Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Keem1 válasza Jeanne d'Arc (#150) üzenetére


Keem1
addikt

Szerintem meg ez nem a véletlen műve. El tudom képzelni, hogy egyszerűen ez kell a népnek.
Ha egy külsőre jónak kinéző telefonra rágravíroznának egy harapott almát, majd odaadnák a négyzetgyök kettő tesztalanynak, simán használná és mondaná, hogy milyen fasza ez a rajfón.

(#152) Chevalier


Chevalier
tag

Amúgy tökre imádnám ezt a telefont de egyszerűen ciki hogy a design nem előrelépés hanem 1 év csúszás és még csak nem is használhatóbb. No.3-4. mobilgyártó és nincs karaktere

einhorn az finkle

(#153) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Csóró ember iPhone X-e. :D

(#154) Eli577


Eli577
senior tag

Akik nem szeretik a notch-ot: tessék várni egy hetet, és bemutatkozik a Lenovo Z5, majd nem sokkal később a Vivo Nex.
Amúgy nem teljesen értem, hogy miért jön mindenki ezzel az Apple majmolással, ha jól emlékszem az Iphone X előtt már létezett egy Esssential Phone, amin ugye volt egy kis sziget a kijelzőben. Érdekes, amikor kijött az IPX, akkor nem nagyon lehetett hallani arról, hogy ezt a notch-os megoldást hol is láthattuk már. Egészen egyszerűen arról van szó, hogy a nagy gyártók az idei csúcskészülékeikben nem akartak kísérletezgetni olyan technológiai újításokkal, mint a kijelzőbe épített szenzor, a kiemelkedő szelfi kamera és hasonlók, viszont tovább akarták növelni a kijelző arányát. Mivel látták, hogy az Apple sok IPX-et ad el, és a felhasználókat nem zavarja annyira ez a megoldás, így elindultak az Androidos gyártók is ezen a vonalon.
Kíváncsi leszek, hogy mikor indul be majd a tényleges "káva nélküli" készülékek tömeggyártása.

(#155) aelod


aelod
veterán

Egyre több és több képet nézegetve az új xiaomikról és ismerősök iPhone x-ét kézbe véve azt kell mondjam, hogy szokható a noccs. :B:B

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#156) pusszycat válasza aelod (#155) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Az okosabb enged. :K :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#157) exec79


exec79
tag

egesz mas arakon lehet megrendelni, termeszetesen ha rajon meg a 27% rablás akkor meg durvabb

(#158) Hallosz


Hallosz
senior tag

Érdekes készülékek, a hardver és az ár/érték arány jó. De nem mozdul meg bennem a "kell egy" érzése.

Mert lakni, muszáj.

(#159) lexter00


lexter00
őstag

Mi 8 Explorer Edition -hoz hsonló áttetsző hátlapos telefont csinált már valaki?Szerintem az k@va jól néz ki :)

(#160) joey04 válasza BReal (#140) üzenetére


joey04
titán

Mondja ezt a fórum legnagyobb amd fanatikusa. Abu után.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#161) bibliator válasza lexter00 (#159) üzenetére


bibliator
aktív tag

A Htc épp mostanában csinálta

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#162) jacis válasza lexter00 (#159) üzenetére


jacis
nagyúr

HTC

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#163) Crytek


Crytek
veterán

Remélem a következő Mi bandben lesz GPS. Felőlem lehet akkor 20-25k is.. Csak legyen.

Next PC Upgrade: 2022

(#164) bibliator


bibliator
aktív tag

Engem nagyon megmozgatott az mi8. A2- ben gondolkodtam vagy oneplus6-ban. (Tudom nem egy kategória) de ez az mi8 fehér hátlappal fémszínű fém kerettel és fekete előlappal nagyon tetszetős. Van bene b20 (végre) És ami engem nagyon izgat az a dupla gps. Kíváncsi vagyok mit jelent ez. Amint lesz lineage a telóra, szerintem ezt veszem meg.

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#165) greyslay válasza Eli577 (#154) üzenetére


greyslay
aktív tag

Eli577: Akik nem szeretik a notch-ot: tessék várni egy hetet, és bemutatkozik a Lenovo Z5, majd nem sokkal később a Vivo Nex.

Vivo Nex snapdragon 710 -el 650 Euróér, hajrá ! :C

[ Szerkesztve ]

"embertelen ember munka"

(#166) unskillful válasza <Lacy85> (#153) üzenetére


unskillful
tag

Igazság szerint hamarabb kihozza a "csóró ember" az IPhone-et a szolgáltatótól részletre, mint hogy megvegyen egy 150-200 ezres telefont egyben kifizetve... Szóval szerintem ez nem a "csóró ember" telefonja kategória...

The Devil whispered in my ear: your not strong enough to withstand the storm. Today I whispered to the Devil's ear... I am the storm

(#167) Wesder válasza frenk1 (#142) üzenetére


Wesder
félisten

Sose lesz, ès sose volt 700-800$ a Mi8.
Nem is lesz, max valami nagyon lehúzós GSM-nèl.

Lehet itt "csóró ember iPhone X-e"-zni, csak annak az árából kettőt veszek Mi8-ból ès ugyanúgy kiszolgál mindent.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#168) Tomi_Ohl válasza lexter00 (#159) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

KurtCobain nevű fórumtársnak van egy olyan Zuk Z2-je :D

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#169) viktorhu válasza South Velen (#25) üzenetére


viktorhu
veterán

Én csak azt tapasztalom, hogy ha sokat olvasok ips kijelzős mobilról, akkor elfárad nagyon a szemem, esetleg fáj is, míg samoled esetén el is felejtem, hogy létezik ilyen probléma, annyival jobb a szemnek. Régen vizuálisan is szebbnek láttam a samoledet, de most már nagyon szép ips kijelzők vannak, szóval azt az előnyét már elveszítette számomra az amoled.

(#170)



őstag

Kamerában lepontozza az iPhonet egy "kínai szugyok"? Azt meg hogy? Még az is lehet hogy egyszer az Apple másolja ezeket? 😂

Viktorhu

Én erre a Blackberry Classic nál jöttem rá. IPS LCD-től ég a szemem, míg az Oled nem fárasztja, érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#171) válasza bibliator (#164) üzenetére



őstag

Állítólag 30 cm-es pontosságot jelent. A baj az, hogy ha tudná is a cucc, az már fizetős kategória.

[ Szerkesztve ]

(#173) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Az SE elég jó ajánlat,kár a kicsi akkuért.Xiaomi kezdi elhagyni a régebben vonzó 4000+os telepeket.Egy redmi 4x meg note4-nek pont ez volt a fő lényege,hogy atom üzemidő,elfogadható teljesítmény nagyon jó áron.

Mi8 megfull iphone kopi,miért kellett...Egy cég,amelyik le tud tenni egy Mix2s-t...
Legfontosabb árkategóriában,a konzumer csúcsmodelleknél meg kellett volna lépniük a teljes kijelzőt,akár 100$al többért és taroltak volna mindent.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#174) South Velen válasza *Mukeey* (#173) üzenetére


South Velen
addikt

A Mi szériában sosem volt kiemelkedő akksi.

A Mi4C-m is jó kis 3-4 óra SOT-okat tudott. :))

[ Szerkesztve ]

(#175) South Velen válasza viktorhu (#169) üzenetére


South Velen
addikt

Érdekes. Mondjuk az IPS-t utálom, a VA is egy sokkal jobb képet eredményező technológia. Lehet IPS esetén a glow miatt fájdulhat meg a szemed. Az AMOLED pedig egyértelmű, hogy szebb, pláne ha standard r-g-b pixelelrendezéssel párosul (ami mobilok esetén ritka.)

De azt nem gondolnám, hogy az IPS glow (v más tulajdonsága) által okozott szemfáradság károkat is okozna hosszabb távon, amíg a PWM vezérlés (o)led esetén igen...
Lényegében PWM esetén mindig maximálisan fényerőn villan fel a led / ledek a másodperc törtésze alatt, majd sötétül el, azaz a retinának mindig a legmagabb fényerőt kell elviselnie, pedig fel sincs rá készülve (mivel az agy azt hiszi, alacsony a fényerő...).
Na megint féloffolok, de kevés technológiát utálok jobban a pwm-nél, legalábbis ha LED fényerőszabályzásra használják..

De mégegyszer: nem az AMOLED sajátossága a PWM, csak az utóbbi években mobilos szegmensben már csak a Samsung vezérli így a fényerőt a SAMOLED-jeiben (és esetleg néhány kínai oled-gyártó.)

[ Szerkesztve ]

(#176) Wesder válasza Sebhelyes (#172) üzenetére


Wesder
félisten

Nem baj, nem is bottal kell piszkálni, hanem ujjal.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#177) viktorhu válasza Wesder (#176) üzenetére


viktorhu
veterán

Nekem még volt olyanom, amit bottal kellett piszkálni, bár általában én is ujjal preferáltam :) Így visszagondolva talán a kedvenc telefonom volt eddig :)

(#178) *Mukeey* válasza South Velen (#174) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Azt tudom,hogy a Mi szériában soha nem volt,azért is írtam az SE-hez,mert az árban redmi szinten van.

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#179) Eli577 válasza greyslay (#165) üzenetére


Eli577
senior tag

Lehet, hogy annyiba fog kerülni, de az tuti, hogy nem fog túl sok szembejönni az utcán, és nem hinném, hogy az SD710 ne tudná meghajtani úgy a masinát, hogy kifogásunk lehessen és bármilyen funkciója csorbát szenvedjen.

(#180) Krill77


Krill77
őstag

Ennyiert nem ezt venném. De nem rossz

[ Szerkesztve ]

(#181) Wesder válasza Krill77 (#180) üzenetére


Wesder
félisten

Hanem mit?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#182) hajbel válasza Wesder (#181) üzenetére


hajbel
addikt

OP6 pl. jobb ajánlat.

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#183) doooo


doooo
veterán

"Samsung AMOLED"

Mintha másmilyen is lenne...
Egyébként érdekes a konkurencia nevének kihangúlyozása. Kinézet Apple, az egyik legfontosabb alkatrész (meg valószínűlg még néhány másik is) Samsung. Mindezt féláron. Biztos segít a vásárlók meggyőzésében...

(#184) DithenS


DithenS
senior tag

Mi a francért van ezen is szenzorsziget, ha allul ott van az a nagy káva? Ennek mi értelme van? Egyedül az Iphonnál tudom megérteni, de ezeknél a kínai gyártóknál ez így értelmetlen és gagyi. Huawei a legroszabb.

(#185) #65577472 válasza BReal (#140) üzenetére


#65577472
törölt tag

Te hoztad fel példának az Applet, én csak a nettó hülyeségedre reagáltam. Nem vagyok egyik gyártónak sem fanja, sem hatere, akik ismernek, ezt nagyon jól tudják. Hiába jössz a Xiaomi esetében százalékokkal, mert azok csak elemzői találgatások. Térjünk vissza erre a témára akkor, ha a tőzsdére vonulásuk után érkeznek a negyedéves pénzügyi jelentések.

(#186) janeszgol válasza BReal (#137) üzenetére


janeszgol
félisten

Az elsőséghez hiányzik néhány apróság. Legyen képes legyártani évi 300-350 millió készüléket minimum, ekkortól viszont a postázgatós szerviz nem játszik, tehát azokat is ki kell építeni. Reklám, készletezés, szolgáltatói szerződések és még biztosan van más is.
Nos, hol is tartunk árban?

Szerk.: ja igen, Barkin leírt egy fontos momentumot. Évekig hasra ütés szerűen mondták az eladott mennyiséget. Mint Kína a GDP növekedés hazugságait, senki nem tudja ellenőrizni. Vagy igaz vagy nem. Most hol tartanak?

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#187) #65577472 válasza janeszgol (#186) üzenetére


#65577472
törölt tag

Kiegészíteném azzal, hogy embertelen sok pénzt felemészt az offline értékesítés, amiben most erősít a Xiaomi. Akik azt gondolják, hogy 1-2 éven belül nem fognak felszökni az árak, azoknak halvány lila gőzük sincs egy vállalat működési költségeiről, aminek a növekedése egyenes arányban jelenik meg a termékek végfelhasználói árában.

(#188) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Vajon a mi8-nál is ki lehet majd kapcsolni a noch? Gondolok arra, hogy az a sáv teljes egészében fekete legyen.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#189) #65577472 válasza VANESSZA1 (#188) üzenetére


#65577472
törölt tag

(#190) bibliator válasza (#171) üzenetére


bibliator
aktív tag

Nekem nem kell a 30 cm, csak szeretném ha végre lenne egy telefonom ami nem dobálja el és erős a gps jele. A mostani telefonomnál (mi 4c) vagy gyenge vagy nincs is gps jel.

A galileo-t tudja fogni?

[ Szerkesztve ]

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#191) joey04 válasza doooo (#183) üzenetére


joey04
titán

Van másmilyen is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#192) #65577472 válasza bibliator (#190) üzenetére


#65577472
törölt tag

Igen, A-GPS, Glonass, BDS, Galileo, QZSS rendszerekre tud csatlakozni.

(#193) judas13 válasza #65577472 (#189) üzenetére


judas13
addikt

:R

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#194) David_DD válasza hajbel (#182) üzenetére


David_DD
tag

Az op6 kameraja megint nem lett egy csucskategoria. Ennek igen (ha a valos tesztek alatamasztjak majd a dxo-t) raadasul ez olcsobb (bar nemtom mennyire fognak felszokni az arak mire ideer)

(#195) #65577472 válasza David_DD (#194) üzenetére


#65577472
törölt tag

Áfa + artistjus + haszon + a gyenge HUF fényében 35-40% körül lesz a felár.

(#196) total90


total90
veterán

Megjelenés?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#197) #65577472 válasza total90 (#196) üzenetére


#65577472
törölt tag

Tisztára, mint egy iX: :P

(#198) pusszycat válasza #65577472 (#197) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Csak ez jobb,főleg az explorer edition. :P

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#199) #65577472 válasza pusszycat (#198) üzenetére


#65577472
törölt tag

Egyik sem jó. :P

(#200) Parallaxis válasza BReal (#82) üzenetére


Parallaxis
addikt

-nem bírja a hideget

Egyik készülék sem szereti, csak az iPhone-ban egy biztonsági rendszer ezt figyeli is (nem megy a készüléked tönkre).

-kijelző beégés

Minden AMOLED kijelző beég, nincs kivétel.

Ezen kívül ott a teljesítménycsökkenés az aksi teljesítményének csökkenésével.

A megoldás szuper, a kommunikáció katasztrófális.
Minden gyártó átvehetné, hogy egy opcióval bekapcsolható legyen, hogy az aksi öregedését figyelembe véve alakítsa a teljesítményt, így maximális üzemidőt érve el. (A meglévő teljesítmény csökkentő opciók nem helyettesítik ezt, mert azok jóval nagyobb teljesítményt vesznek el.)

Egyébként ezt az X-el kapcsolatban írtad, aminél pont nem volt ilyen gond.

Nemrég kiderült, hogy az Apple tudott arról, hogy az Iphone 6 jobban hajlik a kelleténél. Így adták ki.

Mint kiderült, volt a piacon jó pár készülék, ami az iPhone 6-nál is jobban hajlott, de ez senkit nem érdekelt, mert nem Apple. Eleve ki az a marha, aki hajtogatja a készüléket? Ekkora jószágot farzsebbe sem tesz az ember, mert eleve kényelmetlen.

Iphone 4 idején azt mondták, ez a tökéletes méretű kijelző a kezeknek

Ez most sem változott, mert az emberek keze nem nőtt meg :)
Az, hogy most két kéz kell a készülék kezeléséhez az nem másítja meg azt, hogy 3,5" az amit egy kézzel kényelmesen tudsz használni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.