére


palfidavid
csendes tag

Köszi szépen, én is szoktam nézni ezen az oldalon, viszont sokan azt mondják, hogy nem teljesen helytállóak a tesztek illetve a pontszámok.

(#1341) Ren Hoek válasza palfidavid (#1340) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Mi8 egyértelműen.

(#1342) Karaya válasza palfidavid (#1340) üzenetére


Karaya
tag

Nálam is egyik fő szempont volt a kamera. A Mi8SE mit telefon jobban tetszik, de kamera miatt lett Mi8 (+IS,kicsit jobb szenzor és lencse). Sokat fotózom DSLR-ekkel és Fuji, Sony milc-ekkel és kiváncsi voltam a portré funkcióra. Zsebből előrántva majd olyan kis mélységélességű fotókat lövök, mint a fél kilós obikkal.. Végül is abszolút elégedett vagyok a kamerákkal mobil viszonylatban. A fő kamerán átlag feletti a felbontás és a dinamika tartomány. Az elmosott hátterű portré üzemmód tetszik, és kis-közepes méretben nézve tényleg sokkal többet tud adni mint egy tipikus mobillal készült fotó. Viszont elég korlátozottan használható (a konkurrens mobilokon szintén). Egyrészt rengeteg fény kell neki, mivel a "sötétebb" F2.4-es lencsét használja és a szoftver is hajlamos a záridőket túl alacsonyra venni. Pl. 1/30 -nál már rengeteg bemozdult/berázott portré lesz. Lehet ez ellen manuál módban gépészkedni, de jobb lenne sw opció v, update. Az AI módok tájképnél elmennek, de én alapban kikapcsolom, mert emberekre nem szeretem a túl-szaturált narancs bőrszínt.
Az OP6 és az S8-hoz hasonlítva nekem azokon túl van húzva a kontraszt és az élesítés, főleg videóban.
Bizom benne, hogy sw updatekkel még többet ki lehet majd hozni. Videóra pl. jól jönne az emelt bitráta vagy a még alacsonyabb kontraszt lehetőség..

(#1343) palfidavid válasza Karaya (#1342) üzenetére


palfidavid
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszod,sokat segített. Ezek alapján jelenleg a mi8 lesz a befutó.Sok helyen meg írják, hogy hiába 2 kamera meg, hogy sokat fejlődött a xiami, de így is még messze van a samsung telefonok kameráihoz.Nehéz eldönteni, hogy van-e valóság alapja :(

(#1344) Ren Hoek válasza palfidavid (#1343) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Szerintem minimum pariban van.

Ezeket a fals infókat a Samsung fanok terjesztik szerintem :)
Ez a kamera nem idei, de szerintem jobb mint az OP6-é.

S8-at odaveri...

S9+ meg sokkal többe kerül, de még lehet azzal is pariban van ez a kamerarendszer. Semmi szégyenkeznivalója nincs... én is rengeteget fotóztam 18mp Canon 550D DSLR-el, és amikor nálam volt a Mix2s ugyan ezzel a rendszerrel, nem vettem elő kb...

[ Szerkesztve ]

(#1345) GAbre válasza Ren Hoek (#1344) üzenetére


GAbre
veterán

Üdv!
Elvileg nem global versiót rendeltem.
Valaki szintén járt így?
Még nem néztem,de remélem nem bonyolult a rom csere.

Avatar

(#1346) doc válasza GAbre (#1345) üzenetére


doc
nagyúr

(#1347) Eszti10


Eszti10
csendes tag

Sziasztok! :)

Mi 8-hoz ki milyen típusú fülest ajánlana? Árkategóriában max. 5.000 Ft

(#1348) NemMo


NemMo
őstag

Sziasztok! Egy redmi note 5 4/64 tervezek lecserélni mi 8-ra. Arra lennék kíváncsi, hogy akinek már megvan milyen sotokat produkáltak. (tudom eltérő felhasználás, de nekem némi támpontot ad) A smartshop.hu megbízható üzletnek számít garanciális ügyintézés tekintetében? Mennyire melegszik a telefon? A válaszokat előre is köszönöm szépen

(#1349) ThorsHUN válasza Eszti10 (#1347) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Hat abban az arkategoriaban nem tudom.
En - ha birna a fulem az agybadugost - meizu EP52-t vennek.
Mivel nem birja, ezert egy kombo fog kelleni:
Xiaomi bluetooth receiver
+
MEMT T5
itt
Ez olyan 40$ korul all meg.

(#1350) Theseus


Theseus
csendes tag

Nektek nincs gondotok autózás közben Bluetooth kihangositasnal? Sokszor alig hallom mit mondanak és mindenkit leoltok hogy a mikrofonba beszéljen. De ezt a Honornal nem tapasztaltam, most pedig elég gyakran.

Olyan sok pénzem van hogy így hirtelen nem is elég semmire

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.